Jump to content
Guest Nightangel

Golf Mk5 Gti Owners

Recommended Posts

Λογικο μιας και το s3 ειναι πιο βαρυ και τετρακινητο!Βεβαια στα ψηλα αφου εχει k04 γεμιζει πολυ καλυτερα και γιαυτο σε περασε!Μπραβο Αντωνη για το ανοιγμα σου! :D

Δεν ειναι μονο πως η ΚΟ4 γεμιζει πιο καλα ψηλα,ειναι πως το βαρος μετα απο καποια χιλιομετρα δεν ειναι Νο1 λογος...η αδρανεια της μαζας εχει πλεον ξεπεραστει σε αυτα τα χιλιομετρα.Ειναι και πιο δυνατο,λογικο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε επιστήμονα, τι είπες τώρα; Έτσι είναι, η μάζα παίζει ρόλο σε βαριές επιταχύνσεις. Σε μεγάλες ταχύτητες όπου η δύναμη που ωθεί το όχημα αρχίζει και μικραίνει, λόγο αεροδυναμικής, ο παράγωντας της μάζας έρχεται σε 2η μοίρα. Σε μεγάλες ταχύτητες πρώτο ρόλο έχει ο αεροδυναμικός σχεδιασμός του οχήματος και η δύναμη του κινητήρα.

Εγώ κάτι άλλο θέλω να σχολιάσω. 4κίνητο, έστω και τύπου Ηaldex και δεν έχει απώλειες στα ψηλά; Τόσο καλή είναι η δεύτερη γενιά;

Σήμερα για καφέ; Έχω καιρό να σας δω και μου έχετε λήψει...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , εγω θα λείπω στα ξένα απο μεθαύριο , μεχρι το Σαββατο...

Αλλα μετα, δλδ μεγάλη εβδομάδα , ποιοι είναι μέσα για ένα Meeting όλο τρέλα και κορδέλα?χαχαχχαχαχαα

Ρίχτε ημέρες & ώρες (αλλα να είναι γυρω στις 9-10 + για να έρθουν και άτομα που δεν μπορούν νωρίτερα)

¶ντε αφήνω στο πόδι μου τον tony...χαχχαα(Mου θυμίζει πολυ "The godfather" η όλη φάση)

Υ.Γ 1 Να γίνουν και οι προσκλήσεις σε καποια μέλη απο το Bmw-motorsport...Nα κάνουμε μετα καμια βολτούλα με πολύ τζέρτζελο(βλ. 2 Μ3, 1 335 Hartge, 4 gti , 1 porsche 911 turbo, και ένα POLO 9N)

Υ.Γ 2 Όποιοι νέοι μην διστάσουν να έρθουν , δεν δαγκώνουμε ;):D :D

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ιδεα....ειναι λογω καιρου πολυ καλη καποια συναντηση προς ανατολικη αττικη....πορτο ραφτη κ.α.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , εγω θα λείπω στα ξένα απο μεθαύριο , μεχρι το Σαββατο...

Αλλα μετα, δλδ μεγάλη εβδομάδα , ποιοι είναι μέσα για ένα Meeting όλο τρέλα και κορδέλα?χαχαχχαχαχαα

Ρίχτε ημέρες & ώρες (αλλα να είναι γυρω στις 9-10 + για να έρθουν και άτομα που δεν μπορούν νωρίτερα)

¶ντε αφήνω στο πόδι μου τον tony...χαχχαα(Mου θυμίζει πολυ "The godfather" η όλη φάση)

Υ.Γ 1 Να γίνουν και οι προσκλήσεις σε καποια μέλη απο το Bmw-motorsport...Nα κάνουμε μετα καμια βολτούλα με πολύ τζέρτζελο(βλ. 2 Μ3, 1 335 Hartge, 4 gti , 1 porsche 911 turbo, και ένα POLO 9N)

Υ.Γ 2 Όποιοι νέοι μην διστάσουν να έρθουν , δεν δαγκώνουμε :):rolleyes::D

Αυτό το Polo με τα πολλααααά λες; 6Ν είναι ρε μινάρα. :D

Καλή η ιδέα σου και φυσικά είμαι μέσα... αρκεί να μην έχω να πάω εκκλησία...

Link to comment
Share on other sites

Να τι έπαθα το πρωϊ σήμερα.... σταματάω κάτω από το γραφείο και πριν σβήσω τη μηχανή βλέπω την κεντρική οθόνη αν σβήνει και να μένει αναμένη μια γραμμή μόνο οριζόντια απ'άκρη σε άκρη στην οθόνη (1 pixel)... !!! Έσβησε μονάχα όταν έβγαλα το κλειδί, περίμενα 30 secs και έβαλα πάλι μπροστά...

Περίεργο ε;

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει και σε μένα αυτό. 2 φορές με διαφορά ενός χρόνου. Στον "Φιλοσίδη"μου είπανε ότι έχει βγει update για την οθόνη. Το κάνανε στα πλαίσια της εγγύησης. Δεν ξέρω βέβαια αν διορθώθηκε κάτι αλλά εδώ και ένα μήνα δεν μου το ξανάκανε!

Link to comment
Share on other sites

¶σχετο, το Σάββατο γνώρισα τον Δημήτρη (LiquidGTI). Είναι το πρώτο μέλος του Club που γνωρίζω επισίμως, γέλασα πολύ και γενικά πέρασα ωραία αν και στα όρθια αφού συναντηθήκαμε απλώς για να πάρω τη CDιέρα του. Δημήτρη επλίζω να μην έστησες πολύ τον φίλο σου! Αν κανονίσετε ποτε για καφέ πάρτε κανενα τηλ. να έρθω να γνωρίζω και τους υπόλοιπους!

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.