Jump to content
andrpyro_TSi

Αλλαγή Λαμπτήρων Φώτων ,Καμπίνας Και Πινακίδας

Recommended Posts

Για σας παιδιά … θα ήθελα την βοήθεια σας… επειδή δεν ξέρω καλά από λάμπες λαμπάκια κτλπ. μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω λάμπες άσπρες(όχι Blue vision) που να φέγγουν άσπρο για την μεσαία και την μικρή σκάλα των φώτων για το Golf 6 και για τα λαμπάκια της καμπίνας και της πινακίδας …

Ευχαριστώ εκ των προτέρων….

Link to comment
Share on other sites

στις ψειρες και στην μεσαία σκάλα έχω philips crystal vision 4300 k οι οποίες έχουν λευκό φως-

στα προβολάκια έχω τις blue vision που βγάζουν πάλι λευκό φως αλλά όχι τοσο καθαρό εξαιτίας του

φαναριου που δεν είναι διάφανο -

για της καμπίνας δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

στις ψειρες και στην μεσαία σκάλα έχω philips crystal vision 4300 k οι οποίες έχουν λευκό φως-

στα προβολάκια έχω τις blue vision που βγάζουν πάλι λευκό φως αλλά όχι τοσο καθαρό εξαιτίας του

φαναριου που δεν είναι διάφανο -

για της καμπίνας δεν γνωρίζω

+1

Στην καμπίνα και στην πινακίδα επίσης μπορείς να βάλεις Philips crystal vision.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα της Philips Crystal Vision H7 στη μεσαία σκάλα .

Και..? Πως σε φαινονται παλικαρε..? Εχουν διαφορα απο τις κανονικες..?

Link to comment
Share on other sites

Και..? Πως σε φαινονται παλικαρε..? Εχουν διαφορα απο τις κανονικες..?

Καμία σχέση η λάμπα που φοράει από το εργοστάσιο με την philips crystal Vision 4.300. Αρχικά έψαχνα λάμπες κάτασπρες γιατί όταν πέφτει ο ήλιος στο φανάρι καθρεπτίζει η λάμπα και φαίνεται λίγο αλλά τελικά πήρα μια προσφορά που είχε τις 2 λάμπες για την μεσαία σκάλα και τις ψείρες για την μικρή σκάλα με 25 ευρώ. Στη μικρή σκάλα όμως δεν τις έβαλα γιατί φαίνεται άσχημο το μπλε και τις έβαλα στην πινακίδα .Αν θες έχω και φωτογραφίες.

P7210022.jpg

P7210017.jpg

Άλλαξα και τις λάμπες στα προβολάκια:

P1827_03-08-11pinakida.jpg

Edited by andrpyro_TSi
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση η λάμπα που φοράει από το εργοστάσιο με την philips crystal Vision 4.300. Αρχικά έψαχνα λάμπες κάτασπρες γιατί όταν πέφτει ο ήλιος στο φανάρι καθρεπτίζει η λάμπα και φαίνεται λίγο αλλά τελικά πήρα μια προσφορά που είχε τις 2 λάμπες για την μεσαία σκάλα και τις ψείρες για την μικρή σκάλα με 25 ευρώ. Στη μικρή σκάλα όμως δεν τις έβαλα γιατί φαίνεται άσχημο το μπλε και τις έβαλα στην πινακίδα .Αν θες έχω και φωτογραφίες.

P7210022.jpg

P7210017.jpg

Άλλαξα και τις λάμπες στα προβολάκια:

P1827_03-08-11pinakida.jpg

Κρίμα καινούριο αυτοκίνητο στην κουκούλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεμονομένες ψείρες Crystal Vision που θα βρούμε???

Τις πουλάνε μόνο στο Set με τις H7 αλλά χρειάζομαι μόνο w5w....

Φίλε βρήκα μόνο BlueVision w5w μεμονομένες . Έχω την εντύπωση ότι είναι ίδιες με αυτές που είχε το πακετάκι που πήρα με τις Η7 CrystalVision.

Εδώ: BlueVision w5w

Κρίμα καινούριο αυτοκίνητο στην κουκούλα.

Φίλε δεν το κυκλοφορώ συνέχεια και το έχω κάτω από δέντρο για σκιά δεν λέει χωρίς κουκούλα γιατί τα πουλάκια κάνουν θραύση από πάνω στο δέντρο κάθε μέρα και το κάνουν καινούριο από τα κουτσουλίδια,

Edited by andrpyro_TSi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.