Jump to content
Guest Nightangel

Golf Mk5 Gti Owners

Recommended Posts

Τίποτα μεγάλε. Και αφού είσαι σχοδόν σίγουρος, να ξέρεις ότι το αυτοκίνητο είναι πολύ καλό και δεν θα το μετανοιώσεις. Δεν έχει βγει άδικα το καλύτερο! Και μετά την απόκτηση του, ότι θες, εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikos1979
FILE NIKO PARE TO GOLF V GTI EDITION 30

Το σκέφτηκα και αυτό...και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου...αλλά φεύγουμε πολύ με τα έξτρα που σκέφτομαι να βάλω...και να σας πω την αλήθεια, δε μου αρέσουν οι μαύρες ζάντες...άλλωστε αργότερα αν είναι με 1000 ευρώ από την ΜΤΜ πάει 245ΗΡ αν δε κάνω λάθος.

Βέβαια το Edition 30 έχει τρομερή συλλεκτική αξία...αλλά φοβάμαι ότι θα φύγω πολύ από το budget...upper limit έχω θέσει τα 37,000. Εκεί πρέπει να "φρενάρω" τον εαυτό μου.

Link to comment
Share on other sites

εφοσον το οριο σου ειναι τα 37 μια χαρα καθεται και το επετειακο...

μη ξεχνας οτι θα εχεις κατι ξεχωριστο δεν ειναι μονο θεμα αλογων..

εχεις κ μια διαφορετικη βαση για να ανεβεις λιγο παραπανω μαλλον απο οτι το απλο gti..

Link to comment
Share on other sites

Guest manmag4

Φιλε GTI χωρις δευτερη κουβεντα εκανα πρωτη αλλαγη λαδιων(5-30) + φιλτρο + εργατικα 135 ευρω. Καποιος κολοτριγμος(οχι παντα) στον κεντρικο αεραγωγο οπως σε ολους .. και απο εκει και υστερα ολα αριστα...Μην ξεχνας οτι θα εχεις αμαξι θρυλο ενω τα αλλα απλως ειναι πολυ καλα αυτοκινητα ...Σκεψου και την μεταπωληση? :)επι ευκαιρια Geopan πως αντιμετωπισες αυτον τον τριγμο?

Edited by manmag4
Link to comment
Share on other sites

Guest Nikos1979
MPOREIS NA DIALEKSEIS KAI THS ZANTES THS BBS EINAI XORIS XREOSI

babycars046tx5.jpg

babycars048rg3.jpg

Σοβαρά?? Δε το ήξερα!

Ενδιαφέρον. Καλά σαν έξτρα ξένον θα βάλω τα εργοστασιακά οπωσδήποτε...οπότε σκέφτομαι να θυσιάσω το navigator για το Edition 30...αν δε κάνω λάθος έχει στάνταρ DSG?

Τιμή?

Φίλε GOLF R32 φαίνεται ότι αυτές οι φώτο είναι από κάποια έκθεση...αν είναι στην Αθήνα...από ποια είναι να πάω να το δω από κοντά?

Ευχαριστώ παιδιά ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά?? Δε το ήξερα!

Ενδιαφέρον. Καλά σαν έξτρα ξένον θα βάλω τα εργοστασιακά οπωσδήποτε...οπότε σκέφτομαι να θυσιάσω το navigator για το Edition 30...αν δε κάνω λάθος έχει στάνταρ DSG?

Τιμή?

Φίλε GOLF R32 φαίνεται ότι αυτές οι φώτο είναι από κάποια έκθεση...αν είναι στην Αθήνα...από ποια είναι να πάω να το δω από κοντά?

Ευχαριστώ παιδιά ξανά!

H PHOTOS EINAI APO GERMANY STHN ELLADA DEN KSERO AN UPARXEI KAPOU GIA NA DEIS ENA APO KONTA TA PAIDIA POU MENOUN ATHENS H SALONICA MPOROUN NA SE BOITHISOUN PERISOTERO

Link to comment
Share on other sites

Θεός είσαι! ΧΑΧΑΧΑ! Κόπηκα στο γέλιο!

Παράγγειλες;

¶σε Δημήτρη, πρέπει να τελειώσουμε το καινούριο σπίτι για να μετακομίσουμε το καλοκαίρι και τα λεφτά της αποζημίωσης ήρθαν κουτί. Πρέπει να περιμένω να δούμε πως θα πάει το σπίτι και πόσα λεφτά θα φάει και μετά. Υπολογίζω γύρω στον Ιούλιο να το έχω. ¶ντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά?? Δε το ήξερα!

Ενδιαφέρον. Καλά σαν έξτρα ξένον θα βάλω τα εργοστασιακά οπωσδήποτε...οπότε σκέφτομαι να θυσιάσω το navigator για το Edition 30...αν δε κάνω λάθος έχει στάνταρ DSG?

Τιμή?

Φίλε GOLF R32 φαίνεται ότι αυτές οι φώτο είναι από κάποια έκθεση...αν είναι στην Αθήνα...από ποια είναι να πάω να το δω από κοντά?

Ευχαριστώ παιδιά ξανά!

Φίλε μου, το επετειακό έχει:

- Καθίσματα σε συνδυασμό ύφασμα Interlagos και δέρμα και είναι και θερμενόμενα

- Βαμμένα περιμετρικά πλαστικά στο χρώμα του αμαξώματος

- Τιμόνι με κόκκινες ραφές και πατάκια με κόκκινες ραφές

- Λεβιές ταχυτήτων με σχήμα μπάλας του golf

- Και το καλύτερο έχει τον ΤFSI του νέου S3.

Όσο για τις επιλογές των extra είναι όσες και για το απλό. Βγαίνει και σε manual και σε DSG. Εμένα με xenon, sunroof, τεμπέλη και καμιά 300αριά ¤ ακόμα σε extra, μου βγήκε 37.555¤. Πολλά τα χρήματα και στην ουσία παίρνεις Golf. Αν θέλεις να ξεχωρίζεις, φυσικά και αξίζει. Διαφορετικά το "νορμάλ". ¶σε που οι αντιπρόσωποι δεν ξέρουν να κάνουν σερβις στα δικά μας, θα ξέρουν σε αυτό; Ή θα το πηγαίνουμε στην Audi;

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι 300¤ στοιχίζουν τα υπόλοιπα έξτρα. Οθόνη πλας και καθρέπτες ανακλινόμενους ηλεκτρικά. Μόνο xenon και ηλιοροφή να βάλεις, ξεπερνάς τα 2000¤ Οπότε βάλε και τα 35000¤ που κάνει το edition 30 και πας 37000¤

Link to comment
Share on other sites

33.850 ευρώ στην τρίθυρη έκδοση και 34.830 ευρώ στην πεντάθυρη με το χειροκίνητο κιβώτιο έξι σχέσεων

με το εξατάχυτο κιβώτιο DSG διαμορφώνονται στα 36.000 και 36.980 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

33.850 ευρώ στην τρίθυρη έκδοση και 34.830 ευρώ στην πεντάθυρη με το χειροκίνητο κιβώτιο έξι σχέσεων

με το εξατάχυτο κιβώτιο DSG διαμορφώνονται στα 36.000 και 36.980 ευρώ.

33850+600¤ το μεταλλικό χρώμα+550¤ τα έξοδα του υπουργείου και πινακίδες, πάμε 34.900¤. Τις ξέρω τις τιμές. Μην ξεχνάς ότι έχω πάρει προσφορά για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. B)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλληκαρια που εχετε το αυτοκινητο των ονειρων μου!Ειμαι σχεδον αποφασισμενος να προχωρησω στην αγορα ενος GOLF GTI.Θα ηθελα ομως πρωτα να μου δωσετε τα φωτα σας για καποιες αποριες που εχω.Καταρχην απο αξιοπιστια τι λεει?Εχει καποια συνηθησμενα προβληματα ηλεκτρικα,μηχανικα,τριγμων κτλ?Η οθονη plus τι ακριβως ειναι?Η ηλιοροφη ειναι αξιοπιστη(τριζει,κολλαει)?Το DSG ειναι βολικο η να προτιμησω χειροκινητο?Βεβαια με την αγορα θα κανω και επεκταση εγγυησης αλλα θελω να ειμαι οσο το δυνατον σιγουρος γιατι δεν ειναι και λιγα τα ευρω που θα δωσω.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε γιατί και εμενα με ενδιαφέρει το θέμα.Αρχες καλοκαιριού θα παραγγείλω και εγώ κατι.Μέχρι στιγμής έχω απορρίψει όλα τα υπολοιπα και έχω καταλήξει αναμεσα σε GTI kai TypeR.Ο R32 μου έχει φάει τα αυτιά να πάρω το GTI αν και το άλλο με συμφέρει περισσότερο οικονομικά.Βαλτε και μια παραμετρο ακόμα.Στα service ξυρίζουν ή είναι νορμάλ.Πχ το πρώτο γενικό πόσο κοστίζει?

Link to comment
Share on other sites

απο που βγαζεις το συμπερασμα οτι σε συμφερει το ταπερ οικονομικα?

καταρχας απο οτι διαβασα στους τροχους θα ξεκιναει απο τα 30χιλ κ δεν θα χει καν κλιματισμο..

εκτος αν λες για καταναλωση που εκει που θα χρειαζεται να δουλευει ο vtec μονο λιγο δε θα καταναλωνει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.