Jump to content
Sdvoudouris

Αγωγή - Polo Gti Ελαττωματικοί Κινητήρες

Recommended Posts

μαλιστα.μπραβο φιλε χαιρομαι πολυ για εσενα και ελπιζω να παρουν ολη ωθηση και να προχωρησουν.

το αμαξι ποσης αξιας ειναι περιπου που θα παρεις και  τελος για να μην σας ζαλιζω αν δεν ηταν 250 ml και ηταν 150ml τοτε το δικαιολογουσε?θα μας τρελανουν?

περιπου 28 κ, αυτο θελουν παιδια να μας τρελανουν αλλα τους τρελανα εγω..οχι λογικα θα ελεγαν οτι ειναι φυσιολογικο..

Master καλα εκανες με το εξωδικο : εχω μια σημαντικη απορια .

 

Οταν τους εστειλες το εξωδικο, φανταζομαι το αμαξι το ειχες λιγοτερο απο 2 χρονια οπου ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΝΑΣΤΡΟΦΗΣ ΠΩΛΗΣΗΣ σωστα?

Οταν εκανες τη μετρηση που βγηκε εκτος οριων ησουν μεσα ή εξω απο τα 2 χρονια? Γιατι σε μερικους πιστευω θα πατησουν εκει και δεν θα κανουν την ιδια προσφορα : οτι οποιος απο εμας εχει ξεπερασει τα 2 χρονια, το πολυ να του υποσχεθουν οτι θα του το φτιαχνουν συνεχεια.

ημουν μεσα στην εργοστασιακη εγγυηση οταν το εστειλα,ημουν εξω οταν βγηκε εκτος οριου

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι μεσα και εξω λετε.οταν μπηκε ο νεος κινητηρας ημουν μεσα στην εγγυηση και μετα απο ενα μηνα ημουν εκτος.τι σημασια εχει? πρεπει σε ενα μηνα να κανω 4000-5000-6000 χλμ γιαα να δω αν καιει?και επισης το προβλημα εχει αναφερθει - καταχωρηθει απο τους πρωτους μηνες αγορας τι σημασια εχει αν περασεις τα 2 χρονια αφου προσπαθουν να το φτιαξουν και δεν μπορουν.

αυριο θα παω και εγω αντιπροσωπεια .ελεγα να περιμενω να ανψει το λαμπακι αλλα δεν κρατιεμαι και θα παω αυριο αφου ηδη μου εχει καψει κανα 700-800 ml.και επισης οταν ειχα παει για μετρηση στα πρωτα 3000χλμ δεν μου εκαψε τιποτα και οντως ετσι ειναι και το εχουν καταγραψει. οποτε τωρα στα 5600χλμ δηλαδη σε 2600χλμ απο τοτε μου λειπει 700-800 ml λαδι. θα ηθελα δε να πω οτι παρατηρησα οτι ξεκινησε να καει μετα τα 4000χλμ

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια να πω οτι ειχα στειλει εξωδικο πριν μου αλλαξουν τον κινητηρα και ζητουσα η αντικατασταση κινητηρα με αλλον που θα ελυνε το προβλημα η αντικατασταση αυτοκινητου. τοτε μου ειχαν πει οτι ειχαν βρει λυση με το νεο κινητηρα.δεχτηκα να γινει η αντικατασταση του.θα μου πεις γιατι δεχτηκες. θα απαντησω οτι με ενοιαζε να φτιαξω το αμαξι  και απο τη στιγμη που μου ειπαν οτι θα φτιαχτει δεχτηκα. τωρα που το προβλημα δεν φτιαχτηκε εννοειται πως δεν θα στειλω ξανα εξωδικο αλλα θα παω κατευθειαν σε αγωγη εαν δεν βγαλω ακρη προσωπικα μαζι τους.το εχω παρει ζεστα το θεμα και κατοπιν της ΝΙΚΗΣ του φιλου μας master πηρα κουραγιο.....αυριο θα σας πω εξελιξεις απο την αντιπροσωπεια

Link to comment
Share on other sites

Ξεφτυλιστε τους ειναι αδιανοητη η ταλαιπωρια που εχετε τραβηξει και εσεις και οι ιδιοκτητες dsg7 ... Τραγικα απαραδεκτοι με τετοια μηχανολογικα προβληματα ...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν χρειαζεται θα την κανουμε μονοι μας την ανακληση....εσυ πως πας απο λαδια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια και οταν βγειτε απο τις εγγυησεις τι θα κανετε???θα αλλαζετε συνεχεια μοτερ??τα νεα απο την γερμανια δεν ειναι καλα απο το εργοστασιο εκει περα μιας και ακομη δεν εχουνε βρει γτ καιει τοσο λαδι αυτο το μοτερ...και μεχρι τωρα τπτ δεν λενε αν το προβλημα καποια στιγμη θα σταματισει εδω περα αρκετα εχετε ταλαιπωρηθει ολοι εσεις...:-(((

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνουν ποτε απο εγγύηση στο θέμα μοτέρ ! Αφου αλλάζουν συνέχεια έχουν πάλι καινούργια 2ετη εγγύηση στο μοτέρ .

Και να μην είχαν το προβλημα είναι γνωστό κανένας δεν πληρώνει κάτι απο την τσέπη του είναι κατασκευαστικό λάθος !

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

ακουστε παιδια γαι να δειτε με τι ανθρωπους εχουμε μπλεξει.

παω για μετρηση σημερα και οντω ελειπε 500ml λαδι(ετσι ειπαν αυτοι εγω το κανω περισσοτερο.) το λενε στη κοσμοκαρ και η απαντηση απο τη κοσμοκαρ ηταν οτι ειναι φυσιολογικο λεει να καιει το αμαξι 200ml ανα 1000χλμ οπως το δικο μου. να σημειωσω οτι στο παιδι απο πανω του ειπαν οτι αν καιει πανω απο 250 ml σου το αλλαζουμε.

οπως καταλαβαινετε φασκουν και αντιφασκουν και δεν ξερουν και αυτοι τι λενε και τι να κανουν.

εννοειτε τους πηρα τηλεφωνο μετα ο ιδιος και τους ειπα ολα οσα εχουν γινει στο αμαξι και πως δεν θα δεχτω αλλη παρεμβαση (αλλαγη κινητηρα κλπ) και τους ζητησα αντικατασταση με αλλο μοντελο ισης αξιας με το δικο μου εαν θελουν να τα βρουμε φιλικα αλλιως ετοιμαζω αγωγη.

περιμενω λοιπον τηλεφωνο απο την κοσμοκαρ λογικα μεσα στην απομενη βδομαδα θα μου πουν.

 

επισης τι θα λεγατε αν οργανωναμε μια συγκεντρωση ολοι μας με τα αυτοκινητα μας εξω απο την κοσμοκαρ και καλουσαμε και κανα καναλι να ερθει?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλά θα τους καλούσες .................. ποιός θα ερχότανε με την κρίση που έχουμε; και άντε βγαίνατε ... θα σας έκραζαν όλοι με τα προβλήματα που υπάρχουν, αδίκως βέβαια, αλλά μάλλον στην χρονική συγκυρία που βρισκόμαστε κακό θα γινότανε παρά καλό!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον με πηραν και απο την κοσμοκαρ και μοθ ειπαν και αυτοι με τη σειρα τους οτι ειναι φυσιολογικη καταναλωση και να κανουμε αλλη μια μετρηση σε 3000χλμ. το ραφει λεει στο βιβλιο οδηγιων οτι ειναι φυσιολογικο να καει.το εχετε εσεις σε καμια σελιδα και εμενα μου λειπει? τελος παντων θα παρω το χαρτι απο την αντιπροσωπεια οτι ειναι φυσιολογικο να καει τοσο και προχωραω

Link to comment
Share on other sites

Πές τους εάν κάιει έτσι να σου βάλουν τα έξοδα για το λάδι που θα πληρώσεις................έναν υπολογισμό για το πόσα θα δώσετε σε λάδι με την κατανάλωση που έχετε κάνατε; Δηλ πές το κρατάς 100000 χλμ με την κατανάλωση που έχετε όσοι έχετε πρόβλημα πόσα θα ξοδέψτε;

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο μην μασας! κανε 1000 χιλιομετρα χαλαρα μην το σπας το αμαξι θα δεις οτι καιει παραπανω,πηγαινε κανε μετρηση και μαμησε τους με ενα εξωδικο!παιδια δεν τους συμφερει να πανε σε δικαστηριο πρεπει να το καταλαβετε..μια δικη να χασουν τελειωσανε!

Edited by master2785
Link to comment
Share on other sites

ακουστε παιδια γαι να δειτε με τι ανθρωπους εχουμε μπλεξει.

παω για μετρηση σημερα και οντω ελειπε 500ml λαδι(ετσι ειπαν αυτοι εγω το κανω περισσοτερο.) το λενε στη κοσμοκαρ και η απαντηση απο τη κοσμοκαρ ηταν οτι ειναι φυσιολογικο λεει να καιει το αμαξι 200ml ανα 1000χλμ οπως το δικο μου. να σημειωσω οτι στο παιδι απο πανω του ειπαν οτι αν καιει πανω απο 250 ml σου το αλλαζουμε.

οπως καταλαβαινετε φασκουν και αντιφασκουν και δεν ξερουν και αυτοι τι λενε και τι να κανουν.

εννοειτε τους πηρα τηλεφωνο μετα ο ιδιος και τους ειπα ολα οσα εχουν γινει στο αμαξι και πως δεν θα δεχτω αλλη παρεμβαση (αλλαγη κινητηρα κλπ) και τους ζητησα αντικατασταση με αλλο μοντελο ισης αξιας με το δικο μου εαν θελουν να τα βρουμε φιλικα αλλιως ετοιμαζω αγωγη.

περιμενω λοιπον τηλεφωνο απο την κοσμοκαρ λογικα μεσα στην απομενη βδομαδα θα μου πουν.

 

επισης τι θα λεγατε αν οργανωναμε μια συγκεντρωση ολοι μας με τα αυτοκινητα μας εξω απο την κοσμοκαρ και καλουσαμε και κανα καναλι να ερθει?

φιλε μου σπυρο και αγωγη να τους κανεις δεν θα βγει πουθενα ρε συ γτ αυτοι εχουνε τρομερες ακρες για να το καληψουνε για μενα λαθος που πηρατε ολα τα παιδια to polo gti απο την αρχη ξερατε οτι εχουνε προβληματα ρε σεις και θα ταλαιπωριοστε μια ζωη ρε σεις και εγω αυτο θα παιρνα σπυρο αλλα ρωτησα τον ξαδερφο μου που δουλευει στο εργοστασιο της γερμανιας και μου ειπε μακρια απο το polo gti γτ καιει υπερβολικο λαδι..και μου πε να παρω οποιο αλλο θελω εκτος απο αυτο ....

Σπυρο μην μασας! κανε 1000 χιλιομετρα χαλαρα μην το σπας το αμαξι θα δεις οτι καιει παραπανω,πηγαινε κανε μετρηση και μαμησε τους με ενα εξωδικο!παιδια δεν τους συμφερει να πανε σε δικαστηριο πρεπει να το καταλαβετε..μια δικη να χασουν τελειωσανε!

φιλε γτ πηρες ενα αμαξι με 180 αλογα για να το πηγαινεις κυριλε αυτο το αμαξι ειναι ολη την ωρα να το πατας αν ειναι να πηγαινεις κυριλε και να μην καει λαδι τοτε κακος το πηρες το αμαξι αυτο σπυρο...εδω αλλοι εχουμε γενικα χαμηλοτερα μοτερ απο 180 αλογα και συνεχεια τα παταμε τα αυτοκινητα μας και δοξα το θεο 3 χρονια δεν εχει καψει γραμμαριο το αμαξι :-) εγω τους εχω κραξει χιλιες φορες στην αντιπροσωπεια στην πατρα χορια που τους ξερω απο παλια και μου λενε παλι καλα που δεν πηρες και εσυ αυτο το κατεργο ...:-)αρχημηχανικος μου το πε αυτο σπυρο ..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σπυρο και αγωγη να τους κανεις δεν θα βγει πουθενα ρε συ γτ αυτοι εχουνε τρομερες ακρες για να το καληψουνε για μενα λαθος που πηρατε ολα τα παιδια to polo gti απο την αρχη ξερατε οτι εχουνε προβληματα ρε σεις και θα ταλαιπωριοστε μια ζωη ρε σεις και εγω αυτο θα παιρνα σπυρο αλλα ρωτησα τον ξαδερφο μου που δουλευει στο εργοστασιο της γερμανιας και μου ειπε μακρια απο το polo gti γτ καιει υπερβολικο λαδι..και μου πε να παρω οποιο αλλο θελω εκτος απο αυτο ....

φιλε γτ πηρες ενα αμαξι με 180 αλογα για να το πηγαινεις κυριλε αυτο το αμαξι ειναι ολη την ωρα να το πατας αν ειναι να πηγαινεις κυριλε και να μην καει λαδι τοτε κακος το πηρες το αμαξι αυτο σπυρο...εδω αλλοι εχουμε γενικα χαμηλοτερα μοτερ απο 180 αλογα και συνεχεια τα παταμε τα αυτοκινητα μας και δοξα το θεο 3 χρονια δεν εχει καψει γραμμαριο το αμαξι :-) εγω τους εχω κραξει χιλιες φορες στην αντιπροσωπεια στην πατρα χορια που τους ξερω απο παλια και μου λενε παλι καλα που δεν πηρες και εσυ αυτο το κατεργο ...:-)αρχημηχανικος μου το πε αυτο σπυρο ..

οταν πηρα το αμαξι εγω δεν ειχε καμια επιγραφη να λεει καιει λαδι!στα χαρτια ηταν φοβερο δεν υπηρχε κατι να με απομακρυνει..10/10 το αμαξι μου επαναλμβανω.

εχεις δικιο δεν πηραμε το αμαξι να πηγαινουμε χαλαρα αλλα για να βγαλουμε ακρη και να δικαιωθουμε πρεπει να κανουμε καποιες υποχωρησεις ..αυτη ειναι η γνωμη και η εμπειρια μου

Edited by master2785
Link to comment
Share on other sites

+1000! Την ίδια χρονιά ήμουν και εγώ 10 /10 ! και τότε τα περιοδικά το είχαν θεοποιήσει το αυτοκίνητο! Που είναι όλοι αυτοί τώρα? Αρε πουλημένοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολαω πουθενά.απλά επειδή και καλά γράφει στο βιβλίο σέρβις ότι στα πρώτα 5000 χλμ μπορεί να κάψει έως και ενα λίτρο ανά 2000 χλμ κάνω υπομονή τώρα που πέρασα τις 5000 χλμ κάθε χίλια θα το μετράω. Αν και αυ'τοι μου είπαν ότι να πάω για μέτρηση σε 3000 χλμ. Αν δω ότι καίει από τα.1000 κιόλας θα πάω και θα ετοιμάσω και το εξώδικο. Απλά δεν μπορούν να μου πουν κάτι μετά γιατί το βιβλίο γράφει έως τα 5000 ότι δικαιολογεί. Άρα σε ενα μήνα θα που θα το μετρήσω θα σας πω. Εν το μεταξύ την πάτησαν γιατί στη μέτρηση ήμουν μπροστά και στο αμάξι έλειπε παραπάνω από μισό κιλό και αυ'τοι συμπλήρωσαν μισό κιλό αφού ήμουν μπροστά δεν μπορούσαν να μου πουν ότι λείπει μισό και να βάλουν παραπάνω.

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

+1000! Την ίδια χρονιά ήμουν και εγώ 10 /10 ! και τότε τα περιοδικά το είχαν θεοποιήσει το αυτοκίνητο! Που είναι όλοι αυτοί τώρα? Αρε πουλημένοι!!!

γιωργη πουθενα δεν ειναι φιλε μου παντα λενε τα καλητερα για ενα αμαξι και μετα οταν βγαζει προβληματα ολοι κρυβονται ρε συ δεν το ξερες ??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως είχα γράψει ποιο πριν είχα κάνει καταγγελία στην γενική γραμματεία του καταναλωτή όπου αυτοί έστειλαν στην βιαμρ και στο υπουργείο αναπτύξεις , ανταγωνιστικότητας ,υποδομών ,μεταφορών και δικτυων  την καταγγελία και ζητούσαν εξηγήσεις. Τι κέρδισα εγώ πρώτων μου έδωσαν άλλα 2 χρόνια εγγύηση δεύτερων γνωρίζει και το υπουργείο   και το καλύτερο μου έστειλαν  mail   χθες  να με ενημερώσουν ότι το υπουργείο   ζηταει από την βιαμαρ εντός 30 ημερών 1.Αποψεις σχετικά με την καταγγελία αν υπάρχει διορθωτική ενεργεία η εσωτερική ενημέρωση στο δίκτυο  απο την κατασκευάστρια εταιρεία παρακολούθησης του συγκεκριμένου τύπου οχήματος σχετικά με την απώλεια λαδιων.2 τα περιεχόμενα της διάγνωσης 3 Αν υπάρχει αυτό το πρόβλημα και σε άλλα οχήματα του ίδιου τύπου  στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό. 4 Αν το όχημα είναι ασφαλές.  .

Θα μου πείτε ωραία τι σε νεάζει εσένα που το ξέρει  το υπέργειο. Με νεάζει γιατί αν ξανά έχω πρόβλημα θα κάνω καταγγελία ξανά στις πόσες αλλαγές αν δεν λυθεί το πρόβλημα από το νόμο δικαιούσαι τα λεφτά σου πίσω η αντικατάσταση του οχήματος. Και κάτι ακόμα αν στείλουν και άλλη καταγγελία για αυτό το θέμα για το ίδιο αμάξι κάτι μπορεί να γίνει .

 

http://www.efpolis.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως είχα γράψει ποιο πριν είχα κάνει καταγγελία στην γενική γραμματεία του καταναλωτή όπου αυτοί έστειλαν στην βιαμρ και στο υπουργείο αναπτύξεις , ανταγωνιστικότητας ,υποδομών ,μεταφορών και δικτυων  την καταγγελία και ζητούσαν εξηγήσεις. Τι κέρδισα εγώ πρώτων μου έδωσαν άλλα 2 χρόνια εγγύηση δεύτερων γνωρίζει και το υπουργείο   και το καλύτερο μου έστειλαν  mail   χθες  να με ενημερώσουν ότι το υπουργείο   ζηταει από την βιαμαρ εντός 30 ημερών 1.Αποψεις σχετικά με την καταγγελία αν υπάρχει διορθωτική ενεργεία η εσωτερική ενημέρωση στο δίκτυο  απο την κατασκευάστρια εταιρεία παρακολούθησης του συγκεκριμένου τύπου οχήματος σχετικά με την απώλεια λαδιων.2 τα περιεχόμενα της διάγνωσης 3 Αν υπάρχει αυτό το πρόβλημα και σε άλλα οχήματα του ίδιου τύπου  στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό. 4 Αν το όχημα είναι ασφαλές.  .

Θα μου πείτε ωραία τι σε νεάζει εσένα που το ξέρει  το υπέργειο. Με νεάζει γιατί αν ξανά έχω πρόβλημα θα κάνω καταγγελία ξανά στις πόσες αλλαγές αν δεν λυθεί το πρόβλημα από το νόμο δικαιούσαι τα λεφτά σου πίσω η αντικατάσταση του οχήματος. Και κάτι ακόμα αν στείλουν και άλλη καταγγελία για αυτό το θέμα για το ίδιο αμάξι κάτι μπορεί να γίνει .

 

http://www.efpolis.gr/

φιλε απλα τηλεφωνο παιρνουμε? αν ειναι να το κανω και εγω ν το κανουμε ολοι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.