Jump to content
morfeas010

Καταλυτης, Ποσα Cpi

Recommended Posts

Καλησπερα, ψαχνω καταλυτη για το Polo 6n1 16v. Με ποσα cpi, πρεπει να βαλω? 100 150? Ειναι καπου στα 120 ps. Τελικο φοραω ενα remus single turbo. Το ζητημα ειναι να μην χασω back pressure.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνω καταλυτη για το Polo 6n1 16v. Με ποσα cpi, πρεπει να βαλω? 100 150? Ειναι καπου στα 120 ps. Τελικο φοραω ενα remus single turbo. Το ζητημα ειναι να μην χασω back pressure.

Δεν ειναι μονο τα cpi που "ρυθμιζουν" το backpressure... Διαμετρος, καλουπι κελυφους κλπ ειναι τα σημαντικοτερα που πρεπει να λαβεις υπ'οψιν... Ενας 200αρης "σφιχτος", αν πεις τον εξατμισα σου θα καταλαβει, πιστευω πως ειναι ιδανικος για την περιπτωση σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνω καταλυτη για το Polo 6n1 16v. Με ποσα cpi, πρεπει να βαλω? 100 150? Ειναι καπου στα 120 ps. Τελικο φοραω ενα remus single turbo. Το ζητημα ειναι να μην χασω back pressure.

εγω εβαλα εναν 200αρης της HJS.και για τα αλογα που ειμαστε ο 200αρης ειναι ο καταλληλος.

τωρα δεν ξερω μπορει σε μενα να ετυχε αλλα με τον μαμα τον καταλυτη πηγαινε καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα εναν 200αρης της HJS.και για τα αλογα που ειμαστε ο 200αρης ειναι ο καταλληλος.τωρα δεν ξερω μπορει σε μενα να ετυχε αλλα με τον μαμα τον καταλυτη πηγαινε καλυτερα...

:whistling:

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα εναν 200αρης της HJS.και για τα αλογα που ειμαστε ο 200αρης ειναι ο καταλληλος.

τωρα δεν ξερω μπορει σε μενα να ετυχε αλλα με τον μαμα τον καταλυτη πηγαινε καλυτερα...

Γιωργο, σε ολο το φασμα σου εκοψε σε σχεση με τον μαμα καταλυτη ή στις ρεπριζ απο χαμηλα;;

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο, σε ολο το φασμα σου εκοψε σε σχεση με τον μαμα καταλυτη ή στις ρεπριζ απο χαμηλα;;

Βασιλη ειναι σαν να εχει αδειασει γενικα το αμαξι...

δεν ξερω μπορει να ειναι και ιδεα μου...

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη ειναι σαν να εχει αδειασει γενικα το αμαξι...

δεν ξερω μπορει να ειναι και ιδεα μου...

Μαλλον ειναι πολυ ελευθερος 200αρης με αποτελεσμα να εχασες backpressure...

Αλλα για να καταλαβεις αν ειναι η ιδεα σου πολυ απλα τεσταρε να δεις με καποιο παιδι απο τα πατηματα σου, αν εισαι το ιδιο καλα με πριν ή οχι. Το ιδιο επαθα εγω με την αλλαγη του μεσαιου, ομως διαπιστωσα οτι στα ψηλα παει καλυτερα....

Link to comment
Share on other sites

Aυτο δεν θελω να παθω.Ουσιαστικα το μυστικο ειναι 200ρις στο μεγεθος η μικροτερος του δικου μας?

200ρης στις κυψελες και "σφιχτος", στο ιδιο μεγεθος με του δικου σου.... Αν αδειαζει γρηγορα απο τα καυσαερια, τοτε θα χασεις backpressure....

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω 200αρι ωστε να μην εχεις προβλημα με ρυπους και τσεκ,και για την αντιστοιχη ιπποδυναμη του αυτοκινητου σου.

Η hjs πχ τους χωριζει αναλογως της ιπποδυναμης.

Link to comment
Share on other sites

ο Κωσταντινος πασσατ εχει δικιο.οπως και οι americat.

απλα μπορει για το τωρινι μου σετ απ αν μην κανει αφου εβαλα τον καταλυτη για ταιριαζει στο καινουριο μου σετ απ.το ξεχασα αυτο :whistling:

Link to comment
Share on other sites

ο Κωσταντινος πασσατ εχει δικιο.οπως και οι americat.

απλα μπορει για το τωρινι μου σετ απ αν μην κανει αφου εβαλα τον καταλυτη για ταιριαζει στο καινουριο μου σετ απ.το ξεχασα αυτο :whistling:

xaxaxaxaxa .... Με το καλο!! Με... περισσοτερα βιντεακια φυσικα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.