Jump to content
Guest maria_Vor

Πέταξε Τα Λάδια.... Σοσ

Recommended Posts

Εγώ προσωπικά Opel έχω αλλά ούτε φανατίζομαι με καμία μάρκα ούτε τσιμπάω σε προκλήσεις αν και ο φίλος δεν το είπε για να προκαλέσει.

Η κανονική απάντηση είναι: Συμφωνώ, μην πάρεις Opel γιατί μετά δεν θα έχεις να ασχολείσαι με το τι χάλασε και σε ποιο συνεργείο να πας και θα σου κακοφανεί :pirate:

μόνο τον κινητήρα πήρα στο χέρι με 40000km σε opel astra και έκαναν και 3 μήνες να το φτιάξουν μες στην εγγύηση άστο μην το ψάχνεις το αυτοκίνητο είναι λαχείο πλέον

sorry για το off topic

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε: Να πάρει ένα παλιό καλοδιατηρημένο (όσο γίνεται) mini στυλ cinquecento ή Atos ή κάποιο αντίστοιχης κατηγορίας αλλά ακόμα παλιότερο γερμανικό -ίσα να τη "βγάλει" κανά χρόνο, για να μη μείνει εντελώς από Ι.Χ.Ε. Τί άλλο να πούμε... :frantics:Απλά συζητούσαμε για την αξιοπιστία μεταξύ τριων παλιών εκπροσώπων της κατηγορίας αυτής που θα μπορούσε να πάρει! Όχι και τόσο off topic δηλαδή από τη στιγμή που κάποιος της πρότεινε ΚΑΙ ΤΟ πολύ παλιό Polo... :queen:

εεε τοτε σορυ γραψε λαθος :pirate:

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Τέλος πάντων ότι και να λέμε τώρα ο καθένας όπως είπατε έχει δικιά του γνώμη και γούστο απλά στην ουσία ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ εγώ κάνω ΓΚΑΛΟΠ... μου έτυχε ότι έτυχε και ακόμα δεν έχω αποφασίσει προς τα που να κατευθυνθώ.....απλά βασικά περιμένω κάτι κινήσεις σε θέμα δουλειάς και βλέπουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρια σκεψου να το ξαναφτιαξεις αφου το αμαξωμα ειναι μια χαρα κυκλοφορουν πολλα μοτερ 1.8τ 20ν 2.3 ν5 2.8 νr6 και 3.2 νr6 που ειναι ολα δυνατα απλα με το 5κυλινδρο και τα 6 κυλινδρα θα εχεις πολυ ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Μαρια σκεψου να το ξαναφτιαξεις αφου το αμαξωμα ειναι μια χαρα κυκλοφορουν πολλα μοτερ 1.8τ 20ν 2.3 ν5 2.8 νr6 και 3.2 νr6 που ειναι ολα δυνατα απλα με το 5κυλινδρο και τα 6 κυλινδρα θα εχεις πολυ ηχο.

και που κυκλωφορουν αυτα τα ν5 ρε φιλε που εχουμε φαει τον τοπο!

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Κοιτα Αντώνη είναι μια καλή ευκαιρία να αλλάξω και να βάλω έναν κινητήρα καλύτερο μα το αμάξι γενικότερα δεν είναι και σε τόσο καλή κατάσταση εξωτερικά.... (πρέπει να είχε φάει μεγάλο τράκο) και για αυτό τον λόγο λέω και ξαναλέω πως δεν θέλω να διαθέσω χρήματα για αυτό το αμάξι.... θα είναι άδικα λεφτά για ένα τέτοιο σασί να μπει μία μηχανή της προκοπής ... Έτσι δεν είναι ρε παιδιά? Είμαι σε μία φάση που από την μία σκέφτομαι να το παρατήσω γιατί δεν αξίζει από την άλλη όμως είναι και το θέμα ότι θα μείνω για αρκετό καιρό χωρίς αμάξι.... έχω καλομάθει βέβαια αλλά δεν ειμαι και σε θέση ακόμα να πω ότι μπορώ να διαθέσω τόσα χρήματα, λόγω ανεργίας...

Μαρια σκεψου να το ξαναφτιαξεις αφου το αμαξωμα ειναι μια χαρα κυκλοφορουν πολλα μοτερ 1.8τ 20ν 2.3 ν5 2.8 νr6 και 3.2 νr6 που ειναι ολα δυνατα απλα με το 5κυλινδρο και τα 6 κυλινδρα θα εχεις πολυ ηχο.

Όπως είπα και πιο πάνω, το αμάξι έχει φάει τράκο, άρα δεν αξίζει και τέτοια μετατροπή κατά την γνώμη μου.... Και όταν εννοώ τράκο , εννοώ τα παρακάτω

-σπασμένο νεύρο στο καπάκι τιμονιού του αερόσακου ( άρα ανοιγμένος αερόσακος)

-το καπό όταν κλείνει από την μία πλευρά αφήνει ίσα με ένα δάκτυλο από κάτω ( από την πλευρά του οδηγού)

-το φτερό επίσης το αριστερό είναι ιμιτασιόν (δεν εφαρμόζει σωστά και άρα για κάποιον λόγο το είχαν αλλάξει)

-το ψυγείο του αμαξιού , οι λεπίδες του , είναι στραπατσαρισμένες από την πλευρά που έφαγε το χτύπημα (το είδα όταν άλλαξα τα φανάρια)

-το στρογγυλό σημείο πάνω από τον αριστερό θώλο είναι "στοκαρισμένο" (εκεί που εφάπτονται οι θωλόμπαρες)

-(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, μπορεί να είναι και από την πολυκαιρία) τα αμορτισέρ τα μπροστά είναι πάρα πολύ χαμηλά, ενώ είναι μαμίσια

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ??

Τότε δεν ήξερα τίποτα και δεν είχα καμία βοήθεια από κανέναν, μόνη μου σιγά σιγά τα παρατηρούσα

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΓΕΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ?

Γιατί πολύ απλά όλοι οι μηχανικοί στην Αίγινα έιναι γνωστοί γνωστών (ξέρετε τώρα) και ενώ το είχα παέι σε έναν μου είχε πει ότι όλα είναι μία χαρά..

BΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ , ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΔΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ, ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Α-Ρ-Γ-Α!!!

Edited by maria_Vor
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που γραφο εδω ............... λιπον εχω ενα αυτοκινειτο 3 χρονον με χαλασμενο σασμαν και 39 χιλιαδες χιλιομετρα ......................γελιο για μενα το πιο γελιο ομοσ ειναι οτι οταν το πιγα στιν αντιπροσοπια μου απαντισαν οτι δεν εχει παρουσειασει αλλο αυτοκινητο τετιο προβλιμα και γιαφτο δεν θελει να το καλεειψη ........................... αυτο που λεω εγω ειναι οτι οταν εχεις τα αρχ...δια να πουλασ ενα αμαξει και να το πουλας αδρα ... να εχεις και τα αρχ.....δια να μπορεις να ανταπεξερθεις και στα προβληματα τους και οχι να βρησκεις φτηνες δεικιολογιες ........... τελικα με λιγα λογακια παραπανο το ανειξανε το σασμαν και μεσα αντι να βρουνε την βαλβοληνη που λεμε ειχε κατη λαδια που ειτανε νερο και η ειδη δεν ειχανε ξαναδει κατι τετιο και το μιριζανε γιατι νομιζανε οτι ειταανε νερο .. γελιο για ενα γερμανηκο αυτοκινειτο ................... εχο διαβαση πολα προβληματα σε σασμαν και θα ειθελα ετσει για το γαμοτο αν μπορουσανε καπια απο τα ατομα που εχουν αλαξει το σασμαν με η χορις εκειησει να μου στιλουνε ονομα η αριθμο κυκλοφορια εστει για να παω να τους τα τριψω στην μουρη για να μην μου λενε δικιολογιεσ του κολου ....................... αν μπωρητε να βοηθησετε στηλτε τα στιχια στο mail elenater12@hotmail.com ευχαρηστο παρα πολη για την κατανοεισεισας ......

ΕΥΧΑΡΗΣΤΟ ManosGolf Tsi

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

συγνωμη που γραφο εδω ............... λιπον εχω ενα αυτοκινειτο 3 χρονον με χαλασμενο σασμαν και 39 χιλιαδες χιλιομετρα ......................γελιο για μενα το πιο γελιο ομοσ ειναι οτι οταν το πιγα στιν αντιπροσοπια μου απαντισαν οτι δεν εχει παρουσειασει αλλο αυτοκινητο τετιο προβλιμα και γιαφτο δεν θελει να το καλεειψη ........................... αυτο που λεω εγω ειναι οτι οταν εχεις τα αρχ...δια να πουλασ ενα αμαξει και να το πουλας αδρα ... να εχεις και τα αρχ.....δια να μπορεις να ανταπεξερθεις και στα προβληματα τους και οχι να βρησκεις φτηνες δεικιολογιες ........... τελικα με λιγα λογακια παραπανο το ανειξανε το σασμαν και μεσα αντι να βρουνε την βαλβοληνη που λεμε ειχε κατη λαδια που ειτανε νερο και η ειδη δεν ειχανε ξαναδει κατι τετιο και το μιριζανε γιατι νομιζανε οτι ειταανε νερο .. γελιο για ενα γερμανηκο αυτοκινειτο ................... εχο διαβαση πολα προβληματα σε σασμαν και θα ειθελα ετσει για το γαμοτο αν μπορουσανε καπια απο τα ατομα που εχουν αλαξει το σασμαν με η χορις εκειησει να μου στιλουνε ονομα η αριθμο κυκλοφορια εστει για να παω να τους τα τριψω στην μουρη για να μην μου λενε δικιολογιεσ του κολου ....................... αν μπωρητε να βοηθησετε στηλτε τα στιχια στο mail elenater12@hotmail.com ευχαρηστο παρα πολη για την κατανοεισεισας ......

ΕΥΧΑΡΗΣΤΟ ManosGolf Tsi

είσαι τελείως Οφ τόπικ, και θα μπορούσες πολύ απλά να κάνεις ένα θέμα μόνος σου γι αυτό το πρόβλημα που περνάς ωστόσο να σου απαντήσουν και όσοι έχουν περάσει ίδια προβλήματα....

ΦΙΛΙΚΑ , ΜΑΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay με το κιλο και ανακατασκευασμενα αλλα ειναι πολλα τα μεταφορικα.

ναι ρε φιλε μου και θα αγορασεις μετατροπη απο φωτο???

χλωμο το βλεπω !!!το θεμα ειναι να το δεις να το ακουσεις να το μετρησεις ετσι ωστε να εχεις μια ιδεα.

μην δωσεις 2000 για το τροπετο και αλλα τοσα για ανταλλακτικα κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.