Jump to content
sta8or

Golf Gt Μπλαφονιερες

Recommended Posts

Guest maria_Vor

ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ???

Του εχει κανει μαιμουδια ο ηλεκτρολόγος, τι αισθητηρες στις πορτες κλπ και μακακιες.

απλα εμεις ετσι οπως το εξηγουσε στην αρχη αλλο καταλαβαμε.... τεσπα... ουτε εγω ασχολουμαι πλεον εχει δικιο ο stavros g.

μακαρι να βρεις τι φταει συντομα και να μην ειναι τιποτα το σπουδαιο...

και κατι αλλο.....

sta8or αν μπορεις αλλαξε τον τιτλο του θεματος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο τιτλος του θεματος και η εξήγηση του ειναι μια χαρα, απλα πρεπει να διαβαζουμαι με προσοχη τι λεει καποιος πριν απαντήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις ειτε εχεις δικιο εσυ ειτε εγω, εδω κανουμε συζητηση, και εγω ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΕΙΡΩΝΙΚΑ, δεν ξερουμε ο ενας τον αλλον, γι'αυτο προσεχε πως μιλας. κοψε αυτο το υφακι γιατι απο οτι ειδα σε ολους ετσι μιλας... εδω προσπαθουμε να ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ και ΟΧΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΡΩΝΙΚΑ... αυτο ειναι ευκολο και μπορουν να το κανουν ολοι....

Για κοριτσάκι δεν μιλάς καλά. Πιπέρι. Κρίμα...

Συζήτηση δεν είδα να γίνεται. Τηλεδιάγνωση θα έλεγα. Κι όσο ευγενικά προσπάθησα να σας πω "Είστε σίγουροι ???"...η απάντησή σας ήταν κάθετη. Απόλυτοι!

Η Maria vor ειχε το προβλημα το εφτιαξε εγω εχω το προβλημα θα το φτιαξω και αλλοι 800 μαζι το ιδιο προβλημα που ξερουμε απο που προερχεται οποτε δεν αξιζει να μιλαμε και να τσακωνωμαστε η να ειρωνευεται ο ενας τον αλλον. Τωρα δεν νομιζω να λεει για εξτρα οργανα το παιδι γιατι αναφερει αλλαγη εγκεφαλου μην το κανεις αυτο τζαμπα λεφτα.

800 ? Μια χαρά, να οργανωθείτε και σε σύλλογο ώστε να πετύχετε καλύτερη τιμή επιδιόρθωσης.

Συμφωνώ να μην τσακώνεστε και να μην ειρωνεύεστε τον συνομιλητή σας. Δεν είναι ευγενικό.

και εκτος αυτου εγω αρχισα να μιλαω για το δικο μου θεμα γιατι δεν ειχε αναφερθει απο την επικεφαλιδα για ολα αυτα τα προβληματα. αρχικα ειπε για πορτες κτλ, κατι το οποιο ειχα και εγω... και γι'αυτο απαντησα και στο θεμα...

anyway... το καλυτερο θα ηταν να πας στον ηλεκτρολογο να του πεις ολα οσα εχουν προβλημα και τελος.

και passater, αν εχεις την λυση ακριβως , πεσ την γιατι το παιδι αυτο περιμενει...

στο κατω κατω γι'αυτο ανοιξε και το θεμα...

Λύση ? Χωρίς να είμαι ηλεκτρολόγος ? Χωρίς να δω το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ? Δεν είμαι μέντιουμ.

Μαντικές ικανότητες δεν έχω. Κοινή λογική ίσως, ώστε να καταλάβω ότι όταν οι πλαφονιέρες δε λειτουργούν, δεν φταίει πάντα το ίδιο πράγμα και στη συγκεκριμένη περίπτωση δε φαίνεται να φταίει ότι και στη δική σας....

Δηλαδή ο μόνος λόγος για να μη λειτουργούν οι πλαφονιέρες είναι να έχει χαλάσει ο διακόπτης τους στην πόρτα ?

Σε όσα αυτοκίνητα δε λειτουργούν οι πλαφονιέρες το πρόβλημα είναι το ίδιο όπως και η λύση του ?

Το ότι λειτουργούν ανοίγοντας κάποια άλλη πόρτα εκτός αυτής του οδηγού δε θα το διαπίστωνε ο ιδιοκτήτης ή ο τεχνικός στο συνεργείο που απευθύνθηκε ?

Πολύ ενδιαφέρον...

1) ναι ο μονος λογος...

2) ισως δεν το γνωριζω, αλλα σιγουρα σε αλλες εταιρειες ειναι πιο ευκολο να ανοιξεις την πορτα γιατι πολυ απλα ειναι σε σημειο που δεν θελουν ολα ανοιγμα (πχ Στα οπελ ειναι σε εξωτερικη θεση της πορτας και ειναι σαν αυτα που εχουμε στο ψυγειο του σπιτιου με το κουμπι και την πορτα!) (ελεινο γιατι αν δεν κλεισει η πορτα καλα πρεπει να το ελεγξεις, ενω σε εμας δεν ισχυει κατι τετοιο ... απλα δεν σβηνει το φως αν δεν εχει κλεισει καλα η πορτα!!)

3)μην το ψαχνεις... υπαρχουν πολυ μακακες που βαριουνται να κανουν δουλεια και σου τσαμπουνανε διαφορα.... αστο και μενα λιγες μακακιες δεν μου εχουν πει... αντιθετως ειναι παρα πολλες..!!!!!!

Καληνύχτα σας...

@sta8or : ελπίζω τις ζημιές που κατά πάσα πιθανότητα προκλήθηκαν από την εγκατάσταση των "οργανακίων" σου να μην τις επιβαρύνθηκες εσύ και επίσης ο ηλεκτρολόγος να καταφέρει να στα εγκαταστήσει επιτέλους σωστά.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Για κοριτσάκι δεν μιλάς καλά. Πιπέρι. Κρίμα...

Δεν νομιζω να ειπα κατι που να μην ηταν καλο... εσυ μαλλον μιλας καπως... δεν αξιζει βασικα να ασχολουμαι βεβαια απλα οκ τι να πω οπως το παρει κανεις....

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι αν ο ηλεκτρολογος ειναι μπετοβλακας και απατεωνας και θελει να βγαλει κανα σπασμενο μπορει να ξηλωσει και τον ουρανο του αυτοκινητου τα οργανα απο το εργοστασιο ειναι μια χαρα συνδεμενα απο κει και περα παιζει ρολο σε ποιον ηλεκτρολογο θα βαλει τα εξτρα οργανα τελος παντων εγω τελειωσα δεν ξανασχολουμαι ας κανει οτι θελει το παιδι και δεν προκειται να βαλω μυαλο σε κανενα.

Χα, το καλύτερο. Τώρα το είδα. Τουλάχιστον να υπάρχει χιούμορ στις συζητήσεις. Είναι θετικό αυτό.

Της πλαφονιέρας έγινε πάλι :flowers:

Μπλαφονιέρας.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Αρε sta8or το Σκανδαλο της πλαφονιέρας προκάλεσες. Ελπίζω στο δικό μου να μην γίνει κατι παρόμοιο διοτί ίδιος Ηλεκτρολόγος - Ιδια οργανάκια αλλά προς το παρόν δεν έχω τέτοια θέματα... Θα περιμένουμε να μας αναφέρεις τα τελικά συμπεράσματα. Σε τι προκλήθηκε η ζημιά και πόσο κόστισε τελικά.

Υ.Γ

Εχουμε καταντήσει να μην μπορούμε να εμπιστευτούμε κανένα... Δεν μαθαίνουν - δεν εξελλίσονται - δεν ξέρουν να κανουν την δουλεία τους... Σε ένα Golf gt του 2007 γεμάτο ηλεκτρονικά συμπεριφέρονται λες και είναι το κάρο και απλά πεταλώνουν τα άλογα και τα ταιζουν σανο.

Ελεος...

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Σε όποιο post συμμετέχουν οι passater και nikoskallithea μαζί γίνεται της φουκουσίμας, κλασικά... sign0015.gif

Κουκουλοφορε Μπαχαλακια :flowers::D , μας εδωσες ε ;)

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Σε όποιο post συμμετέχουν οι passater και nikoskallithea μαζί γίνεται της φουκουσίμας, κλασικά... sign0015.gif

Φουκουσίμας ? Δηλαδή ? Αναστάτωση ? Μπάχαλο ? Αν κάτι τέτοιο εννοείς, εγώ δεν το παρατήρησα.

Να διαφωνείς δηλαδή με κάποιον και να το εκφράζεις είναι κακό και δημιουργεί αναστάτωση ?

Link to comment
Share on other sites

Ο ηλεκτρολόγος μου είπε ότι έχει πρόβλημα το μπόντι κοντρόλ .... είχαμε σύνδεση τα οργανάκια λάθος και τώρα zesteneto αυτό και καίει τα λερέ και βγαζει προβλήματα και μπλα μπλα μπλα .....

ξέρει κανένας να μου πει ποσό έχει καινούριο αυτό και αν όντος γίνετε να βγαζει πρόβλημα επειδή συνδέθηκαν εκεί τα οργανάκια ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ο ηλεκτρολόγος μου είπε ότι έχει πρόβλημα το μπόντι κοντρόλ .... είχαμε σύνδεση τα οργανάκια λάθος και τώρα zesteneto αυτό και καίει τα λερέ και βγαζει προβλήματα και μπλα μπλα μπλα .....

ξέρει κανένας να μου πει ποσό έχει καινούριο αυτό και αν όντος γίνετε να βγαζει πρόβλημα επειδή συνδέθηκαν εκεί τα οργανάκια ;;;;

Φιλε μην ρωτάς πλεον το φορουμ δεν εχει νόημα.

Πήγαινε εκεί και πες του τα πριν σου παρουσιάσει τίποτα πιο σοβαρο το αυτοκίνητο.

Τωρα το μπόντι και το λερέ, αστα να πάνε τα ρημάδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

ok .... body control ...... ρελε ....

αυτο ειναι Control Unit Lights Bordnetz εχει 70,24 euro απο πολωνια και εδω εχει 170+ ....

και για οποια ατομα θελουν www.dacar.pl .....

αυτά από εμενα καλή σας συνεχεια και ευχαριστω για όλα

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήμουν κοντά να σε βοηθούσα. Ίσως το πρόβλημα βγήκε στην επιφάνεια γιατί χρησιμοποίησες ταυτόχρονα με τα οργανάκια και κλιματισμό ή αναπτήρα ή κάτι άλλο που τράβηξε ρεύμα και ζεστάθηκε. Βάλε τα οργανάκια σε άλλη γραμμή και βάλτους και μια ασφάλεια στην ασφαλειθήκη μαζί με την δικιά τους.

Κατά τη γνώμη μου είσαι εν μέρει τυχερός που δεν έχεις καμιά πιο σοβαρή ζημιά.

Το διαγνωστικό που έκανες τι σφάλματα σου βρήκε ?

Από το CECM κάτω αν πάρεις ρεύμα από τον κονεκτορα για τις πλαφονιέρες των πχ των ποδιών έχεις ρεύμα ? Μέτρα με πολύμετρο.

Προσοχή αν παραγγείλεις να τσεκάρεις τον s/n. Αλλάζει αναλόγως έκδοσης και πακέτου εξοπλισμού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.