Jump to content
zografos89

Δεν Παίρνειμπροστά Πότε-Πότε

Recommended Posts

Με καλωσορίζω στο forum και καλώς σας βρήκα.

Πήρα πρίν 3 βδομάδες ένα polo του 2002 1,4 16V , όλα μια χαρά και πάντα ήθελα ενα VW.

To πρόβλημα:Σήμερα είναι η δεύτερη φορά που το κάνει,εκεί που πάω να το βάλω μπροστά απλά δεν παίρνει,δοκιμάζω αρκετές φορές μέχρι να πάρει.τελικά παίρνει αφου μου βγάλει την πίστη ειναι η αλήθεια,το ρελαντι ειναι στις 1000 και μετα πεφτει,όλα φυσιολογικα είναι έχει περάσει όλα τα service οπως λεει και το βιβλιο του.

Απο αυριο έχω στο πρόγραμμα να το παω να το δουνε γιατι εχω και την εγγυηση απο την εταιρια που το πηρα,αλλα είπα να ρωτήσω και εδώ μπας και του έχει τυχει κανενος ή ξέρεις κάποιος τι μπορεί να παίζει.

Και είμαι από εκείνους που τα προσέχουν τα αμάξια,δλδ περιμένω να κάνει το check του και μετα το βάζω μπρος κτλ κτλ(και ειναι και το πρωτο δικο μου αμαξι)

Αν έχει κάποιος καμια ιδεα περιμενω απαντησεις.

Ευχαριστω παίδες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο που ειχα παθει στο πολακι μου παρομοιο ηταν η μιζα που κολλουσε...σου βγαζει κανεναν θορυβο οταν τελικα παιρνει μπροστα?

Link to comment
Share on other sites

Με καλωσορίζω στο forum και καλώς σας βρήκα.

Πήρα πρίν 3 βδομάδες ένα polo του 2002 1,4 16V , όλα μια χαρά και πάντα ήθελα ενα VW.

To πρόβλημα:Σήμερα είναι η δεύτερη φορά που το κάνει,εκεί που πάω να το βάλω μπροστά απλά δεν παίρνει,δοκιμάζω αρκετές φορές μέχρι να πάρει.τελικά παίρνει αφου μου βγάλει την πίστη ειναι η αλήθεια,το ρελαντι ειναι στις 1000 και μετα πεφτει,όλα φυσιολογικα είναι έχει περάσει όλα τα service οπως λεει και το βιβλιο του.

Απο αυριο έχω στο πρόγραμμα να το παω να το δουνε γιατι εχω και την εγγυηση απο την εταιρια που το πηρα,αλλα είπα να ρωτήσω και εδώ μπας και του έχει τυχει κανενος ή ξέρεις κάποιος τι μπορεί να παίζει.

Και είμαι από εκείνους που τα προσέχουν τα αμάξια,δλδ περιμένω να κάνει το check του και μετα το βάζω μπρος κτλ κτλ(και ειναι και το πρωτο δικο μου αμαξι)

Αν έχει κάποιος καμια ιδεα περιμενω απαντησεις.

Ευχαριστω παίδες.

Γειά σου φίλε.Πας για αλλαγή μπαταρίας κατά 99%.:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια δεν θα εβγαζε και αλλα προβληματα;

Θα παω αυριο για μετρημα σε ενα φιλο και την πεμπτη το παω στην αντιπροσωπεια.

Αντε να δουμε τι θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

αν παταει μιζα και δεν παιρνει ειναι η απο βαλβιδα καυσαεριων η απο πεταλουδα η απο κανενα αισθ.στροφων αν μου πεις τι σφαλματα και αν εχει θα σε βοηθησω περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο μοντέλο.

Εμένα από τη πρώτη στιγμή που το πήρα (μεταχειρισμένο) πολλές φορές δε παίρνει με τη πρώτη, αλλά παίρνει κανονικά με τη δεύτερη. Το πήγα από εδώ, το πήγα από εκεί, άλλαξα και αντλία βενζίνης όπως μου είχαν πει σε ένα συνεργείο, αλλά φυσικά δεν έγινε τίποτα.

Οπότε το άφησα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο μοντέλο.

Εμένα από τη πρώτη στιγμή που το πήρα (μεταχειρισμένο) πολλές φορές δε παίρνει με τη πρώτη, αλλά παίρνει κανονικά με τη δεύτερη. Το πήγα από εδώ, το πήγα από εκεί, άλλαξα και αντλία βενζίνης όπως μου είχαν πει σε ένα συνεργείο, αλλά φυσικά δεν έγινε τίποτα.

Οπότε το άφησα έτσι.

και εμενα το ιδιο με ειπαν το πηγα σε ηλεκτρολογο και μηχανικο και δεν βρηκαν τιποτα.

οποτε και εγω ετσι θα το αφησω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Καλό είναι όταν γυρνάς το κελιδί, να το αφήνεις να κάνει το check και μετά να βάζεις μπροστά.

Επίσης την ώρα που θα βάλεις μπροστά καλό είναι να πατάς και τον συμπλέκτη παράλληλα μέχρι να πάρει.

Στο polo 9n 2002 75hp που έχω όταν καμμια φορά σβήσει σε κανα φανάρι και πάω να βάλω μπροστά του σκοτωμού, δλδ να γυρίσω το κλειδί κατευθείαν και να μιζάρω δεν παίρνει με τίποτα, σα να μπουκώνει ενα πραγμα. Επίσης όταν γυρνάω το κλειδί στην πρώτη σκάλα, μέχρι να σβήσουν οι πρώτες λυχνίες, ακούγετε και ένα μοτέρ για 2 με 3 δευτερόλεπτα, δεν ξέρω εαν είναι η αντλία, επομένως για δοκίμασέ το έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα σε megane που έχω (δεν έπαιρνε αν το σβηνα και ήθελα να ξαναβάλω αμεσως μπροστά) αποδείχθηκε οτι ήταν αισθητήρας άνω νεκρού σημείου. Μόλις αλλάχτηκε δεν το ξανάκανε ποτέ, παίρνει πάντα με την πρώτη...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και μετά από πολύ ψάξιμο, 7 ώρες το παίδευε!!!

Θέλει ένα ανταλακτικό που δίνει σήμα στο εγκέφαλο να ανοίξει κάτι.

αυτό κατάλαβα αυτό σας λέω,είναι μέσα στην εγγύηση οπότε δεν με πολυ νοιάζει τι είναι :thumbsup:

αντε να γίνει να παει στο καλο και αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.