Jump to content
kouliss

Εκδρομή Στην Γερμανία

Recommended Posts

Η διαδρομή που έκανε το κομβόι μας ήταν αυτή που φαίνεται κάνοντας κλικ εδώ (http://goo.gl/mnjp3) !

Link to comment
Share on other sites

5138 χιλιομετρα γεμάτα περιπέτεια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο στους διογρανωτές που έκαναν το ονειρο μας πραγματικότητα ιδιαίτερα στον Λευkooli κ τον Douma !!!!!!!!!!!

Στη Σερβια πολλα VW μας χαιρετησαν . Το μουσειο , το εργοστασιο , η πιστα , η επιλεγμενη διαδρομη ολα ηταν ΤΕΛΕΙΑ !!

Τα τοπια μαγευτικα , ειδικα η διαδρομη για HARZGERODE που καποιοι πηγαμε να φαμε .

Καθημερινα πολλες μπυρες , πολυ γελιο , αρκετο φαι κ η καλυτερη παρεα του vwclub εκανε αυτη την εκδρομη αξεχαστη ....

Το μονο αρνητικο οτι χαλασε το αμαξι μου κ ισως να δημιουργησα προβλημα στο κομβοι , το θετικο οτι η επισκευη του εγινε στην Γερμανια οχι στο εργοστασιο αλλα απεναντι στην αντιπροσωπεια .. Αν κ προσπαθησα να το επισκευασω κ στην Αυστρια αλλα δεν ειχαν το ανταλλακτικο... (θα ηθελα να ευχαριστησω κ τον Μιχαλη MRD για τη βοηθεια του)

Οσοι ειμασταν εκει θα μπορουσαμε να γραφουμε με τις ωρες για αυτα που ζησαμε κ νιωσαμε .

Μια συγκινηση κ ανατριχιλα βλεπονταν τη γραμμη παραγωγης , ενα σφυξημο στο στομαχι βλεπωντας το μουσειο .

Ολα οσα ειδαμε τυπωθηκαν για τα καλα μεσα στην καρδια μας.

Ενα ειναι σιγουρο ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ VW AYTOKINHTO !!!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ VWCLUB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας ευχαριστω για ολα .

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως το ταξιδι ηταν μια μεγαλη εμπειρια για ολους μας...μια μεγαλη παρεα μια ευχαριστηση παρεα παρ τις δυσκολιες καταφερε να φτασει στο εργοστασιο που παρηγαγε τα αγαπημενα σε ολους μας αυτοκινητα.......συγχαρητηρια σε οσους ετρεξαν (αλλοι πολυ αλλοι λιγοτερο)...

το αποτελεσμα ειναι ενα ......

η παρεα της πεμπτης ειναι ακομα στην κορυφη

για παντα vw club....

Link to comment
Share on other sites

οι πρώτες φωτογραφίες μπήκαν ήδη στο άλπμουμ....

Απολαύστε τες...

Μέχρι το βράδυ θα τις βάλω όλες...

Link to comment
Share on other sites

εμένα τις δείχνει μια χαρά παιδιά....το πρόβλημα το μετέφερα στον κοσμά όπως μου πατε και θα δει τί πρέπει να κάνει

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος προσπαθεί να ανεβάσει φωτογραφίες χωρίς να έχει κάνει σωστό login! Οι φωτογραφίες του Γιάννη είναι στο τέλος και εμφανίζονται.

Επίσης ανέβασα κι εγώ κάποιες φωτογραφίες που είχα!

Αυτές τις ημέρες ολοκληρώνεται η αντιγραφή του DVD που μας έδωσαν στο εργοστάσιο και μόλις ετοιμαστεί θα αρχίσει η διανομή!

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχικό δημοσίευμα, στην λίστα αρχείων, προστέθηκε ενδεικτικό κοστολόγιο της εκδρομής που μου προωθήθηκε απο κάποιο μέλος που συμμετείχε.

Link to comment
Share on other sites

Το αντίγραφο του DVD με τη παρουσίαση του εργοστασίου της VOLKSWAGEN που μας δόθηκε είναι έτοιμο και θα ξεκινήσει απο αυτή την εβδομάδα η διάθεση του στα μέλη της εκδρομής.

Σημειώνεται πως ήδη 3 απο τα αυθεντικά DVD κληρώθηκαν σε VIP μέλη κατά την Πανελλήνια Συνάντηση στην Καρδίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Hellenic VWClub - 22 – 30 Οκτωβρίου 2011,

Φώτα, ζώνες (μπρος – πίσω) ΟΛΟΙ… ξεκινάμε!!!

Δευτέρα 17 Οκτωβρίου

… γίνονται οι τελευταίες προετοιμασίες της εκδρομής και ενώ όλα έχουν κλειδώσει ακούγεται η πιθανότητα απεργίας των ναυτεργατών.

Τετάρτη 19 Οκτωβρίου

…ανακοινώνεται επίσημα η απεργία των ναυτεργατών μέχρι το πρωί της Παρασκευής. Αμέσως ξεκινάει ένας αγώνας να δημιουργηθεί πλήρες εναλλακτικό σχέδιο! Χαράζονται νέες πορείες. Υπολογίζονται εκ νέου τα έξοδα. Αναζητούνται πιθανά σημεία για στάσεις. Ένα πολύ δύσκολο βράδυ!

Πέμπτη 20 Οκτωβρίου

…ένα πολύ δύσκολο πρωινό ξεκινά. Συνεχή τηλεφωνική επικοινωνία με τους υπεύθυνους των Μινωϊκών γραμμών για τις εναλλακτικές λύσεις. Επικοινωνία με το ξενοδοχείο στην Αυστρία για αλλαγή του χρονοδιαγράμματος άφιξης. Επαλήθευση όλων των δυνατών κατευθύνσεων που είχαν συζητηθεί το προηγούμενο βράδυ. Έλεγχος των αποστάσεων και των πρόσθετων προαπαιτούμενων. Συζητείται η πιθανότητα αλλαγής της ημέρας επίσκεψης στο Autostadt από Δευτέρα σε Τρίτη. Όσοι έχουν δηλώσει συμμετοχή παίρνουν τηλέφωνο για να μάθουν νέα. Μια ακόμα επικοινωνία μεταξύ μας (Κώστας, Γιάννης, Κοσμάς) ως οργανωτική επιτροπή έχει ως αποτέλεσμα να καταλήξουμε σε τρεις σκέψεις μεταξύ αυτών σκεφτόμαστε και την λύση την χρήσης του οδικού δικτύου.

Ανακοινώνουμε τις προτάσεις μας στις 13:01. Παράλληλα ξεκινά η προετοιμασία για αυτό το εγχείρημα. Ανανέωση των κρατών που θα ισχύει η Πράσινη Κάρτα. Έκδοση διεθνών διπλωμάτων. Επικοινωνία με πρεσβείες για επαλήθευση.

Στις 17:38 πιθανολογείται η λήξη της απεργίας το Σαββάτο το πρωί.

Λίγο πιο μετά γίνεται μια ακόμη επικοινωνία με τις Μινωϊκές γραμμές και συμφωνούμε μια «πατέντα» που περιλαμβάνει την επιστροφή της αξίας των εισιτηρίων της αναχώρησης και παράλληλα την εκ νέου έκδοση όλων των εισιτηρίων στο λιμάνι της Ηγουμενίτσας σε περίπτωση τερματισμού της απεργίας. Ώστε αν συμβεί κάτι τέτοιο να φύγουμε τελικά με πλοίο το απόγευμα του Σαββάτου.

Στις 20:00 κάνουμε σύσκεψη και εκτιμούμε όλες τις πρόσφατες εξελίξεις, τα επιπλέον κόστη βενζίνης και διαμονής, τις ποινές ακύρωσης, και την επιθυμία αρκετών συμμετεχόντων για την πραγματοποίηση της εκδρομής μέσω του οδικού δικτύου. Αποφασίζουμε να συνεχίσουμε με όσα μέλη το επιθυμούν!

Γίνεται η συνάντηση μελών στο Ολύμπικο στο ΣΕΦ. Συμφωνούμε όλοι!

Ένα συναίσθημα χαράς μας διαπερνά όλους, νομίζω!

Παρασκευή 21 Οκτωβρίου

…Ο Κώστας έχει γενέθλια αλλά εμείς τρέχουμε να βγάλουμε διπλώματα και φωτογραφίες. Αναζητούμε τα γραφεία της ΕΛΠΑ. Τα γραφεία της ασφαλιστικής μας εταιρείας για την πράσινη κάρτα. Όλοι μιλάμε συνέχεια στο τηλέφωνο. Μιλάω με όλες τις πρεσβείες τουλάχιστον 1-2 φορές για σιγουριά.

Το πρωί κάποια στιγμή κάνω και ένα ακόμη έλεγχο στο αμάξι.

Νωρίς το απόγευμα επιτέλους ξεκινώ να μαζεύω ρούχα. Γεμίζω το αμάξι με νερά και τρόφιμα!

Μετά ξεκινώ να συμπληρώνω τον οδηγό της εκδρομής. Να ετοιμάζω τα βοηθητικά χαρτιά τα οποία είναι… πολλά!

Η ώρα 03:30 και μόλις τελειώνω για να κοιμηθώ.

Σαββάτο 22 Οκτωβρίου

…Πρωινό εγερτήριο αλά στρατού στις 05:45 Παραλαβή των μοναδικών συνεπιβατών μου Τάσο και Σωτήρη και βουρ για τα διόδια.

Συναντιόμαστε οι εκδρομείς και αφού κάνουμε τις προετοιμασίες μας ξεκινάμε για Θεσσαλονίκη. Στην διαδρομή επικοινωνούμε εκ νέου με τα καράβια και επαληθεύουμε την συνέχιση της απεργίας. Ήταν η πρώτη στιγμή μετά από τρεις μέρες που ήταν… «ΑΔΙΑΦΟΡΟ» νέο!

Συνεχίζουμε την πορεία μας και συναντιόμαστε διαδοχικά με όλα τα μέλη ανά την Ελλάδα που θα ταξίδευαν για Γερμανία!

Ένα ταξίδι που ξεκίνησε με πολλά απρόοπτα αλλά κατέληξε πανέμορφα και με πολλές αναμνήσεις.

Ίσως του χρόνου να σας διηγηθώ από την δική μου πλευρά τα όσα πέρασα στην διάρκεια του ταξιδιού.

Ευχαριστώ όλους εσάς που ήμασταν εκεί, μαζί, μια παρέα!

Ευχαριστώ τον Κώστα που ξεκίνησε το Hellenic VWClub!

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι, εγώ ευχαριστώ εσένα Κοσμά, εσένα Γιάννη (Ντούμα), εσένα Ανδρέα (blackadder) και τα υπόλοιπα παιδιά που ήσασταν δίπλα μου από την στιγμή που το VWClub ήταν ακόμη μια ιδέα!!!!

Και φυσικά ευχαριστώ θερμότατα ΌΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ που αγάπησαν αυτή την παρέα και την βοήθησαν & συνεχίζουν να την βοηθούν ώστε να μεγαλώνει & να ωριμάζει διαρκώς!

Link to comment
Share on other sites

Κωστa,ευχaριστουμε που ξεκινησες aυτην την "τρελa"....

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.