Jump to content
epapadak

Σκαραβαίος Cabrio

Recommended Posts

Πρόσφατα αγόρασα ένα μεταχειρισμένο Beetle Convertible. Παρουσίασε πρόβλημα με τα Flaps πίσω και τα 2 , αλλα η οροφή συνέχιζε να δουλεύει.

Χθες σταμάτησε να δουλεύει και η οροφή η οποία και έμεινε μόνιμα κατεβασμένη. Διάβασα το manual και βρήκα ότι η υπάρχουν κάτι σχοινάκια που την απελευθερώνουν , το έκανα και μετά από τότε δεν ξανακατέβηκε . Βγάζει σφάλμα στο εγκέφαλο για ένα μοτέρ πίσω αριστερά.

Έχει κανείς κάποια ιδέα τι κάνω? Πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα?

Ευχαριστώ

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Λογικα το σφαλμα οπως το περιγραφεις εχει να κανει με το μοτερακι-εγκεφαλακι,δεν ξερω ακριβως τι ειναι,το οποιο ανεβοκατεβαζει την οροφη.Οπως το βλεπω μαλλον παει για αντικατασταση.Ειτε καινουριο ειτε μεταχειρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα το σφαλμα οπως το περιγραφεις εχει να κανει με το μοτερακι-εγκεφαλακι,δεν ξερω ακριβως τι ειναι,το οποιο ανεβοκατεβαζει την οροφη.Οπως το βλεπω μαλλον παει για αντικατασταση.Ειτε καινουριο ειτε μεταχειρισμενο.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το σφάλμα περιγράφεται ως εξής : " Αισθητήρας μοτέρ βαλβίδας σύνδεσης ΑΤΤ". Ξέρει κάποιος να μου προτείνει μέρος για ανταλλακτικά ( εκτός αντιπροσωπείας ) ή κάποιον που να ειδικεύεται στις επισκευές VW - ( ακόμα καλύτερα αν έχει εμπειρία στα Cabrio ) .

Ευχαριστώ.

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι ο αισθητηρας απο το μοτερακι.

Μαγαζι με ανταλλακτικα δυστυχως δεν εχω καποιο να σου προτεινω.

Η αντιπροσωπεια ποσο ζηταει για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι ο αισθητηρας απο το μοτερακι.

Μαγαζι με ανταλλακτικα δυστυχως δεν εχω καποιο να σου προτεινω.

Η αντιπροσωπεια ποσο ζηταει για αυτο?

Δεν ξέρω καν αν είναι αυτό γιατί δεν έχω βρεί κάποιον ακόμα με εμπειρία να με βεβεώση για την βλάβη. Αν γνωρίζει κάποιος κανένα στην Αθήνα για να πάω εκτός αντιπροσωπείας - θα το εκτιμούσα.

Δεν ξέρω τι τιμή του καθώς δεν είμαι σίγουρος αν είναι μονο αυτό το πρόβλημα

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει? Έχω ρωτήση πολούς μηαχνικούς και κανείς δεν είναι σίγουρος ότι μπορεί να ασχοληθεί με την κουκούλα.

Όποιος γνωρίζει κάποιον ασ στείλει τηλέφωνο με P.M ή όπως μπορεί

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.