Jump to content
emmanouil

Οθονη 2Din Για Golf5 Dnx520Vbt

Recommended Posts

1 λεπτό πριν , nilasgr said:

Οχι αυτο ειναι το firmware της οθονης και το firware του bluetooth τον χαρτη θα το δεις στο μενου χαρτες στο πληροφοριες

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Απο αυτο που εχω καταλάβει ειναι οτι μάλλον δεν εχει γίνει ισως ποτέ αναβάθμιση

 

Γιατι οταν έμπαινα στο GPS μου έβγαζε ενα μήνυμα οτι τα data ειναι πάνω απο εναν χρόνο παλιά και πρέπει να γίνει αναβάθμιση  κατι περί Europe NT 2012.20 έγραφε αν θυμάμαι καλά??

 

Και να μπω στο garmin. com/kenwood. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην μνημη εχει ενσωματωμενους χαρτες της garmin τον city navigator. Απο κει και περα ειτε μπορει να βαλεις χαρτης της autodrive ειτε της garmin σε memory card που βρισκεται κατω αριστερα. Αν εχει σε memory card το αγνοεις αυτο το μυνημα και επιλεγεις τον χαρτη που ειναι στην μνημη. Για να κανεις αναβαθμιση στον ενσωματωμενο χαρτη πρεπει να συνδεσεις με usb καλωδιο την μοναδα οχι απο την μπροστινη θυρα usb εχει πισω απο την μοναδα που ειναι η usb του gps

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν , nilasgr said:

Στην μνημη εχει ενσωματωμενους χαρτες της garmin τον city navigator. Απο κει και περα ειτε μπορει να βαλεις χαρτης της autodrive ειτε της garmin σε memory card που βρισκεται κατω αριστερα. Αν εχει σε memory card το αγνοεις αυτο το μυνημα και επιλεγεις τον χαρτη που ειναι στην μνημη. Για να κανεις αναβαθμιση στον ενσωματωμενο χαρτη πρεπει να συνδεσεις με usb καλωδιο την μοναδα οχι απο την μπροστινη θυρα usb εχει πισω απο την μοναδα που ειναι η usb του gps

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Περίμενε ενα ενα να τα πάρουμε.

 

Καταρχάς δεν εχω καποια καρτα μνήμης με χάρτες,  ούτε στη  υποδοχή που ειναι για την καρτα microSD (κάτω αριστερά).

 

Αρα η χάρτες που εχει το kenwwod ειναι ενσωματωμένο στην ίδια συσκευή (σωστά τα λεω μέχρι εδώ??)

 

Για να αναβαθμίσω τον χάρτη που έχει η ιδια η συσκευή θα πρέπει να την κανω μόνο με καλώδιο στην θύρα που ειναι πισω απο την συσκευή που γράφει mini B 

 

20201215_161033.jpg.744f9deb5303c43261462e0fc16c657b.jpg

 

 

 

Αυτη η αναβάθμιση με το καλώδιο  πως ακριβώς μπορεί να γίνει??

 

Θα πρεπει να την βγαλω τελείως απο το αμάξι και να την συνδέσω με ενα Laptop.

H θα πρέπει να ειναι και συνδεδεμένοι στο αμαξι επάνω?? 

 

Και Επίσης απο που θα μπορέσω να κάνω την αναβάθμιση αυτή απο την kenwood? την garmin?

 

Εχεις καποιο site να δω?

 

 

 

Και επίσης χάρτες  σε καρτα misro SD πως της αποκτώ την αγοράζω απο την kenwood/ Garmin.

 

H τα κατεβάζω δωρεάν και απλος τα περνάω σε μια κάρτα και μετα στην μονάδα.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Περίμενε ενα ενα να τα πάρουμε.
 
Καταρχάς δεν εχω καποια καρτα μνήμης με χάρτες,  ούτε στη  υποδοχή που ειναι για την καρτα microSD (κάτω αριστερά).
 
Αρα η χάρτες που εχει το kenwwod ειναι ενσωματωμένο στην ίδια συσκευή (σωστά τα λεω μέχρι εδώ??)
 
Για να αναβαθμίσω τον χάρτη που έχει η ιδια η συσκευή θα πρέπει να την κανω μόνο με καλώδιο στην θύρα που ειναι πισω απο την συσκευή που γράφει mini B 
 
20201215_161033.jpg.744f9deb5303c43261462e0fc16c657b.jpg
 
 
 
Αυτη η αναβάθμιση με το καλώδιο  πως ακριβώς μπορεί να γίνει??
 
Θα πρεπει να την βγαλω τελείως απο το αμάξι και να την συνδέσω με ενα Laptop.
H θα πρέπει να ειναι και συνδεδεμένοι στο αμαξι επάνω?? 
 
Και Επίσης απο που θα μπορέσω να κάνω την αναβάθμιση αυτή απο την kenwood? την garmin?
 
Εχεις καποιο site να δω?
 
 
 
Και επίσης χάρτες  σε καρτα misro SD πως της αποκτώ την αγοράζω απο την kenwood/ Garmin.
 
H τα κατεβάζω δωρεάν και απλος τα περνάω σε μια κάρτα και μετα στην μονάδα.
 
Ναι για να κανεις αναβαθμιση τον χαρτη που εχει η μοναδα μονο απο πισω απο την usb b. Τωρα δεν ειναι απαραιτητητο να κανεις αναβαθμιση. Εγω εχω αγορασει χαρτες της autodrive που ειναι σε sd καρτα και εχω αυτους. Επισης εχει και η city navigator καρτα σιμ δεν χρειαζεται. Αυτο που εχω κανει εγω εγω παρει καλωδιο γυρω στα 2,50 καλωδιο το εχω βαλει πισω απο την μοναδα και το εχω περασει απο πισω και την αλλη ακρη την εχω στο ντουλαπακι.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , nilasgr said:

Ναι για να κανεις αναβαθμιση τον χαρτη που εχει η μοναδα μονο απο πισω απο την usb b. Τωρα δεν ειναι απαραιτητητο να κανεις αναβαθμιση. Εγω εχω αγορασει χαρτες της autodrive που ειναι σε sd καρτα και εχω αυτους. Επισης εχει και η city navigator καρτα σιμ δεν χρειαζεται. Αυτο που εχω κανει εγω εγω παρει καλωδιο γυρω στα 2,50 καλωδιο το εχω βαλει πισω απο την μοναδα και το εχω περασει απο πισω και την αλλη ακρη την εχω στο ντουλαπακι.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Να σε ρωτήσω κατι αγαπητέ,  για τους χάρτες της autodrive που λες , ποιο ειναι το ποιο καταλλήλω για της δικές μας οθόνες  (kenwood dnx520vbt). 

Εχεις να προτείνεις κάτι? Και αν μπορει να υποστηρίξει ως το 2020?

Link to comment
Share on other sites

 
Να σε ρωτήσω κατι αγαπητέ,  για τους χάρτες της autodrive που λες , ποιο ειναι το ποιο καταλλήλω για της δικές μας οθόνες  (kenwood dnx520vbt). 
Εχεις να προτείνεις κάτι? Και αν μπορει να υποστηρίξει ως το 2020?
Εγω χρησιμοποιω τους χαρτες της autodrive για το συγκεκριμενο μοντελο εβγαζε αναβαθμιση μεχρι την 4.20 απο εκει και περα εχει σταματησει. Μια φορα πηρα τηλ την kenwood της ελλαδας και μου ειπαν οτι θα πρεπει να αγορασω του χαρτες της city navigator οι οποιοι αναβαθμιζονται συνεχεια και εχουν βγαλει και για 2020

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , nilasgr said:

Εγω χρησιμοποιω τους χαρτες της autodrive για το συγκεκριμενο μοντελο εβγαζε αναβαθμιση μεχρι την 4.20 απο εκει και περα εχει σταματησει. Μια φορα πηρα τηλ την kenwood της ελλαδας και μου ειπαν οτι θα πρεπει να αγορασω του χαρτες της city navigator οι οποιοι αναβαθμιζονται συνεχεια και εχουν βγαλει και για 2020

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να υποθέσω οτι μάλλον ειναι αυτή εδω?

 

https://www.bassjunkies.com/kna-sd18.html

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι μάλλον ειναι αυτή εδω?
 
https://www.bassjunkies.com/kna-sd18.html
Ακριβως αυτο ειναι

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , nilasgr said:

Ακριβως αυτο ειναι

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Ωραία,  οποτε θα πρέπει να μιλήσω με την kenwood για το που θα βρω τους συγκεκριμένους

Kenwood KNA-SD18E 

 

υποθέτω  οτι δεν ειναι ολα τα city navigation ίδια?

 

 

 

επείσεις μέχρι  να τους βρω , τους χάρτες που εχει η μονάδα ενσωματωμένους.

Αυτους απο που θα μπορέσω να τους αναβαθμίσω? Θα πρέπει μεσω του υπολογιστή να μπω σε κάποια site???

 

η αυτόματα απο την ιδια την οθόνη μπορει να γινει η αναβάθμιση? 

 

Δηλαδή συνδέεις την οθόνη με το laptop και αυτόματα η ιδια οθόνη βρίσκει οτι υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ και σου βγάζει καποιο παράθυρο για updates??

Link to comment
Share on other sites

 
Ωραία,  οποτε θα πρέπει να μιλήσω με την kenwood για το που θα βρω τους συγκεκριμένους

Kenwood KNA-SD18E 

 
υποθέτω  οτι δεν ειναι ολα τα city navigation ίδια?
 
 
 
επείσεις μέχρι  να τους βρω , τους χάρτες που εχει η μονάδα ενσωματωμένους.
Αυτους απο που θα μπορέσω να τους αναβαθμίσω? Θα πρέπει μεσω του υπολογιστή να μπω σε κάποια site???
 
η αυτόματα απο την ιδια την οθόνη μπορει να γινει η αναβάθμιση? 
 
Δηλαδή συνδέεις την οθόνη με το laptop και αυτόματα η ιδια οθόνη βρίσκει οτι υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ και σου βγάζει καποιο παράθυρο για updates??
Ολα τα city navigator nt κανουν. Επισης για σιγουρα γραφουν απ εξω για dnx520vbt. Τους χαρτες δεν τους εχω κανει υpdate και δεν ξερω πως γινεται. Οταν ειχα ρωτησει την kenwood μου ειπαν να παω απο εκει να την κανουν αυτοι.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , nilasgr said:

Ολα τα city navigator nt κανουν. Επισης για σιγουρα γραφουν απ εξω για dnx520vbt. Τους χαρτες δεν τους εχω κανει υpdate και δεν ξερω πως γινεται. Οταν ειχα ρωτησει την kenwood μου ειπαν να παω απο εκει να την κανουν αυτοι.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός. 

 

Αλλα καταλαβαίνεις οταν εχεις κατι καινούργιο το ψάχνεις απο εδω το ψάχνεις απο εκεί.

 

Αυτες η ενημερώσεις παίζουν?

 

Το εχει κοιτάξεις καθόλου 

 

https://www.kenwood.eu/up_2_date/car/multimedia/dnx520vbt/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός. 
 
Αλλα καταλαβαίνεις οταν εχεις κατι καινούργιο το ψάχνεις απο εδω το ψάχνεις απο εκεί.
 
Αυτες η ενημερώσεις παίζουν?
 
Το εχει κοιτάξεις καθόλου 
 
https://www.kenwood.eu/up_2_date/car/multimedia/dnx520vbt/
 
 
 
Μην ανησυχεις δεν με κουραζεις. Το 1 ειναι για το firmware της μοναδας το 2 για το bluetooth το 3 το firmware του gps και το 4 ειναι χαρτε ειτε της περνας σε ενα sd και το βαζεις ειτε οπως σου ειπα απο την αρχη πισω απο την μοναδα με usb. Αυτες ειναι οι τελευταιες αναβαθμισεις της kenwood για το μοντελο

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.