Jump to content
cyberten

Passat B7 & Dsg7

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι στα πρόθυρα της αγοράς του νέου Passat και είμαι αποφασισμένος να βάλω DSG. Επειδή όμως έχω διαβάσει αρκετά από την εμπειρία μερικών χρηστών του φόρουμ από το DSG6, ήθελα να με ενημερώσετε, αν υπάρχουν χρήστες του DSG7 εδώ, αν είναι απροβλημάτιστο ή αν τελικά βγάζει βλάβες. Επίσης μία ερώτηση, λίγο εκτός θέματος, για τον κινητήρα 1.4TSI ο κατασκευαστής δίνει 122HP. Αυτά είναι πραγματικά ή μην τυχόν ισχύει ότι και στους κινητήρες του golf όπου ο κατασκευαστής έδινε λ.χ. 140HP και στην δυναμομέτρηση ο ίδιος κινητήρας έβγαζε παραπάνω;

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τον κινητηρα,ναι μεν ο κατασκευαστης ανακοινωνει 122 στην πραξη οπως εχει δειξει η vw,ειναι λιγο παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Για τον κινητηρα,ναι μεν ο κατασκευαστης ανακοινωνει 122 στην πραξη οπως εχει δειξει η vw,ειναι λιγο παραπανω.

Για το κιβώτιο δεν έχει κανείς κάτι να προσθέσει;

Link to comment
Share on other sites

To 7αρι είχε κάποια θέματα αρχικά με σκορταρίσματα στη 2α (οταν το χεις στο d και κόψεις αν δεν σταματήσεις τελείως δεν βάζει πρώτη, αλλά ξανασυμπλέκει με δευτέρα) και γίνανε αλλαγές πολύδισκου σε κάποιους. Σε άλλους έστρωσε, σε άλλους όχι...γενικά το παίζεις λίγο! Εξαρτάται απο το πόσο έχεις όρεξη να μπεις σε μια ενδεχόμενη ταλαιπωρία! Προσωπικά αν και εχω dsg6 αν αγόραζα τώρα θα το έπαιρνα πάλι με dsg.

Διάβασε και μερικά thread επι του θέματος αν δεν το χεις κάνει ήδη: Προβληματα Dsg

Βλάβη Στον Εγκέφαλο Του Dsg 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι στα πρόθυρα της αγοράς του νέου Passat και είμαι αποφασισμένος να βάλω DSG. Επειδή όμως έχω διαβάσει αρκετά από την εμπειρία μερικών χρηστών του φόρουμ από το DSG6, ήθελα να με ενημερώσετε, αν υπάρχουν χρήστες του DSG7 εδώ, αν είναι απροβλημάτιστο ή αν τελικά βγάζει βλάβες. Επίσης μία ερώτηση, λίγο εκτός θέματος, για τον κινητήρα 1.4TSI ο κατασκευαστής δίνει 122HP. Αυτά είναι πραγματικά ή μην τυχόν ισχύει ότι και στους κινητήρες του golf όπου ο κατασκευαστής έδινε λ.χ. 140HP και στην δυναμομέτρηση ο ίδιος κινητήρας έβγαζε παραπάνω;

Ευχαριστώ!!!

Φίλε μου εγώ το έχω το passat με το 6αρι χειροκινητο και μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.