Jump to content
sta8or

Golf Gt Stage 1 Vs Colt Czt 200Ps

Recommended Posts

colt czt : φίλτρο , εξάτμιση χωρίς καταλύτη , cooler , βγαλμένο χάπι έχει ζιγκλέρ 150αρι (200ps περίπου ) , τέρμα σφιγμένη η w/g , δεν είχε καθίσματα μέσα , δουλεύει 1,1 σταθερό με 0,9 στον κοφτη , και το παλικάρι μου είπε πως το colt είναι 1000 κιλά έτσι όπως το έχει και είπε να βάλει και τον φίλο του μέσα όπου και οι 2 μαζί είναι περίπου 150 κιλά .

golf tsi gt : φίλτρο , πρόγραμμα ρέβω 2 , εξάτμιση , cooler σ3 και είναι 1370 κιλά χωρίς οδηγό .

η κόντρα ήταν 2έρες ρολ 60 χλμ μέχρι όπου μας καπνίσει γιατί το παλικάρι με το colt είναι φίλος μου .

πρώτο άνοιγμα και το colt φεύγει στο δεύτερο σινιάλο με αποτέλεσμα στα 200+ να είναι 3 αυτοκίνητα μπροστά μου .

μου λέει το παιδί έκανα μλκια να πάμε ξανά και του λέω ok .

δεύτερο άνοιγμα και ξεκινάμε μαζί όπου στην 2ερα και στην 3η του κάνω 1,5 αμάξι , 4 αρχίζει να μαζεύει και φτάνουμε τα 200 και το colt είναι μπροστά μου 1,5 αμάξι .

είπαμε να πάμε και 3η φορα όπου εγώ έχασα ταχύτητα και το παιδί από το colt μου είπε πως έχει ανεβάσει θερμοκρασία και δεν πάει καλά

ποια η γνώμη σας ρε παιδιά ? καλά τα πήγε το golf μου η όχι ?

Link to comment
Share on other sites

colt czt : φίλτρο , εξάτμιση χωρίς καταλύτη , cooler , βγαλμένο χάπι έχει ζιγκλέρ 150αρι (200ps περίπου ) , τέρμα σφιγμένη η w/g , δεν είχε καθίσματα μέσα , δουλεύει 1,1 σταθερό με 0,9 στον κοφτη , και το παλικάρι μου είπε πως το colt είναι 1000 κιλά έτσι όπως το έχει και είπε να βάλει και τον φίλο του μέσα όπου και οι 2 μαζί είναι περίπου 150 κιλά .

golf tsi gt : φίλτρο , πρόγραμμα ρέβω 2 , εξάτμιση , cooler σ3 και είναι 1370 κιλά χωρίς οδηγό .

η κόντρα ήταν 2έρες ρολ 60 χλμ μέχρι όπου μας καπνίσει γιατί το παλικάρι με το colt είναι φίλος μου .

πρώτο άνοιγμα και το colt φεύγει στο δεύτερο σινιάλο με αποτέλεσμα στα 200+ να είναι 3 αυτοκίνητα μπροστά μου .

μου λέει το παιδί έκανα μλκια να πάμε ξανά και του λέω ok .

δεύτερο άνοιγμα και ξεκινάμε μαζί όπου στην 2ερα και στην 3η του κάνω 1,5 αμάξι , 4 αρχίζει να μαζεύει και φτάνουμε τα 200 και το colt είναι μπροστά μου 1,5 αμάξι .

είπαμε να πάμε και 3η φορα όπου εγώ έχασα ταχύτητα και το παιδί από το colt μου είπε πως έχει ανεβάσει θερμοκρασία και δεν πάει καλά

ποια η γνώμη σας ρε παιδιά ? καλά τα πήγε το golf μου η όχι ?

μην ασχολείσαι ρε με τόσο ελαφριά αμάξια! είναι αμαρτία... κατά τα άλλα πόσα άλογα δηλώνεις?1370 κιλά? πολλά δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποσα άλογα είναι το αυτοκίνητο μου γιατί έβαλα το revo πριν μια βδομάδα και δεν το έκανα δυναμομέτρηση , πιστεύω είμαι περίπου 230 άλογα ... όσο για τα κιλά έχω ηλιοροφή και golf gt χωρίς είναι 1340 .... μετρημένο σε πλάστιγγα

Link to comment
Share on other sites

colt czt : φίλτρο , εξάτμιση χωρίς καταλύτη , cooler , βγαλμένο χάπι έχει ζιγκλέρ 150αρι (200ps περίπου ) , τέρμα σφιγμένη η w/g , δεν είχε καθίσματα μέσα , δουλεύει 1,1 σταθερό με 0,9 στον κοφτη , και το παλικάρι μου είπε πως το colt είναι 1000 κιλά έτσι όπως το έχει και είπε να βάλει και τον φίλο του μέσα όπου και οι 2 μαζί είναι περίπου 150 κιλά .

golf tsi gt : φίλτρο , πρόγραμμα ρέβω 2 , εξάτμιση , cooler σ3 και είναι 1370 κιλά χωρίς οδηγό .

η κόντρα ήταν 2έρες ρολ 60 χλμ μέχρι όπου μας καπνίσει γιατί το παλικάρι με το colt είναι φίλος μου .

πρώτο άνοιγμα και το colt φεύγει στο δεύτερο σινιάλο με αποτέλεσμα στα 200+ να είναι 3 αυτοκίνητα μπροστά μου .

μου λέει το παιδί έκανα μλκια να πάμε ξανά και του λέω ok .

δεύτερο άνοιγμα και ξεκινάμε μαζί όπου στην 2ερα και στην 3η του κάνω 1,5 αμάξι , 4 αρχίζει να μαζεύει και φτάνουμε τα 200 και το colt είναι μπροστά μου 1,5 αμάξι .

είπαμε να πάμε και 3η φορα όπου εγώ έχασα ταχύτητα και το παιδί από το colt μου είπε πως έχει ανεβάσει θερμοκρασία και δεν πάει καλά

ποια η γνώμη σας ρε παιδιά ? καλά τα πήγε το golf μου η όχι ?

Δηλαδή από ρολλαριστές 2ες είσαι μέχρι τα 180Κm/h μπροστά και σε πέρασε ουσιαστικά μετά τα 190 και λες αν στάθηκες καλά με +250Kg εις βάρος σου;;;; ;):lol::thumbsup: Εγώ αν είχα ΑΥΤΟ ΤΟ COLT CZT, την άλλη μέρα ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΓΑ! Yποτίθεται φτιάχνεις ένα τέτοιο "τσόφλι" για να είσαι από την ΑΡΧΗ και ΚΑΘΑΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ. Όπως π.χ πάνε κάποιοι και βάζουν στο Citroen AX το μοτέρ του παλιού ΖΧ 1.9 16V 167HP, με κοροπηνιό από 1.1 8V για να "εκτελούν" τους πάντες. Τώρα να "ξεβρακώνεις" στο ελάφρωμα και να κάνεις "τσίρκο" με "χάπια" και τρύπες στο φιλτροκούτι πανάλαφρο, σύγχρονο, μικρό turbo και να περιμένεις να 200αρίσεις για να περάσεις θεόβαρο αμάξι μεσαίας κατηγορίας;;;; :rolleyes: Ήμαρτον!

ΕΥΓΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΕΧΕΙΣ "ΠΡΙΟΝΙ"!!!!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο παιδιά για τα καλά σας λόγια και που μου λύσατε την απορία που είχα .... να σας πω την αλήθεια εγώ πίστευα θα πηγαίνουμε κόπια ....

ποιο παλιά που είχα άνοιξη με ένα czt μαμά αυτός μαμά και εγώ μετά τα 140-150 έφευγα μπροστά 3-3,5 αυτοκίνητα και όσο ανέβαιναν τα χλμ άνοιγε η διαφορα μας ...

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο παιδιά για τα καλά σας λόγια και που μου λύσατε την απορία που είχα .... να σας πω την αλήθεια εγώ πίστευα θα πηγαίνουμε κόπια ....

ποιο παλιά που είχα άνοιξη με ένα czt μαμά αυτός μαμά και εγώ μετά τα 140-150 έφευγα μπροστά 3-3,5 αυτοκίνητα και όσο ανέβαιναν τα χλμ άνοιγε η διαφορα μας ...

Ε!, εντάξει όταν φτιάχνονται αυτά τα άλογά τους "φτουράνε" περισσότερο τόσο ελαφρά που είναι. Σαν νορμάλ τί να κάνει;; :logik: 150ΗΡ και 21 Kg.m έχει. Κι αν ξεμυτίσει λίγο, ψηλά και πιο "κάτω" θα φανεί η "φτώχεια" :) της δύναμης...

Link to comment
Share on other sites

Στάθη , καλά κάθησες στο czt. Δεν ξέρω βέβαια αν πρέπει να κανεις αλλαγες στις 7000 στροφές η πιο κάτω. Αντε σύντομα να το δούμε και δυναμομετρημένο. Αν φάω κολώνα στο δικό μας άνοιγμα πάντως, έφυγα για πρόγραμμα μετά το σερβις... Συμπεράσματα θα βγουν και με το δικό μου και με του Δημήτρη. Φυσικά μπορούμε να φτάσουμε 1350 κιλα ενα czt να δουμε τι μπορεί να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εκατσες παρα πολυ καλα.. Αυτα τα "σημερινα ραλλακια" ειναι απιαστα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.