Jump to content
Guest Nightangel

Golf Mk5 Gti Owners

Recommended Posts

Σαββας καφε?

Κατα τις 7:30_8 να παμε για κανα καφε...

Λεω να αλλαξουμε παραστασεις και να κατεβουμε προς τα κατω..

Να δω δαχτυλακια(και οχι τα μεσαια εξυπνοι) :)

Link to comment
Share on other sites

Να δω δαχτυλακια(και οχι τα μεσαια εξυπνοι) :)

Πες οτι αυτο ηθελες να δεις........................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κάποιος την διεύθυνση του αντιπροσώπου της ΜΤΜ στην Ελλάδα;

Η διεύθυνση που υπάρχει στο γερμανικό site της δεν παίζει. Σήμερα έκανα μια βόλτα από την Δοϊράνης στην Καλλιθέα και το

μαγαζί στο 135 ήταν άδειο.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει...

Λεει απο έξω MTM -KLEEMAN...

Είναι ένα μαγαζι με διακοσμιτικά τουβλα γύρω γύρω και γκρί γκαραζόπορτες...Είναι περίπου από πίσω απο την αστύνομία στην συγγρού...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει...

Λεει απο έξω MTM -KLEEMAN...

Είναι ένα μαγαζι με διακοσμιτικά τουβλα γύρω γύρω και γκρί γκαραζόπορτες...Είναι περίπου από πίσω απο την αστύνομία στην συγγρού...

Ευχαριστώ, προφανώς δεν το παρατήρησα θα κοιτάξω να την ανεβαίνω την επόμενη φορά οπότε πιστεύω να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

απο την απεναντι πλευρα κοιταξες?? :huh:

Προφανώς δεν κοίταξα καλά. Θα ήταν και κλειστά σήμερα οπότε δεν το πρόσεξα.

Θα ξαναπεράσω κάποια στιγμή.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οι γκαραζόπορτες ποτε δεν είναι ανοιχτές...Παρα μόνο οταν είναι να μπει καποιο αμάξι μέσα...

Σαββατο είναι ανοιχτός , μέχρι τις 1(Νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 3500km και έχει κάψει κάτι λιγότερο από 1λίτρο!!! Ας ελπίσω οτι φταίει το οτι είναι καινούριο ακόμη! Αν και έκανα βλακεία και δεν έλεγξα τα λάδια όταν το παρέλαβα και χρειάστηκε στα 1000km που το τσέκαρα να συμπληρώσω μισό λίτρο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 3500km και έχει κάψει κάτι λιγότερο από 1λίτρο!!! Ας ελπίσω οτι φταίει το οτι είναι καινούριο ακόμη! Αν και έκανα βλακεία και δεν έλεγξα τα λάδια όταν το παρέλαβα και χρειάστηκε στα 1000km που το τσέκαρα να συμπληρώσω μισό λίτρο!

Εμένα στα πρώτα 4000 χιλιόμετα είχε κάψει περίπου 700 κυβικά εκατοστά. Μου είχε φανεί αρκετό αλλά τα χιλιόμετρα έγιναν μέσα στον Αύγουστο και συν τοις άλλοις μετά το στρώσιμο άρχιζα να το πιέζω και αρκετά. Πήρα μια ανησυχία και εγώ όπως και εσύ τώρα αλλά από εκεί και έπειτα και μέχρι τώρα στα 10.000 χιλιόμετρα δεν έχει κάψει καθόλου παρόλο που δεν το "σέβομαι" και ιδιαίτερα ! Τηρώ βέβαια ευλαβικά όλα τα απαραίτητα που πρέπει να κάνουμε για να έχουμε καλή συμπόρευση από έναν αντικειμενικά πολύ καλό και με ελάχιστα προβλήματα κινητήρα (εννοώ σταδιακό άνοιγμα μέχρι να ζεσταθούν όλα τα παρελκόμενα, σωστο "κρύωμα" κ.α)

Νομίζω ότι όλα είναι οκ πάντως με το λαδάκι σου. Αν μου επιτρέπεις πάντως μια συμβουλή, μην τον αμελείς τον έλεγχο. Εγώ κάθε 1000-1500 χλμ και ανάλογα τη χρήση ρίχνω μια ματιά. Είναι βαρετό βέβαια αλλά το λαδάκι είναι η "τροφή" του κινητήρα και όχι η βενζίνη! ¶λλωστε ας μην ξεχνάμε και τους φουκαράδες με τα RX8 που όπου και να γυρίσουν το βλέμμα τους μέσα στο αυτοκίνητο τους βλέπουν το περιβόητο μήνυμα "παρακαλώ κάθε δύο γεμίσματα στο ρεζερβουάρ ελέγχετε τη στάθμη λαδιού" ! εκεί πραγματικά θα βαριόμουνα !

Link to comment
Share on other sites

Επείδη δεν είναι το πρώτο μου turboκίνητο του ομίλου πάντα κυκλοφορώ με ένα λίτρο μαζί μου γιατί ξέρω οτι καίει. Τα κοιτάω μια φορά κάθε δύο βδομάδες συνήθως η μετά από μεγάλο ταξίδι.

Υπέθεσα πως η αυξημένη κατανάλωση ωφείλεται στο οτι ο κινητήρηας είναι ακόμη καινούριος και σφιχτός αλλά ήθελα να δω όντως είναι έτσι η έτυχε μόνο σε εμένα! Προς τα παρών δεν ανυσηχώ θα ανυσηχώ αν συνεχίσει έτσι και μετά τα 10.000χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Του Αγ.Δημητρίου σήμερα και με τόσες υποχρεώσεις ξέρεις τι χεράκια θα δεις... ;)

Υ.Γ : Τα πράγματα τα έχεις παραγγείλει??

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε Jimako και Liquid!

ΔΕ θα μπορέσω να ακολουθήσω σήμερα, πρέπει να πάω στον κουμπάρο μου που γιορτάζει. Την επόμενη Παρασκευή όμως I'll be there!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παλικάρια!

Θα κάνουμε τίποτα σήμερα? Αν ναι, θα ακολουθήσει και ο Βασίλης αλλά και ένας άλλος φίλος με μαύρο GTI. ¶ντε να κουνηθούμε λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παλικάρια!

Θα κάνουμε τίποτα σήμερα? Αν ναι, θα ακολουθήσει και ο Βασίλης αλλά και ένας άλλος φίλος με μαύρο GTI. ¶ντε να κουνηθούμε λίγο!

Όταν λες να κουνηθούμε ενοείς κάπως έτσι?

http://birdloversonly.blogspot.com/2007/09...this-dance.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.