Jump to content
nikostoxic

Ποιός Κινητήρας Είναι?

Recommended Posts

Δεν ήταν και πολύ δύσκολο... :laugh: :laugh: :thumbsup::whistle:

:thumbsu: :thumbsu:

Το ξέρω αλλα προσπαθω να κάνω οικονομία αλλα δεν το βλέπω.. :laugh:

Είναι τρέλα το αυτοκίνητο και θέλω να το κάνω ακόμα περισσοτερο!

Και να φανταστεις οτι πριν πάρω golf δεν μου αρεζαν.. Τωρα δεν κατεβαίνω!! :roadrage::clapping:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλα προσπαθω να κάνω οικονομία αλλα δεν το βλέπω.. :laugh:

Είναι τρέλα το αυτοκίνητο και θέλω να το κάνω ακόμα περισσοτερο!

Και να φανταστεις οτι πριν πάρω golf δεν μου αρεζαν.. Τωρα δεν κατεβαίνω!! :roadrage::clapping:

Τελικά είναι να μην το καβαλήσει κανείς μετά βλέπουμε όλοι μας τα αποτελέσματα και θα τα βλέπουμε σε κάθε νέο μας VW :laugh: :laugh: :thumbsup::whistle:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν σε πιασουν οι μπατσοι και το τσεκαρουν ξεχασε το μετα το γκολφ γιατι προχωρανε σε κατασχεση.. και αν λεμε προχωρησουν σε κατασχεση θα σου ζητησουν τιμολογια αγορας της μηχανης, ημερομηνια μετατροπης και λοιπα και λοιπα και σε περιπτωση που τους τα δωσεις αυτα μονο τοτε θα το παρεις πισω (και αν το παρεις, γιατι ενας φιλος που κατεθεσε ολα τα σχετικα χαρτια πηρε τα ...... και ακομα το αυτοκινητο ειναι στην μαντρα)

το φιλαρακι αυτο ειχε οπελ κορσα στην αδεια 1,4 και φορουσε 2λιτρη μηχανη επανω.. τον σταματησαν για αλκοτεστ και τελικα του εκαναν ελεγχο στη μηχανη.. βεβαια εκανε και αρκετο θορυβο εκεινο και τον καταλαβαν ευκολα.. αλλα σκεψου δεν θελει και πολυ να γινει η στραβη.. καλυτερα να το δηλωσεις και να εισαι ησυχος..

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν σε πιασουν οι μπατσοι και το τσεκαρουν ξεχασε το μετα το γκολφ γιατι προχωρανε σε κατασχεση.. και αν λεμε προχωρησουν σε κατασχεση θα σου ζητησουν τιμολογια αγορας της μηχανης, ημερομηνια μετατροπης και λοιπα και λοιπα και σε περιπτωση που τους τα δωσεις αυτα μονο τοτε θα το παρεις πισω (και αν το παρεις, γιατι ενας φιλος που κατεθεσε ολα τα σχετικα χαρτια πηρε τα ...... και ακομα το αυτοκινητο ειναι στην μαντρα)

το φιλαρακι αυτο ειχε οπελ κορσα στην αδεια 1,4 και φορουσε 2λιτρη μηχανη επανω.. τον σταματησαν για αλκοτεστ και τελικα του εκαναν ελεγχο στη μηχανη.. βεβαια εκανε και αρκετο θορυβο εκεινο και τον καταλαβαν ευκολα.. αλλα σκεψου δεν θελει και πολυ να γινει η στραβη.. καλυτερα να το δηλωσεις και να εισαι ησυχος..

από όσο ξέρω για να δηλωθεί χρειάζονται όλα τα παραπάνω έγγραφα που ανέφερες εάν δεν τα έχει δεν μπορεί να το δηλώσει...και πάλι δεν είμαι σίγουρος.

σίγουρα πάντως το δηλώσεις ή όχι πρέπει να τα ζητήσεις από αυτόν που στο πούλησε και εάν τα έχει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι να μην το καβαλήσει κανείς μετά βλέπουμε όλοι μας τα αποτελέσματα και θα τα βλέπουμε σε κάθε νέο μας VW :laugh: :laugh: :laugh::thumbsup:

Έτσι ακριβώς είναι.. Υπέροχα αυτοκίνητα! :clapping:

από όσο ξέρω για να δηλωθεί χρειάζονται όλα τα παραπάνω έγγραφα που ανέφερες εάν δεν τα έχει δεν μπορεί να το δηλώσει...και πάλι δεν είμαι σίγουρος.

σίγουρα πάντως το δηλώσεις ή όχι πρέπει να τα ζητήσεις από αυτόν που στο πούλησε και εάν τα έχει

Αυτό σκοπεύω να κάνω. Κάποια στιγμή θα επικοινωνήσω μαζί του για να δούμε τι θα κάνουμε.

Το καλό είναι ότι το αυτοκίνητο δεν προκαλεί γιατί ούτε φασαρία κάνει ούτε τίποτα.

Ξέρει κανείς αν ταιριάζει έστω και με πατέντα το πλαστικό καπάκι από το 1.4? Ώστε αν ανοίξουν το καπό να μην δουν 20V TURBO και αρχίσουν να την ψάχνουν την δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν σε πιασουν οι μπατσοι και το τσεκαρουν ξεχασε το μετα το γκολφ γιατι προχωρανε σε κατασχεση.. και αν λεμε προχωρησουν σε κατασχεση θα σου ζητησουν τιμολογια αγορας της μηχανης, ημερομηνια μετατροπης και λοιπα και λοιπα και σε περιπτωση που τους τα δωσεις αυτα μονο τοτε θα το παρεις πισω (και αν το παρεις, γιατι ενας φιλος που κατεθεσε ολα τα σχετικα χαρτια πηρε τα ...... και ακομα το αυτοκινητο ειναι στην μαντρα)

το φιλαρακι αυτο ειχε οπελ κορσα στην αδεια 1,4 και φορουσε 2λιτρη μηχανη επανω.. τον σταματησαν για αλκοτεστ και τελικα του εκαναν ελεγχο στη μηχανη.. βεβαια εκανε και αρκετο θορυβο εκεινο και τον καταλαβαν ευκολα.. αλλα σκεψου δεν θελει και πολυ να γινει η στραβη.. καλυτερα να το δηλωσεις και να εισαι ησυχος..

Ρε σεις, μη γρουσουζεύετε το παληκάρι! χα!χα! πλάκα κάνω φίλε! :whistle::thumbsu:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με φίλε μου οτι σε αυτό το χωριό που μένω όλοι νομίζουν οτι οι μάρκες αυτοκινήτων είναι η κούρσα και το ντατσουν.. Οπότε δεν τους φοβάμαι.. Γι αυτό προς το παρόν το κρατάω αδήλωτο και βλέπουμε..

φιλε μου εγω απο κατι τετοιους στο χωριο βρηκα το μπελα μου με μια μοτοσυκλετα καποτε...κανε οτι νομιζεις για να κοιμασαι ησυχος.τωρα μπορει να εισαι πανω στις καψες αλλα μη το παραλειψεις γιατι καποια στιγμη μπορει θα το πληρωσεις ακριβα(φιλικα στο λεω γιατι ειναι κριμα να πληρωνεις γ@μησιατικα σε κλησεις)

Link to comment
Share on other sites

χαχα πες τα ντε!!

Είναι σίγουρο αυτό για την κατάσχεση? :whistle:

Δεν είμαι πρόχειρος να σου απαντήσω νομικά αυτή τη στιγμή (είμαι σε διακοπές) αλλά αν σε τσακώσουν, το γερό πρόστιμο είναι το μόνο σίγουρο (ειδικά τώτα που το κράτος "ψωμολυσσάει" για έσοδα! :camp: )και δυστυχώς θα σου..."κόψει" :thumbsu: εισοδήματα για τη επικέιμενη βελτίωση!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω απο κατι τετοιους στο χωριο βρηκα το μπελα μου με μια μοτοσυκλετα καποτε...κανε οτι νομιζεις για να κοιμασαι ησυχος.τωρα μπορει να εισαι πανω στις καψες αλλα μη το παραλειψεις γιατι καποια στιγμη μπορει θα το πληρωσεις ακριβα(φιλικα στο λεω γιατι ειναι κριμα να πληρωνεις γ@μησιατικα σε κλησεις)

Κάποια στιγμή θα το δηλώσω απλά τώρα η τσέπη δεν είναι για 1.8.. Ίσως του χρόνου. Να δούμε πως θα πάει και το αυτοκίνητο μέχρι τότε! :thumbsu:

Δεν είμαι πρόχειρος να σου απαντήσω νομικά αυτή τη στιγμή (είμαι σε διακοπές) αλλά αν σε τσακώσουν, το γερό πρόστιμο είναι το μόνο σίγουρο (ειδικά τώτα που το κράτος "ψωμολυσσάει" για έσοδα! :whistling: )και δυστυχώς θα σου..."κόψει" :camp: εισοδήματα για τη επικέιμενη βελτίωση!

Για το γερό πρόστιμο είμαι σίγουρος και με αυτό κάτι γίνεται αλλά η κατάσχεση είναι πολύ σοβαρό πρόβλημα.. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

απ'οσο ξερω για την κατασχεση ειναι σιγουρο.. επισης ξεχασα να πω και την φραση "χτυπα ξυλο" στο προηγουμενο ποστ :thumbsup: .. το θεμα ειναι οτι θα κανεις οτι θελεις εσυ και κοιτα να το χαρεις!! :frantics: :frantics:

Link to comment
Share on other sites

απ'οσο ξερω για την κατασχεση ειναι σιγουρο.. επισης ξεχασα να πω και την φραση "χτυπα ξυλο" στο προηγουμενο ποστ :thumbsup: .. το θεμα ειναι οτι θα κανεις οτι θελεις εσυ και κοιτα να το χαρεις!! :frantics: :frantics:

:thumbsup: Το χαίρομαι και με το παραπάνω φίλε μου!! :thumbsup::roadrage::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.