Jump to content
thepeterp

Αλλαγή Εσωτερικών Φωτιστικών

Recommended Posts

Κοστος για ολες τις λαμπες 9€ απο ebay!! Ειναι λιγο μπλε αλλα δυστυχως οσες εβρισκα ηταν γυρω στα 6500k..

Να δουμε ποσο θα κρατησουν!!

Ρε παίδες το φως στα πίσω καθίσματα πως ανοίγει. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Το μονο που δεν μπορω να αλλάξω είναι.
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε τα χερια το πισω φως. Θελει πολυ δυναμη.

Χωρια τα πηρα φιλε μου, αυτα ειναι τα λινκ:

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=360926069097

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=261637064744

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=311227505147

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου το πολο του 2010, δεν εχει φωτισμο μπροστα απ τις ποτηροθηκες και στο δαχτυλιδι απο τον αναπτηρα. Ξερετε πως μπορω να το αλλαξω;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μιας και περασε ο καιρος και τις εχετε οι περισσοτεροι του τοπικ λιγο-πολυ φορεμενες...
πως ειναι?εχετε κανα παραπονο?καιγονται ευκολα??
τελικα ειναι καλυτερα απο ebay η απο το http://www.omniled.gr ?

 


Κανεις;

 


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

edit:merge

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μηπως γνωριζει καποιος πως αλλαζουμε λαμπα στο δαχτυλιδι στον αναπτηρα (πριζα 12v) ειναι εμενα! Επισης παρατηρησα μπροστα απο τον αναπτηρα στον μικρο αποθηκευτικο χωρο εχει ενα τετραγωνο κοκκινο σαν πλαφονιερα εσωτερικα αλλα δεν ξερω αν αυτο αναβε και καηκε καποια λαμπα, αυτο μηπως ξερετε πως αλλαζει . Το αμαξι μου ειναι polo 1.6tdi highline

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μηπως γνωριζει καποιος πως αλλαζουμε λαμπα στο δαχτυλιδι στον αναπτηρα (πριζα 12v) ειναι εμενα! Επισης παρατηρησα μπροστα απο τον αναπτηρα στον μικρο αποθηκευτικο χωρο εχει ενα τετραγωνο κοκκινο σαν πλαφονιερα εσωτερικα αλλα δεν ξερω αν αυτο αναβε και καηκε καποια λαμπα, αυτο μηπως ξερετε πως αλλαζει . Το αμαξι μου ειναι polo 1.6tdi highline


Δεν ξερω αν αλλαζει και πως παντως μετα απο 4-5 χρονια «στα σκοταδια» εριξα προχθες το ηλεκτρονικο τσιγαρο καταλαθος στη ποτηροθηκη κατω απο τον αναπτηρα και ξανα-αναψαν ολα οπως οταν το πηρα.
Link to comment
Share on other sites



Δεν ξερω αν αλλαζει και πως παντως μετα απο 4-5 χρονια «στα σκοταδια» εριξα προχθες το ηλεκτρονικο τσιγαρο καταλαθος στη ποτηροθηκη κατω απο τον αναπτηρα και ξανα-αναψαν ολα οπως οταν το πηρα.
Το έψαξα και το άλλαξα εδώ και πολύ καιρο...πρέπει να βγει το πλαστικό όλο μέχρι πίσω το χειρόφρενο για να αλλαχτεί..

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2018 at 10:35 ΜΜ, alexandrosits said:

 


Δεν ξερω αν αλλαζει και πως παντως μετα απο 4-5 χρονια «στα σκοταδια» εριξα προχθες το ηλεκτρονικο τσιγαρο καταλαθος στη ποτηροθηκη κατω απο τον αναπτηρα και ξανα-αναψαν ολα οπως οταν το πηρα.

 

ηλεκτρονικο τσιγαρο κανεις η ηλεκτρονικο ναργιλε?:whistling:

Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικο τσιγαρο κανεις η ηλεκτρονικο ναργιλε?default_whistling.gif

Χαχαχχα
Ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλά με 3 μπαταρίες πέφτει λίγο βαρύ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2011 at 10:08 ΜΜ, thepeterp said:

Δεν με άφηνε να βάλω κι άλλες φωτό.... εδώ η συνέχεια της διαδικασίας...

P1060225.JPG

Το φώς για τα πόδια βγαίνει βάζοντας το χέρι από πάνω και πιέζοντάς το κάτω... (έχει πολύ χώρο) εδώ έχω ήδη αλλάξει την λάμπα με led...

P1060224.JPG

Εδώ το βλέπετε έξω...

P1060230.JPG

Αυτή είναι η βάση για το φωτιστικό ποδιών του συνοδηγού (το φωτιστικό το έχω ήδη βγάλει). Φαίνεται δεξιά και το καλώδιο τροφοδοσίας που κρέμεται...

P1060219.JPG

Το φωτιστικό ποδιών...

P1060220.JPG

Και από το πλάι... το σιδερένιο καπάκι βφαίνει τραβώντας το από τις βάσεις στο πλαστικό...

P1060223.JPG

Χωρίς το καπάκι με το led...

P1060222.JPG

Η παλιά λάμπα...

P1060232.JPG

Το φωτιστικό του πορτ μπαγκάζ... Βγαίνει τραβώντας το από την πίσω μεριά...

P1060233.JPG

Εδώ έχει βγει...

P1060234.JPG

Η παλία λάμπα...

P1060235.JPG

Με το led...

P1060236.JPG

Η μπροστινή μεριά...

P1060237.JPG

Έτοιμο!

Καλησπέρα σας,

 

Σχετικά με το παραπάνω έχω στην κατοχή μου Polo BlueGT του 2017. Εμένα δεν έχει φωτισμό στα πόδια, ξέρετε αν μπορώ να βάλω και πως;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ιδια ερώτηση: έχω κι εγω ενα Polo tdi 1.4 2016 που δεν εχει φωτισμο στα ποδια και τον ζηλεψα. Σε ηλεκτρολογο αυτοκινητων πρεπει ν απευθυνθω; Να προσεξω κατι ιδιαιτερο ή ειναι μια δουλεια ρουτινας για καποιον ειδικο; Θα πρεπει πχ να βαλω τα αυθεντικα (εκτος αν ειναι oem ολα αυτα).

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.