Jump to content
Γιαννης ΤΤ400

Golf 1.6 Fsi Tiptronic + Υγραεριο

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

Ειμαι κατοχος ενος GOLF 1.6 FSI, AYTOMATO,με 127.000 km και προσφατα εβαλα υγραεριο στο αμαξι.

Eιμαι πολυ ευχαριστημενος με την αψογη λειτουργια του μοτερ αλλα και της μεγαλης εξοικονομησης χρηματων.

Πραγματικα δεν ξερω πια τι θα πει βενζινη.

Εχω βαλει ενα συστημα που ψεκαζει αεριο + βεvζινη μαζι γιατι αυτο ενδεικνυται για τα fsi.

Βεβαια βενζινη ψεκαζει ελαχιστα.

Απλα θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που να εχει βαλει τετοιο συστημα και αν ειχε καποιο προβλημα;

Edited by konstantinos passat
Διορθωση τιτλου
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Ειμαι κατοχος ενος GOLF 1.6 FSI, AYTOMATO,με 127.000 km και προσφατα εβαλα υγραεριο στο αμαξι.

Eιμαι πολυ ευχαριστημενος με την αψογη λειτουργια του μοτερ αλλα και της μεγαλης εξοικονομησης χρηματων.

Πραγματικα δεν ξερω πια τι θα πει βενζινη.

Εχω βαλει ενα συστημα που ψεκαζει αεριο + βεvζινη μαζι γιατι αυτο ενδεικνυται για τα fsi.

Βεβαια βενζινη ψεκαζει ελαχιστα.

Απλα θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που να εχει βαλει τετοιο συστημα και αν ειχε καποιο προβλημα;

να σου κανω μια ερωτηση? ποσο χωρο σου εχει πιασει απο το πορτ μαγκαζ η φιαλλη?εχεισ καμια photo?

Link to comment
Share on other sites

να σου κανω μια ερωτηση? ποσο χωρο σου εχει πιασει απο το πορτ μαγκαζ η φιαλλη?εχεισ καμια photo?

Το εχω βαλει στη θεση της ρεζερβας (στρογγυλη φιαλη), και εχει καθαρο, 45lt.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το πλήρωσες??Έκανες μέτρηση σχετικά με το πόση οικονομία έχεις τελικά??Ρωτώ γιατί συνήθως η τελική εξοικονόμηση χρημάτων δεν υπερβαίνει το 30-35%.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το πλήρωσες??Έκανες μέτρηση σχετικά με το πόση οικονομία έχεις τελικά??Ρωτώ γιατί συνήθως η τελική εξοικονόμηση χρημάτων δεν υπερβαίνει το 30-35%.

Το πληρωσα 1300 ευρω.

Στα πρωτα 600km που εκανα με υγραεριο (εντος Αθηνας), εκαψα 36 ευρω γκαζι.

Με βενζινη ηθελα τα διπλα χρηματα περιπου, για να καλυψω 600km.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Ειμαι κατοχος ενος GOLF 1.6 FSI, AYTOMATO,με 127.000 km και προσφατα εβαλα υγραεριο στο αμαξι.

Eιμαι πολυ ευχαριστημενος με την αψογη λειτουργια του μοτερ αλλα και της μεγαλης εξοικονομησης χρηματων.

Πραγματικα δεν ξερω πια τι θα πει βενζινη.

Εχω βαλει ενα συστημα που ψεκαζει αεριο + βεvζινη μαζι γιατι αυτο ενδεικνυται για τα fsi.

Βεβαια βενζινη ψεκαζει ελαχιστα.

Απλα θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που να εχει βαλει τετοιο συστημα και αν ειχε καποιο προβλημα;

καλημερα σε ολους.

μπορεις να μου πεις που το εβαλες για να το δω και εγω ?

αν απαγορευεται απο του ορους του forum στειλτο μου σε μηνυμα plz

εγω εχω ηδη βαλει αλλα θα το βγαλω γιατι τελικα ειναι ασυμβατο με fsi.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ηδη βαλει αλλα θα το βγαλω γιατι τελικα ειναι ασυμβατο με fsi.

Ποιο σύστημα έβαλες; Γιατί λές ότι είναι ασύμβατο με fsi; Είσαι σίγουρος ότι αυτός που το έβαλε μπόρεσε να το ρυθμίσει ώστε να δουλεύει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

μπορεις να μου πεις που το εβαλες για να το δω και εγω ?

αν απαγορευεται απο του ορους του forum στειλτο μου σε μηνυμα plz

εγω εχω ηδη βαλει αλλα θα το βγαλω γιατι τελικα ειναι ασυμβατο με fsi.

Το εβαλα στον Μανουκη στο Καλαμακι.

παρε στο 6947 991078 και ζητα τον Γιαννη. Αυτος κατεχει τα παντα γυρω απο το γκαζι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιά μάρκα έβαλες, αλλά κι εγώ έχω βάλει σύστημα που ψεκάζει βενζίνη, έχω κάνει 29.000 χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν θέλεις παραπάνω οικονομία και ελάχιστα άλογα παραπάνω βάλε και υδρογόνο στο υγραέριο θα έχεις άλλο ένα 25% οικονομία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιά μάρκα έβαλες, αλλά κι εγώ έχω βάλει σύστημα που ψεκάζει βενζίνη, έχω κάνει 29.000 χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν θέλεις παραπάνω οικονομία και ελάχιστα άλογα παραπάνω βάλε και υδρογόνο στο υγραέριο θα έχεις άλλο ένα 25% οικονομία.

Φιλε απο οτι βλεπω εισαι απο Θεσ/νικη δωσε λιγες πληροφοριες για το που εκανες την εγκατασταση και ποσο σου κοστησε.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον η κοσμοκαρ συνεργάζεται με τη vialle στην τοποθέτηση συστημάτων Lpg σε όλα τα μοντέλα, απ'οτι έχω ακούσει το κόστος για το Τιγκουαν 1.4 είναι 2000 ευρώ. Η τιμή είναι ελαφρώς τσιμπημένη αλλά η vialle παρέχει εξειδικευμένα συστήματα προσαρμοσμένα σε κάθε μοντέλο και είναι απο τις πιο αξιόπιστες στο χώρο των μετατροπών υγραερίου.

Κάποια επιπλέον εδώ

Η συμφωνία της κοσμοκάρ έγινε με την ελληυνική θυγατρική της vialle, τη viridia και παρέχεται εγγύηση 1 έτος στο κινητήρα!

ΥΓ. δεν έχω καμία επαγγελματική σχέση με τις παραπάνω εταιρίες, τα αναφέρω μόνο για πληροφόρηση, αν κάποιον ενοχλούν να διαγραφούν όλα χωρίς να με σκοτίσει!

Edited by koge
Link to comment
Share on other sites

τωρα μετα πο τοσο καιρο θα θελα να ξερω τι επιδοσης εχει το αυτοκινητο σου.

και αν εχεις καποιο προβλημα ετσι αν μου πεις τωρα μετα τοσο καιρο οτι ολα ειναι οκ θα βαλω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

τωρα μετα πο τοσο καιρο θα θελα να ξερω τι επιδοσης εχει το αυτοκινητο σου.

και αν εχεις καποιο προβλημα ετσι αν μου πεις τωρα μετα τοσο καιρο οτι ολα ειναι οκ θα βαλω και εγω.

kai emena me endiaferei alla kano mono 6000 xlm to xrono. me simferei;
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΟΠΟΙΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ,:

ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF FSI 1,6 ΤΟΥ 2004 . ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ BRC ΚΑΙ ΤΗΣ COSMOCAR ,

TΟΣΟ Η BRC , ΟΣΟ ΚΑΙ Η COSMOCAR ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ VIALE MOY ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΟΥ . ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ , ΑΛΛΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

να μην ρωτήσω δηλαδή το φιλοσίδη για υγραέριο και γω; ειμαι κάτοχος γκολφ 1.6 FSI BLP ΚΙΝΗΤΉΡΑΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις πριν 1 μήνα έβαλα υγραέριο lantirentzo (κάπως έτσι χωρίς λαδιέρες) σε golf mk5 2004 fs1 1.6 και μέχρι στιγμής έχω κάνει περίπου 2000 κμ όλα πολύ καλά(το μόνο λαμπάκι που ανάβει είναι ο knox για μεγάλη θερμοκρασία καυσαερίων).

πλήρωσα 1400€ με φπα και μαζί με κτεο και διάφορα έξοδα με βγήκε 1500 € την εγκατάσταση την έκανα στον ακονίδη στα γιαννιτσά μέσα σε 2 μέρες και μου έδωσαν αμάξι να κινούμαι . για περισσότερα θα σας ξαναγράψω .

αααα οικονομία 40-50% το κίτ καίει μόνιμα 15%βενζίνη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

 

Εχω και έγω την ίδια απορία. Στο Golf 5 1.6 FSI BLP κινητήρα που έχω, όλοι λένε ότι δεν μπαίνει εκτός απο τον Τσοπελογίαννη που βάζει Ladirenzo με συμμετοχή της βενζίνης και εξοικονόμηση 32% κατάυτούς. Τι να κάνω να προχωρήσω στην εγκατάσταση; Παρακαλώ τα αγαπητά μέλη να με συμβουλέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

Εχω και έγω την ίδια απορία. Στο Golf 5 1.6 FSI BLP κινητήρα που έχω, όλοι λένε ότι δεν μπαίνει εκτός απο τον Τσοπελογίαννη που βάζει Ladirenzo με συμμετοχή της βενζίνης και εξοικονόμηση 32% κατάυτούς. Τι να κάνω να προχωρήσω στην εγκατάσταση; Παρακαλώ τα αγαπητά μέλη να με συμβουλέψουν.

Μαζι με την αυξηση καταναλωσης του αεριου,την καταναλωση βενζινης,και το κοστος μετατροπης,η οικονομια που θα σου παρεχει δεν αξιζει.

Εγω το εκανα,αλλα εχωντας 50++++℅ οικονομια,Χωρις συμμετοχη βενζινης,φυσικα,38.000 απροβληματιστα χιλιομετρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση για 20.000χλμ είναι καθαρή κοροιδία. Είναι σαν να σου λένε οτι ούτε το κόστος μετατροπής δεν θα προλάβεις να αποσβέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.