Jump to content
groupa

Eyρωπαικη Πιστη Και Ρεζιλικια!

Recommended Posts

Μεσω γνωστου ασφ. γραφειου αποφασισαμε η ανανεωση ολων των συμβολαιων μου να γινει στην εν λογω ασφαλιστικη...

Αφου εγιναν ολα τα τυπικα, απο πληρωμη μεχρι φωτογραφιση των αυτ/των για τις μικτες, μετα απο μια εβδομαδα μου ανακοινωνεται οτι το tts δεν μπορει να ασφαλιστει γιατι ανηκει στα αυτοκινητα υψηλου κινδυνου, οπως και το cayman ενος φιλου!!!!

Φανταστειτε τωρα να ερθει η ωρα να πληρωσουν κατι, τι θα γινοταν!!!!

Σαν δικαιολογια του υπευθυνου ηταν οτι ο πραγματογνωμονας εγραψε στην εκθεση οτι το αμαξι ειναι πανω απο 300 αλογα, ενω η αδεια γραφει 200!!!

ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ 200 ΕΙΝΑΙ ΚW!!!! ΚΑΙ ΟΧΙ PS , ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!

Σε ερωτηση δικη μου, ''που ξερει ποσα αλογα ειναι?'' μου απανταει οτι το καταλαβε απο τις φωτο!

ΑΠΛΑ ΜΑΚΡΙΑ!!! ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο θα έλεγα. Θα μπορούσαν να στο ασφαλίσουν και σε περίπτωση που χρειαζόταν να μην στο αποζημίωναν. Τώρα είναι σωστοί απέναντί σου λέγοντάς σου ότι δεν αναλαμβάνουν την ασφάλισή του. Δικαιωμά τους είναι.

Το αν αυτό γίνεται για λάθος λόγους είναι άλλο θέμα, αυτό όμως δεν τους κάνει απατεώνες, αντιθέτως πολύ σωστούς επαγγελματίες.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω γνωστου ασφ. γραφειου αποφασισαμε η ανανεωση ολων των συμβολαιων μου να γινει στην εν λογω ασφαλιστικη...

Αφου εγιναν ολα τα τυπικα, απο πληρωμη μεχρι φωτογραφιση των αυτ/των για τις μικτες, μετα απο μια εβδομαδα μου ανακοινωνεται οτι το tts δεν μπορει να ασφαλιστει γιατι ανηκει στα αυτοκινητα υψηλου κινδυνου, οπως και το cayman ενος φιλου!!!!

Φανταστειτε τωρα να ερθει η ωρα να πληρωσουν κατι, τι θα γινοταν!!!!

Σαν δικαιολογια του υπευθυνου ηταν οτι ο πραγματογνωμονας εγραψε στην εκθεση οτι το αμαξι ειναι πανω απο 300 αλογα, ενω η αδεια γραφει 200!!!

ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ 200 ΕΙΝΑΙ ΚW!!!! ΚΑΙ ΟΧΙ PS , ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!

Σε ερωτηση δικη μου, ''που ξερει ποσα αλογα ειναι?'' μου απανταει οτι το καταλαβε απο τις φωτο!

ΑΠΛΑ ΜΑΚΡΙΑ!!! ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!

Καλυτερα για να ξερεις με τι εχεις να κανεις και να μην εχεις παρατραγουδα σε καποιο ατυχημα!Επισης οι περρισοτεροι πραγματογνωμονες θα επρεπε να κανουν αλλη δουλεια και δεν εχουν επαφη με το αντικειμενο θα πρεπει να τους πεις οτι 1kw=1.36hp!

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο θα έλεγα. Θα μπορούσαν να στο ασφαλίσουν και σε περίπτωση που χρειαζόταν να μην στο αποζημίωναν. Τώρα είναι σωστοί απέναντί σου λέγοντάς σου ότι δεν αναλαμβάνουν την ασφάλισή του. Δικαιωμά τους είναι.

Το αν αυτό γίνεται για λάθος λόγους είναι άλλο θέμα, αυτό όμως δεν τους κάνει απατεώνες, αντιθέτως πολύ σωστούς επαγγελματίες.

Stoila σωστοι επαγγελματιες θα ηταν αν ηταν ντομπροι και του ελεγαν φιλε μου δε μας συμφερει να ασφαλισουμε το αμαξι σου.Οχι να του λενε οτι τα Kw ειναι τα ιδια με τα Ps ή οτι απο τις φωτογραφιες καταλαβε οτι ειναι 300 αλογα.Ναι μεν ο ανθρωπος γλιτωσε τα τραβηγματα σε περιπτωση που ειχε ατυχημα και δεν τον καλυπταν αλλα απο την αλλη οταν σου λενε τετοιες δικαιολογιες σε κοροιδευουν καταμουτρα.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ως ασφαλιστής σου απαντω οτι πανω - κατω ολες οι ασφαλιστικες ειναι καλες. βεβαια αλλες αποζημιωνουν αμεσως, αλλες οχι..δεν αναφερομαι σε τυχαρπαστες εταιριες...καλοι και κακοι ασφαλιστες υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

οι "μεγάλες" εταιρίες (δεν θέλω να αναφέρω δημόσια ονόματα) είναι σε γενικές γραμμές αξιόπιστες.ομως εξαιρετικα χρονοβορες στην αποζημιωση..

μιλάμε για διάστημα από 1-2 μήνες..

υπάρχουν αλλες που σε αποζημιώνουν και σε λιγότερο από 20 μέρες...

μερικές από αυτές είναι διαμαντάκια... γι αυτό λέω έρευνα...και ανοιχτά μάτια και αυτιά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.