Jump to content
makis135

Πατινάρισμα!

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδες!!! μπαινω αμέσως στο θεμα!!!Εχω ενα πολακι 6ν2 1400(75Ηp) και προχτές που ταξίδευα, σταματω σε ένα φανάρι. Το πολακι εχει αρκετο φορτίο μέσα (4 ατομα και φουλ βαλίτζες), οποτε ξεκινώ στο φανάρι και στην αλλαγή απο 1η σε 2η τρωει ενα απιστευτο πατινάρισμα, το οποιο το επανέλαβε σε αντιστοιχη κατασταση. Εχω 112.000χλμ και δεν ξέρω αν ο προηγούμενος είχε κάνει αλλαγή σε δίσκους. Η ερώτηση είναι η εξής: Στα πόσα χλμ θέλει δίσκους περίπου? Πόσο κοστίζουν? ευχαριστώ για οποιαδήποτε απαντηση. Καλο βράδυ.

Edited by tormentor
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες!!! μπαινω αμέσως στο θεμα!!!Εχω ενα πολακι 6ν2 1400(75Ηp) και προχτές που ταξίδευα, σταματω σε ένα φανάρι. Το πολακι εχει αρκετο φορτίο μέσα (4 ατομα και φουλ βαλίτζες), οποτε ξεκινώ στο φανάρι και στην αλλαγή απο 1η σε 2η τρωει ενα απιστευτο πατινάρισμα, το οποιο το επανέλαβε σε αντιστοιχη κατασταση. Εχω 112.000χλμ και δεν ξέρω αν ο προηγούμενος είχε κάνει αλλαγή σε δίσκους. Η ερώτηση είναι η εξής: Στα πόσα χλμ θέλει δίσκους περίπου? Πόσο κοστίζουν? ευχαριστώ για οποιαδήποτε απαντηση. Καλο βράδυ.

Δεν είναι θέμα αν (και πόσες αλλαγές) είχε κάνει αλλά πώς...άλλαζε ταχύτητες! :goodjob: Αν γκαζωνε π.χ με 1η και 4.000 στροφές για να ξεκινήσει και "θυμόταν" να αφήσει τον συμπλέκτη σιγά-σιγά και μετά από 1 λεπτό, :startle: ,μπορεί και να "έφαγε" και 2-3 σετ :thumbsup: δισκόπλατων! Για τιμές θα σου πουν τα παιδιά που έχουν εμπειρία αλλά μάλλον η αλλαγή συμφέρει σε καλό εξειδικευμένο (και ΟΧΙ ΠΛΕΟΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ συνεργείο,ενώ θα ήταν σκόπιμο να βρεθούν ανταλλακτικά ποιοτικά μεν αλλά χωρίς το "σηματάκι", γιατί προβλέπω ανούσιο (λόγω μη ισχύος εγγυήσεως)"τσούξιμο"!! Α!...και να μη ξεχάσουν επίσης να αλλάξουν και ρουλεμάν δίσκου...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.