Jump to content
GEOZN8

Aγορα Μετ/Νου Jetta 1.4 Tsi

Recommended Posts

Παιδια καλημερα!!!Μιας και εχω μπει στην διαδικασια πωλησης του octavia rs μου σκεφτομαι το επομενο αμαξι μου και ελπιζω γρηγορα με το καλο να ειναι

το vw jetta απο 2007 μοντελο και μετα σε 1.4 tsi κινητηρα!!!

Αυτο που δεν ξερω και θελω την γνωμη σας ειναι να παρω αυτο με τα 122hp η αυτο με τα 140hp??

Για το μοτερ μετα 122 εχω ακουσει καλα λογια ενω αυτο με τα 140 μου εχουν πει οτι εχει βγαλει καποια προβληματακια!!

Πειτε μου την γμωμη σας οσο αφορα την καταναλωση ποιο ειναι ποιο οικονομικο και κυριος απο μοτερ-βλαβες ποιο ειναι καλυτερο με τα λιγοτερα προβληματα!!!

Φιλικα Γιωργος!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!!!Μιας και εχω μπει στην διαδικασια πωλησης του octavia rs μου σκεφτομαι το επομενο αμαξι μου και ελπιζω γρηγορα με το καλο να ειναι

το vw jetta απο 2007 μοντελο και μετα σε 1.4 tsi κινητηρα!!!

Αυτο που δεν ξερω και θελω την γνωμη σας ειναι να παρω αυτο με τα 122hp η αυτο με τα 140hp??

Για το μοτερ μετα 122 εχω ακουσει καλα λογια ενω αυτο με τα 140 μου εχουν πει οτι εχει βγαλει καποια προβληματακια!!

Πειτε μου την γμωμη σας οσο αφορα την καταναλωση ποιο ειναι ποιο οικονομικο και κυριος απο μοτερ-βλαβες ποιο ειναι καλυτερο με τα λιγοτερα προβληματα!!!

Φιλικα Γιωργος!! :D

Σαν κάτοχος του 140 κ με 110000χμ απροβληματιστα σχεδόν αν εξαιρεσις καποια ψηλα τα οποια ηταν αστοχίες της vw κ τα βγαζουν σχεδον σε ολα (σκαστρα n75 κ μαγνητικη) στο προτείνω με κλειστα ματια τα 140-150 κινούνε το κασομα των 1400 κιλων ικανοποιητικά τα 122 130 μου φαίνονται λίγα.Οσο για καύσιμο το πόδι σου το ορίζει το αμάξι χαμηλά ειναι αρκετά οικονομικό ψηλά σαν μικρο τουρμπατο καίει αλλα κ πάλι οχι τρελά πράγματα.Κ παίζει απο οτι έχω δει γύρω στα 13000.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια κατασταληξα και σημερα τελικα πηρα και εγω το vw jetta 1.4 tsi 140hp

σε μαυρο του 2008. :rolleyes: Οποτε και με την βουλα (οχι την βαβατση)ειμαι ουσιαστικο μελος.

Και μιας και μου αρεσει το σκαλισμα αλλαξα κιολας της μαμα 16 ζαντες σε 17 μαμα απο το golf gt

νομιζω αν δεν κανω λαθως ειναι οι bbs.Φωτο απο το τουτου συντομα και ελπιζω γρηγορα

νατα πουμε στην επομενη συναντηση γιατι οι αποριες ειναι πολλες!!! :thumbsup:

Edited by GEOZN8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.