Jump to content
Sdvoudouris

Αγωγή - Polo Gti Ελαττωματικοί Κινητήρες

Recommended Posts

touareg της VW ? Δεν βγαζει 1400αρι touareg

Αν θες σφυρήλατα για 1.4tsi Θα πας στα δοκιμασμενα CP Pistons ή στα DP  , δοκιμασμένες λύσεις μαζί με μπιελες ZRP αποο 1.8 20vt και εχεις ενα αλεξισφαιρο μοτέρ για 300++

Link to comment
Share on other sites

Touran εννοοουσα. Το 14αρι με το υγραεριο. Το εκανε ενας μου ειπαν και αν εχεις καλο γνωστο μπορει να στα βαλουν και στην εγγυηση αν είσαι εντός.

Λέω για να μην πληρώσεις εσύ απο την τσέπη σου καθολου

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα..Αν και έχω και εγώ ένα polo gti εδώ και 3 χρόνια πριν λίγο γράφτηκα στο vwclub. Παρακολουθώ όμως από την αρχή σχεδόν τις συζητήσεις και ότι έχει να κάνει με αυτό το αυτοκίνητο που επιλέξαμε να αγοράσουμε και τα λάδια που δυστυχώς καίει.. Το θέμα είτε καίει λίγο είτε και πολύ είναι ότι ''ΚΑΙΕΙ'' !!!!!!!!! Που σημαίνει ότι ο κινητήρας είναι προβληματικός που με τη σειρά του σημαίνει αν δεν μπορούν να τον φτιάξουν να το αποσύρουν από την αγορά! Δώσαμε όλοι 20000 να το αγοράσουμε και εγώ προσωπικά δεν ανέχομαι να πουλάνε προβληματικό αυτοκίνητο.. Επειδή αγανάκτησα και εγώ λοιπόν, έχω ήδη στείλει ήδη ένα εξώδικο και τώρα ετοιμάζομαι να στείλω την αγωγή. Δεν ξέρω που θα καταλήξουμε αλλά ειμαι διατεθημένος πλέον να το πάω μέχρι τέλους και ας βγω χαμένος..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι δικηγόρος και κάτοχος ενός POLO GTI του 2010 και ενός GOLF 1.4. 

ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΑΛΑΣΑΝ ΟΙ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ !!! Όμως με έβαλαν και πλήρωσα τα εργατικά που δεν ήταν και λίγα αν θυμάμαι καλά περίπου 3.000 ευρώ κάθε φορά. Οι ζημιές έγιναν λίγο μετά την λήξη της εγγύησης. 

Είναι ντροπή τους. Την Παρασκευή το POLO που του άλλαξαν τον κινητήρα μόλις πριν από 1 μήνα έμεινε στον δρόμο και δεν έπαιρνε μπρος.... 

Είμαι έξαλλος και θα προσφύγω στα Δικαστήρια. Θα ήθελα να παρουσιάσω και άλλες περιπτώσεις στο Δικαστήριο γιά να δείξω ότι το πρόβλημα δεν είναι μεμονωμένο. Όποιος έχει στείλει εξώδικο ή έχει κάνει αγωγή στο παρελθόν ή έχει στοιχεία ότι του άλλαξαν κινητήρα ή γιά μεγάλη ζημιά στον κινητήρα σε αυτά τα δύο μοντέλα θα παρακαλούσα πολύ να επικοινωνήσει μαζί μου. Το mail μου είναι: stefanos.economou.law@gmail.com 

 

Ευχαριστώ, 

Στέφανος Οικονόμου 

www.elo.gr 

 

Link to comment
Share on other sites

3.000 εργατικά; Για ποιό λόγο παρακαλώ; Δεν σου έδωσαν χαρτί με τις χρεωμένες εργατοώρες για τις εργασίες στα αμάξια σου; Πολλά μου φαίνονται μόνο για εργατικά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες χάλασαν οι κινητήρες τι ακριβώς εννοείς;; Τι έπαθαν ; Και τα δυό αυτοκίνητα μαζί;; .. Ύποπτο.. Συνεννοημένα ήταν .;

Δώσε μας πληροφορίες σχετικά με την ζημιά που έπαθες, διότι μόνο παράπονα και δικηγορίστικα μας αναφέρεις.

Πάντως να ζητάς να σε στηρίξει κάποιος με το όποιο θέμα του και να μπλεχτει με αμφίβολο αποτελεσμα και πρόσθετο κόστος (δεν θα του βγει τζάμπα να υποθέσω) το βλέπω χλομό.

Τρολλ μου φαινεται.

Τεσπα, φιλικά

χρήστος ιδιωτικός υπάλληλος.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chrispant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3.000 εργατικά; Για ποιό λόγο παρακαλώ; Δεν σου έδωσαν χαρτί με τις χρεωμένες εργατοώρες για τις εργασίες στα αμάξια σου; Πολλά μου φαίνονται μόνο για εργατικά!

Ποια 3.000€ !!

Max εργατικά για αλλαγή κινητήρα κανα 1.000€ κοστίζει.

Και δικηγόρος και πλήρωσε απο 3x για το καθένα;; Τουλάχιστον ψιλοαφέλεια..

Και θα τον εμπιστευτώ εγώ για να κινηθεί ενάντια στον οποιονδήποτε ;;

Δεν σφάξανε.

Καληνύχτα σας..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chrispant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έπειτα από 5 χρόνια προβληματικής συμβίωσης με το Polo GTI μου είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσω ότι ύστερα από 4 αλλαγές κινητήρων συνολικά και ύστερα από αγωγή που είχα κατάθεση στο πρώτο εξάμηνο κατοχής του αυτοκινήτου πλέον το αμάξι αποτελεί παρελθόν για εμένα αφού για να αποφύγουν το δικαστήριο την τελευταία στιγμή στην κυριολεξία μου επέστρεψαν όλα μου τα χρήματα και τους έδωσα πίσω το τουτού.  Υπομονή σε όλους σας λοιπόν όσοι έχετε πράξει ανάλογα γιατί γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2017 at 1:58 ΜΜ, menegsp said:

Καλησπέρα σε όλους. Έπειτα από 5 χρόνια προβληματικής συμβίωσης με το Polo GTI μου είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσω ότι ύστερα από 4 αλλαγές κινητήρων συνολικά και ύστερα από αγωγή που είχα κατάθεση στο πρώτο εξάμηνο κατοχής του αυτοκινήτου πλέον το αμάξι αποτελεί παρελθόν για εμένα αφού για να αποφύγουν το δικαστήριο την τελευταία στιγμή στην κυριολεξία μου επέστρεψαν όλα μου τα χρήματα και τους έδωσα πίσω το τουτού.  Υπομονή σε όλους σας λοιπόν όσοι έχετε πράξει ανάλογα γιατί γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος. :) 

αν εισαι μαγκας και εχεις χιουμορ πηγαινε και παρε POLO GTI :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Δεν το είχα διαβάσει καθόλου αυτό το θέμα... Και η αλήθεια είναι πως διαβάζοντας σχεδόν όλες τις σελίδες φρίκαρα με τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε οι κάτοχοι του συγκεκριμένου μοντέλου. Και νόμιζα πως μόνο εγώ εξαιτίας της ανάκλησης που έγινε στα diesel (facelift 1.4tdi, αλλαγή βολάν, δίσκο-πλατό) είχα θέματα & είχα χαλαστεί με το δικό μου... Τι να πω ρε παιδιά, έχει χαλάσει πολύ η ποιότητα όπως φαίνεται, χωρίς να έχει μειωθεί καθόλου η τιμή... Ίσως θα έπρεπε να προχωρούμε μαζικότερα σε αγωγές.

Κρίμα γιατί είχα εντυπωσιαστεί όταν είχα οδηγήσει το GTI από την ομαλή κύλισή του αλλά και τη δύναμη που έκρυβε.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.