Jump to content
iliasamo

Αλλαγή Τιμονιου Σε Passat Cc

Recommended Posts

Κώστα θα χρειαστεί και εγκέφαλος τιμονιού?

Δεν έχω καταλάβει Νίκο εαν έχει ήδη πολυλειτουργικό τιμόνι ήδη ή όχι. Εχω μήνει με την εντύπωση ότι έχει MFSW και του λείπουν μόνο τα Puddle Shifts.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει Νίκο εαν έχει ήδη πολυλειτουργικό τιμόνι ήδη ή όχι. Εχω μήνει με την εντύπωση ότι έχει MFSW και του λείπουν μόνο τα Puddle Shifts.

Κώστας

Σωστα.

Link to comment
Share on other sites

100% Γιώργο

Συμφωνώ Κώστα απλά αφήνω 1% γιατί έχω "κουφαθεί" μερικές φορές από τα ηλεκτρονικά της VW.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δερμάτινο πολειτουργικό τιμόνι χωρίς paddles

όταν εγινε η παραγγελία ήταν στο πακέυο άνεσης το οποίο περιλάμβανε

(εκδόσεις με μηχανικό κιβώτιο) (w85,pg1,6xp,2pp)

Περιλαμβάνει 3θέσια διάταξη πίσω καθισμάτων (pg1), ηλεκτρικά αναδιπλούμενους εξωτερικούς καθρέπτες με περιμετρικό φωτισμό (6AP), δερμάτινο πολυλειτουργικό τιμόνι(2PP)

εκδόσεις με DSG κιβώτιο (W85,PG1,6XP,2FQ)

Περιλαμβάνει 3θέσια διάταξη πίσω καθισμάτων (pg1), ηλεκτρικά αναδιπλούμενους εξωτερικούς καθρέπτες με περιμετρικό φωτισμό (6AP),δερμάτινο πολυλειτουργικό τιμόνι με χειριστήρια αλλαγής ταχυτήτων (2FQ)

Το αμάξι μου ειναι DSG7 αυτόματο. Εγινε λάθος στην παραγγελία στον τελευταίο κωδικό άμα προσέξατε

θα στείλω φωτογραφίες συντομα για να δείτε το τιμόνι

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολύ καιρό κοιτάξτε τι μου έστειλαν από cosmocar

Αξιότιμε κύριε,

Σε συνέχεια των μέχρι τώρα επικοινωνιών μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η πληροφορία για την εκ των υστέρων τοποθέτηση του συγκεκριμένου συστήματος δεν αναιρεί το γεγονός ότι αφού η τοποθέτηση δεν γίνεται από τον Κατασκευαστή στην αρχική φάση παραγωγής δεν μπορεί να διασφαλιστεί απόλυτα η πλήρης λειτουργία και εναρμόνιση του συστήματος με το υπόλοιπο δίκτυο ηλεκτρονικών μονάδων του αυτοκινήτου.

Παρά ταύτα εφόσον αναλάβετε την ευθύνη και το κόστος για μα τέτοια μετατροπή, τότε και εμείς με τη σειρά μας μπορούμε να αποδεχθούμε την εκ των υστέρων τοποθέτηση στο Δίκτυο μας και μάλιστα να προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας μέσω του Διαγνωστικού Κέντρου της KOSMOCAR A.E. Σε κάθε περίπτωση επιθυμούμε να επαναλάβουμε ότι, εφόσον επιμένετε στην τοποθέτηση του συγκεκριμένου συστήματος, στο αυτοκίνητό σας θα πραγματοποιήσουμε μια εργασία η οποία υπερβαίνει τις προδιαγραφές του κατασκευαστή και για την οποία θα έχετε την πλήρη ευθύνη.

Καθίσταται σαφές επομένως ότι η αγορά και τοποθέτηση του συγκεκριμένου ανταλλακτικού αποτελεί προσωπική σας επιλογή και η VW AG και η KOSMOCAR A.E δεν φέρουν ουδεμία ευθύνη για ότι προκύψει εξ αυτής.

Στην επικοινωνία μας με την εταιρία Ι. ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΕΒΕΕ, ενημερωθήκαμε ότι πράγματι είχατε ζητήσει την εργοστασιακή τοποθέτηση του εν λόγω εξοπλισμού κάτι που δεν έγινε και βεβαίως, όχι μόνο ο εξοπλισμός δεν χρεώθηκε αλλά προσφέρθηκαν 2 χρόνια δωρεάν service στο αυτοκίνητο για αυτόν τον λόγο. Όσον αφορά την παραγγελία του ανταλλακτικού αυτή πρέπει να την κάνετε μέσω κάποιου εξουσιοδοτημένου εμπόρου.

Μετά τιμής,

΄΄

Με τι αντιπροσωπία εχουμε μπλέξρι?????

Παραδέχονται το λάθος αλλά δεν αναλαμβάνουν νατο αλαξουν

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα ηθελα να ακούσω το συνολικό κόστος, αγοράς τιμονιού και εγκεφαλου τιμονιου (αν χρειάζεται) + τοποθέτηση!!

Ι'll take a wild guess...1000αρικο minimum! :devil:

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολύ καιρό κοιτάξτε τι μου έστειλαν από cosmocar

Αξιότιμε κύριε,

Σε συνέχεια των μέχρι τώρα επικοινωνιών μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η πληροφορία για την εκ των υστέρων τοποθέτηση του συγκεκριμένου συστήματος δεν αναιρεί το γεγονός ότι αφού η τοποθέτηση δεν γίνεται από τον Κατασκευαστή στην αρχική φάση παραγωγής δεν μπορεί να διασφαλιστεί απόλυτα η πλήρης λειτουργία και εναρμόνιση του συστήματος με το υπόλοιπο δίκτυο ηλεκτρονικών μονάδων του αυτοκινήτου.

Παρά ταύτα εφόσον αναλάβετε την ευθύνη και το κόστος για μα τέτοια μετατροπή, τότε και εμείς με τη σειρά μας μπορούμε να αποδεχθούμε την εκ των υστέρων τοποθέτηση στο Δίκτυο μας και μάλιστα να προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας μέσω του Διαγνωστικού Κέντρου της KOSMOCAR A.E. Σε κάθε περίπτωση επιθυμούμε να επαναλάβουμε ότι, εφόσον επιμένετε στην τοποθέτηση του συγκεκριμένου συστήματος, στο αυτοκίνητό σας θα πραγματοποιήσουμε μια εργασία η οποία υπερβαίνει τις προδιαγραφές του κατασκευαστή και για την οποία θα έχετε την πλήρη ευθύνη.

Καθίσταται σαφές επομένως ότιη αγορά και τοποθέτηση του συγκεκριμένου ανταλλακτικούαποτελεί προσωπική σας επιλογή και η VWAGκαι η KOSMOCARA.Eδεν φέρουν ουδεμία ευθύνη για ότι προκύψει εξ αυτής.

Στην επικοινωνία μας με την εταιρία Ι. ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΕΒΕΕ, ενημερωθήκαμε ότι πράγματι είχατε ζητήσει την εργοστασιακή τοποθέτηση του εν λόγω εξοπλισμού κάτι που δεν έγινε και βεβαίως, όχι μόνο ο εξοπλισμός δεν χρεώθηκε αλλά προσφέρθηκαν 2 χρόνια δωρεάν serviceστο αυτοκίνητο για αυτόν τον λόγο. Όσον αφορά την παραγγελία του ανταλλακτικού αυτή πρέπει να την κάνετε μέσω κάποιου εξουσιοδοτημένου εμπόρου.

Μετά τιμής,

΄΄

Με τι αντιπροσωπία εχουμε μπλέξρι?????

Παραδέχονται το λάθος αλλά δεν αναλαμβάνουν νατο αλαξουν

Το "μετά την απομάκρυνση από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται" το έχεις ακούσει φαντάζομαι.

Ασφαλώς δικό τους λάθος που σου παρέδωσαν αυτοκίνητο με διαφορετικό εξοπλισμό από αυτό που παρήγγειλες, αλλά επίσης σημαντικό δικό σου λάθος που το παρέλαβες. Θα έπρεπε να αρνηθείς να το παραλάβεις και να το πληρώσεις. Είμαι σίγουρος ότι τότε η αντιμετώπιση θα ήταν εντελώς διαφορετική.

Ειδικά αφού δέχτηκες την προσφορά τους για 2 χρόνια δωρεάν service είναι σαν να συμβιβάστηκες μαζί τους, οπότε μην περιμένεις να αναλάβουν το κόστος της αλλαγής. Αυτό νομίζω σου λένε με άλλα λόγια στην τελευταία φράση της απάντησης. Το πολύ να σου προσφέρουν ένα ποσοστό έκπτωσης επί των ανταλλακτικών και της συγκεκριμένης εργασίας.

Η πιο συμφέρουσα λύση για εσένα θα ήταν να βρεις μόνο το τιμόνι (χωρίς αερόσακο) με τα paddes μεταχειρισμένο όπως πολλοί άλλοι (πχ ebay) και να το τοποθετήσεις είτε με τη βοήθεια κάποιου είτε σε μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο.

Κόστος ανταλλακτικού και εργασίας σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο γι' αυτή τη δουλειά, απλώς δεν πλησιάζεται.

Το κόστος θα είναι πολύ μικρότερο αν πουλήσεις το υπάρχον τιμόνι.

Θα σου έλεγα να μην την ψάχνεις άλλο με την Kosmocar ή τον αντιπρόσωπο. Χρόνο χάνεις νομίζω.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Το "μετά την απομάκρυνση από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται" το έχεις ακούσει φαντάζομαι.

Ασφαλώς δικό τους λάθος που σου παρέδωσαν αυτοκίνητο με διαφορετικό εξοπλισμό από αυτό που παρήγγειλες, αλλά επίσης σημαντικό δικό σου λάθος που το παρέλαβες. Θα έπρεπε να αρνηθείς να το παραλάβεις και να το πληρώσεις. Είμαι σίγουρος ότι τότε η αντιμετώπιση θα ήταν εντελώς διαφορετική.

Ειδικά αφού δέχτηκες την προσφορά τους για 2 χρόνια δωρεάν service είναι σαν να συμβιβάστηκες μαζί τους, οπότε μην περιμένεις να αναλάβουν το κόστος της αλλαγής. Αυτό νομίζω σου λένε με άλλα λόγια στην τελευταία φράση της απάντησης. Το πολύ να σου προσφέρουν ένα ποσοστό έκπτωσης επί των ανταλλακτικών και της συγκεκριμένης εργασίας.

Η πιο συμφέρουσα λύση για εσένα θα ήταν να βρεις μόνο το τιμόνι (χωρίς αερόσακο) με τα paddes μεταχειρισμένο όπως πολλοί άλλοι (πχ ebay) και να το τοποθετήσεις είτε με τη βοήθεια κάποιου είτε σε μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο.

Κόστος ανταλλακτικού και εργασίας σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο γι' αυτή τη δουλειά, απλώς δεν πλησιάζεται.

Το κόστος θα είναι πολύ μικρότερο αν πουλήσεις το υπάρχον τιμόνι.

Θα σου έλεγα να μην την ψάχνεις άλλο με την Kosmocar ή τον αντιπρόσωπο. Χρόνο χάνεις νομίζω.

Πολύ σωστή η τοποθέτηση σου passater με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

Αγορά μέσω ebay και τοποθέτηση σε εξουσιοδοτημένο αποτελεί πλέον η μόνη συμφέρουσα και ενδεδειγμένη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η τοποθέτηση σου passater με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

Αγορά μέσω ebay και τοποθέτηση σε εξουσιοδοτημένο αποτελεί πλέον η μόνη συμφέρουσα και ενδεδειγμένη λύση.

Δεν παρετείσαι ποτέ από την διεκδίκηση μιας δίκαιης απαίτησης. Το παλεύεις όσο πάει και αφήνεις το άλλο μέρος να εκτίθεται.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει αναγνώριση του λάθους αλλά δεν υπάρχει αποδοχή αποκατάστασης του λάθους. Παρακαλουθώ την αλληλογραφία και είναι φανερό ότι όσο τους πιέζει ο Ηλίας τόσο και έρχονται πιό μακροσκελείς απαντήσεις!!! Δεν είναι φανερό ότι έχουν στριμωχθεί ??? Δεν είναι κέρδος ότι γραπτώς αναγνωρίζουν το λάθος ??? Δεν είναι σημειολογικό ότι απαντά η KOSMOKAR με τέτοια επιστολή και όχι ο GRATSIAS που έκανε το λάθος??? Η εύκολη λύση είναι το ebay, αντικατάσταση κλπ κλπ, ομως εγώ δεν θα τα παρατούσα σε αυτό το σημείο. Θα συνέχιζα ακόμα πιό πιεστικά με συγκέντρωση στοιχείων, νομική υποστήριξη, χωρίς απειλές, χωρίς συμβιβασμούς και με προσοχή για αποφυγή πιθανών λαθών. Δεν είμαι δικηγόρος αλλά ξέρω καλά ότι η εμμονή είναι αυτό που θα φέρει το αποτέλεσμα. Η απαντητική επιστολή σου Ηλία πρέπει να είναι σκληρή και να συνοδεύεται με (προφορική) πρόταση πχ. κάλυψης του κόστους του ανταλλακτικού από την GRATSIAS.

Και κάτι σημαντικό Ηλία : Στην παράδοση του αυτοκινήτου σου έκαναν απομείωση της αξίας του είδους που δεν σου παρέδοσαν ?

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα πολύ ωραία και ρομαντικά (με την πολύ καλή έννοια) δυστυχώς θεωρώ ότι ακυρώνονται με την παραλαβή του αυτοκινήτου.

Οι απαντήσεις της εταιρείας είναι απλώς politically correct όπως αρμόζει σε εταιρεία αυτού του μεγέθους. Νομικά, χωρίς να έχω νομικές γνώσεις, έχω την εντύπωση ότι καλύπτονται πλήρως και ασφαλώς το γνωρίζουν.

Ένα ήταν το πιθανό λάθος που θα έπρεπε να αποφευχθεί και αυτό ήταν η συμφωνία παραλαβής "λάθος" αυτοκινήτου.

Ο πελάτης συμφώνησε, παρέλαβε το αυτοκίνητο και το έχει πληρώσει (η εταιρεία τουλάχιστον έχει ήδη πληρωθεί είτε άμεσα από τον αγοραστή είτε έμμεσα από κάποια τράπεζα). Οτιδήποτε έχει συμβεί κατά την παραγγελία, πριν την παραλαβή δεν αλλάζει.

Μακάρι να έχω άδικο και ο διεκδικητής να έχει την υπομονή, το χρόνο και ίσως το χρήμα για να συνεχίσει.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί τί υπογράφουμε και όλα όσα αναφέρθηκαν είναι σωστά. Ομως υπάρχει και η υπευθυνότητα και ο επαγγελματισμός που δεν υπογράφεται μεν αλλά αποδυκνύεται δε. Δεν είναι τυχαίο ότι σωστοί επαγγελματίες μαγνητίζουν πελάτες όταν άλλοι χάνουν τους δικούς τους. Αλλά πάνω από όλα, ποτέ δεν θα αποδεχόμουν ότι εγώ είμαι το θύμα και ο άλλος είναι ο ξύπνιος επειδή είναι κατοχυρομένος από την διαδικασία και το λάθος του έχει "παραγραφεί". Παραπέρα είναι θέμα του Ηλία πως θα το χειριστεί και ελπίζω να αντιδράσει..

ΟΜΩΣ, εαν στην παραλαβή του αυτοκινήτου έκαναν μείωση τιμής για το είδος που δεν ήταν τοποθετημένο στο αυτοκίνητο (puddle shifts) τότε έχει δίκιο η KOSMOKAR και ο GRATSIAS και το θέμα κλήνει αμέσως.

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , το αυτοκίνητο το παράγγειλα και το π'ηρα από τον Γρατσία αφού είχα βγαλει πινακίδες από Γιαννιτσά από οπου μενω και είχε πληρωθεί το αυτοκίνητο.

Δεν γινόταν να μην το παραλάβω και μετά από κόμπλα που έκανα που ήταν μπροστά 5 άτομα πραδέχτηκαν ότι έκαναν λ'αθος και τελικά μετά από 3 μέρες μου είπαν ότι δεν γίνεται να αλλαχθεί και για το λάθος μου έκαναν τα δύο (2) πρώτα servise , όσο για την τιμή με paddles και δεν μου τα γυρίσανε πίσω την διαφορά αλλα με τα πιστωσανε στον Γρατσια.δεν είναι το ζήτουμενο η διαφορα γιατί είναι μικρή. Πάντως δεν μου έκαναν μείωση τιμής

θα στείλω πάλι email και θα τους λέω ότι δεν έγινε μείωση τιμής και να το χρεωθεί ο Γρατσίας το τιμόνι και παραλληλα στρέφομαι δικαστικά.

Κωστα έχω καταλάβει ότι είναι πολύ μ..............απαράδεκτοι και θα τους κινηγήσω άγρια και πάω στο plan B .

Θα παραγγείλω από το ebay αφού περιμένω απάντηση

θα ενημερώσω για νεότερα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο τα πολλά τλεφωμηματα που δέχτηκα απο τον ΓΡΑΤΣΙΑ και τις πιέσεις που τους έκανα δέχθηκαν να μου φέρουν αλλο τιμόνι και να υπογράψω ένα χαρτί για την ευθυνη τοποθέτησης δικιά μου.

Ακριβώς τι θα λέει θα μου το στείλουν την Δευτέρα και θα την δημοσιευσω να την δείτε

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο τα πολλά τλεφωμηματα που δέχτηκα απο τον ΓΡΑΤΣΙΑ και τις πιέσεις που τους έκανα δέχθηκαν να μου φέρουν αλλο τιμόνι και να υπογράψω ένα χαρτί για την ευθυνη τοποθέτησης δικιά μου.

Ακριβώς τι θα λέει θα μου το στείλουν την Δευτέρα και θα την δημοσιευσω να την δείτε

Αν εννοείς ότι δέχτηκαν και να το πληρώσουν μπράβο σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο τα πολλά τλεφωμηματα που δέχτηκα απο τον ΓΡΑΤΣΙΑ και τις πιέσεις που τους έκανα δέχθηκαν να μου φέρουν αλλο τιμόνι και να υπογράψω ένα χαρτί για την ευθυνη τοποθέτησης δικιά μου.

Ακριβώς τι θα λέει θα μου το στείλουν την Δευτέρα και θα την δημοσιευσω να την δείτε

Πολύ καλή αυτή η εξελιξη.Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δέχτηκαν να μου φέουν το τιμόνι και να υπογράψω ένα χαρτί για να μην έχω αξιώσεις από τα δυο πρώτα service που μου έκαναν δώρο και ότι αναλαμβάνω εγώ την ευθύνη τοποθετηση του.ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΊΛΟΥΝ το πλήρες κείμενο την δευτέρα και θα δούμε τι γράφει ......μήπως κρύβει τίποτα περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Δέχτηκαν να μου φέουν το τιμόνι και να υπογράψω ένα χαρτί για να μην έχω αξιώσεις από τα δυο πρώτα service που μου έκαναν δώρο και ότι αναλαμβάνω εγώ την ευθύνη τοποθετηση του.ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΊΛΟΥΝ το πλήρες κείμενο την δευτέρα και θα δούμε τι γράφει ......μήπως κρύβει τίποτα περίεργο

Είναι μια εργασία που δε συνηθίζεται και που από την κατασκευάστρια εταιρεία επίσημα δεν προτείνεται. Θέλουν να έχουν τον κώλο τους καλυμμένο σε κάθε περίπτωση. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω.

Άρα σου "παίρνουν πίσω" το δώρο των δύο πρώτων service και σου πληρώνουν το τιμόνι και την τοποθέτηση ? Το παλιό σου τιμόνι θα το κρατήσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Δέχτηκαν να μου φέουν το τιμόνι ....

Ημουν σίγουρος ότι αυτή η υπόθεση θα κατέληγε θετικά υπέρ του Ηλία. Στην παρούσα στιγμή ήταν η ώρα της διατύπωσης της απαίτησής του και πιστεύω ότι με τις σωστές κινήσεις που έκανε .. κέρδισε αυτό που ήθελε.

Μπράβο Ηλία.

Άρα σου "παίρνουν πίσω" το δώρο των δύο πρώτων service και σου πληρώνουν το τιμόνι και την τοποθέτηση ? Το παλιό σου τιμόνι θα το κρατήσεις ?

Αν είναι έτσι .. το παλαιό του τιμόνι θα το κάνει δώρο σε εμένα :give_rose: (.. εαν ναι το καπάρωσα !!).

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι .. το παλαιό του τιμόνι θα το κάνει δώρο σε εμένα :give_rose: (.. εαν ναι το καπάρωσα !!).

Κώστας

Μακάρι να είναι έτσι, αλλά το "φέρουν" που χρησιμοποίησε ο φίλος και στις δύο απαντήσεις είναι κάπως διφορούμενο. Δεν περιέχει σίγουρα και την πληρωμή νομίζω και γι' αυτό τον ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι, αλλά το "φέρουν" που χρησιμοποίησε ο φίλος και στις δύο απαντήσεις είναι κάπως διφορούμενο. Δεν περιέχει σίγουρα και την πληρωμή νομίζω και γι' αυτό τον ρώτησα.

για να προσέξει και ο Ηλίας: Δεν υπογράφεις ποτέ κείμενα καλών προθέσεων ή μελοντικές υποχρεώσεις ή θολών καταστάσεων. Τέτοιες θέσεις επικοινωνούνται σε επίπεδο απλής αλληλογραφίας. Είμαι σίγουρος ότι το νέο τιμόνι είναι ήδη εδώ και ο Ηλίας θα το παραλάβει δωρεάν όταν θα υπογράψει.

Ασ περιμένουμε τα νεότερα λοιπόν .. από Δευτέρα

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο τηλεφώνημα που ειχα από τον ΓΡΑΤΣΊΑ σύμφώνησαν να μου δώσουν τιμόνι με paddles να το φέρουν σαν ανταλακτικό και να το το τοποθετήσω μόνος με δικιά μου ευθύνη και φυσικά το κόστος του ανταλακτικού θα βαρύνει τον ΓΡΑΤΣΙΑ αλλά μου είπε να υπογράψω ένα χαρτί ,αλλά επειδή ήμουν εν κινήσει δεν θυμάμαι

τι ακριβώς μου έλεγε για υπογράψω και καταλήξαμε να μου το στειλουν το χαρτί την δευτέρακαι μου προτειναν να το ξανά σκεφτώ.

Την δευτέρα που θα έχω το χαρτί και θα σας το δείξω να δούμε τι ακριβώς γράφει μήπωσ γράφει τιποτα περίεργο για την εγγύηση του αυτοκινητου..........

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό μου είπαν να υπογράψω για να μου φέρουν το τιμόνι

ε που προβλέπονται από της διατάξεις της παρ. 6 του άρθρου 22 του Ν. 1599/1986, δηλώνω ότι:

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠ ΑΡΙΘΜΟΝ ΕΕΡ-2239

ΕΠ ΙΘΥΜΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΟΡΗΓΗΣΕΙ ΔΩΡΕΑΝ Η Ι ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΕΒΕ ΩΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΩΣ ΑΝΩ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ .ΠΑΙΡΕΤΑΙΡΩ ΘΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΣΕ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ Η Ι ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΕΒΕ ΟΥΔΕΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ ΟΥΔΕΜΙΑ ΑΞΙΩΣΗ ΔΙΑΤΗΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΑΛΛΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.Η ΠΑΡΟΧΗ ΤΩΝ ΔΩΡΕΑΝ ΔΥΟ SERVICΕ ΚΑΤΑΡΓΗΤΑΙ

Αυτό μου λένε να υπογράψω

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠ ΑΡΙΘΜΟΝ ΕΕΡ-2239 PASSAT

ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΟΡΗΓΗΣΕΙ ΔΩΡΕΑΝ Η Ι ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΕΒΕ ΩΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΩΣ ΑΝΩ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ .ΠΑΙΡΕΤΑΙΡΩ ΘΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΣΕ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ Η Ι ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΕΒΕ ΟΥΔΕΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ ΟΥΔΕΜΙΑ ΑΞΙΩΣΗ ΔΙΑΤΗΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΑΛΛΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.Η ΠΑΡΟΧΗ ΤΩΝ ΔΩΡΕΑΝ ΔΥΟ SERVICE ΚΑΤΑΡΓΗΤΑΙ

Edited by iliasamo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό μου είπαν να υπογράψω για να μου φέρουν το τιμόνι

ε που προβλέπονται από της διατάξεις της παρ. 6 του άρθρου 22 του Ν. 1599/1986, δηλώνω ότι:

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠ ΑΡΙΘΜΟΝ ΕΕΡ-2239

ΕΠ ΙΘΥΜΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΟΡΗΓΗΣΕΙ ΔΩΡΕΑΝ Η Ι ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΕΒΕ ΩΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΩΣ ΑΝΩ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ .ΠΑΙΡΕΤΑΙΡΩ ΘΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΣΕ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ Η Ι ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΕΒΕ ΟΥΔΕΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ ΟΥΔΕΜΙΑ ΑΞΙΩΣΗ ΔΙΑΤΗΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΑΛΛΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.Η ΠΑΡΟΧΗ ΤΩΝ ΔΩΡΕΑΝ ΔΥΟ SERVICΕ ΚΑΤΑΡΓΗΤΑΙ

Αυτό μου λένε να υπογράψω

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠ ΑΡΙΘΜΟΝ ΕΕΡ-2239 PASSAT

ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΟΡΗΓΗΣΕΙ ΔΩΡΕΑΝ Η Ι ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΕΒΕ ΩΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΩΣ ΑΝΩ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ .ΠΑΙΡΕΤΑΙΡΩ ΘΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΣΕ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ Η Ι ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΑΕΒΕ ΟΥΔΕΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ ΟΥΔΕΜΙΑ ΑΞΙΩΣΗ ΔΙΑΤΗΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΑΛΛΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.Η ΠΑΡΟΧΗ ΤΩΝ ΔΩΡΕΑΝ ΔΥΟ SERVICE ΚΑΤΑΡΓΗΤΑΙ

Η διατύπωση που έχουν επιλέξει προσωπικά δεν μου αρέσει. Τουλάχιστον θα ζητούσα διευκρινίσεις, αν μπορούσα θα συμβουλευόμουν και δικηγόρο.

Το "οποιαδήποτε δυσλειτουργία" έτσι όπως το έχουν γράψει τους δίνει θεωρητικά το δικαίωμα αν σου χαλάσει το σαζμάν ή η μηχανή ή οτιδήποτε άλλο άσχετο με το τιμόνι να επικαλεστούν αυτό το έγγραφο αν το υπογράψεις και να μη σε καλύψουν. Άσχετα αν η αλλαγή του τιμονιού δεν έχει σχέση με το σαζμάν ή το μοτέρ ή με οτιδήποτε άλλο χαλάσει.

Αν αναφερόταν "ΟΥΔΕΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΤΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ" θα ήταν πιο σαφές.

Μη βιαστείς αν υπογράψεις θα έλεγα.

Επίσης κακό που δε δέχονται να το τοποθετήσουν. Είναι κι αυτό στα πλαίσια της αρχικής άρνησης και της "κάλυψής" τους.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.