Jump to content
mozart

Πισω Εταζερια

Recommended Posts

ο προηγουμενος ιδιοκτητης εχει ξηλωσει τα κλιψακια που πιανουν τα κορδονια.

με αποτελεσμα να εχω βαλει προχειρα δυο βιδες. που με εκνευριζουν ιδιαιτερα.

τι λυση μου προτεινετε?

μπορω με καποιον τροπο να βγαλω το πλαστικο που πιανει στο πισω καπω. μπας και στεραιωσω κανενα παξιμαδι απο πισω?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα πατεντα ....Με μαυρο πλαστικο το λιγησα σιγα σιγα ...με αναπτηρα και κολλησα με λογο....Το πηρα απο μια παλια χτενα...ξερω τι θα πειτε αλλα εγινε η δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα το ιδιο προβλημα γιατι μου εσπασε το ενα.

Λυση : πηγα σε μια αντιπροσωπεια και πηρα ενα αλλο.Κοστος 2 ευρω και με λιγη logo ολα λυνονται!

Σου έδωσαν και παραστατικό - απόδειξη γι' αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει ως ανταλλακτικό τότε πως το έδωσαν;Να υποθέσω ως μεταχειρισμένο

που τους είχε περισέψει από κάπου;

Έτσι κάποτε είχα πάρει και εγώ από την Seat για το Leon τα original καπάκια των βαλβίδων

που δεν χρειάζεται να τα ξεβιδώσεις για να τσεκάρεις τον αέρα στους τροχούς αλλά ήταν

βγαλμένα από κάπου και τα είχαν στην άκρη στο τμήμα ανταλλακτικών.Όταν τα ζήτησα να τα

αγοράσω γιατί μου είχαν ψειρίσει τα δικά μου, μου τα δώσανε χωρίς να θέλουν λεφτά..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ υποθέτω μεταχειρισμένο και σπασμένο, μιας και γίνεται λόγος για logo...

Έτσι κι αλλιώς είναι κολλημένο με το υπόλοιπο τμήμα της επένδυσης της πίσω πόρτας οπότε είναι τεχνικά δύσκολο να υπάρχει ως ανταλλακτικό.

Αν ισχύουν τα πιο πάνω απορώ με τα 2 € ! και με την αναφορά ως λύση.

Link to comment
Share on other sites

Τα κλιψάκια που είναι πάνω στην 5η πόρτα στο 6άρι πιάνουν απευθείας πάνω στην λαμαρίνα της πόρτας χωρίς να έχουν

σχέση με την πλαστική επένδυση της πόρτας.

Στο 5άρι να υποθέσω είναι διαφορετικά;

Link to comment
Share on other sites

Τα κλιψάκια που είναι πάνω στην 5η πόρτα στο 6άρι πιάνουν απευθείας πάνω στην λαμαρίνα της πόρτας χωρίς να έχουν

σχέση με την πλαστική επένδυση της πόρτας.

Στο 5άρι να υποθέσω είναι διαφορετικά;

Στο 5 που έχω δει εγώ τουλάχιστον είναι ενσωματωμένα στην πλαστική επένδυση - ταπετσαρία.

Στο ΕΤΚΑ για Golf V και VI από το 2005 μέχρι το 2013 δηλαδή, τα δείχνει όλα πάνω στην ταπετσαρία και σε κανένα δεν τα δίνει ως ξεχωριστούς κωδικούς - ανταλλακτικά αν και έχουν δική τους αρίθμηση στο σχεδιάγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ρώτησα προχτές για το συγκεκριμένο θέμα καθώς έσπασε το ενα πλαστικό και σε μένα. Μου είπανε πως δεν πολούνται χωριστα αλλά με το υπόλοιπο πλαστικό με κόστος περιπου 40 euro. Παλιά μου είπανε υπήρχαν χωριστά αλλά όχι πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε 100% δίκιο καθώς δεν ξέρω πως έφαγα κόλλημα και νόμιζα ότι τα πιαστράκια είναι ξεχωριστά

από την επένδυση...

Οπότε κάργα logo μάλλον προβλέπεται για τα συγκεκριμένα αν τυχόν και σπάσουν..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω το ειχα ψαξει πολυ πριν ,μπας και βρω original φαση κατι.Κατι ειχα πετυχει στο Ebay αλλα πλεον δεν υπαρχει.Ναι ο τυπος απο την αντιπροσωπεια μου το εδωσε σαν "μεταχειρισμενο"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.