Jump to content
thepeterp

Αλλαγή Εσωτερικών Φωτιστικών

Recommended Posts

Τα έβαλα μόνος μου,πραγματικά είναι παιχνιδάκι,με ένα κατσαβίδι και λίγο χρόνο και είναι.

Μέσα έγινε άλλο πράμα.

 

Υ.Γ Οι φωτογραφίες είναι χωρίς φλάς.

 

zri2x.jpg

 

25tcnqa.jpg

24brakn.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιμέ τζαμί παει στο δικό σου ; Πανέμορφο δείχνει το λευκό δεν το συζητώ! Good!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη φιμε lumar:P

Ωραίος!! Θελουμε και εξωτερικές με τον νέο σου φωτισμό!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παίδες που έχω εργοστασιακό συναγερμό, εκεί που είναι το κουτάκι πίσω από τα φώτα στις μπροστά θέσεις έχει κάτι αισθητήρες, προφανώς για τον συναγερμό και να πω την αλήθεια φοβάμαι να το βγάλω έτσι απλά, μήπως κι έχει θέμα μετά ο συναγερμός.

 

Παραθέτω και μία φωτογραφία για να δείτε τι εννοώ.

 

car_lights.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παίδες που έχω εργοστασιακό συναγερμό, εκεί που είναι το κουτάκι πίσω από τα φώτα στις μπροστά θέσεις έχει κάτι αισθητήρες, προφανώς για τον συναγερμό και να πω την αλήθεια φοβάμαι να το βγάλω έτσι απλά, μήπως κι έχει θέμα μετά ο συναγερμός.

 

Παραθέτω και μία φωτογραφία για να δείτε τι εννοώ.

 

car_lights.jpg

Βγαλε μονο το διαφανή πλαστικο δεν χρειαζετε να τα βγαλεις ολα! με ταυτοχρονη πίεση με τα νυχια προς τα εξω βγαινει

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε μονο το διαφανή πλαστικο δεν χρειαζετε να τα βγαλεις ολα! με ταυτοχρονη πίεση με τα νυχια προς τα εξω βγαινει

Στον οδηγό αναφέρει πως τα βάζει από πίσω από τη βάση κι όχι από μπροστά που είναι τα φωτάκια (βγάζοντας το διάφανο πλαστικό) κι αυτό γιατί είναι λίγο πιο μεγάλα τα led και πρέπει να μπουν υπό γωνία. Κάτι τέτοιο αμφιβάλω αν μπορεί να γίνει από μπροστά, εκτός κι αν κάνω λάθος.

 

Σε κάθε περίπτωση οι αισθητήρες του συναγερμού αν βγάλω το κουτάκι θα έχουν θέμα; Γνωρίζει κανείς αν έχουν διάφορα καλώδια που με την πίεση να βγει το κουτάκι θα προξενήσω πρόβλημα; Επίσης θα πρέπει να ρυθμιστούν και πάλι μέσω προγραμματισμού (αν και εφόσον τους βγάλω από το φις του ρεύματος); Οι ερωτήσεις πολλές, αλλά απλά δε θέλω να προξενήσω πρόβλημα από εκεί που δεν υπάρχει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!! ΜΕ ΛΕΝΕ ΘΕΜΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ VW CLUB. ΕΧΩ ΤΟ POLO TSI 1.2 MATCHLINE (2013). ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Η VW ΦΩΤΙΣΜΟ ΣΤΑ ΠΕΤΑΛ ΟΔΗΓΟΥ, ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ (ΠΟΔΙΑ) ΠΑΡΟΛΟΥ ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ (ΠΑΝΩ ΑΠΤΑ ΠΕΤΑΛ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΟΔΗΓΟ) ΕΧΕΙ ΕΤΟΙΜΕΣ ΕΓΚΟΠΕΣ ΓΙΑ ΦΩΤΙΣΜΟ. ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΗ VW ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ.

 ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΙΣΜΟ (ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ LED). ΜΙΛΗΣΑ ΜΕΝΑΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΙΣΚΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ CAMBUS(ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΡΑΦΕΤΑΙ)  ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ (ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ).

  ΖΗΤΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΑΝ ΤΑ ΒΑΛΩ ΘΑΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??? ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΗΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΤΡΑΒΗ (ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ LED) ΘΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ Η ΘΑ ΜΕ ΠΟΥΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΕ ΑΛΛΟΣ ΤΑΜΑΞΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ??

 

ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνουν κανονικά και ενεργοποιούνται από τον εγκέφαλο.

 

Πήγαινε σε κάποιον ηλεκτρολόγο που να έχει σχέση με το group VAG για να μην ακούς τέτοιες βλακείες.

Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα έμενα έχουν χαλάσει τα 2 κουμπιά δεξι,αριστερό και δεν κουμπωνουν οταν τα πατάω  και μενουν τα φώτα ανοικτά. Υπάρχει ανταλακτικό η πρέπει να αλλάξω όλο το φωτιστικο;

 

P1060196.JPG

Link to comment
Share on other sites

Όλο το φωτιστικό πρέπει να αλλάξεις δυστυχώς.....

Που θα βρω ανταλλακτικό (Εκτός από αντιπροσωπεία που μαλλον θα ναι φαρμακείο); Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερουμε μηπως τι MM ειναι τα φωτακια τα πλακε? επισης, θελουν CANBUS αυτα τα μικρα για να μην χτυπαν στο συστημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρακάτω παραθέτω φωτογραφίες από τη δική μου αλλαγή φωτιστικών σε LED (πλαφονιέρες, φωτισμός πεντάλ, πινακίδα, προβολάκια, DAY LIGHTS, κεντρικά φώτα)

Όλες οι LED λάμπες είναι από ebay (20$ όλο το πακέτο), τα κεντρικά φώτα είναι PHILIPS Diamond Vision, τα DAY LIGHT είναι SMD LED και τα προβολάκια λάμπες αλογόνου 6000k. Οπως θα παρατηρήσετε το σετ απο ebay δεν είχε μέσα λάμπες για τα φωτιστικά πεντάλ και για το φωτισμό του χώρου αποσκευών οπότε και έβαλα απλές λευκές λάμπες οι οποίες είναι 4000k γι'αυτό και η αντίθεση.

ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΦΩΤΑ

post-15002-14134255296627_thumb.jpg

post-15002-14134258287642_thumb.jpg

ΠΙΝΑΚΙΔΑ

post-15002-14134258397291_thumb.jpg

post-15002-14134258516449_thumb.jpg

ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΠΕΝΤΑΛ

post-15002-14134258751292_thumb.jpg

post-15002-14134258855407_thumb.jpg

ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟ ΧΩΡΟΣ

post-15002-1413425898706_thumb.jpg

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ

post-15002-14134259158873_thumb.jpg

DAY LIGHTS

post-15002-14134259505111_thumb.jpg

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ

post-15002-14134260819933_thumb.jpg

post-15002-14134261000463_thumb.jpg

post-15002-14134261099462_thumb.jpgpost-15002-14134255296627_thumb.jpg

post-15002-14134261200116_thumb.jpg

post-15002-14134261323753_thumb.jpg

Edited by alexandrosits
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω ένα λίνκ βέβαια ο καθένας από τη περιγραφή ψάχνει και βρίσκει για το δικό του μοντέλο.

Π.χ.

Γραφεις στην αναζητηση στο ebay:

VW POLO 6R LED KIT

http://www.ebay.com/itm/321003441209

Link to comment
Share on other sites

μόνο e-bay. ελλαδα εχουν αυτες  http://www.ebay.com/itm/2X-T10-W5W-194-168-Car-White-Canbus-5-SMD-5050-LED-OBC-Error-Free-Bulbs-Lamp-12V-/351197110460?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item51c4faa0bc&vxp=mtr  4.5 euro η μια και απο e-bay με 4.5 ευρο μου ηρθαν 20

Link to comment
Share on other sites

Κοστος για ολες τις λαμπες 9€ απο ebay!! Ειναι λιγο μπλε αλλα οσες εβρισκα ηταν γυρω στα 6500k..

 

 

 

 

Edited by sirdimitris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.