Jump to content
Dinnos

My Precious " Golf Mk6 160Ps R-Line "

Recommended Posts

Συγχαρητήρια φίλε μου για τις πολύ καλές επιλογές στα extra,διαμόρφωσαν ένα υπέροχο τελικό αποτέλεσμα!Είναι πανέμορφη golfara σου!!Πολλά,καλά,ευχάριστα και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα!!!Καλοτάξιδο!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις μερικά λόγια για τα αυτοκίνητα που είχες ; Βλέπω μόνο το honda το κράτησες αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Guest mitS.O.S.

... Μου έχει πέσει το σαγόνι...

... Πολύ όμορφο...

Μόνο ένα πράγμα με χαλάει... οι ζάντες...

Καλοτάξιδο..!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε :p το εσωτερικό πακέτο r-line plus δεν με επεισε για τα 900€ που ζήταγε και δεν μου άρεσε κιόλας η δυχρωμία στα καθίσματα και το υφασμα τους, μόνο η μαύρη οροφή στο εσωτερικό ελεγε, ολα τα αλλα όμως δεν ηταν κάτι ιδιαίτερο που να δικαιολογούν την τιμή του!!

Γιατί έχω την εντύπωση ότι κάνει 900 στην περίπτωση που το βάλεις μόνο το εσωτερικό..

Το εξωτερικό πακέτο πόσο έκανε στα extra?

Γιατί νομίζω αν βάλεις και τα 2 δεν είναι το άθροισμα των 2 τιμών αλλά κάποια χαμηλότερη προσφορά αφού κάποια κομμάτια είναι και στα 2 (εσωτερικό και εξωτερικό)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά πανέμορφο με πολύ διακριτικό χρώμα, ενώ οι λεπτομέρειες φινιρίσματος του πακέτου R-Line του δίνουν μια πολύ σπορ χροιά! Εγώ για να είμαι ειλικρινείς τις ζάντες τις θεωρώ από τα δυνατά στοιχεία του πακέτου! Να το χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μια ερωτηση εχω παραγγηλει και περιμενω το 1,4 ρ λινε και στο πακετο τον εχτρα εχω βαλει β χενον και λεδ πισω και κανεισ δεν μπορει ωα μου πει αν εχει λεντ τα φαναρια εμπρος σαν το δικο σου αν εχεις καμια πληροφορια ευχαριστω

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα :rolleyes:

Επιτέλους μετά απο αναμονή 3 μηνών ήρθε η Golfαρα και είναι τρέλα :drool: :drool: ύστερα απο πολλά χρόνια λοιπόν επέστρεψα παλι στο βαβαρικό στρατόπεδο της VW μετα απο μια πορεία που έχει ως εξής:

--> VW Golf MK2 1.3 85PS '88 --> Honda Civic ESI 1.6 125PS '94 --> Citroen C2 VTS 1.6 125PS '05 --> Opel Corsa GSI 1.6 150PS '08 --> VW Golf MK6 1.4 160PS R-Line '11 :D

Το αυτοκίνητο έγινε παραγγελία γιατί έβαλα αρκέτα καλούδια πάνω μιας και το GTI πλέον είχε απορριφθεί λόγο μεγάλου κυβισμού/κόστος συντήρησης!!

Οπότε αναλυτικά έχουμε

Golf 6 160PS R-Line 5d Blue Shark με τα παρακάτω extra:

Ηλεκτρικά συρόμενη/ανακλινόμενη γυάλινη οροφή

Πίσω φωτιστικά σώματα τεχνολογίας LED

Προβολείς Bi-Xenon με δυναμικό σύστημα φωτισμού στροφών&σύστημα πλύσης φώτων

Ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενες αναρτήσεις Dymamic Chassis Control

RCD 510 με 8 ηχεία, οθόνη αφής, ενσωματωμένο CD player 6 δίσκων και αναπαραγωγή mp3

Media In, συσκευή με υποδοχές για USB,iPod και Aux-in στο κεντρικό υποβραχιόνιο

Συναγερμός Meta System Canbus (στο κλειδί)

Επέκταση εγγύησης για 2 extra χρόνια περαν της εργοστασιακής

και επίσης μπήκαν την δεύτερη μέρα κιόλας μεμβράνες Llumar Titanium

Βάζω και μερικές φωτο απο το μονάκριβο μου :tongue:

80319380.jpg

41929450.jpg

43425974.jpg

96816715.jpg

31744892.jpg

10250135.jpg

73999440.jpg

43964395.jpg

33067640.jpg

87690169.jpg

Βασικά έχω ηδη διαβάσει αρκετα το forum για τις αλλάγες που θα ήθελα να κάνω αλλά επειδή πρόσφατα έγινα μπαμπάς το αυτοκίνητο θα το οδήγει και η γυναίκα μου και θα βάζει και τον μικρό μέσα οπότε δεν θα ήθελα να τις κάνω την ζωή δύσκολη!!

παρόλα αυτα ψήνομαι αργότερα να χτυπήσω ενα σετάκι ελατήρια Eibach Pro kit 3.0 cm και αφου βεβαίως εχω βγάλει πνίχτη και μπει φιλτράκι εεε μετά θα μπεί και το προγραμματάκι για τα 205+ και είμαστε κομπλέ :rock:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μια ερωτηση εχω παραγγηλει και περιμενω το 1,4 ρ λινε και στο πακετο τον εχτρα εχω βαλει β χενον και LED πισω και κανεις δεν μπορει να μου πει αν εχoυν LED τα φαναρια εμπρος σαν το δικο σου αν εχεις καμια πληροφορια ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μια ερωτηση εχω παραγγηλει και περιμενω το 1,4 ρ λινε και στο πακετο τον εχτρα εχω βαλει β χενον και LED πισω και κανεις δεν μπορει να μου πει αν εχoυν LED τα φαναρια εμπρος σαν το δικο σου αν εχεις καμια πληροφορια ευχαριστω

Γιατί να μην έχει αφου εχεις βάλει bi xenon; Πρέπει να το αναφέρει στην παραγγελία άλλωστε! Στο edition 35 που έχει bi xenon standard που κοίταξα στο site, το λέει, φώτα ημερας led...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μια ερωτηση εχω παραγγηλει και περιμενω το 1,4 ρ λινε και στο πακετο τον εχτρα εχω βαλει β χενον και LED πισω και κανεις δεν μπορει να μου πει αν εχoυν LED τα φαναρια εμπρος σαν το δικο σου αν εχεις καμια πληροφορια ευχαριστω

Εχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχουν πλέον τα παλιά. Ολα έρχονται με led.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας μετάφέρει κάποιος το topic στις παρουσιάσεις τον αυτοκινήτων ώστε να μπορεί ο dinnos να γράφει και τις μετατροπές που κάνει. Το βλέπω τόσο καιρό και δεν κάνει κανείς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.