Jump to content
espoff

Vw Up! Επίσημο

Recommended Posts

χαχααχαχ σε περνάω εγώ είμαι ήδη στα 19.000 km και το έχω από τον Αύγουστο. Πάντως άλλους 2 έχω δει εδώ στο Ρετζίκι που μένω με ασπρο 3θυρο vw up. Ελπίζω να μην γίνει σούπα αυτό το χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εφόσον δε σαρέσει να κάνει αυτό το θόρυβο ας έκανες ένα test drive να τον άκουγες και να παιρνες κάποιο άλλο αμάξι, φιλικά πάντα :)

 

Φυσικά και του είχα κάνει test drive, αλλά δεν είχε κάνει αυτό τον θόρυβο... Λογικά επειδή δεν είχα περάσει από τέτοια λακκούβα...

 

Και εγώ έχω το ιδιο θέμα αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό. Ακούγεται απο το καντραν μπροστά και σαν να κουρδιζει στην ανωμαλία του δρόμου ε?

 

Ναι, συνήθως σε κανένα φρεάτιο ή σε λακκούβες λίγο παράξενες....

 

Καλως ηρθατε  και καλα χιλιομετρα απροβληματιστα και χωρις θορυβους

 

Και χωρίς θορύβους...! χεχε! από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί!!! :)

 

Είναι πανέμορφο και εγώ άσπρο το πήρα. Το ταμπλό σου είναι άσπρο? Εμένα είναι το ταμπλό είναι μαύρο γυαλιστερό

 

Ευχαριστούμε για το καλωσόρισμα και περιμένουμε απο το vwclub να φτιάξει και για το up! τον ανάλογο χώρο όπως και στα άλλα μοντέλα vw. Vastil ναι είναι άσπρο, το δικό σου είναι μαύρο γυαλιστερό γιατί έχεις πιο πλούσια έκδοση η δική μου είναι η move.

Κι εμένα μαύρο γυαλιστερό είναι... και έχω την έκδοση start up (δηλ. όπως το move, αλλά χωρίς esp)

 

 

Καλοτάξιδα τα μωρά μας!!! :D

 

 

Α! και κάτι ακόμη... έχω παρατηρήσει πως όταν στρίβω τελείως αριστερά το τιμόνι, στην επαναφορά του μου κάνει ένα κάτι τις...

Εσάς κάνει κάτι;

Edited by wishacc
Link to comment
Share on other sites

 Οχι εγώ ακούω εναν μικρό τριγμό και θα ζητησω οταν παω για σερβις να το δουνε σε 11.000 km περιπου

Link to comment
Share on other sites

εμενα αν και εχω το προηγούμενο polo κανει εναν παρομοιο ηχο (σαν του ABS / λες και σέρνεται κατι) οταν πέφτω σε λακουβα και παταω ελαφρώς το φρένο... 

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να κανω μια ερωτηση στους κατοχους του UP . Σε συγκριση που εγινε με το νεο SEAT MII καποιοι ειπαν οτι το mii εχει πιο αρρενωπες γραμμες .

Προσωπικη αποψη δεν εχω μιας και εχω δει μονο το up . Εσεις τι λετε ;

Link to comment
Share on other sites

Εχουν πολυ μικρες διαφορες και οχι μονο στον προφυλακτηρα .Αυτο που ρωταω ειναι γιατι να θεωρειται πιο ανδρικο το seat ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει αγοράσει κανείς το eco up?!!!!
Είναι πραγματικά τόσο οικονομικό οσο λένε? Διάβασα για 3κιλα φυσικό αέριο  στα 100χλμ την στιγμή που η τιμή του φυσικού αερίου είναι κάτω απο 1 ευρώ!!!

Άμα είναι όντος έτσι η vw έκανε το θαυμα της!!!!   

Edited by lefteris_7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρην 5 μερες αγορασα το vw high UP, σε τετραπορτη εκδοση, ειμαι απολητα ικανοποιημένος απλος παρατηρώ πος το πενταλ του σιμπλέκτη κανει ενα θοριβο ενα ΤΑΚ μολης το αφήσησεις μετα την μέση της διαδρομής του, δεν ειναι καποίο μηχανηκή ή ηλεκτρικό πρόβλημα πιστεύω πωσ κατι γίνετε με το ελατήριο του πεντάλ και τον μεντεσέ του, τ΄οεχει παρατηρήσει κανείσ? Γενικά πάντοσ το πεντάλ του συμπλέκτη έχει αρκετό τζόγο, και σήμερα κοιταχα και το αυτοκίνητο που υπάρχει στην βιτρίνα της αντιπροσοποίας και αυτό είχε τον ίδιο τζόγο.  

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο λίγο ψαξιμο βρηκα και άλλες περιπτώσεις με έντονο ηχο στο πεντάλ του συμπλέκτη, και επίδη εδώ Ελλάδα δεν πουλήθηκαν αρκέτα προφανός δεν έχουνε και πολύ ιδέα στις αντιπροσωπίες τι ακριβός συμβενει. Το προβλημα επιλύεται με αντικατάσταση του πεντά συμπλέκτη και αυτό πρέπει να κάνω. όσοι ενδιαφέρονται ας διαβάσουν εδώ αντισοιχες περιπτώσεις στην Αγγλία

 

http://www.upownersclub.co.uk/forum/pedals-making-strange-noise_topic1816_page1.html

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρην 5 μερες αγορασα το vw high UP, σε τετραπορτη εκδοση, ειμαι απολητα ικανοποιημένος απλος παρατηρώ πος το πενταλ του σιμπλέκτη κανει ενα θοριβο ενα ΤΑΚ μολης το αφήσησεις μετα την μέση της διαδρομής του, δεν ειναι καποίο μηχανηκή ή ηλεκτρικό πρόβλημα πιστεύω πωσ κατι γίνετε με το ελατήριο του πεντάλ και τον μεντεσέ του, τ΄οεχει παρατηρήσει κανείσ? Γενικά πάντοσ το πεντάλ του συμπλέκτη έχει αρκετό τζόγο, και σήμερα κοιταχα και το αυτοκίνητο που υπάρχει στην βιτρίνα της αντιπροσοποίας και αυτό είχε τον ίδιο τζόγο.  

Τον είχα και εγώ αυτό τον ήχο σαν μεταλλικός ήχος στο up! μου οταν αφηνα τον συμπλεκτη. Μην στεναχωριεσαι σε λιγες μερες θα φυγει. Νομιζω ειναι επειδη ειναι καινουργιος ο συμπλεκτης. Τον είχα παρατηρησει κάπου στα 10.000 km (το πήρα απο αντιπρόσωπο της vw ήταν για test drive) τώρα βρίσκομαι στα 32.000 km και ο ήχος που αναφέρεις απλά δεν υπάρχει. Για καλό και για κακό ρώτα και στην αντιπροσωπεία σου

Edited by vastil
Link to comment
Share on other sites

Τόσο ευκολα χαλανε οι δισκοι και τα τακακια? Ειμαι στα 41.000 km και το αυτοκινητο οταν φρεναρω απο 120 και πεφτω στα 70 τρεμει το αμαξωμα και το τιμονι. Απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι μαλλον μπηκα με ζεστα φρενα σε λακουβα με νερα και στραβωσαν ασχημα οι δισκοθ. Ισχυει ή οχι?  Ρωταω επειδη δεν με καλυπτει η εγγυηση για δισκους και τακακια και μου ζητανε 340 ευρω.

Στο  πεζο δεν ειχα τετοιο θεμα. Πειτε μου τι να κανω να μην βγαζω το αμαξι εξω?

Edited by vastil
Link to comment
Share on other sites

DSCN0054_zpsf07e58cb.jpg

Ωραίο το αμάξι σου...

Μήπως είσαι κάπου έξω από τη Λαμία .. ?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

γωριζει κανεις γιατι δεν μπορω να ανοιξω θεμα στις ενοτητες του up. Μονο εγω εχω το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

γωριζει κανεις γιατι δεν μπορω να ανοιξω θεμα στις ενοτητες του up. Μονο εγω εχω το προβλημα;

ΟΟΟps!!

 

Sorry!!!

Είχα κάνει ένα λαθάκι στα permissions, είναι οκ τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Guest phoenixgrg

αν έχει κανείς το eco up! ας μοιραστεί μαζί μας τις εντυπώσεις του

το εχω εδω και ενα μηνα πρωην κατοχος vw eos και ειμαι απο τους τυχερους που προλαβαν την επιδοτηση των 50 αυτοκινητων απο την δεπα και με 10.500 με maps &more σε γκρι χρωμα 5 πορτες με bluemotion τεχνολογια ειμαι απιστευτα ευχαριστημενος το αμαξι ειναι αθορηβο γεμιζει με 9 ευρο απο αδειο εντελως χωρις ρεζερβα αν εχεις και ρεζερβα με 7 ευρο το γεμιζεις και κανεις 300 με 330 χιλιομετρα ανετα μετα αν ξεμεινεις εχει και βενζινη για 200 χιλιομετρα αλλα δεν την χρησιμοποιει ποτε δεν εχει καμια σχεση με τα αμαξια με υγραεριο και εγω δεν του βαζω. κατα τα αλλα εχει καλο κιβωτιο κουμπονει πολυ καλα της ταχυτητες. πισω μπορουν να κατσουν μεχρι τρεις. το πορμπαγκαζ ειναι μικρο αλλα οκ αυτο το ξερετε ολοι φανταζομαι. και φυσικα ειναι αδυναμο αμαξι δεν ειναι για να τρεχεις και να κανεις προσπερασεις δεν τραβαει παντως τα 140 τα εχω πιασει χωρις να ζοριζετε ο κινητηρας μεχρι να φτασει εκει. το maps & more ειναι ωραιο σαν συστημα αλλα σαν gps ενω εχει τα παντα και ειναι ενημερωμενο δεν υπολογιζει την πιο σωστη διαδρομη και αργη πολυ να την υπολογισει.παντως ειναι must για το αμαξι δεν λεει να το παρει καποιος χωρις αυτο θαχτυπας το κεφαλι σου αν δεν το βαλεις και μετα δεν μπαινει σαν extra και οτι αλλο και να βαλεις δεν θα παιρνει πληροφοριες απο τον κινητηρα και αλλα ωραια πραγματακια.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.