Jump to content
thepeterp

Αλλαγή Εσωτερικών Φωτιστικών

Recommended Posts

Πολύ ωραίο DIY !!! Μπράβο!! Να συμπληρώσω και εγώ ότι , επειδή έβαλα πρόσφατα led εσωτερικά , δεν χρειάζεται να ξηλωθεί όλο το μπροστά και πίσω φωτιστικό για να μπουν τα led... Με ένα κατσαβιδάκι μπορεί να βγει σχετικά εύκολα το πλαστικό τζαμάκι και απλά σπρώχνουμε τα led να κουμπώσουν στην θέση των παλιών! :give_rose:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο DIY !!! Μπράβο!! Να συμπληρώσω και εγώ ότι , επειδή έβαλα πρόσφατα led εσωτερικά , δεν χρειάζεται να ξηλωθεί όλο το μπροστά και πίσω φωτιστικό για να μπουν τα led... Με ένα κατσαβιδάκι μπορεί να βγει σχετικά εύκολα το πλαστικό τζαμάκι και απλά σπρώχνουμε τα led να κουμπώσουν στην θέση των παλιών! :give_rose:

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Συμφωνώ φίλε μου το σκέφτηκα κι εγώ να το κάνω έτσι αλλά φοβήθηκα να βγάλω έτσι τα διαφανή πλαστικά μη τυχόν και τα σπάσω ή τα σημαδέψω εκεί που πιέζονται... Πάντως έτσι κι αλλιώς τα φωτιστικά δεν ξηλώνονται δύσκολα... :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Προμηθεύτηκα τις λάμπες LED που χρειάζονται για το δικό μου polo 9N (διαφέρουν λίγο από αυτές που περιγράφονται στην αρχή του θέματος...). Η ερώτηση μου είναι η έξης: έχω βγάλει ήδη το πλαστικό στην μποστάνι πλαφονιέρα αλλά δεν μπορώ να βγάλω το φωτιστικό, φοβάμαι για το πόση δύναμη πρέπει να βάλω... θέλει κάποιο κόλπο η απλώς βάζω περισσότερη δύναμη; είναι καλύτερη η ιδέα του thepeterp να βγάλω το πλαστικό τζαμάκι η είναι επίφοβο να σπάσει;

Edited by panagiotis_patra
Link to comment
Share on other sites

τα φωτα ειναι ακριβως τα ιδια.... τα βλεπω και στις φωτογραφιες... των πισω καθησματων αλλαξα ηδη... μπροστα εχω βγαλει το καπακι οπως λεει στην αρχη ο οδηγος αλλα δεν μπορω να βγαλω την πλαφονιερα... πρεπει απλα να την τραβηξω κατω η να πιεσω καπως τις εγκοπες στα πλαγια???

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα μολις σημερα ολα τα λαμπακια και είναι όλα καλά. τα λαμπακια μου τα πηρα απο το ledmegastore.gr.

Edited by papajohn20
Link to comment
Share on other sites

ο τύπος μα δουλεύει

Hello!

Yes, it "only" 30 Euro. If you buy 2 or 2000 pieces.

We will send with DHL.

These 9 Euros aure shippings costs for all countrys around gernamy.

Lucky guy, if he got this for delivery to greece. Maybe we made an mistake at this case.

Mit freundlichen Grüßen,

Michael Schön

michael.schoen@hypercolor.de

30 ευρω μεταφορικά ανεξάρτητα της ποσότητας? Δηλαδή εγώ για τρεις λάμπες σύνολο 17 ευρώ θα δώσω αλλά 30 μεταφορικά? Ίσα ρε ξάδερφε του καρλομάγνου.

Edited by naruel
Link to comment
Share on other sites

ο τύπος μα δουλεύει

Hello!

Yes, it "only" 30 Euro. If you buy 2 or 2000 pieces.

We will send with DHL.

These 9 Euros aure shippings costs for all countrys around gernamy.

Lucky guy, if he got this for delivery to greece. Maybe we made an mistake at this case.

Mit freundlichen Grüßen,

Michael Schön

michael.schoen@hypercolor.de

30 ευρω μεταφορικά ανεξάρτητα της ποσότητας? Δηλαδή εγώ για τρεις λάμπες σύνολο 17 ευρώ θα δώσω αλλά 30 μεταφορικά? Ίσα ρε ξάδερφε του καρλομάγνου.

Φίλε naruel. Γειά σου και συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα αλλά είχα αρκετό καιρό να μπω στο forum... Ακριβώς αυτά τα led που είχες δημοσιεύσει αγόρασα αλλά τα πήρα 5000Κ χωρίς αντίσταση γιατί το δικό μας δεν έχει έλεγχο καμμένης λάμπας στα εσωτερικά.

Όσον αφορά τα μεταφορικά μόλις είδα την απόδειξη της αγοράς που είχα κάνει τότε και όντως ήταν 9€ (βέβαια πέρσυ τα είχα πάρει) και μου τα είχε στείλει με DPD ground ήρθαν με φορτηγό δλδ και όχι αεροπορικώς, ίσως γι' αυτό ήταν πιο φτηνά. 30€ είναι σίγουρα πολλά!!

Άσε που τα έχω πάρει γενικώς με τους γερμαναράδες και προσωπικά τώρα δεν θα τα έπαιρνα.... (τότε είχα και λίγα χρήματα για ξόδεμα.... τώρα... ασ'τα...)

Edited by thepeterp
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα δεν πειράζει. :) Ούτε και εγώ θα ψωνίσω από τον τύπο.Μου είπε οτι μπορεί να τα στείλει με απλό ταχυδρομείο με 9.50 ευρώ αλλά ότι πάθουν θα φταίξω εγώ. Και τα λεφτά τα θέλει σε λογαριασμό ούτε καν μέσω paypal σε λογαριασμό.Δηλαδή ρε φίλε έχεις 9.50 ευρώ μεταφορικά για ΙΤΑΛΙΑ και για Ελλάδα 30? καλύτερα να τα διπλωπλήρωνα από ελληνική εταιρία κατασκευής. Πιο φτηνά θα έρθει αν πάω Ανκόνα να τα πάρω :p βρήκα ένα κινέζικο κιτ για Polo6r απο ebay 36 πετροδόλλαρα. Βλέπω να το τιμήσω από εκεί.

http://www.ebay.com/itm/10-pcs-White-led-Interior-lights-kit-for-VW-POLO-6-R-Canbus-No-Error-SMD-set-/221018552182?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3375bb7776&vxp=mtr

Aλλά βλέπω οτι είναι διαφορετικά. Δεν είναι ίδιας κατηγορίας με τα δικά σου. ΠΧ εσύ πήρες τρία αξονικά αλλά αυτο έχει δύο.

θα τα τσεκάρω στο ΕΤΚΑ

Edited by naruel
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ αυτό για την Ιταλία.... ασ'τον αυτός θα χάσει.... :)

Πάντως εγώ με paypal τα είχα πάρει... βλέπω ότι ξέπεσε πολύ το μαγαζί... :p

Αυτά που έχεις δει στο ebay δεν είναι ίδια με τα δικά μου αλλά κανείς δεν λέει ότι θα είναι χειρότερα! :thumbsu:

Edited by thepeterp
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ αυτό για την Ιταλία.... ασ'τον αυτός θα χάσει.... :)

Πάντως εγώ με paypal τα είχα πάρει... βλέπω ότι ξέπεσε πολύ το μαγαζί... :p

Αυτά που έχεις δει στο ebay δεν είναι ίδια με τα δικά μου αλλά κανείς δεν λέει ότι θα είναι χειρότερα! :thumbsu:

Ξέρεις γερμανέζικα? Γιατί μάλλον θα τα έκανες όλα κομπλέ και δεν θα είδε οτι ήσουν από ελλάδα :jig: :jig: :jig:

για να λέει αυτός Polo6r αυτά θα είναι αλλά δεν ξέρω τη μοντέλα έχουν εκεί και τη εξοπλισμό διαθέτουν. θα ανοίξω τις πλαφονιέρες να δω τι έχουν μέσα στο ΕΤΚΑ δεν βρήκα άκρη

Link to comment
Share on other sites

Μερικες photos και απο μενα μετα την αλλαγη με LEDακια.! καταπληκτικο αποτελεσμα! 

 

1who.jpg

 

g1xt.jpg

 

2wgx.jpg

 

fmmz.jpg

 

ixgf.jpg

 

oy9l.jpg

 

hk9m.jpg

 

qgwm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τσιλιαα φίλε, άλλο πράγμα με τα ledakia, από που τα πήρες; αν είναι μέσω internet μπορείς να στείλεις το σχετικό λινκ;

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 

Edited by igna
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα... και πόσο σου κόστισαν αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα σου ηταν ευκολο να μου πεις το μαγαζι να παραγγειλω και εγω για το δικο μου πόλο?
εχω το 6n2 ειναι ευκολο να βρω τι led να του βαλω??
 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το καταστημα Omni LED στην Μαραθωνος. Τηλ 2130225468. Ο γιος του ασχολειται αποκλειστικα με φωτισμο αυτοκινητων. Πες οτι το ειδες απο το forum απο μενα μηπως κοψει κανα €

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και εγώ σήμερα......

 

12led στην πλαφονιέρα,με 2 5led στις άκρες T10.

Πάνω δεξιά στα πίσω καθίσματα ένα 6led και αντιστοιχα αριστέρα.

Στην πινακίδα 1 6led σε κάθε πλευρα.

 

Κάτω απο τις πόρτες οταν ανοίγουν για φωτισμό του δρόμου t10 5 led σε κάθε πόρτα.

Και ένα 6led στο πόρτ μπαγκάζ.

 

Ειδικά μέσα έγινε τρέλα....

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και εγώ σήμερα......

 

12led στην πλαφονιέρα,με 2 5led στις άκρες T10.

Πάνω δεξιά στα πίσω καθίσματα ένα 6led και αντιστοιχα αριστέρα.

Στην πινακίδα 1 6led σε κάθε πλευρα.

 

Κάτω απο τις πόρτες οταν ανοίγουν για φωτισμό του δρόμου t10 5 led σε κάθε πόρτα.

Και ένα 6led στο πόρτ μπαγκάζ.

 

Ειδικά μέσα έγινε τρέλα....

 

Αν δε σε πειράζει μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφία και να μας πεις από που τα πήρες / έβαλες / πόσο έκανε (κοστολογικά) η όλη ιστορία;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.