Jump to content
Guest maria_Vor

Πέταξε Τα Λάδια.... Σοσ

Recommended Posts

παντως μπορεις να πας απευθιας σε ενα συνεργειο και να σου δωσουν τελικη τιμη μαζι με εργατικα .ενα καλο συνεργειο ειναι ο γκικας που ειναι στο π.φαληρο (ειχα φιλο που δουλευε και κανανε συνεχεια μετατροπες)και μετα το ψαχνεις και μονη σου!

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα μεταχειρισμένου κινητήρα ειναι ενα πολυ δύσκολο project, η γνωμη μου ειναι να ψαξεις καλα και αν ειναι δυνατον, με κάποιον τρόπο, να εμπλέξεις τον μηχανικό σου ώστε να εχεις μια επιπλέον ασφάλεια κατα την επιλογή.

Προτίμησε εναν 1600 πιστευω θα το βρεις στην ιδια τιμή και μεγάλη προσοχή στο συνεργείο που θα αναλάβει την δουλειά να μην σου αφήσει "κουτσουλιές"

Επίσης ανοιγμα του κινητήρα και επιστάμενος έλεγχος επιβάλετε πριν την τοποθέτηση.

Καλά ξεμπερδέματα

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Μαρία για ψάξε λίγο και θα βρεις κάτι πιο οικονομικό από το να πάρεις ολόκληρο αμάξι!

Λίγο που κοίταξα βρήκα:

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/467686/

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/1225925/

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/1114296/

Βέβαια δεν ψωνίζουμε κινητήρα από το ίντερνετ... αλλά τα έβαλα για να πάρεις μια ιδέα από κόστος κινητήρα χωρίς εργατικά! Αλλά να ξέρεις ότι αν πάρεις έναν κινητήρα ίδιο με τον δικό σου τότε τα εργατικά δεν θα είναι τρομακτικά, αφού ουσιαστικά θα βγάλουμε τον "καμένο" και θα βάλουμε τον "νέο"...

Βρες τον τριψήφιο αριθμό κινητήρα σου για να σε βοηθήσουμε και να μπορούμε να ψάξουμε καλύτερα!!!

Κοιτα Αντώνη είναι μια καλή ευκαιρία να αλλάξω και να βάλω έναν κινητήρα καλύτερο μα το αμάξι γενικότερα δεν είναι και σε τόσο καλή κατάσταση εξωτερικά.... (πρέπει να είχε φάει μεγάλο τράκο) και για αυτό τον λόγο λέω και ξαναλέω πως δεν θέλω να διαθέσω χρήματα για αυτό το αμάξι.... θα είναι άδικα λεφτά για ένα τέτοιο σασί να μπει μία μηχανή της προκοπής ... Έτσι δεν είναι ρε παιδιά? Είμαι σε μία φάση που από την μία σκέφτομαι να το παρατήσω γιατί δεν αξίζει από την άλλη όμως είναι και το θέμα ότι θα μείνω για αρκετό καιρό χωρίς αμάξι.... έχω καλομάθει βέβαια αλλά δεν ειμαι και σε θέση ακόμα να πω ότι μπορώ να διαθέσω τόσα χρήματα, λόγω ανεργίας...

Μαρια σκεψου να το ξαναφτιαξεις αφου το αμαξωμα ειναι μια χαρα κυκλοφορουν πολλα μοτερ 1.8τ 20ν 2.3 ν5 2.8 νr6 και 3.2 νr6 που ειναι ολα δυνατα απλα με το 5κυλινδρο και τα 6 κυλινδρα θα εχεις πολυ ηχο.

Όπως είπα και πιο πάνω, το αμάξι έχει φάει τράκο, άρα δεν αξίζει και τέτοια μετατροπή κατά την γνώμη μου.... Και όταν εννοώ τράκο , εννοώ τα παρακάτω

-σπασμένο νεύρο στο καπάκι τιμονιού του αερόσακου ( άρα ανοιγμένος αερόσακος)

-το καπό όταν κλείνει από την μία πλευρά αφήνει ίσα με ένα δάκτυλο από κάτω ( από την πλευρά του οδηγού)

-το φτερό επίσης το αριστερό είναι ιμιτασιόν (δεν εφαρμόζει σωστά και άρα για κάποιον λόγο το είχαν αλλάξει)

-το ψυγείο του αμαξιού , οι λεπίδες του , είναι στραπατσαρισμένες από την πλευρά που έφαγε το χτύπημα (το είδα όταν άλλαξα τα φανάρια)

-το στρογγυλό σημείο πάνω από τον αριστερό θώλο είναι "στοκαρισμένο" (εκεί που εφάπτονται οι θωλόμπαρες)

-(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, μπορεί να είναι και από την πολυκαιρία) τα αμορτισέρ τα μπροστά είναι πάρα πολύ χαμηλά, ενώ είναι μαμίσια

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ??Τότε δεν ήξερα τίποτα και δεν είχα καμία βοήθεια από κανέναν, μόνη μου σιγά σιγά τα παρατηρούσαΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΓΕΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ?Γιατί πολύ απλά όλοι οι μηχανικοί στην Αίγινα έιναι γνωστοί γνωστών (ξέρετε τώρα) και ενώ το είχα παέι σε έναν μου είχε πει ότι όλα είναι μία χαρά...ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ , ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΔΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ, ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Α-Ρ-Γ-Α!!!

Edited by maria_Vor
Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπες μονη σου ...πεταμενα χρηματα εαν το σασι ειναι απο μεγαλο τρακο. Υπομονη και μαζευε χρηματα ...φιλος πηρε αμαξακι με 2.900(opel astra ,1.4 90Ιπους 124.000 χιλιομετρα αρακαριστο με aircondition) για να κανει την δουλεια του ,,,

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Οπως το ειπες μονη σου ...πεταμενα χρηματα εαν το σασι ειναι απο μεγαλο τρακο. Υπομονη και μαζευε χρηματα ...φιλος πηρε αμαξακι με 2.900(opel astra ,1.4 90Ιπους 124.000 χιλιομετρα αρακαριστο με aircondition) για να κανει την δουλεια του ,,,

ναι δεν εχω αλλη επιλογη.... βασικα χιλιες φορες να μεινω χωρις αμαξι για καιρο και να μαζεψω για καινουριο παρα μεταχειρισμενο... Οποιος καει στον χυλο φυσαει και το γιαουρτι.....

Link to comment
Share on other sites

Την αιτια που κολησε την βρηκατε.??

Πες μου και μένα ενα τρόπο να βρίσκω την αιτια που κολλάει ενας κινητήρας.

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Σε καταλαβαινω απολυτα μιας και τα εχω περασει και εγω αυτα, το 2007 και εμενα με φωρτωσανε για να με φερουνε πισω, αλλα να ξερεις δεν αξιζει να στεναχωριεσε για λαμαρινες και μεταλα, που θα δουλεψεις και θα τα βγαλεις, δαχτυλα και ποδια δεν φτιαχνονται...

Εγω θα σου προτεινα μιας και κολησε το μοτερ να μην ασχοληθεις καθολου με αυτο, βγαλτο και πετατο, ολα μεσα θα εχουν αρπαξει, βρες μια αλλη μηχανη ισως 1600 και βαλε πανω, αλλα να υπολογιζεις και το σερβις που θα της κανεις οπως ιμαντα χρονιζμου και ισως και δισκο, εγω τοτε ειχα βρει μια καινουρια μηχανη με 20000κμ πανω και δεν την ανοιξα για να δω σε τι κατασταση ηταν μιας και εξωτερικα ηταν λες και βγηκε απο καινουριο αμαξι, και τελικα πηγαν ολα καλα, τωρα η μηχανη που θα παρεις κοιτα να ειναι απο μαντρα που θα σου δωσει εγγυηση οτι ειναι καλη και οτι αν δεν ειναι θα στην παρει πισω, αλλα θα χρεωθεις εργατικα βαλε-βγαλε αν δεν την ανοιξεις να δεις σε τι κατασταση ειναι, το 2007 εμενα μου βγηκαν ολα με περαστικα 1800€ μαζι με το σεβις της, ιμαντα χρονιζμου, δισκο, χωρις να την δηλωσω μιας και ο κωδικος ηταν ιδιος, μονο τα τρια γραμματα τα νουμερα δεν παιζουν ρολο, καπου εκει θα παιξεις πανω απο 2000€ δεν νωμιζω να ξεφυγεις...τωρα αν αξιζει να το κανεις.?? να δωσεις αυτο ουτε 2000€ δεν θα στο παρουνε και θα χρειαστεις να βαλεις και αλλα για να παρεις αλλο δηλ, με 3-4000€ δεν νωμιζω να παιρνεις αμαξι της προκοπης που να μην θελει συμαζεμα αρκετο...η γνωμη μου μαζεψε χρημα και καντο σιγα σιγα...

Την αιτια που κολησε την βρηκατε.??

Ενώ είχε λάδια έγινε διακοπή της κυκλοφορίας του λαδιού στον κινητήρα με συνέπεια το ένα έμβολο να φρακάρει και να δημιουργήσει μία μεγάλη τρύπα στο μπλοκ....

Πες μου και μένα ενα τρόπο να βρίσκω την αιτια που κολλάει ενας κινητήρας.

κοίτα το θέμα το άνοιξα για να βρούμε λύση όχι για να την λέμε ο ένας στον άλλον.... καλώς η κακώς ο μόνος που σχετικά ήξερε με το θέμα ήταν ο karaman... Δεν έιναι ανάγκη να προκαλούμε συγχήσεις... τουλάχιστον στα δικά μου θέματα δεν θέλω....

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχε λάδια έγινε διακοπή της κυκλοφορίας του λαδιού στον κινητήρα με συνέπεια το ένα έμβολο να φρακάρει και να δημιουργήσει μία μεγάλη τρύπα στο μπλοκ....

κοίτα το θέμα το άνοιξα για να βρούμε λύση όχι για να την λέμε ο ένας στον άλλον.... καλώς η κακώς ο μόνος που σχετικά ήξερε με το θέμα ήταν ο karaman... Δεν έιναι ανάγκη να προκαλούμε συγχήσεις... τουλάχιστον στα δικά μου θέματα δεν θέλω....

Δηλαδή ολοι οι υπόλοιποι σου λεγαμε μαλ@κιες ε?

Δευτερον δεν ειχα σκοπο να σου προκαλέσω σύγχυση η ερώτηση, ειναι που εκανα ειναι πραγματική και δεν ξερω αν εχει απάντηση.

Τριτον αν θελεις ιδιαίτερη συζητηση με τον karaman μην ανοίγεις δημοσια συζητηση σε φορουμ, το πως θα απαντησω ειναι δικος μου λογαριασμός και δεν θα μπω στο τρυπακι της δικης σου λογικής.

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Δηλαδή ολοι οι υπόλοιποι σου λεγαμε μαλ@κιες ε?

Δευτερον δεν ειχα σκοπο να σου προκαλέσω σύγχυση η ερώτηση, ειναι που εκανα ειναι πραγματική και δεν ξερω αν εχει απάντηση.

Τριτον αν θελεις ιδιαίτερη συζητηση με τον karaman μην ανοίγεις δημοσια συζητηση σε φορουμ, το πως θα απαντησω ειναι δικος μου λογαριασμός και δεν θα μπω στο τρυπακι της δικης σου λογικής.

ποτέ δεν είπα ότι οι υπόλοιποι λένε μ@λ@κίες.... απλά μόνο εσύ δεν ασχολήθηκες με το θέμα και περιορίστηκες σε άστοχους σχολιασμούς....

φιλικά, Μαρία

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν είπα ότι οι υπόλοιποι λένε μ@λ@κίες.... απλά μόνο εσύ δεν ασχολήθηκες με το θέμα και περιορίστηκες σε άστοχους σχολιασμούς...

φιλικά, Μαρία

..και με τι ασχολήθηκα με την αστρονομία? εκτός αν αυτα που γραφω δεν είσαι σε θέση να τα εκτιμήσεις.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Πας για μοτερ ή γενικη επισκευη. Ποσα χλμ εχεις?

Σώπα?? Κάτι πιο κατατοπιστικό??

Μαρια δυστοιχως οι μηχανικοί δεν ειναι μάντεις, κανενας δεν θα μπορουσε να προβλεψει "σκασιμο" στο καπάκι του κινητηρα, αλλα και να στο ελεγε θα ελεγες οτι θελει να κατεβασει κινητήρα για να στα παρει.

Ετσι και αλλιως η βλαβη ειναι πολυ σοβαρη και η λυση ειτε πριν είτε μετα αρκετα δαπανηρή.

Αν σου πει για αλλαγή κινητηρα να εισαι πολυ προσεκτική σε αυτο που θα επιλέξεις.

..και ρωτα μας

κσλη τυχη ευχομαι να ξεμπερδεψεις ευκολα και να μην ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.

"Ασχολείσαι" με το θέμα προσπαθώντας να δικαιολογήσεις τις εικασίες που έκανε ένας μηχανικός που δεν ξέρεις και κάνοντας υποθέσεις... Εδώ δεν μιλάμε υποθετικά, απλά προσπαθούμε να βοηθηθούμε μεταξύ μας (μάλλον δε είσαι πρόθυμος γι'αυτό...)

Πες μου και μένα ενα τρόπο να βρίσκω την αιτια που κολλάει ενας κινητήρας.

Πολλή ειρωνία ρε παιδάκι μου... πω πω πω

-----------------------------------------

Η αγορα μεταχειρισμένου κινητήρα ειναι ενα πολυ δύσκολο project, η γνωμη μου ειναι να ψαξεις καλα και αν ειναι δυνατον, με κάποιον τρόπο, να εμπλέξεις τον μηχανικό σου ώστε να εχεις μια επιπλέον ασφάλεια κατα την επιλογή.

Προτίμησε εναν 1600 πιστευω θα το βρεις στην ιδια τιμή και μεγάλη προσοχή στο συνεργείο που θα αναλάβει την δουλειά να μην σου αφήσει "κουτσουλιές"

Επίσης ανοιγμα του κινητήρα και επιστάμενος έλεγχος επιβάλετε πριν την τοποθέτηση.

Καλά ξεμπερδέματα

Να και κάτι "σχετικό" με το θέμα...

1 "σχετικό"- 4 άσχετα... ΠΟΣΟΣΤΟ 20% "FAILED"

Έτσι εξηγούνται τα 3600+ ποστ σου...

Γεια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Σώπα?? Κάτι πιο κατατοπιστικό??

"Ασχολείσαι" με το θέμα προσπαθώντας να δικαιολογήσεις τις εικασίες που έκανε ένας μηχανικός που δεν ξέρεις και κάνοντας υποθέσεις... Εδώ δεν μιλάμε υποθετικά, απλά προσπαθούμε να βοηθηθούμε μεταξύ μας (μάλλον δε είσαι πρόθυμος γι'αυτό...)

Πολλή ειρωνία ρε παιδάκι μου... πω πω πω

-----------------------------------------

Να και κάτι "σχετικό" με το θέμα...

1 "σχετικό"- 4 άσχετα... ΠΟΣΟΣΤΟ 20% "FAILED"

Έτσι εξηγούνται τα 3600+ ποστ σου...

Γεια χαρά...

Αυτα τα ειναι γνωστα και περιττά απλα επιβεβεωνεις το προηγούμενο ποστ μου

..και με τι ασχολήθηκα με την αστρονομία? εκτός αν αυτα που γραφω δεν είσαι σε θέση να τα εκτιμήσεις.

Τωρα αν θελει να βγαλεις την κακια σου και την στεναχώρια σου για καποιο λογο σε μενα, ολα δεκτα γιατι δεν εισαι και στα επανω σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Αυτα τα ειναι γνωστα και περιττά απλα επιβεβεωνεις το προηγούμενο ποστ μου

Τωρα αν θελει να βγαλεις την κακια σου και την στεναχώρια σου για καποιο λογο σε μενα, ολα δεκτα γιατι δεν εισαι και στα επανω σου.

Έχεις Π-Ι-Σ-Τ-Η :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Σκ@τ@ μπήκε ο μήνας.... κολλημένη μηχανή, και πιστεύω πως δεν αξίζει να βάλω ούτε καινούρια....

πολυ ωραια καλοκαιριατικα.....σ'εφτιαξε η γκολφαρα...!!!!!sick.gif εγω νομιζω πως ενα μοτερ 1.6 16v απο generation μοντελο θα το βρεις.....αλλιως τι θα το κανεις το αμαξι??????θα το πουλησεις παλιοσιδερα?????κριμα ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

Σκ@τ@ μπήκε ο μήνας.... κολλημένη μηχανή, και πιστεύω πως δεν αξίζει να βάλω ούτε καινούρια....

Καλή τύχη Μαρία ελπίζω να μπορέσεις να κάνεις το καλύτερο για την Golfάρα σου.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να παρεις ενα αλλο και να το σουταρεις.πλεον οι τιμες στα μετ/να ειναι καλες και μερικα μοντελα εχουν ιδιαιτερα συμφερουσες σε σχεση με αλλα.προτιμησε ενα μικρο ή μικρομεσαιο,ελαφρυ και οικονομικο που να καιει λιγο,να εχει φθηνα αντ/κα και service.τουτεστιν,να μην ειναι golf!

Link to comment
Share on other sites

Kαταλβαινω πως νιωθεις αλλα ουτε και εγω θα εμπενα στην διαδικασια να βρω να αλλαξω κινητρα απο την στιγμη που και αυτο θα ειναι δικοπο μαχαιρι καθοτι μεταχειρισμενos.καντο τραμπα σε μια μαντρα παρε ενα φθηνο κουβαδακι για να κυκλφορεις(χωρις να δωσεις κατι παραπνω) και προσπαθησε να μαζεψεις φραγκα να παριες κατι καλυτερο στην πρωτη εκαιρια. ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΟΡΙΕΣΑΙ αν εισαι εσυ καλα θα δουλεψεις και θα παρεiς το golf 7 :thumbsup:

Edited by ane mkiv
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να παρεις ενα αλλο και να το σουταρεις.πλεον οι τιμες στα μετ/να ειναι καλες και μερικα μοντελα εχουν ιδιαιτερα συμφερουσες σε σχεση με αλλα.προτιμησε ενα μικρο ή μικρομεσαιο,ελαφρυ και οικονομικο που να καιει λιγο,να εχει φθηνα αντ/κα και service.τουτεστιν,να μην ειναι golf!

+1

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω το ίδιο σκέφτομαι Μαρία, αν το σασί σου είναι χτυπημένο, μη ρίξεις σημαντικά χρηματικά ποσά για καλό μοτέρ, αφού αν κάποια στιγμή αποφασίσεις να αλλάξεις αυτοκίνητο, θα ανακαλύψεις ότι η (συνολική) του αξία μπορεί και να είναι παραπλήσια των εξόδων επισκευής λόγω εκτιμούμενης[;] κακής καταστάσεως. Το θέμα είναι αν αντέχεις να μη χρησιμοποιείς αυτοκίνητο για κάποιο διάστημα -ενόψει και των υποχρεώσεών σου. Καλές αποφάσεις και καλή τύχη σου εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

δεν ξερω ρε παιδια και να το πουλησω για πενταροδεκαρες??? μου ειπαν ουτε 1000 ευρω δεν βγαζει,.... επισης ο μηχανικος μου ειπε να βρουμε μια καλη μηχανη απο 1500 μεχρι 1800 ευρω να την ανοιξει κιολας, να την δει τι χρειαζεται και να την βαλουμε...

οκ ναι εγω η ιδια συμφωνω οτι εχει φαει τρακο το αμαξι μα οχι και για ουτε 1000 ευρω.... τουλαχιστον να το φτιαξω και μεχρι να μαζεψω λεφτα να παρω ενα καινουριο? η δεν θα μου μεινει φραγκο για καινουριο..??? ειναι πολυ μεγαλο διλημμα.....

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να παρεις ενα αλλο και να το σουταρεις.πλεον οι τιμες στα μετ/να ειναι καλες και μερικα μοντελα εχουν ιδιαιτερα συμφερουσες σε σχεση με αλλα.προτιμησε ενα μικρο ή μικρομεσαιο,ελαφρυ και οικονομικο που να καιει λιγο,να εχει φθηνα αντ/κα και service.τουτεστιν,να μην ειναι golf!

Για να μη διαφωνήσω μαζί σου (αφού τα Golf είναι αντικειμενικά κορυφή) θα προτείνω στη Μαρία το VW Polo 1.2TSI, το οποίο είναι και πολύ οικονομικό στη χρήση και σε καλή τιμή σε σχέση με αυτό που αγοράζεις = value for money! Από την εμπειρία που έχω από το αμάξι της αδερφής μου έχω να πω ότι είναι σούπερ οικονομικό, έχει επιδόσεις, και γενικά είναι κορυφή!!!

δεν ξερω ρε παιδια και να το πουλησω για πενταροδεκαρες??? μου ειπαν ουτε 1000 ευρω δεν βγαζει,.... επισης ο μηχανικος μου ειπε να βρουμε μια καλη μηχανη απο 1500 μεχρι 1800 ευρω να την ανοιξει κιολας, να την δει τι χρειαζεται και να την βαλουμε...

οκ ναι εγω η ιδια συμφωνω οτι εχει φαει τρακο το αμαξι μα οχι και για ουτε 1000 ευρω.... τουλαχιστον να το φτιαξω και μεχρι να μαζεψω λεφτα να παρω ενα καινουριο? η δεν θα μου μεινει φραγκο για καινουριο..??? ειναι πολυ μεγαλο διλημμα.....

Αφού μας λες ότι το πλαίσιο είναι ταλαιπωρημένο-πρώην τρακαρισμένο, τότε δεν αξίζει να βάλει λεφτά επάνω του αφού θα έχει προβλήματα ασφάλειας ενεργητικής και παθητικής....

Αν έχεις ανάγκη για δικό σου μεταφορικό μέσον και δεν μπορείς να εξαρτιέσαι από μέσα μαζικής μεταφοράς, τότε πούλα το και με τα ίδια ή λιγότερα λεφτά πάρε ένα "χρέπι" για να μετακινήσε προσωρινά και μάζευε λεφτά για καινούριο (αφού βρεις δουλειά βέβαια).

Τότε πας για λύση καινούριου όταν είσαι έτοιμη οικονομικά για να είσαι πιο σίγουρη για τη ζωή σου! Και μην ακούς κανέναν, πάρε VW.

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Για να μη διαφωνήσω μαζί σου (αφού τα Golf είναι αντικειμενικά κορυφή) θα προτείνω στη Μαρία το VW Polo 1.2TSI, το οποίο είναι και πολύ οικονομικό στη χρήση και σε καλή τιμή σε σχέση με αυτό που αγοράζεις = value for money! Από την εμπειρία που έχω από το αμάξι της αδερφής μου έχω να πω ότι είναι σούπερ οικονομικό, έχει επιδόσεις, και γενικά είναι κορυφή!!!

Αφού μας λες ότι το πλαίσιο είναι ταλαιπωρημένο-πρώην τρακαρισμένο, τότε δεν αξίζει να βάλει λεφτά επάνω του αφού θα έχει προβλήματα ασφάλειας ενεργητικής και παθητικής....

Αν έχεις ανάγκη για δικό σου μεταφορικό μέσον και δεν μπορείς να εξαρτιέσαι από μέσα μαζικής μεταφοράς, τότε πούλα το και με τα ίδια ή λιγότερα λεφτά πάρε ένα "χρέπι" για να μετακινήσε προσωρινά και μάζευε λεφτά για καινούριο (αφού βρεις δουλειά βέβαια).

Τότε πας για λύση καινούριου όταν είσαι έτοιμη οικονομικά για να είσαι πιο σίγουρη για τη ζωή σου! Και μην ακούς κανέναν, πάρε VW.

Αρα μαλλον παω για seicento και μαζευω για καινουριο VW ετσ????

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την εποχη αν βρεις καποιον να σου αγορασει το αμαξι σου ΕΤΣΙ οπως μας το περιεγραψες και σου δωσει 1000 ευρω να εισαι σουπερ ευτυχισμενη

Ναι 1000 ευρω κανει το αμαξι σου (μπορει και λιγοτερα) αλλα δεν το παραδεχεσαι επειδη ειναι δικο σου και το αγαπας. Ολοι ετσι θα λεγαμε για τα αμαξια μας, οτι ειναι τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.