Jump to content
sodimitris

Διακοπες.. 1.4 Tsi 140Ps

Recommended Posts

μολις παταω γκαζι να αεπιταχυνει το αυτοκινητο κκανει "κενα" κοβει -ρεταρει δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος..καθε κενο για 1 δεφτερολεπτο......ξερει καπιος κατι?

Link to comment
Share on other sites

μολις παταω γκαζι να αεπιταχυνει το αυτοκινητο κκανει "κενα" κοβει -ρεταρει δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος..καθε κενο για 1 δεφτερολεπτο......ξερει καπιος κατι?

και τι δεν θα μπορουσα να σου πω για το πρόβλημα σου. ...1 ...2 ...3 ...4

Αλλά για σιγουριά πήγαινε το για έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

πηγα,δεν βγαζει τπτ το διαγνωστικο..

Δηλαδη πηγες σε αντιπροσωπεια και ενω κανει τα παραπανω σου ειπαν ειναι μια χαρα?? ;) Τι παει να πει δεν βγαζει τιποτα το διαγνωστικο?? Ειναι υποχρεωμενοι να βρουν τι φταει!!Μαθανε με 1 διαγνωστικο ολοι..Δηλαδη παλια οταν δεν υπηρχαν διαγνωστικα τα πεταγαμε τα αυτοκινητα??

Παντως εμενα μου κανει για πολλαπλασιαστες....

Link to comment
Share on other sites

μολις παταω γκαζι να αεπιταχυνει το αυτοκινητο κκανει "κενα" κοβει -ρεταρει δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος..καθε κενο για 1 δεφτερολεπτο......ξερει καπιος κατι?

Σε μενα εφταιγε η βενζινη φιλε μου.Ακριβως το ιδιο συμπτωμα.Για ξεκινα να κανεις κανα δυο γεμισματακια σε αλλο βενζιναδικο.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

μηπωσ εννοείς μεταξύ 1000-3000 στροφές?

μάλλον θα εννοείς το κομπιασμα που κάνει μέχρι να γυρίσει σε τουρμπίνα.

Σε κανονικές συνθήκες τα TSi δεν εχουν κανένα κόμπιασμα και σε κανενα φασμα στροφών.

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΑΞΕ Ν75 πρωτα... εαν το ξανακανει αλλαζεις και σκαστρα ...Κατα 99% ειναι Ν75

Καλο ειναι να τις αλλαζουμε καθε 2 χρονια η 30.000 χιλιομετρα εχουμε δεν εχουμε προβλημα...αυτες εχουν πεφτει η αποδοση τους

Link to comment
Share on other sites

α παιδια με την ευκαιρια τα μπουζι μου θα κλεισουν δεκεμβριο 4 χρονια να τα αλλαξω τοτε να περιμενω να περασει καλοκαιρι?ο χρονος τα πειραζει?εχω 30.000κμ

Link to comment
Share on other sites

α παιδια με την ευκαιρια τα μπουζι μου θα κλεισουν δεκεμβριο 4 χρονια να τα αλλαξω τοτε να περιμενω να περασει καλοκαιρι?ο χρονος τα πειραζει?εχω 30.000κμ

φιλε αν δεν πας σε μια σοβαρη αντιπροσωπεία να σου πουν τι εχει το αυτοκινητο σου και τι χρειαζεται να αλλάξεις, τοτε θα συζηταμε εδω για κανενα μηνα και θα λεει ο καθε ενας τα δικά του.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν δεν πας σε μια σοβαρη αντιπροσωπεία να σου πουν τι εχει το αυτοκινητο σου και τι χρειαζεται να αλλάξεις, τοτε θα συζηταμε εδω για κανενα μηνα και θα λεει ο καθε ενας τα δικά του.

+1000 :sad:

όσο για τα μπουζί δεν έχουν ημερομηνία λήξης αλλάζονται με βάσει τα διανυθέντα χιλιόμετρα.:heart:

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν δεν πας σε μια σοβαρη αντιπροσωπεία να σου πουν τι εχει το αυτοκινητο σου και τι χρειαζεται να αλλάξεις, τοτε θα συζηταμε εδω για κανενα μηνα και θα λεει ο καθε ενας τα δικά του.

και πως θα καταλαβουν νικο?μια χαρα μου φαινεται το αμαξι + δεν θελω να παω αντιπροσωπεια!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πηγες σε αντιπροσωπεια και ενω κανει τα παραπανω σου ειπαν ειναι μια χαρα?? :heart: Τι παει να πει δεν βγαζει τιποτα το διαγνωστικο?? Ειναι υποχρεωμενοι να βρουν τι φταει!!Μαθανε με 1 διαγνωστικο ολοι..Δηλαδη παλια οταν δεν υπηρχαν διαγνωστικα τα πεταγαμε τα αυτοκινητα??

Παντως εμενα μου κανει για πολλαπλασιαστες....

+1 Πολλαπλασιαστής είναι μεγάλη πιθανότητα, έτσι όπως το περιγράφεις,

Link to comment
Share on other sites

+1 Πολλαπλασιαστής είναι μεγάλη πιθανότητα, έτσι όπως το περιγράφεις,

O πολλαπλασιαστής ανάβει λαμπακι κινητήρα,

Link to comment
Share on other sites

O πολλαπλασιαστής ανάβει λαμπακι κινητήρα,

Εγω που ειχα 2 καμμενους ουτε λαμπακι αναψε ουτε τιποτα,απλα ειχα κοψιματα στην αποδοση +οτι εκανε και σαν 3κυλινδρο.

Link to comment
Share on other sites

μηπως φταει η ζεστη?και εχει μειωθει η αποκριση του κινητηρα?μηπως το βραδυ ειναι καλυτερα?>

Εγω που ειχα 2 καμμενους ουτε λαμπακι αναψε ουτε τιποτα,απλα ειχα κοψιματα στην αποδοση +οτι εκανε και σαν 3κυλινδρο.

Να συμπεράνω οτι: μάλλον έχουν (οι tsi) ενα ψυχολογικό προβληματάκι και οτι πρεπει να κυκλοφορούμε μονο νυχτα τωρα το καλοκαίρι

Πολύ :heart: τύποι οι tsi, ββρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

O πολλαπλασιαστής ανάβει λαμπακι κινητήρα,

Δεν αναφέρει λαμπάκι στο πρώτο ποστ.

Επίσης δεν ανάβει πάντα.epc

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Εκει που κανεις τα service του αυτοκινητου σου πες του να στο βαλει στο διαγνωστικο να δεις τι θα σου βγαλει- αν παλι, δεν εχει, πηγαινε στην αντι/πεια να δεις τι θα σου βγαλει.Δε νομιζω να σε χρεωσουν για εναν ελεγχο.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εφοσον φιλε μου αλλαξες Ν75 και συνεχιζει το προβλημα κατα 99% ειναι πολλαπλασιαστης ,το θεμα ειναι ποιος θα κατσει απο αντιπροσωπεια εννοω να δοκιμαζει μεχρι να βρει τον προβληματικο ,το επομενο 1% ειναι καποιο μπουζι να ειναι επισης προβληματικο ελπιζω να την βρεις την ακρη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εφοσον φιλε μου αλλαξες Ν75 και συνεχιζει το προβλημα κατα 99% ειναι πολλαπλασιαστης ,το θεμα ειναι ποιος θα κατσει απο αντιπροσωπεια εννοω να δοκιμαζει μεχρι να βρει τον προβληματικο ,το επομενο 1% ειναι καποιο μπουζι να ειναι επισης προβληματικο ελπιζω να την βρεις την ακρη

...και το αλλο επομενο ατελείς καυσεις, ...και το αλλο επομενο, ...και το αλλο επομενο

Link to comment
Share on other sites

malon einai to filtro tis venzinis,an itan polaplasiastis tha ekove tis strofes kai sti nekra

Εμενα μου εκανε διακοπες σε ανεβασμα στροφων καθε 2 sec ειδικα στα ψηλα και ΟΧΙ στα νεκρα και αλλαξα πολλαπλασιαστες 3ου και 4ου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.