Jump to content
mihalis19

Golf 5 Tsi Revo Vs Mini Cooper S

Recommended Posts

Τι γνώμη έχετε για αυτήν την κόντρα? Φοράω εισαγωγή itg και revo 100ron . Το cooper ειναι τουρμπατο 192 αλογα μαμα... Εχω ελπιδες?

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για αυτήν την κόντρα? Φοράω εισαγωγή itg και revo 100ron . Το cooper ειναι τουρμπατο 192 αλογα μαμα... Εχω ελπιδες?

Στην αρχή θα φανεί ότι δυσκoλεύεσαι -ειδικά αν πας από στάση- γιατί είναι ελαφριά και με μοτεράκι BMW/Peugeot! :gym: Όσο ανεβαίνει η ταχύτητα όμως (>150Km/h)θα αρχίσει να μένει πίσω! Κάπου εκεί όμως συμπίπτει και το 400άρι! Πρέπει να συμφωνήσετε απόσταση γιατί δεν ξέρεις μέχρι που "αντέχει" καθώς αυτά είναι πολύ γρήγορα και ως μανήσια! Δεν έχει τύχει να κοντράρω με τέτοιο, ακόμα και την εποχή που ήμουν με το Astra 1.6T full 1st stage (στα 235HP), γιατί τα φοβόμουν!

Βέβαια τα πράγματα είναι σχετικά πιο άνετα για σένα αν τον πας σε roll 2ας! Εκεί η ροπή σου θα τον "εκτελέσει".

Αν όμως έχει κανά καλό προγραμματάκι που στο κρύβει, αν το μάθεις ΜΗ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ :crazysmile: γιατί ΘΑ "πας άκλαφτος" :zoro: !!!!!

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχει τίποτα.... είναι ξάδερφος και ξέρω.μαμά είναι..και εγώ το ψιλοφοβάμαι αλλά δεν ξέρω..είμαι λίγο μπλεγμένος..από την μια βλέπω τα 26 κιλά ροπής του και τα 30 και κάτι δικά μου και από την άλλη σκέφτομαι τα κιλά.. ειναι μεγαλούτσικη η διαφορά... σίγουρα πάει καλα το Mini..το θέμα έιναι πόσο.. να πω και το άλλο έχω βρει πολλά βίντεο με κόντρα σε golf gti και Mini s . παράδειγμα εδώ

και εδώ
. πιστέυω ότι είμαι ίδιος με gti ίσως και λίγο καλύτερα συμφωνα με όσα ξε΄ρω από άλλους.. από ότι λένε όλοι tsi με revo είναι μπροστά σε gti. άρα και τα βίντεο ίσως δέιχνουν την αλήθεια..τι λέτε??
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχει τίποτα.... είναι ξάδερφος και ξέρω.μαμά είναι..και εγώ το ψιλοφοβάμαι αλλά δεν ξέρω..είμαι λίγο μπλεγμένος..από την μια βλέπω τα 26 κιλά ροπής του και τα 30 και κάτι δικά μου και από την άλλη σκέφτομαι τα κιλά.. ειναι μεγαλούτσικη η διαφορά... σίγουρα πάει καλα το Mini..το θέμα έιναι πόσο.. να πω και το άλλο έχω βρει πολλά βίντεο με κόντρα σε golf gti και Mini s . παράδειγμα εδώ

και εδώ
. πιστέυω ότι είμαι ίδιος με gti ίσως και λίγο καλύτερα συμφωνα με όσα ξε΄ρω από άλλους.. από ότι λένε όλοι tsi με revo είναι μπροστά σε gti. άρα και τα βίντεο ίσως δέιχνουν την αλήθεια..τι λέτε??

E! θα τον κερδίσεις εύκολα ή δύσκολα! Τα αυτοκίνητα στα videάκια πάντως είναι μάλλον πολύ...ειδικές "περιπτώσεις" (κοινώς τέρατα!)Το Golf V GTI normal το έχεις μέχρι τα 210-220Km/h τουλάχιστον. Μετά είναι θέμα τί ροπή κρατάει το καθένα προς τη περιοχή των πολύ υψηλών στροφών (όπου τα κυβικά και η θερμοκρασία εισαγωγής turbo του μικρού "πιεσμένου" μοτέρ ίσως παίξουν ρόλο υπέρ του μεγαλύτερου)

Υ.Γ: Σ'ευχαριστώ πολύ Μιχάλη για την ανταπόκριση στο p.m.Θα τους τηλεφωνήσω και θα συζητήσω την καλύτερη λύση -εκτός από το στρογγυλό αφρώδες που επίσης βγάζουν για το μαμά φιλτροκούτι του 1.2- καθώς και το ενδεχόμενο να μπαίνει κάποιο άλλο βαρελάκι ή να γίνεται κάτι με το μανήσιο "σκουπάκι" μου!

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για αυτήν την κόντρα? Φοράω εισαγωγή itg και revo 100ron . Το cooper ειναι τουρμπατο 192 αλογα μαμα... Εχω ελπιδες?

ευκολα 3 κενα μπροστα το tsi... μην σου πω και παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ φίλε G.PET.VF34 . Infected-Mushroom Icon εσύ έχεις προσωπική εμπειρία ή το συμπεραίνεις/?? στα πόσα άλογα είσαι εσύ πρίπου και με τι ροπή με etuners?

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ φίλε G.PET.VF34 . Infected-Mushroom Icon εσύ έχεις προσωπική εμπειρία ή το συμπεραίνεις/?? στα πόσα άλογα είσαι εσύ πρίπου και με τι ροπή με etuners?

Εγώ εκτιμώ ότι θα επικρατήσεις βάσει προδιαγραφών και επειδή κάποια εποχή είχα ιπποδύναμη ανάλογη (στο περίπου) με τη δική σου και ξέρω πως πήγαινε το αμάξι μου (ΑSTRA 1.6T). Θυμάμαι ότι νικούσα (σχετικά δύσκολα) νορμάλ Type-R ΕΡ3 που είναι πολύ δύσκολος αντίπαλος.

Όμως για να σου κάνει ο infected mashroom ακριβέστερη πρόβλεψη, ασφαλώς θα γνωρίζει πολύυυυυ περισσότερα! :D:sorcerer::whistling:

Το δικό μου τώρα πλέον είναι πολύ δυνατό (λόγω χρήσεως VF-34) και δεν έχει καμία σχέση με νορμάλ ή έστω ένα 1st stage μοτέρ ΤΗΡ (πολύ καλό μοτέρ ως "βάση" επίσης τεχνολογίας ΤSI) που φοράει το Cooper S, όπως άλλωστε και το μοτέρ του (πρώην) Golf infected (επίσης με μεγαλύτερη τουρμπίνα) το οποίο όπως καταλαβαίνεις δεν έχει σχέση με το δικό σου. Όμως είναι ειδικές "περιπτώσεις" :p με ό,τι "υπέρ" αλλά και "κατά" συνεπάγεται αυτό! Εγώ ας πούμε έχω ένα lagάκι μέχρι τις 3.900rpm :whistling:, που για άλλον όμως είναι πολύ σπαστικό και στο αμάξι χαμηλά δεν "πολυφαίνονται" οι δυνατότητες του.

Αν θες πάντως το παρουσιάζω στο topic "other cars", όπου μπορείς να δεις, γιατί θα βγούμε πολύ off topic...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδιά θα το δοκιμάσω και θα σας πω.. να ξέρετε θα αργήσω λιγάκι μάλλον γιατί ετοιμάζομαι για στρατό τώρα και δεν θέλω να ανοίξω τέτοιες μέρες ζεστές.. πίστευω ότι με τέτοια ζέστη θα μείνω πίσω... αλλά και να μην μείνω πισω δεν θέλω να σκίσω το golfaki μου με τέτοιες θερμοκρασίες.!

Σας ευχαριστώ για τις απόψεις!

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδιά θα το δοκιμάσω και θα σας πω.. να ξέρετε θα αργήσω λιγάκι μάλλον γιατί ετοιμάζομαι για στρατό τώρα και δεν θέλω να ανοίξω τέτοιες μέρες ζεστές.. πίστευω ότι με τέτοια ζέστη θα μείνω πίσω... αλλά και να μην μείνω πισω δεν θέλω να σκίσω το golfaki μου με τέτοιες θερμοκρασίες.!

Σας ευχαριστώ για τις απόψεις!

Δεν είναι τίποτα Μιχάλη, ευτυχώς οι εποχές άλλαξαν πολύ και το "μαρτύριο" κρατάει πια τόσο λίγο που έχει πλάκα πλέον! Εγώ θα ξαναπήγαινα με τις παρούσες συνθήκες! Πριν "μπεις" πάντως, κάνε κανα street racing (με μια κάποια ασφάλεια πάντα)για να έχεις διάθεση! Καλή θητεία!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος για όλα για όλα γιατί θα πάω ειδικές!!! Ευχαριστώ για το κουράγιο.. Τώρα για την κόντρα δεν ξέρω.. Την φοβάμαι όπως είπα και με τις θερμοκρασίες.!!! :-) Θα δοκιμάσω κανά βράδυ που είναι λίγο πιο παγωμένα...!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ φίλε G.PET.VF34 . Infected-Mushroom Icon εσύ έχεις προσωπική εμπειρία ή το συμπεραίνεις/?? στα πόσα άλογα είσαι εσύ πρίπου και με τι ροπή με etuners?

Φιλε Μιχαλη... οταν ειχα καποτε και εγω το tsi φ.π.ε τα κουπερακια μαμα ηταν πολυυυυυυ πισω... εισαι τουλαχιστο 25-30 αλογα πανω απο το κουπερ το οποιο ειναι με μαμα πιεσεις σικωνει ενα οβερ της πλακας και μετα ολα πεφτουν... ενω εσυ κρατας... οι θερμοκρασιες δεν θα επηρεασουν μονο το δικο σου αμαξι αλλα και το δικο του... και στην τελικη κανε ενα και μονο πατημα... το ιντερκουλερ σου ειναι ιδιο με του gti οποτε για 1-2 πατηματακια αντεχει δεν εχεις θεμα...

Link to comment
Share on other sites

χθες βράδυ ο.χ. βόλταραν κάτι mini. όταν 2 από αυτά ανέβηκαν πάνω δεν έχασα ευκαιρία και είπα να πατήσουμε με ένα από τα 2 μιας και ήταν ισοδύναμα. ήταν τα παλιά Mini ρ53 με compressora.τα παιδιά δήλωσαν 210 και αυτό που πάτησα αυτόματο.αν δεν κάνω λάθος αυτά παίζουν στα 1150 κιλά!

1η κόντρα κατάβαση 2ες 50χλμ στο πάτα μου κάνει αμάξι καθώς το δικό μου κοιμόταν 3η ανοίγει κι'αλλο(η 3η είναι η χειρότερη ταχύτητα μου)και 4ες σταθεροποιώ στα 2 αμάξια! ρωτάω το παιδί αν θέλει να πάμε άλλη μια 2ες 60 που πιστεύω ότι με βολεύει πιο πολύ.δεν είχε κανένα πρόβλημα πολύ κομπλέ παιδί!2ες 60 ανάβαση στο πάτα κάνω σχεδόν αμάξι 3η μαζεύει και έρχεται δίπλα και 4η ανοίγει σιγά σιγά μέχρι που κάνει αμάξι στα τελειώματα 4ης όμως σαν να μάζευα αλλά κόψαμε διότι τελειώσαν τα μέτρα!το δικό μου είναι 1ο στάδιο(περίπου 215-220) χωρίς cooler και αντλία(την έχω πάρει αλλά το λυπάμαι το καημένο καλοκαιριάτικα και χωρίς cooler). περίμενα να είμαι μπροστά πάντως!

Edited by themisSs13
Link to comment
Share on other sites

χθες βράδυ ο.χ. βόλταραν κάτι mini. όταν 2 από αυτά ανέβηκαν πάνω δεν έχασα ευκαιρία και είπα να πατήσουμε με ένα από τα 2 μιας και ήταν ισοδύναμα. ήταν τα παλιά Mini ρ53 με compressora.τα παιδιά δήλωσαν 210 και αυτό που πάτησα αυτόματο.αν δεν κάνω λάθος αυτά παίζουν στα 1150 κιλά!

1η κόντρα κατάβαση 2ες 50χλμ στο πάτα μου κάνει αμάξι καθώς το δικό μου κοιμόταν 3η ανοίγει κι'αλλο(η 3η είναι η χειρότερη ταχύτητα μου)και 4ες σταθεροποιώ στα 2 αμάξια! ρωτάω το παιδί αν θέλει να πάμε άλλη μια 2ες 60 που πιστεύω ότι με βολεύει πιο πολύ.δεν είχε κανένα πρόβλημα πολύ κομπλέ παιδί!2ες 60 ανάβαση στο πάτα κάνω σχεδόν αμάξι 3η μαζεύει και έρχεται δίπλα και 4η ανοίγει σιγά σιγά μέχρι που κάνει αμάξι στα τελειώματα 4ης όμως σαν να μάζευα αλλά κόψαμε διότι τελειώσαν τα μέτρα!το δικό μου είναι 1ο στάδιο(περίπου 215-220) χωρίς cooler και αντλία(την έχω πάρει αλλά το λυπάμαι το καημένο καλοκαιριάτικα και χωρίς cooler). περίμενα να είμαι μπροστά πάντως!

Ωραίο πατηματάκι! :whistle: Δεν γινόταν να είσαι μπροστά στα ίδια περίπου άλογα αλλά κατά 100Kg βαρύτερος! Νομίζω ότι στάθηκες πάρα πολύ καλά...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε!να'σαι καλά.το γκολφακι έχει πολύ δουλειά ακόμη για να πάει όπως πρέπει! καταραμένη κρίση!

Πολλή δουλειά δεν θα το έλεγα αλλά ένα καλό κουλεράκι (όχι απαραίτητα κάποιο πανάκριβο επώνυμο των...600€! :shocked: )και (συγχώρεσέ με που θα στο πω! :whistle: ) μια πιο "μοντέρνα" ολόσωμη εξάτμιση, σίγουρα μαζί με την αντλία θα σε βοηθούσε να φτάσεις το "μαγικό" 235ΗΡ+ που θα έκανε το θρασύ κουπεράκι "να μπει στη φωλιά του" (τουλάχιστον του απλού 1ου σταδίου, γιατί έχει και κάτι τέτοια 235άρια, που σίγουρα θες βάσει βάρους καρότσας κάποιο "Edition30" για να τα περάσεις. Αλλά Ο.Κ ας μην υπερβάλλουμε και πολύ γιατί το παρακάνουμε και το θέμα δεν "τελειώνει" πουθενά, ενώ "καταντάμε άρρωστοι" στο τέλος!

Νομίζω ότι με αυτά που σχεδιάζεις +την ΣΩΣΤΗ εξάτμιση, "καθαρίζεις"! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα κατάφερα και άνοιξα σήμερα. Το cooper ήταν 1 αμάξι μπροστά περίπου ανοίξαμε και τσουλητές πρώτες και δευτέρες

Συνθήκες:

1) θερμοκρασία 32 βαθμοί

2) Golf το είχα ανοίξει καλά από πριν για να μπει η λειτουργία "sport"(Σύστημα που βλέπει την τελευταία οδηγηκή συμπεριφορά και πάει ανάλογα για να μην καίει πολύ βενζίνη κτλ)

3) Golf ρύθμιση revo για 100 οκτάνια , 100αρα βενζίνη (ποτέ δεν βάζω 95αρα) , εισαγωγή itg

4) cooper από τα καινούργια turbo οχι κομπρέσορας ΜΑΜΑ εντελώς

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα κατάφερα και άνοιξα σήμερα. Το cooper ήταν 1 αμάξι μπροστά περίπου ανοίξαμε και τσουλητές πρώτες και δευτέρες

Συνθήκες:

1) θερμοκρασία 32 βαθμοί

2) Golf το είχα ανοίξει καλά από πριν για να μπει η λειτουργία "sport"(Σύστημα που βλέπει την τελευταία οδηγηκή συμπεριφορά και πάει ανάλογα για να μην καίει πολύ βενζίνη κτλ)

3) Golf ρύθμιση revo για 100 οκτάνια , 100αρα βενζίνη (ποτέ δεν βάζω 95αρα) , εισαγωγή itg

4) cooper από τα καινούργια turbo οχι κομπρέσορας ΜΑΜΑ εντελώς

Γιατί ρε Μιχάλη;;;!!!! Ξενέρωσα που να πάρει ο διάολος! :wacko::blush::no:

Έχεις +30ΗΡ και +6-6,5Kg.m ροπής σε σχέση με το Cooper!

Ρε μπας κι έκανε καμιά "ποντικιά" :sorcerer: -όπως λέει και η πιο "φρέσκια" νεολαία;;; (είμαι πια 42άρης εγώ κι έχω "ξεκόψει"!) Τέλος πάντων από στάση θα μπορούσε να γίνει αλλά κι από δευτέρες;;; :blush: . Από τί πρατήριο έβαλες βενζίνη; το γνωστό σου ή τυχαίο από καμιάς "εθνικής" στο γυρισμό από ταξίδι;; Ας πουν κι άλλοι γνώμες... :sad::sad::sad:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία ποντικιά δεν έκανε... Είναι ξάδερφος όπως είχα πει.Ξέρω σίγουρα το αμάξι. Όμως πέρα από αυτό δεν έχω 30 άλογα διαφορά. ούτε τόση ροπή. Το cooper είναι 192 και εγώ 210 περίπου. Περίμενα να είμαι μπροστά.

Αυτό που είδα. Το αμάξι μου εδώ και κάμποσο καιρό κάνει το εξής. Είμαι με aircondition έκτη ταχύτητα και 120 χιλιόμετρα το πολύ. Πατάω γκάζι για να ανοίξει και αρχίζει κοψίματα- διακοπές. ΧΩΡΙΣ φωτάκι. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά το έχει κάνει αρκετε΄ς φορές.

Χθες μετά από 3 ανοίγματα και σχετικό πίεσμα έκανε το ίδιο.Χωρίς aircondition φυσικά..

Τι να φταίει??? Ζέστη??

Πριν λίγο καιρό σε καλό άνοιγμα σε κόφτη έκανε τις ίδιες διακοπές και άναψε το ευλογημένο check. Λέω ευλογημένο γιατί στην vw αν δεν δουν σφάλμα δεν αλλάζουν τίποτα. Και μου άλλαξαν πολλαπλασιαστή.Την δευτέρα είναι να τους το πάω για να μου φτιάξουν μια πόρτα που μου την έβαψαν ΧΑΛΙΑ σχεδόν άλλο χρώμα και θα τους πω να το δουν. Είδη κάτι τους είπα. όμως φοβάμαι ότι χωρίς check δεν θα κάνουν απολύτως τίποτα.

Αυτός λοιπόν είναι ο λόγος που πιστεύω ότι έμεινα πισω. καμένος-οι πολλαπλασιαστής -ες

Για πείτε τι πρωτείνετε??

(Για το πρατήριο βενζίνης που είπες είναι πολύ καλό και συγκεκριμένο. Βάζω μόνο από εκεί και ΠΟΤΕ δεν ακούω ούτε πυράκια) Αν βάλω μούφα βενζίνη ακούω κατευθείαν άρα δεν νομίζω ότι είναι αυτό)

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία ποντικιά δεν έκανε... Είναι ξάδερφος όπως είχα πει.Ξέρω σίγουρα το αμάξι. Όμως πέρα από αυτό δεν έχω 30 άλογα διαφορά. ούτε τόση ροπή. Το cooper είναι 192 και εγώ 210 περίπου. Περίμενα να είμαι μπροστά.

Αυτό που είδα. Το αμάξι μου εδώ και κάμποσο καιρό κάνει το εξής. Είμαι με aircondition έκτη ταχύτητα και 120 χιλιόμετρα το πολύ. Πατάω γκάζι για να ανοίξει και αρχίζει κοψίματα- διακοπές. ΧΩΡΙΣ φωτάκι. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά το έχει κάνει αρκετε΄ς φορές.

Χθες μετά από 3 ανοίγματα και σχετικό πίεσμα έκανε το ίδιο.Χωρίς aircondition φυσικά..

Τι να φταίει??? Ζέστη??

Πριν λίγο καιρό σε καλό άνοιγμα σε κόφτη έκανε τις ίδιες διακοπές και άναψε το ευλογημένο check. Λέω ευλογημένο γιατί στην vw αν δεν δουν σφάλμα δεν αλλάζουν τίποτα. Και μου άλλαξαν πολλαπλασιαστή.Την δευτέρα είναι να τους το πάω για να μου φτιάξουν μια πόρτα που μου την έβαψαν ΧΑΛΙΑ σχεδόν άλλο χρώμα και θα τους πω να το δουν. Είδη κάτι τους είπα. όμως φοβάμαι ότι χωρίς check δεν θα κάνουν απολύτως τίποτα.

Αυτός λοιπόν είναι ο λόγος που πιστεύω ότι έμεινα πισω. καμένος-οι πολλαπλασιαστής -ες

Για πείτε τι πρωτείνετε??

(Για το πρατήριο βενζίνης που είπες είναι πολύ καλό και συγκεκριμένο. Βάζω μόνο από εκεί και ΠΟΤΕ δεν ακούω ούτε πυράκια) Αν βάλω μούφα βενζίνη ακούω κατευθείαν άρα δεν νομίζω ότι είναι αυτό)

Ε!, έτσι όπως τα λες "φυσιολογικό" το αποτέλεσμα! Ελπίζω ο ξάδελφος να είναι καλό παιδί και να μη λέει δεξιά-αριστερά "είμαι "μαμά" 190ΗΡ και έραψα Golf 1.4 Tsi Revo 100oct. file", γιατί θα είναι άδικο και μη ρεαλιστικό για νορμάλ Cooper S...Φτιάξτο τ' αμαξάκι όμως, κρίμα είναι και με το πρόβλημα αυτό σίγουρα δεν αποδίδει καθόλου ως tuned...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις το έκανε και το δικό μου αρχικά σε χαμηλές στροφές με 5ες-6ες και μέτριο γκάζι (με το κιβώτιο στο manual ή στο d αλλά χωρίς να πατάω τόσο ώστε να κάνει kickdown) μετά εφτασε να το κάνει και με 2α λίγες στροφές και πολύ γκάζι όταν ήμουν φορτωμένος οπότε άλλαξα μια τετράδα πολλαπλασιαστές + μπουζί (δεν είχαν αλλαχτεί όπως θα πρεπε στα 60000 και ήταν κάρβουνο :bow: ) και τέρμα! Κλασικά πράγματα...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Υποψιαζομαι πολλαπλασιαστη αλλα η βλακεια δεν εχει βγαλει σφαλμα και θα μου λενε @@στην vw

Πριν λιγο δοκιμασα και με μαμα προγραμμα και κανει παλι διακοπες..δεν πειραζει δευτερα θα το παω και θα δω....

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

Υποψιαζομαι πολλαπλασιαστη αλλα η βλακεια δεν εχει βγαλει σφαλμα και θα μου λενε @@στην vw

Πριν λιγο δοκιμασα και με μαμα προγραμμα και κανει παλι διακοπες..δεν πειραζει δευτερα θα το παω και θα δω....

Ούτε εμένα έβγαζε ποτέ κανένα σφάλμα! Όντως παίζει να σου πούνε όλα έτσι κάνουν στην vw... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα ειδικα αν ειμαι μεσα στην εγγυηση...αλλα δεν θα τους το χαρισω...θα το παω δοκιμαστικη με τον αρχιμ@@@ ε λαθος με τον αρχιμηχανικο μεσα.για να κανει τα κοψιματα παρατηρησα χθες οτι τα κανει μονο σε ανοιχτο δρομο. μεσα στην πολη δεν το καταλαβαινεις με τιποτα....θα βγαλω και την εισαγωγη γιατι θα μου λενε οτι αυτη φταιει...την αλλη φορα οταν ειχε προβλημα η n75 μου εβγαλαν βουλωμενη την εισαγωγη itg που ειχε πανω 5000χλμ απο ταξιδια...χαχαχα ελεος...

update γιατί δεν είχα δει κάποια μηνύματα: and64 ακριβώς το ίδιο κάνει και το δικό μου...και από ένα σημείο και μετά εκτός από 5η 6η μου το έκανε σε 3η. Μπουζί είχα αλλάξει τελευταία φορά 60.000 ίσως βλακεία μου γιατί τώρα έχω 97.000 και νομιζω μέχρι τώρα δεν προβλέπεται από το service της vw.

Όμως το θέμα είναι αν θα μου τα αλλάξουν τσάμπα. Έχω ακόμα εγγύηση και λήγει τον νοεμβριο.Τα μπουζί οκ είναι αναλώσιμα αλλά οι πολλαπλασιαστές πρε΄πει να μπουν στην εγγύηση. Εσύ πόσο τα άλλαξες όλα μαζί? Πόσο σου πήγε? Στην vw το έκανες?

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.