Jump to content
Guest bassakos

Εχασα Το Ενα Κλειδι Τωρα? ? ?

Recommended Posts

Guest Κωστας

παιδια εχασα το ενα κλειδι μαζι με τον συναγερμο το αμαξι ειναι μοντελο του 1997 1400 16v

να υποθεσω οτι το κοντρολ του συναγερμου δεν μπορω να το αντικαταστησω μιας και ειναι ο εργοστασιακος

με το κλειδι τι κανω? μπορω να βγαλω αλλο σε κλειδαρα? η πρεπει να παω αντιπροσωπεια? κοστος ξερουμε?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχασα το ενα κλειδι μαζι με τον συναγερμο το αμαξι ειναι μοντελο του 1997 1400 16v

να υποθεσω οτι το κοντρολ του συναγερμου δεν μπορω να το αντικαταστησω μιας και ειναι ο εργοστασιακος

με το κλειδι τι κανω? μπορω να βγαλω αλλο σε κλειδαρα? η πρεπει να παω αντιπροσωπεια? κοστος ξερουμε?

ευχαριστω!

θα πας σε εναν ηλεκτρολογο να ρωτησεις καταρχας αν μπορει να σου προγραμματισει ενα νεο τηλεχειριστηριο με τον συναγερμο που ηδη εχεις.

γινεται δεν γινεται, προτεινω να αγορασεις ενα νεο τηλεχειριστηριο (προτεινω το saveltrade απο εκει ειχα αγορασει κ εγω) και να πας να το "κοψεις" σε εναν κλειδαρα. κοστος, 15 ευρω το χειριστηριο και 20 ευρω το κοψιμο της λεπιδας (το ειχα κανει και εγω στο 6Ν που ειχα-τοσο μου ειχε κοστισει). αν εχεις immobilizer μπορει επισης ο κλειδαρας να σου αντιγραψει το τσιπακι. δεν ξερω αν το κανουν ολοι οι κλειδαραδες οπως δεν ξερω και το κοστος γιατι δεν το ειχα κανει, απλα μου το ειχε προτεινει.

αν θες για αντιπροσωπεια πηγαινεις εκει με την αδεια σου και το καρτελακι που σου ειχαν δωσει οταν πηρες το αμαξι και κανεις την παραγγελια απο γερμανια. δεν ξερω ακριβως κοστος αλλα ειμαι σιγουρος οτι ειναι αρκετα μεγαλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχασα το ενα κλειδι μαζι με τον συναγερμο το αμαξι ειναι μοντελο του 1997 1400 16v

να υποθεσω οτι το κοντρολ του συναγερμου δεν μπορω να το αντικαταστησω μιας και ειναι ο εργοστασιακος

με το κλειδι τι κανω? μπορω να βγαλω αλλο σε κλειδαρα? η πρεπει να παω αντιπροσωπεια? κοστος ξερουμε?

ευχαριστω!

Κωστη στην Καλογρεζα ειναι ο Πυθαγορας που κανει τα παντα!Αντιγραφει τα παντα οπως και να ειναι!Απλα σου πεφτει λιγο μακρια!

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας

Spyros23 σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! κατι τετοιο με βλεπω να κανω, Νικο εμαθα για αυτον! :crazysmile: λογο υποχρεωσεων δεν εχω χρονο να ασχοληθω με αυτο το ζητημα αυτες τις μερες, θα σας πω παντος! ευχαριστω για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας

λοιπον! μηλησα με Σαβελο δνε γινετε τιποτα μαις και τα παιδια θελουν το δικο σου κλειδι για να στο κανουν νεου τυπου! οποτε το ξεχναμε οχι λογο οτι δεν μπορει να φτιαξει λεπιδα αλλα δνε αντιγραφει το\ ιμομπιλαιζερ,

μηλησα με Πυθαγορα και με 35 ευρω μου φτιαχνει νεο κλειδι με ιμομπιλαιζερ κανονικα οποτε απο εβδομαδα θ παω εκει :goodjob:

τωρα με τον συναγερμο εγαφα πακετο μιας και δεν εχω βρει ακομα ακρη, θα δω....

Link to comment
Share on other sites

Έχασα το κλειδί από το GOLF V 2007. Η αντιπροσωπεία ζητά 160 ευρώ για καινούργιο. Μπου είπαν ότι θα έρθει έτοιμο αλλά θα πρέπει να το προγραμματίσουν (δεν καταλαβα αν θα πρέπει να προγραμματίσουν για το άνοιξε - κλέισε ή για το ιμομπιλάιζερ).

Βρήκα καινούργιο άκοπο με τα 3 πλήκτρα από ebay με κόστος περίπου 50ευρώ. Ο κλειδαράς όμως δεν μπορεί να μου προγραμματίσει το ιμομπιλάιζερ.

΄Κάποια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Έχασα το κλειδί από το GOLF V 2007. Η αντιπροσωπεία ζητά 160 ευρώ για καινούργιο. Μπου είπαν ότι θα έρθει έτοιμο αλλά θα πρέπει να το προγραμματίσουν (δεν καταλαβα αν θα πρέπει να προγραμματίσουν για το άνοιξε - κλέισε ή για το ιμομπιλάιζερ).

Βρήκα καινούργιο άκοπο με τα 3 πλήκτρα από ebay με κόστος περίπου 50ευρώ. Ο κλειδαράς όμως δεν μπορεί να μου προγραμματίσει το ιμομπιλάιζερ.

΄Κάποια βοήθεια?

παιδες καλημέρα...μιας και έχω το ίδιο πρόβλημα με τον παραπάνω μηπως μπορεί κάποιος να απαντήσει? αυτός ο Πυθαγορας τι είναι? αξιόπιστος? καμμιά διεύθυνση έστω και με Pm.. ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

ο πυθαγορας ειναι αξιοπιστος...κανει κωδικοποιησεις τλπ σε ιμμομπιλαιζερ

60 ευρο μου ειχε παρει για να φτιαξω ενα απλο κλειδι με ιμμοβιλαζερ. το κλειδι σου αν το θελεις για κανονικο κλειδι που τακανει ολα θα πρεπει ,ναι να κανεις κωδικοποιηση(η αντιπροσωπεια τα κανει ολα)

στο πυθαγορα οταν θα πας δεν θα χρειαζοτανε να ειχες αγορασει καν κλειδι....σου κοβει ενα εκεινος ,στο προγραμματιζει για οτι θες και δινεις κανα 60...αρι

.χρειαζεται να εχεις και το αμαξι μαζι σου για να μπορει να διαβασει το πιν τουν αμαξιου και μετα θα πρεπει 1.

1,σεναριο 1 αν το κοντερ σου παρει κανονικα την επιλογη για το κλειδι δηλαδη κατευθειαν plug and play εχει καλως αλλιως!!

2 σεναριο 2

να σου σβησει ολα τα κλειδια απτην μνημη του κοντερ και να στα προγραμματισει παλι γιατι η μαλακια

τουλαχιστον απο 2006-2008 ακουω οτι τα κοντερ δεν περνανε ευκολα (το καινουργιο κλειδι)μονο την επιλογη (προσθεσε κλειδι)

αλλα επρεπε να τα σβησεις ολα και ναξεκινησεις παλι απτο πρωτο κλειδ,ενα-ενα.το αποτελεσμα ειναι το ιδιο απλα σε παιδευει λιγο παραπανω

εχε υπομονη και οτι σου πουν κανεις,του αναγνωριζω παντως ηξερε το παληκαρι απο χακαρισμα....

τα εκανα προ μηνου για αυτο και τα ξερω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.