Jump to content
Sdvoudouris

Αγωγή - Polo Gti Ελαττωματικοί Κινητήρες

Recommended Posts

Θα πρέπει να περιμένουμε .... Τα αυτοκίνητα στα οποία εφαρμόσθηκε πρόσφατα η προτεινόμενη απο το εργοστάσιο λύση είναι υπό παρακαλούθηση .............

Το ερώτημα είναι πως πάει? καίει δεν καίει? τι δείχνει μέχρι τώρα η λύση?

Link to comment
Share on other sites

ειχα παει στην αντιπροσωπεια σημερα και μου ειπαν οτι ειναι πολυ κοντα στο να ανακοινωθει λυση για το προβλημα με τα λαδια

Link to comment
Share on other sites

ολοι ετσι λενε και τιποτα δεν βλεπω ..

Βλεπω πρόσφατα σε Blog ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΑΤ και λεω , βρε λες να ειναι για τις φριτεζες? Παταω να δω και ηταν για το συστημα που ανοιγει το καπο ... Μπραβο στο VW Group που αντι να κανει καμια σοβαρη ανακληση κανει κατι τετοια ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υποθέτω πως σημαίνει ότι είτε θα ειδοποιηθούν οι κάτοχοι των οχημάτων να τα προσκομίσουν στα κατά τόπους συνεργεία προκειμένου να γίνουν οι απαραίτητες προς αποκατάσταση βλάβες (ανάκληση), ή στην επόμενη επίσκεψη του οχήματος στο συνεργείο θα ελέγχεται και ανάλογα θα πραγματοποιούνται οι απαραίτητες εργασίες (καμπάνια ή τεχνική οδηγία) όπως στην περίπτωση της τοποθέτησης ροδέλας στο τούρμπο. Και στις δυο περιπτώσεις ο κάτοχος δεν χρεώνεται κάτι.

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα πηγα στην αντιπροσωπεια συμπληρωσα και μου ειπαν οτι τα νεα που ειχαν ειναι οτι εγινε καποια προσπαθεια με αλλαγη καποιου κομματιου του μοτερ αλλα τιποτα κ το ψαχνουν κ απο οτι βλεπει στο τελος θα μας βαλουν καινουργια μοτερ εξελιγμενα. αρα υπομονη ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος Polo GTi 2010 και γω.

Πέρα από το πρόβλημα με την κατανάλωση λαδιού μου συνέβη κάτι άλλο το βράδυ της τρίτης:

Καθώς οδηγούσα, σε νορμάλ ταχύτητα πόλης, ξαφνικά πάτησα το γκάζι και το αμάξι δεν έδινε σχεδόν καθόλου!

Η εξάτμιση ακουγόταν λες και οδηγούσα μηχανότρατα (ενας διακεκομένος ήχος δηλαδή)..

σταμάτησα, πήρα τηλέφωνο totalcare, ήρθαν και το σηκώσαμε και ξεκινήσαμε για τον Μπουρμά στην Αλίμου. (βράδι ξαναλέω, ήταν κλειστά).

Στη διαδρομή το παλικάρι από την mondial μου έλεγε ότι λογικά είναι πολλαπλασιαστής και είναι 10 λεπτά υπόθεση να τον αλλάξουν.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:Όταν έγινε αυτό άρχισε να μου αναβοσβήνει η κίτρινη ένδειξη του κινητήρα (στο βιβλίο γράφει ατελείς καύσεις που προκαλούν πρόβλημα στον καταλύτη).Το αμάξι έχει 20.000χλμ, όλα τα σέρβις στην ώρα τους σε εξουσιοδοτημένους αντιπροσώπους και χρησιμοποιώ μόνο v-power/v-power racing.η άδειά του είναι από Οκτώβρη του 2010 άρα καλύπτομαι κανονικά από εγγύηση κλπ.

Με τα πολλά το παρκάρουμε έξω από το συνεργείο και πάω την επόμενη μέρα πρωί πρωί (αφού δεν είχα κοιμηθεί από τα νεύρα μου) να το κοιτάξουν.Το βάζουν μέσα και εγώ έκατσα δίπλα για να βλέπω ακριβώς τι έδειχνε στο computer..Έβγαλε 2 σφάλματα..το ένα στον κινητήρα και το άλλο στον κλιματισμό!!για τον κλιματισμό δε τον είδα τον υπάλληλο να κόπτεται και πολύ.Αμέσως άνοιξε τη μηχανή και άλλαξε μπουζί.Με το που το έκανε αυτό, ο ήχος της εξάτμισης και γενικά το κούνημα το αμαξιού σταμάτησε και νόμιζα ότι όλα είναι εντάξει.

Έρχεται και ο υπεύθυνος, το κοιτάει και μου λέει "καλά, άντε γειά!ελπίζω να έχεις εγγύηση!" του λέω "Έχω".Μου λέει όχι απλά δεν είναι πολλαπλασιαστής, αλλά θα μείνεις και χωρίς αμάξι για μία εβδομάδα!Μετά δε μου εξήγησε ακριβώς τι ήταν, μου είπε κάτι για ένα πιστόνι, ότι έχει πάρει λάδια;Κάτι τέτοιο!

Τέλος περιττό να σας πώ ότι αμάξι εξυπηρέτησης δε μου βρήκαν..Μου είπαν ότι δεν έχουν διαθέσιμο.Και σήμερα που ξαναπήρα τηλέφωνο μου είπαν τη δευτέρα ότι θα έχουν σίγουρα..

Πως το βλέπετε;πάω για αλλαγή κινητήρα;

Εντωμεταξύ έχω και ένα άλλο θέμα : όταν το είχα αγοράσει και έγινε η μεταβίβαση μου είχαν δώσει από την αντιπροσωπεία (Ρώρρης) ένα χαρτί Α4 με την άδειά μου.

Άλλη άδεια ΔΕΝ ΕΧΩ!Δε θα έπρεπε να έχω το κλασσικό πράσινο τρίπτυχο;

Παίζει να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

Τα νεύρα μου είναι τελείως τεντωμένα με το θέμα.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ξεμπερδέματα φίλε, όσο για την άδεια και εγώ το ίδιο κωλόχαρτο έχω, ας είναι καλά το δημόσιο με τις περικοπές του !!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την άδεια εχω ,σκαναρε την και περνα την στον υπολογιστή γιατι σιγα σιγα ξεθοριαζει ...

Οσο για το μοτέρ εσπασες πιστονι.... ζητα αλλαγη κινητήρα και οχι επισκευη !!

Αμαν πια με αυτες τις φριτέζες !!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ξεμπερδέματα φίλε, όσο για την άδεια και εγώ το ίδιο κωλόχαρτο έχω, ας είναι καλά το δημόσιο με τις περικοπές του !!!

ευχαριστώ φιλαράκι.καλώς τότε να μην ανησυχώ!

Και εγω την άδεια εχω ,σκαναρε την και περνα την στον υπολογιστή γιατι σιγα σιγα ξεθοριαζει ...

Οσο για το μοτέρ εσπασες πιστονι.... ζητα αλλαγη κινητήρα και οχι επισκευη !!

Αμαν πια με αυτες τις φριτέζες !!

Αυτό με την άδεια θα το κάνω..Για την αλλαγή κινητήρα τώρα δύσκολο το βλέπω γιατί το αμάξι από χτες το πρωί είναι εκεί και δευτέρα ξανα ανοίγουν για να πάω αν δε κάνω λάθος..πως θα τους το πω και τι θα τους πω;το δικαιούμαι;αν μου πουν οτι και με επισκευή θα είναι οκ;

που να είχαμε πάρει κανα hyundai με 6.000 ευρώ ρε π$@στη μου!20ρικο σκάσαμε για να τραβιόμαστε και να πληρώνουμε και ταξί

...edit : να ρωτήσω και κάτι ακόμα..πες ότι δε μου αλλάζουν κινητήρα και το φτιάχνουν.τι πρόβλημα μπορεί να υπάρξει μετά;έτσι κ αλλιώς θα κάνω επέκταση εγγύησης για άλλα 2 χρόνια...άμα το αμάξι δεν είναι όπως ήταν κάθε μέρα εκεί θα με έχουνε!

Edited by Leftos
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

με πήραν σήμερα να με ρωτήσουν αν το αυτοκίνητο έκαιγε λάδια υπερβολικά..

τους είπα ότι και χωρίς να το ρωτήσουν το ξέρουν αφού μόνο το μπουζί που ήταν μαύρο να έβλεπαν αρκούσε..

μου είπαν ότι ρώτησαν από το εργοστάσιο..

όταν ρώτησα τι ακριβώς έχει το αυτοκίνητο μου είπαν ότι δεν έχει σπάσει το πιστόνι γιατι το κοίταξαν, αλλά έχει βγει-μπει λάδι, κάτι τέτοιο..ρώτησα τι θα γίνει και μου είπε θα μιλήσει με το εργοστάσιο να τους επιβεβαιώσει ότι έκαιγε υπερβολικά λάδια και λογικά θα του πουν να αλλάξει ελατήρια..του είπα ότι πολλά έχω ακούσει για την αλλαγή ελατηρίων και μου είπε ότι πλέον έχει εφαρμοστεί πολλές φορές και δε θα υπάρχει πρόβλημα..

τέλος του είπα ότι θέλω να μου αλλάξει κινητήρα και μου είπε ότι δεν το αποφασίζει αυτός αλλά εξαρτάται τι οδηγία θα του δώσουν από το εργοστάσιο..και του είπα ότι δεν πειράζει, θα το πάρω να το πάω μία αθήνα-θεσσαλονίκη και πίσω με το Sport επιλεγμένο στο dsg..και άμα δεν είναι όπως ήτανε θα βαρεθεί να με βλέπει μέχρι να το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί θα έχετε διαβάσει για τα προβλήματα σε GTI με υπερβολική κατανάλωση λαδιού και αντικατάσταση κινητήρα...

Σχετικώς, άνοιξα το topic "Polo GTi - Σημαντικό πρόβλημα - SOS".

Παρά την αντικατάσταση εμβόλων στα 4.198 χλμ. και την αποφυγή κατανάλωσης λαδιού για 2.800 περίπου χιλιόμετρα, προχθές διαπιστώθηκε από την Karenta σοβαρό πρόβλημα στον στροφαλοφόρο άξονα, εξ αιτίας του οποίου θα πραγματοποιηθεί αντικατάσταση κινητήρα. Αφορμή της επίσκεψης μας στην Karenta την Δευτέρα, 4-7-2011, το πρωί υπήρξε θόρυβος (κροτάλισμα ή "σαν τρακτέρ" που λέει η γυναίκα μου) που εμφανίστηκε αργά την Κυριακή το βράδυ και χωρίς να έχει υπάρξει οποιαδήποτε ένδειξη βλάβης μέχρι και την στογμή που παραδώσαμε το αυτοκίνητο στην Karenta. Μάλιστα, σε ερώτηση μου για το εάν το νεώτερο πρόβλημα σχετίζεται με την αντικατάσταση των εμβόλων που είχε γίνει, η απάντηση ήταν αρνητική (ο στρόφαλος, λέει, είναι χαμηλά και δεν πειράχτηκε κατά το άνοιγμα του κινητήρα για την αντικατάσταση των εμβόλων... Δεν έχω τις γνώσεις να ελέγξω την ορθότητα της "εξήγησης") και η αιτιολόγηση ήταν "αστοχία υλικού". Δηλαδή, "διορθώνεις την μία αστοχία και βγαίνει άλλη, που δεν σχετίζεται με την πρώτη..." και όλα αυτά στο αυτοκίνητο που πλήρωσα 20.000+ και πήρα στην σύζυγο μου και μπαίνουν τα δύο μου μικρά παιδιά...

Είναι προφανές ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα ξεπερνά κάθε κακόγουστη φαντασία και δεν συνέβαινε ούτε σε Lada επί υπαρκτού σοσιαλισμού...

Βεβαίως, δεν είμαστε οι μόνοι που αντιμετωπίζουμε αυτό το πρόβλημα.

Επειδή "η ισχύς εν τη ενώσει", αναμένω τις απόψεις όλων όσων αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα, καθώς ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.

ΥΓ Περιττό να πω ότι δεν έχουν αυτοκίνητο αντικατάστασης και η γυναίκα μου θα αναγκαστεί να νοικιάσει αυτοκίνητο, την πληρωμή του οποίου θα αξιώσω από την εν Ελλάδι εισαγωγική και/ή την Karenta...

ΥΓ 2 Φανταστείτε καμιά 30αριά διαμαρτυρόμενους με τα αυτοκίνητα τους έξω από τα κεντρικά της Kosmocar... Να καταλάβουν ότι είμαστε καταναλωτές, ότι αυτοί ζουν από τα λεφτά μας και ότι έχουμε δικαιώματα κι εκείνοι υποχρεώσεις στα αυτονόητα!

ΥΓ 3 Πιθανώς θα πρέπει να ερευνήσει και ο Εισαγγελέας το γιατί δεν έχει γίνει κανονική ανάκληση με τόσα που έχουν γίνει και η Kosmocar κινείται κατά περίπτωση και αφού παρουσιαστεί πρόβλημα...

Παιδιά είμαι από την Κύπρο, και είμαι καινούργιο μέλος. Εδώ τα πράγματα παιδιά είναι πιο σοβαρά. Από τα 1000km άναψε η λαδιέρα. το πήρα στο garage και μου είπαν ότι έπρεπε να συμπληρωθεί λάδι το οποίο ήταν 3 λίτρα.και μου είπανε ότι είναι φυσιολογικό, μέχρι τις 3000Km για το στρώσιμο της μηχανής. Τώρα το αυτοκίνητο έχει 9500km και με πέρνουν κάθε 1000km στο garage και μου προσθέτουν 1-1,200L λάδι και μας κοροιδεύουν ότι δεν έχουν βρεί το πρόβλημα. Εν τω μεταξύ στο άλαγμα των ταχυτήτων στο DSG ακούγεται ένας θόρυβος. Τέλος μας είπαν ότι θα το επισκευάσουν και όχι να μας αλλάξουν μηχανή, διότι θα έχει και αυτή πρόβλημα.Εγω φυσικά δεν δέχτηκα, και θέλω τη βοήθεια σας για το πώς μπορώ να ενεργήσω για να μου αντικαταστήσουν το αυτοκίνητο, και μιλάμε για το καινούργιο Polo GTi. ευχαριστώ.

Παιδιά είμαι από την Κύπρο, και είμαι καινούργιο μέλος. Εδώ τα πράγματα παιδιά είναι πιο σοβαρά. Από τα 1000km άναψε η λαδιέρα. το πήρα στο garage και μου είπαν ότι έπρεπε να συμπληρωθεί λάδι το οποίο ήταν 3 λίτρα.και μου είπανε ότι είναι φυσιολογικό, μέχρι τις 3000Km για το στρώσιμο της μηχανής. Τώρα το αυτοκίνητο έχει 9500km και με πέρνουν κάθε 1000km στο garage και μου προσθέτουν 1-1,200L λάδι και μας κοροιδεύουν ότι δεν έχουν βρεί το πρόβλημα. Εν τω μεταξύ στο άλαγμα των ταχυτήτων στο DSG ακούγεται ένας θόρυβος. Τέλος μας είπαν ότι θα το επισκευάσουν και όχι να μας αλλάξουν μηχανή, διότι θα έχει και αυτή πρόβλημα.Εγω φυσικά δεν δέχτηκα, και θέλω τη βοήθεια σας για το πώς μπορώ να ενεργήσω για να μου αντικαταστήσουν το αυτοκίνητο, και μιλάμε για το καινούργιο Polo GTi. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοηθήστε!!!!!!!!!!

don't panic....

Σε πρώτη φάση πηγαίνεις και συμπληρώνουν και ΓΡΑΦΟΥΝ στο βιβλίο service οτι συμπληρώσανε και δεν πληρώνεις το λάδι.

Εφόσον είσαι σε εγγύηση τότε περιμένεις όπως όλοι για το τι θα γίνει.

Όταν και αν ποτέ βγεί η λύση τότε ζητάς να αλλαχθεί καταλύτης και οι λ γιατί θα έχουν γίνει χάλια.... και φυσικά επέκταση εγγύησης (π.χ. σε αλλαγή κινητήρα με νέο)

Το DSG έτσι κάνει και είναι φυσιολογικό.

Δεν έχει νόημα ούτε να αλλάξεις κινητήρα ούτε να το επισκευάσουν τα ίδια θα κάνει.... το ίδιο ισχύεει και με νέο αυτοκίνητο πάλι τα ίδια θα έχεις. Οπότε υπομονή, κοίτα να το ευχαριστηθείς γιατί το αυτοκίνητο είναι εξαιρετικό και μην αγχώνεσαι και τρέχεις στις αντιπροσωπείες και μένεις και χωρίς αυτοκίνητο....(όσο διαρκούν οι επισκευές).

Και εγώ θα προτιμούσα να μην υπήρχε το πρόβλημα με τα λάδια αλλά αφού υπάρχει ζω με αυτό μέχρι νεωτέρας και δεν σκάω αν μη τι άλλο γιατί το αυτοκίνητο με έχει ξετρελάνει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πήγα ήδη 8 φορές για το λάδι και όσο για το gear box δεν νομίζω να είναι φυσιολογικό επειδή ο θόρυβος είναι πολύ δυνατός ειδικά στις χαμηλές στροφές.Όσον αφορα τις αγωγές, να προχωρήσω δηλαδή νομικά εναντίον της αντιπροσωπείας θα βγεί κάτι?? έχετε εμπειρία από αυτό?? ταλαιπωρούμε ήδη 8 μήνες και το παράξενο είναι ότι μου έχουν πεί πως δεν βρήκαν ακόμη τη λύση στο πρόβλημα, και μου ζητάνε συνεχώς παράταση χρόνου βδομάδα προς βδομάδα για να τους δοθεί λύση από το εργοστάσιο, αλλά ο χρόνος περνά και δεν μου δίνουν μια ξεκάθαρη λύση.

Αν ξέρετε κάτι σας παρακαλώ ενημερώστε με.

ευχαρίστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πήγα ήδη 8 φορές για το λάδι και όσο για το gear box δεν νομίζω να είναι φυσιολογικό επειδή ο θόρυβος είναι πολύ δυνατός ειδικά στις χαμηλές στροφές.Όσον αφορα τις αγωγές, να προχωρήσω δηλαδή νομικά εναντίον της αντιπροσωπείας θα βγεί κάτι?? έχετε εμπειρία από αυτό?? ταλαιπωρούμε ήδη 8 μήνες και το παράξενο είναι ότι μου έχουν πεί πως δεν βρήκαν ακόμη τη λύση στο πρόβλημα, και μου ζητάνε συνεχώς παράταση χρόνου βδομάδα προς βδομάδα για να τους δοθεί λύση από το εργοστάσιο, αλλά ο χρόνος περνά και δεν μου δίνουν μια ξεκάθαρη λύση.

Αν ξέρετε κάτι σας παρακαλώ ενημερώστε με.

ευχαρίστώ

Εύχομαι καλα ξεμπερδεματα σε ολους μας. Το DSG κάνει διάφορά κλακ-κλακ σε αλλαγές και λακούβες-αλλαγές. αν σου κάνει δυνατό τρέμουλο όλο το αυτοκίνητο σε αλλαγή1-2α τότε έχει πρόβλημα και αλλάζουν πολύδισκο.

Έλα στη θέση της αντιπροδωπείας....ούτε αυτοί ξέρουν και περιμένουν τους γεραμαναραδες.....και ακούνε τα βρισίδια. Οι γερμανοί φταίνε και επειδή το πρόβλημα είναι σε ΟΛΑ τα αυτοκίνητα όλου του κόσμου πιστεύω ότι κάτι θα κάνουνε.....

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω δικαστικώς να διεκδικίσω τα δικαιώματα μου, και ευχομαι να τα καταφέρω και σύντομα να βρεθεί μια λύση για όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Σήμερα με ξαναπήραν από το σέρβις..

Αν ΔΕΝ μου είπαν παπάτζες, τότε έχει βρεθεί η λύση.

Μου είπαν ότι από το εργοστάσιο τους είπαν αντικατάσταση μοτέρ με νέου τύπου μοτέρ που διορθώνει το πρόβλημα με τα λάδια-ελατήρια-πιστόνια..

Αναμονή μέχρι να το πάρω και να σας πω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, εδω στην Κύπρο μας λένε για δοκιμαστικά που γίνονται στην Ελλάδα σε 9 αυτοκίνητα, με κάποιες αντικαταστάσεις, όχι μοτέρ αλλά κομμάτια από το μοτέρ, και αναβάθμηση του εγκεφάλου. Μας είπαν ότι στα 4 πέτυχε, σταμάτησε δηλαδή να καίει λάδι, και στα υπόλοιπα συνεχίζει το πρόβλημα. Άρα το συμπέρασμά μου, είναι ότι δεν γνωρίζει κανείς τελικά τί έχουν.

Πάντως παιδιά, δικαστικώς στα όσα έχω πληροφορηθεί από δικηγόρους, υπάρχει πιθανότητα να αποζημειωθείς από όλη αυτήν την υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια σκεψη να το πουλησω το αμαξι να ησυχασω τελικα αλλα κατοπιν συζητησεων αποφασισα να προβω σε αγωγη και να διεκδικησω αυτα που μου ανηκουν.εντος της βδομαδας παω στο δικηγορο και προχωραω.πιστευω λογο του οτι την υποθεση θα την εκδικασουν πολιτικα δικαστηρια και οχι ποινικα να εκδικαστει συντομα.δεν αντεχω αλλο εχω πραγματικα κουραστει!!! 20000 αμαξι και δεν ξερω τι αλλο θα μου βγαλει.μεχρι στιγμης λαδια προβλημα με το παραθυρο και με τον κομπρεσορα του air condition.του πατερα μου το γκολφ που ειναι 12 χρονων εχει πιο καθαρη εξατμιση απο την δικια μου που ειναι καταμαυρη απο τα λαδια.επισης καποια παιδια απο εδω μεσα ειχαν και αλλα προβληματα λογο των λαδιων οπως οι πολαπλασιαστες τα μπουζι κλπ.....κριμα πραγμαικα. αιντε να δουμε τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Πολλαπλασιαστές,σκάστρες,τουρμπίνες,αντλια νερου/συμπλέκτης κομπρέσορα, κάπνα στις βαλβίδες εισαγωγής,mechatronic,πολύδισκος συμπλέκτης(για οσα εχουν DSG) . Πάσχουν ολα τα 1.4 TSI του group

Το μονο παραπανω προβλημα που εχει το Polo GTI ειναι οτι καιει λαδια

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μου δεν ειναι οτι καει λαδια.ειναι οτι τοσους μηνες δεν ξερουν να μας πουν τι φταιει.τι περιμενουν να τους ερθει η επιφωτηση?

εν το μεταξυ τα χλμ τρεχουν και επιβαρυνουμε τα αμαξια μας ακομα περισσοτερο και καμια μερα θα μας τοο παρει η οδικη οπως του τσολια.δηλαδη ολοι εμεις τι περιμενουμε?δεχομαι να μου το επισκευασουν δεν ζηταω καινουργιο αλλα εφοσον δεν ξερουν τι φταιει τι θα επισκευασουν?να μου ελεγαν ξερεις σε 2 μηνες θα το εχουμε λυσει το θεμα η σε 3 η σε 4.μα εδω δεν εχουν καν υποψη τους τι μπορει να φταιει και παμε απο μηνα σε μηνα.μου ειχαν πει μεσα καλοκαιριου οτι θα βρεθει η λυση ( σιγα ετσι το ειπαν) εγω ομως με σταυρωμενα χερια δεν θα μεινω γιατι σε αυτους τους δυσκολους καιρους εμπιστευτηκα τα λεφτα μου στην vw και εχει υποχρεωση σαν εταιρεια να με σεβαστει!!δηλαδη τι πρεπει να κανουμε να βγουμε στους δρομους?ελεος...αν δεν μπορουν να βρουν τι φταιει ας ανακαλεσουν οσα παρουσιασαν προβλημα.σε λιγο καιρο καιρο θα βγει το καινουργιο μοντελο και εμεις ακομα θα περιμενουμε.ε οχι ρε φιλε!!!!!

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.