Jump to content
Polo_TSI

Χειριστήρια Στο Τιμόνι

Recommended Posts

καλησπερα στο 6r πολο χρηαζεσαι καλοδιοση τιμονι με πληκτρα και να δησ εαν τεριαζη ο αεροσακοσ στο τιμονι που θα παρησ .και τελοσ κοδικοποιηση.εγκεφαλου .την καλησπερα μου στον φιλο μου τον m@kro ola kala. :db:  :db:

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με την αντιπροσωπεία και μου είπε ότι δεν αλλάζει αυτο και επίσημα η αντιπροσωπεία δε το αναλαμβάνει! Οπότε ακυρος ο ενθουσιασμός μου!

Link to comment
Share on other sites

sorry για το off topic, μια ερωτηση θελω να κανω στον m@kro... ποια η διαφορα αναμεσα στα 2 καλωδια που ποσταρες;

 

καμία φίλε μου. τα ίδια καλώδια είναι. απλά είναι από διαφορετικό πωλητή.

 

electric doctor  καλησπερα 8)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα μέλη. θα ήθελα να με βοηθήσετε σε δυο πραγματα. έχω το polo 6r και θα ήθελα να μου πείτε εαν μπορώ να περάσω το τιμόνι πολλαπλών χρήσεων και να δουλεύει κανονικα και δευτερον εάν μπορω να περάσω το cruise control.μιλαμε πάντα για μαμα προιοντα.υπάρχει προεγκατάσταση ή χρειαζεται ολοκληρη διαδικασία??ευχαριστω.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα μέλη. θα ήθελα να με βοηθήσετε σε δυο πραγματα. έχω το polo 6r και θα ήθελα να μου πείτε εαν μπορώ να περάσω το τιμόνι πολλαπλών χρήσεων και να δουλεύει κανονικα και δευτερον εάν μπορω να περάσω το cruise control.μιλαμε πάντα για μαμα προιοντα.υπάρχει προεγκατάσταση ή χρειαζεται ολοκληρη διαδικασία??ευχαριστω.

Μπορεις να τα κανεις και τα δυο...ισως ομως χρειαστεις και καποια extra πραγματα

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστω για την απάντηση.τι επιπλέων χρειάζεται?μπορείς να με παραμπεμψεις σε καποιο site για να τα παραγείλω?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/OEM-STEERING-WHEEL-MULTIFUNCTION-BUTTON-MODULE-FOR-VW-POLO-SCIROCCO-GTI-/171301606509?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item27e25f146d&vxp=mtr

 

αυτό θέλεις..... αν έχεις το gti τότε δεν θέλεις το εγκεφαλακι που έχει στην μέση 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεις άλλο τιμόνι με θέση για την πλακετιτσα , αλλο αερόσακκο , νέο καλώδιο που συνδέει τον αερόσακκο την πλακετα με το φις του σαλίγκαρου και καλωδιώση από την σταθερή άκρη του σαλίγκαρου προς τον εγκέφαλο . Μετά από αυτό χρειάζεται και ένας μικρός προγραμματισμός με vag com . Oλα αυτά τουλαχιστον για polo highline του 2011. Το μέλος electric doctor είναι ίσως ο καταλληλότερος να σε βοηθήσει.

Edited by emanon
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεις άλλο τιμόνι με θέση για την πλακετιτσα , αλλο αερόσακκο , νέο καλώδιο που συνδέει τον αερόσακκο την πλακετα με το φις του σαλίγκαρου και καλωδιώση από την σταθερή άκρη του σαλίγκαρου προς τον εγκέφαλο . Μετά από αυτό χρειάζεται και ένας μικρός προγραμματισμός με vag com . Oλα αυτά τουλαχιστον για polo highline του 2011. Το μέλος electric doctor είναι ίσως ο καταλληλότερος να σε βοηθήσει.

+1000

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Συγνώμη αν ανακινώ περσινα ξινα σταφύλια...μήπως μπορει να μου πει κανείς με απόλυτη σιγουριά αν υπάρχει πολυλειτουργικό τιμόνι για Polo 9n? Υποθέτω η πρώτη απάντηση ειναι οχι, γιατι δεν το εχω δει πουθενα, αλλα κάπου ειχε πάρει το μάτι μου φωτο ενος που είχε κουμπώσει MFSW απο Golf MK5  σε 9Ν. Αν και δε θυμάμαι αν ειχε κανει τα κουμπιά να δουλέψουν με εργοστασιακή πηγη. Όποιος ξέρει ας διαφωτήσει...Ευχαριστω!

 

Alex

Link to comment
Share on other sites

To confortline ανάλογα με το έτος κατασκευής ενδέχεται να χρειαστεί και αναβαθμισμένη έκδοση εγκεφάλου για να υποστηρίξει πολυλειτουργικό τιμόνι (και cruise control).

Δυστυχώς το λάθος που κάνουμε έχει να κάνει με την ανυπομονησία μας να παραλάβουμε το αυτοκίνητο γρήγορα.Ετσι το έξτρα τιμόνι στη φάση της παραγγελίας του αυτοκινητου στοιχίζει 200€ το πολύ αλλά επίσης και 2-3 μήνες σε  παράδοση.Η εκ των υστέρων τοποθέτησή τουστην καλύτερη περίπτωση θα ξεπαράσει τα 450€ και πάντα με την αγωνία οτι θα βρεθεί ο σωστός εγκαταστάτης για την καλωδίωση.

Edited by emanon
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα μεταχειρισμένο... Αλλα αν είναι τόσο δύσκολο το ξεχναω... Αν το έπαιρνα καινούργιο σίγουρα θα το εβαζα...τεσπα ευχαριστώ γτ την πληροφορία emanon

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο project.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.