Jump to content
Konstantinos87

Γνώμη Για Rcd-310

Recommended Posts

Παίδες, σκέφτομαι να παραγγείλω ένα 1.2 tsi και λέω να του βάλω το rcd-310 που όπως και να το κάνουμε έχει τα 6 ηχεία και είναι καλύτερο από το απλό. Επίσης διάβασα ότι έχει aux-in. Τι σημαίνει πρακτικά αυτό; Μπορώ να βάλω παράδειγμα ένα mp3 με mini-jack και να παίξει; Γενικά αξίζει τα 190 euro; Έτσι κι αλλιώς θα βάλω και άλλα πράγματα εργοστασιακά οπότε αναπόφευκτα θα καθυστερήσει. Για το 510 δεν πάω γιατί θεωρώ ότι είναι πολλά τα λεφτά...

Edited by PoLo***
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σκέφτομαι να παραγγείλω ένα 1.2 tsi και λέω να του βάλω το rcd-310 που όπως και να το κάνουμε έχει τα 6 ηχεία και είναι καλύτερο από το απλό. Επίσης διάβασα ότι έχει aux-in. Τι σημαίνει πρακτικά αυτό; Μπορώ να βάλω παράδειγμα ένα mp3 με mini-jack και να παίξει; Γενικά αξίζει τα 190 euro; Έτσι κι αλλιώς θα βάλω και άλλα πράγματα εργοστασιακά οπότε αναπόφευκτα θα καθυστερήσει. Για το 510 δεν πάω γιατί θεωρώ ότι είναι πολλά τα λεφτά..

χωρις το rcd310 δεν ερχεται με 6 ηχεια;αν εχεις εργοστασιακους αισθητηρες παρκαρισματος αξιζει,θα βλεπεις την αποσταση απο το αντικειμενο.αν το βαρεθεις το πουλας και βαζεις κατι αλλο οπως πχ μια οθονη multimedia 2din.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις εργοστασιακους αισθητηρες παρκαρισματος αξιζει,θα βλεπεις την αποσταση απο το αντικειμενο.

Θα βαλω. Εισαι σιγουρος οτι βλεπεις αποσταση; Νομιζω οτι η οθονη απλα ειναι λιγο πιο μεγαλη απο το 210..

Link to comment
Share on other sites

Θα βαλω. Εισαι σιγουρος οτι βλεπεις αποσταση; Νομιζω οτι η οθονη απλα ειναι λιγο πιο μεγαλη απο το 210..

απ ότι φαίνεται από το video θα βλέπεις... ;)
Link to comment
Share on other sites

οπως φαινεται στο βιντεακι ειναι.οσο το αντικειμενο ερχεται πιο κοντα,τα κουτακια στην ενδειξη μαυριζουν-γεμιζουν σταδιακα.εγω το ειχα και με αφησε πληρως ευχαριστμενο.ομορφη σχεδιαση,ευκολο μενου,ραδιοφωνο καμπανα και επιπλεον η ενδειξη που προαναφεραμε.το αλλαξα αποκλειστικα και μονο για να βαλω 2din multimedia το οποιο βεβαια μου στερησε λιγο απο το σημα καμπανα στο ραδιοφωνο που ειχα με το rcd310 και την οπτικη ενδειξη αποστασης αντικειμενου στην οπισθοπορεια.ετσι ειναι αυτα ομως.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ που έχω το rcd310 και δεν έχω αισθητήρες parking μπορώ να τους προσθέσω τώρα και να δουλέψει με το rcd, γνωρίζει κανείς?

Αν είναι οι εργοστασιακοί ναι μπορείς. Με μία απλή κωδικοποίηση στον εγκέφαλο με VCDS (αν δεν έχεις πρέπει να πας αντιπροσωπία) το 310 θα δείχνει κανονικά αυτό που είδες στο παραπάνω video.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι οι εργοστασιακοί ναι μπορείς. Με μία απλή κωδικοποίηση στον εγκέφαλο με VCDS (αν δεν έχεις πρέπει να πας αντιπροσωπία) το 310 θα δείχνει κανονικά αυτό που είδες στο παραπάνω video.

Δηλαδή με αυτούς που βάζει για δώρο η αντιπροσωπεία δε γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με αυτούς που βάζει για δώρο η αντιπροσωπεία δε γίνεται;

Όχι, τα συστήματα δεν επικοινωνούν μεταξύ τους. "Δώρο" είναι, μην περιμένης και πολλά! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω το RCD 310 απλά επειδή ήταν δώρο με την αγορά του αυτοκινήτου δεν έχει aux-in. Σκεφτόμουν να πάω να μου προσθέσουν. Ρώτησα στην αντιπροσωπία και μου είπαν ότι γίνεται αλλά ότι δεν μπορούν να το κάνουν αυτοί. Μου πρότειναν να πάω κάπου έξω. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί για να πάω να ρωτήσω; Μπορεί να βγάλω και υποδοχή για usb εξαρτάται πάντα αν γίνεται και πάνω απ´ όλα η τιμή. Σας ευχαριστώ.

Edited by kamig_9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.