Jump to content
mylo.john

Problima Sth Thermokrasia

Recommended Posts

paidia kalispera...prin mia bdomada agorasa ena polo facelifted tou 01..to amaksi sthn arxh m fanike kalo alla meta diapistwsa oti ota n eimai stamatimenos se anifora h thermokrasia mou deixnei xamilomenh molis paw pali sto isio anebenei kanonika...episeis blepw oti dyo lepta meta pou tha balw to car brosta h thermokrasia exei anebei kiolas stous 80 ....einai fisiologiko afto..mipws ekana lathos pou epelksa germaniko amaksi

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μηπως κατι μας λες αναποδα?

μηπως σε κατηφορα πεφτει και στο ισιωμα ανεβαινει?

στο ρελαντι τι κανει ?

οι ανεμιστηρες δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μηπως κατι μας λες αναποδα?

μηπως σε κατηφορα πεφτει και στο ισιωμα ανεβαινει?

στο ρελαντι τι κανει ?

οι ανεμιστηρες δουλευουν?

nai file m oi anemistires doulevoun kanonika to relanti einai sxedon stathero k otan lew sxedon enoow oti anevokatevenei girw stis 100 strofes oxi parapanw......paidia ka an mprite ena site edw sthn ellada gia na agorasw th sxara tou profilaxtira...

edw sth krith oloi m lene apo 70 evro k panw

Link to comment
Share on other sites

στο ρελαντι ενοουσα τι κανει η θερμοκρασια

πανω απο 90 δεν εχει παει ποτε?

μαλλον θερμοστατη δειχνουν βαση απο αυτα που μας περιγραφεις εκτος και αν εχεις χαλασμενο οργανο αλλα χρειαζονται και καποιοι ελεγχοι ακομα για σιγουρια!

Link to comment
Share on other sites

εχει κολλησει ο θερμοστατης ανοιχτος με αποτελεσμα να δουλευει συνεχεια το βεντιλατερ και να μην κρατα θερμοκρασια το αμαξι!

αυτο θα το διαπιστωσεις αν πηγαινεις πχ με 5ηκαι 1500 στροφες θα δεις πως η θερμοκρασια πεφτει

αν ομως πηγαινεις με 3η και 3000 στροφες θα δεις οτι κρατας 90 βαθμους σταθερα για κανα τεταρτο!

αρα αλλαζεις θερμοστατη με κοστος περι τα 40 ευρω κ εισαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Θερμοστατης ειναι.Μην σε ανησυχει,ειναι συνηθισμενο προβλημα απλα να εχεις το νου σου μεχρι να επιδιορθωθει μην κολλησει κλειστος και σου σηκωσει θερμοκρασια.

ΥΓ:Πρεπει να γραφεις με μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Θερμοστατης ειναι.Μην σε ανησυχει,ειναι συνηθισμενο προβλημα απλα να εχεις το νου σου μεχρι να επιδιορθωθει μην κολλησει κλειστος και σου σηκωσει θερμοκρασια.

ΥΓ:Πρεπει να γραφεις με μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Ειχατε δικαιο μαγκες ο θερμοστατης πρεπει να ειναι... ειστε πολυ εξηπηρετικοι..sorry για τους χαρακτιρες..

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να ειναι αυτο και να ξεμπερδεψεις ευκολα,περιμενουμε νεοτερα. :tongue:

Ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να ξεκολησε μονος τ γιατι ενω στην αρχη ειχα δοκιμασει αφτο που μου ειπατε με τη πεμπτη ταχητητα κ τις 1500 στροφες τωρα τιποτα...τοτε μου επεσε η θερμοκρασια τωρα δεν πεφτει....κ κατι ακομα ειναι λογικο μεσα σε τρια με τεσσερα λεπτα λειτουργιας να σηκοσει 90 βαθμους το αμαξι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να ξεκολησε μονος τ γιατι ενω στην αρχη ειχα δοκιμασει αφτο που μου ειπατε με τη πεμπτη ταχητητα κ τις 1500 στροφες τωρα τιποτα...τοτε μου επεσε η θερμοκρασια τωρα δεν πεφτει....κ κατι ακομα ειναι λογικο μεσα σε τρια με τεσσερα λεπτα λειτουργιας να σηκοσει 90 βαθμους το αμαξι?

φιλε μου αφου σου κολλησε δεν φτιαχνει απο μονος του πηγαινε να τον αλλαξεις για καλο κ για κακο!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αφου σου κολλησε δεν φτιαχνει απο μονος του πηγαινε να τον αλλαξεις για καλο κ για κακο!

Εννοειτε πως μολις βρω ευκερια θα παω...τελος παντων..Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια.....νεος στο φορουμ και δεν ξερω αν γραφω σωστα εδω.. απλα εχω και εγω ενα παρομοιο προβλημα με το αυτοκινητο μου ( golf tsi 122 ps) :

To προβλημα ειναι οτι σε κρυο ξεκινημα αργει να ανεβασει θερμοκρασια (τουλαχιστον 20 λεπτα) και οταν ανεβαζει οταν πιανουν κατηφορες πεφτει στους 50 βαθμους κελσιου.

Το θεμα μου τωρα ειναι οτι στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι φταιει ο θερμοστατης και οτι η δουλεια θα παει κανα 150 ευρο διοτι εχω 2 θερμοστατες (49,50 ο ένας μου ειπαν) + συππληρωση υγρου ψυγειου + εργατικα.

η τιμη απλα μου φενετε λιγο, ακριβη να το πω?... και αυτο με τους 2 θερμοστατες ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Σωστα σου λενε,το προβλημα αυτο ειναι θερμοστατης.

Οσο για το αν εχει δυο το tsi,δεν το γνωριζω.

Αν εισαι εκτος εγγυησης μπορεις να τον αλλαξεις σε αλλο συνεργειο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα σου λενε,το προβλημα αυτο ειναι θερμοστατης.

Οσο για το αν εχει δυο το tsi,δεν το γνωριζω.

Αν εισαι εκτος εγγυησης μπορεις να τον αλλαξεις σε αλλο συνεργειο.

Ειμαι εκτος εγγύησης..ο μαστορας στο συνεργειο που παω και κανω σερβισ μου ειπε οτι θα μου κοστισει 230 ευρο το μαλί και οτι οι σιγκεκριμενοι θερμοστατες δεν βρισκοντε ευκολα στο εμποριο... ετσι πήγα και ρωτησα απο περιεργια στιν αντιπρωσοπεια της πολης μου και μου ειπε 150 ευρο.....

ευχαριστω παντοσ για την απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.