Jump to content
jimakos75

Βαψιμο Με Κομπρεσερ Αλλα Ποιο...?

Recommended Posts

Θα ηθελα την βοηθεια οποιου γνωριζει για βαψιμο απο αυτοκινητο εως και μαντρα !!!

Ψαχνω ενα μηχανημα κομπρεσερ και εχω βρει καποια με ροδες και φιαλη αλλα και καποια αλλα σχεδον φορητα.

Εχετε να μου προτεινετε ποιο προτιματε για βαψιμο απλων πλαστικων αλλα και τοιχου σπιτιου η ακομα και σαγρε φραχτη?

Παραθετω καποιες φωτο απο αυτα που εχω βρει.

http://hometools.skroutzstore.gr/p.BT-AC-200-24-OF-Kompreser-Aeros-4020505.82403.html

http://www.praktiker.gr/Product/black-decker-ladiou-24lt-aerofylakio-421?catNavId=85

Link to comment
Share on other sites

To πλαστικό χρωμα (αν εννοείς αυτό) σε τοιχο περνιέται με ρόλο σε σαγρε τοιχο παλι με ρολο, ρώτα τον χρωματοπωλείο της γειτονιάς σου.

Τα κομπρεσέρ που παραθετεις χρησιμοποιούνται για λαδομπογιές βερνίκια και αλλα παρόμοια υλικα. Για τα φορητά δεν το συζητάω είναι πετάμενα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

To πλαστικό χρωμα (αν εννοείς αυτό) σε τοιχο περνιέται με ρόλο σε σαγρε τοιχο παλι με ρολο, ρώτα τον χρωματοπωλείο της γειτονιάς σου.

Τα κομπρεσέρ που παραθετεις χρησιμοποιούνται για λαδομπογιές βερνίκια και αλλα παρόμοια υλικα. Για τα φορητά δεν το συζητάω είναι πετάμενα λεφτά

Σκεφτηκα αυτα με αερα και οχι με ρολο γιατι ειναι πολυ δυσκολο λογο μεγεθους του τοιχιου για παραδειγμα αλλα και ποσοτητα που θα χρειαζομαι για το ρολο.

Εχω δει να βαφουν αυτοκινητα με πιστολι, αυτα τα χρωμματα λογικα δεν ειναι πλαστικα ετσι?

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

οπότε μπορείς να βάψεις και τοιχο, δεν έχεις παρα να ρωτήσεις σε ένα χρωματοπωλείο. Έχω δει να βάφουν τοίχο με πιστόλι και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

οπότε μπορείς να βάψεις και τοιχο, δεν έχεις παρα να ρωτήσεις σε ένα χρωματοπωλείο. Έχω δει να βάφουν τοίχο με πιστόλι και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό.

Προσπαθω να καταλαβω ποια συσκευη, φορητη η με αεροσυμπιεστη θα με βοηθησει να κανω οσο γιντε περισσοτερες δουλειες , οπως βαψιμο πλαστικων αυτοκινητου, ζαντας και βαψιμο σπιτιου , αυτο δεν ξερω αν κανουν δουλεια και οι μικρες φορητες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα στα λινκ που εχεις βαλει ειναι καταλληλα για την δουλεια που θες.

Αα επειδη καταλαβαινω οτι δεν εχεις ιδεα σου λεω οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να φτασεις επιπεδο μπογιατζη.πλαστικα θελουν βαψιμο πρωτα με επιπλεον υλικα πριν το τελικο χρωμα (surfacer) και μετα το χρωμα βερνικι. Θελεις φουρνο για μελωμα του χρωματος και για.να ποτισει καλα.

Ξεκινα με το τοιχιο πρωτα που αν καταλαβα καλα θες τσιμεντοχρωμα και οχι πλαστικο και μετα πηγαινε στα.πλαστικα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα στα λινκ που εχεις βαλει ειναι καταλληλα για την δουλεια που θες.

Αα επειδη καταλαβαινω οτι δεν εχεις ιδεα σου λεω οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να φτασεις επιπεδο μπογιατζη.πλαστικα θελουν βαψιμο πρωτα με επιπλεον υλικα πριν το τελικο χρωμα (surfacer) και μετα το χρωμα βερνικι. Θελεις φουρνο για μελωμα του χρωματος και για.να ποτισει καλα.

Ξεκινα με το τοιχιο πρωτα που αν καταλαβα καλα θες τσιμεντοχρωμα και οχι πλαστικο και μετα πηγαινε στα.πλαστικα.

Σε ευχαριστω, αυτο για το τσιμεντοχρωμα δεν το ηξερα, να σαι καλα !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.