Jump to content
nikoskallithea

New 8" Inch Dvd Gpg Multimedia

Recommended Posts

20118495728542.jpg

ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

New As-7609G 8" Inch Dvd Gpg Multimedia

Στην αγορά εμφανίστηκε τον Αύγουστο ενα νεο μηχάνημα το AS-7609G απο την (Audiosources (Shenzhen) Limited) το μηχάνημα δουλευει στα πρότυπα και των υπολοίπων Κινέζικων απλά έχει 8" οθόνη.

Υπεύθυνη για οσους ενδιαφέρονται ειναι η γνωστή Lily

email: sales@audiosources.net

Οτι απορίες λοιπόν εχετε μιλάτε κατ' ευθείαν μαζι της, εγω επειδή εχω κάποια ενημέρωση απο την εταιρεία θα σας δώσω μια γεύση.

Το μηχάνημα έρχεται απο την Κίνα με τα γνωστά χαρακτηριστικά, εδώ να πω οτι οπως και ολα τα κινέζικα δεν υποστηρίζει ονόματα στους σταθμούς και οπως φαντάζομαι ουτε Phone book(δίκη μου εκτίμηση το Phone book).

http://www.audiosour...uct.asp?id=1146

Η τιμη τώρα ειναι. παραθέτω το μαιλ της lily's

350usd AS-7609G

65usd Mpeg4

80usd Shipping

20usd Paypal fee

Total =515usd

με την σημερινή ισοτιμία 515.00 USD=372.496 EUR

ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

New 8" Inch Dvd Gpg Multimedia

Εναλλακτικά μπορείτε να αγοράσετε απο ενα φιλο το 8". Υπαρχουν δύο τύποι, το ενα έχει επεξεργαστή ARM11 στα 600Mhz και ο δεύτερο στα 500Μhz.

Μονό να σημειώσω οτι για όσους το πάρουν, θελουν επιπλέον μια κεραία ψηφιακής TV και ένα αντάπτορα για την κεραία του ραδιοφώνου.

Το μηχάνημα το δοκίμασα και δουλευει άψογα, πέραν απο τα κλασικά που ξέρουμε ολοι cd,dvd,navi

Το μηχάνημα συνεργάζεται άψογα με τις ενδείξεις Κλιματισμού, εργοστασιακών αισθητήρων όπισθεν, τιμόνι.

εμαιλ: autoparts.papas@gmail.com

Τα χαρακτηρίστηκα του είναι τα κάτωθι

Using SiRFprimaTM TT442 high performance dual-core ARM11 processor

(600MHz frequency +300 MHz DSP), performance increased significantly,

even 800 * 480 resolution also run smooth, support up to 1024 * 768

resolution. WINCE6.0 operation system

Memory :128MB SDRAM

Operation System: WINCE6.0

Storage: 1GB (support up to 8GB)

1) High definition TFT digital LCD, Resolution: 800*RGB*480

2) Can playback MP3,WMA,MP4,AVI,JPEG and so on from USB, SD/MMC card

3) Built-in universal steering wheel control. While according to customer preferences, self-set steering wheel on the functions of the various functions

4) AM/FM tuner with 30 presets (18FM, 12AM)and RDS function

5) Super anti-shock system

6) Built-in amplifier: 4*50 watts

7) Compatible with DVD/DVD-RW/CD-R/CD-RW/MP4/MP3/JPEG/WMA/DIVX

Four ways RCA Output, two ways Video output, Two ways Audio Input, One way Video Input,1 camera video input.

9) Built-in Bluetooth with caller ID display, microphone for mobile hands-free & mp3 playback(Supports A2DP Bluetooth music playback functions)

10) Phone book function

11) Built-in DVB-T Μpeg-4 & Mpeg-2

12) Ipod function

13) Built-in GPS

14) Arm11 system,Adopt Win CE 6.0.,More responsive, running faster, life longer(some models have other configuration)

15) 3D interface,function icons can be drag and set as you like.Pre-set 18 background pictures for the main interface, Also can scan the pictures of SD card and set it as background.and Pre-set Car Brand logo to set as background. At radio&CD playing state have dynamic beating patters following the sound rhythm.

16) PIP function(Picture in picture)

17) Two-zone funciton means can enjoy diffirent items between master unite and external monitor or other device.

18) Virtual 8 discs function.

19) Built-in CANBUS

ΤΡΙΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_

8" Inch Dvd Gpg Multimedia

Απο την e-wells.com

Λεπτομέρειες απο την Μονικα

http://www.e-wells.com/contact.asp

Οι τιμές είναι οι παρακάτω.

Multimedia machine 8" with ARM 600MHZ.

Price:USD270 for analog TV,with build in GPS,Bluetooth,Canbus,IPOD.

Optional: USD40 for DVB-T.

USD65 for MPEG4.

USD20 for TMC.

Υπάρχει και μια χρέωση για το παυπαλ

best wishes!

monica

Καλές αγορές

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Στην αγορα εμφανίστηκε τον Αύγουστο ενα νεο μηχάνημα το AS-7609G απο την (Audiosources (Shenzhen) Limited) το μηχάνημα δουλευει στα πρότυπα και των υπολοίπων Κινεζικων απλα εχει 8" οθονη.

Υπεύθυνη για οσους ενδιαφέρονται ειναι η γνωστή Lily

email: sales@audiosources.net

Οτι απορίες λοιπόν εχετε μιλάτε κατ' ευθείαν μαζι της, εγω επειδή εχω κάποια ενημέρωση απο την εταιρεία θα σας δώσω μια γεύση.

Το μηχάνημα έρχεται απο την Κίνα με τα γνωστά χαρακτηριστικά, εδώ να πω οτι οπως και ολα τα κινέζικα δεν υποστηρίζει ονόματα στους σταθμούς και οπως φαντάζομαι ουτε Phone book(δίκη μου εκτίμηση το Phone book).

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1146

Η τιμη τώρα ειναι. παραθέτω το μαιλ της lily's

350usd AS-7609G

65usd Mpeg4

80usd Shipping

20usd Paypal fee

Total =515usd

με την σημερινή ισοτιμία 515.00 USD=372.496 EUR

20118495728542.jpg

Καλές αγορές

Φίλε Νίκο καλησπέρα,

To είδα και εγλω το μηχάνημα αυτό αλλα δεν έχω καταλάβει αν το mpg4 είναι ενσωματομένο ή χωριστά απο την πηγή???

Επίσης θε έχει αυτό πρόβλημα στο να τρώει την μπαταρία???

Ποία η γνώμη σου???

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο ίδιο στην όψη με το δικό μου http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=47332&st=0

Μόνο που εγώ προτίμησα με 27€ περισσότερα να πάρω το άλλο που έχει Μpeg-4 και επιπλέον Μpeg-2, 8 εικονικά CD, έχει παράθυρο στο παράθυρο το γνωστό ΡΙΡ, δηλαδή πχ στο παράθυρο της τηλεόρασης ένα μικρό παράθυρο που να δείνει το GPS.

Επίσης το δικό μου έχει την νέα γενιά των δυπήρινων επεξεργαστών high performance dual-core ARM11 processor

στα (600MHz frequency +300 MHz DSP)και όχι 533ΜΗz. Και φυσικά όπως αρμόζει σε ένα μηχάνημα που σέβεται τον εαυτό του να έχει αθόρυβο ανεμιστήρα για ψύξη και όχι τις αρχαίες ψύκτρες.

audiosource.jpgbackwq.jpg

Άν και τα μενού δεν έχουν καμία σχέση αυτό είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό.

Δεν κατάλαβα τι ενοείς "οτι οπως και ολα τα κινέζικα δεν υποστηρίζει ονόματα στους σταθμούς και οπως φαντάζομαι ουτε Phone book(δίκη μου εκτίμηση το Phone book)."

Εμένα δείχνει και τον τηλεφωνικό κατάλογο και τις εισερχόμενες και τις εξερχόμενες κλήσεις.

imag1302.jpgimag1303.jpg

imag1300.jpgimag1301.jpg

Επίσης η γνωστή Lily μου είπε ότι τα κουμιά βγαίνουν μόνο σε κόκκινο και σε πράσινο χρώμα. Πολύ πιθανόν να ακολουθήσουν και αυτοί και να τα βγάζουν στο διαυγές άσπρο που έχουν αρκετά νέα μοντέλα του group.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο ίδιο στην όψη με το δικό μου http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=47332&st=0

Μόνο που εγώ προτίμησα με 27€ περισσότερα να πάρω το άλλο που έχει Μpeg-4 και επιπλέον Μpeg-2, 8 εικονικά CD, έχει παράθυρο στο παράθυρο το γνωστό ΡΙΡ, δηλαδή πχ στο παράθυρο της τηλεόρασης ένα μικρό παράθυρο που να δείνει το GPS.

Επίσης το δικό μου έχει την νέα γενιά των δυπήρινων επεξεργαστών high performance dual-core ARM11 processor

στα (600MHz frequency +300 MHz DSP)και όχι 533ΜΗz. Και φυσικά όπως αρμόζει σε ένα μηχάνημα που σέβεται τον εαυτό του να έχει αθόρυβο ανεμιστήρα για ψύξη και όχι τις αρχαίες ψύκτρες.

audiosource.jpgbackwq.jpg

Άν και τα μενού δεν έχουν καμία σχέση αυτό είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό.

Δεν κατάλαβα τι ενοείς "οτι οπως και ολα τα κινέζικα δεν υποστηρίζει ονόματα στους σταθμούς και οπως φαντάζομαι ουτε Phone book(δίκη μου εκτίμηση το Phone book)."

Εμένα δείχνει και τον τηλεφωνικό κατάλογο και τις εισερχόμενες και τις εξερχόμενες κλήσεις.

imag1302.jpgimag1303.jpg

imag1300.jpgimag1301.jpg

Επίσης η γνωστή Lily μου είπε ότι τα κουμιά βγαίνουν μόνο σε κόκκινο και σε πράσινο χρώμα. Πολύ πιθανόν να ακολουθήσουν και αυτοί και να τα βγάζουν στο διαυγές άσπρο που έχουν αρκετά νέα μοντέλα του group.

Απο που το εχεις αγoράσει θα μας πεις??? Ενα λινκ να το δούμε και εμείς???

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Απο που το εχεις αγωράσει τηα μας πεις??? Ενα λινκ να το δούλε και εμείς???

Δεν λεει ειναι κρατικό μυστικό χαχαααα.

Αλλα εγω πιστευω οτι ειναι ακριβώς το ιδιο μηχάνημα, περαν αυτού ολα τα κινέζικα ειναι ιδια.

ΥΓ το μηχάνημα δεν το γνωριζω και δεν μπορω να εκφέρω γνωμη, για αυτο έγραψα στην αρχη να μιλάτε κατ' ευθείαν με την Lily.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν το προηγούμενο μοντέλο της http://audiosources.net/viewproduct.asp?id=883 δεν θα δούν καμία διαφορά εκτός από το μπροστά πάνελ. Ρωτήστε την Lily και θα δείτε ότι το πίσω κομμάτι και τα χαρακτηριστικά είναι ακριβώς τα ίδια και το μόνο που αλλάζει είναι το μπροστά πάνελ(οθόνη).

Link to comment
Share on other sites

Νάτο το κινεζάκι και με την καινούρια φατσούλα ..

Αρκετά καλό θα έλεγα..

http://www.youtube.com/watch?v=_pwupiLo8fA

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Νάτο το κινεζάκι και με την καινούρια φατσούλα ..

Αρκετά καλό θα έλεγα..

http://www.youtube.com/watch?v=_pwupiLo8fA

Κώστας

Κωστα αυτο που ειναι στο βιντεο πρεπει να ειναι το W2-D9235V της witson, εχει μια διαφορά στον σχεδιασμό.

http://www.witson.com/en/displayproduct.html?proID=100903537

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρειάζομαι τα φώτα σας. Έγω έχω στο αυτοκινητό μου το εξής multimedia. Έχει κανείς αναβαθμίσει τους χάρτες στο GPS; Εμένα έχει το iGO.

Link to comment
Share on other sites

Σας βάζω ένα βιντεάκι που δείχνει την οθόνη αν και κλειστή μόλις βάλεις όπισθεν ανοίγει μόνο του, και δείχνει ότι δουλεύει στην θέση 0 και κλείνει και ανοίγει με τον διακόπτη του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να πάρω κεραία για ψηφιακή τηλεόραση. η απορία μου είναι πώς στο καλό την περνάνε και φτάνει πάνω πάνω στο παρμπριζ όπου και κολλάει? πρέπει να ξηλώσουν το μισό αμάξι?

και η 2η ερώτηση μου είναι αν έχετε να προτείνετε κανενα αξιόπιστο μαγαζί για τοποθέτηση πηγής gps 2din μαζί με κεραίες για τηλεοράσεις κλπ.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

νικο για πεσμου κατι,το παιρνουμε αυτοAs-7609G 8 με ολα κομπλε μεσα,καμερες οπισθοπορειας και τα συναφη??δεκτες τηλεορασης...σε τι τιμη?και αν το παρουμε τοποθετηση που ???σε σενα μπορω να αφησω το αμαξι για να το βαλεις?ρωταω γιατι οταν ξεμπαρκαρω θα περασω απτο μαγαζι σου και σκοπευω να φυγω με συναγερμο και μουλτιμεδια πληρες....και καμια κουφατεκ εμφα θελω.επισης αν σου στειλω τα χρηματα με εμβασμα μπορεις να τα παρεις και να τα κρατησεις στο μαγαζι σου μεχρι να ερθω ολα τα ποιο πανω?επισης σκεφτομαι αν ειναι να στειλω την γυναικα με το αυτοκινητο οποτε ανεβει αθηνα απο ιωαννινα να στο αφησει...γιατι χρονο μιλαμε τοποθετησης???σαββ/κυριακο παιζει?στειλε μου ενα μυνηματακι αν παιζει κατασταση και με ενα τραπεζικο λογαρισμο αλλα με ιβαν νουμερο σε παρακαλω για ολα τα ποιο πανω να στα στειλω....οταν γυρισω θα περασω να γνωριστουμε και απο κοντα..μιλαμε για το γκολφ το 5 με φουλ οθονιτσα μφα

βρε νικο usb αυτο δεν παιζει?

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Με το Νίκο πιστευω οτι απευθύνεσαι σε μένα?

Φιλε @quicksilverθα σε απογοητεύσω, δεν ειμαι επαγγελματίας, παρ' ολα αυτα αν δεν βρεις στην περιοχή σου εχω εδω Αθηνα άνθρωπο για αυτην την δουλειά.

Τωρα το μηχάνημα εχει 370 ευρω (δες το 1ο ποστ) αγορα απο την Κινα με τα πάντα μεσα εκτος απο κάμερα την οποια πρεπει να παρεις χωριστα απο εβαυ ή οπου αλλου θέλεις.

Οταν τα συγκεντρωσεις ολα τοτε βλεπουμε.

ΥΓ στο 5αρι το βαλε-βγαλε του RCD ειναι μια σχετικα απλη και ευκολη δουλεια αν πιανουν λιγο τα χερια σου.

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα ολα τα ποστ με τα ηλεκτρονικα καλουδια ...νομιζα οτι εχεις μαγαζι και ασχολεισαι τοσο...να σαι καλα βρε νικο αλλα το θεμα ειναι να βρω ανθρωπο να τα παρει και να τα βαλει κιολας,εγω δεν ειμαι ελλαδα ακομη και η γυναικα δεν ...ασχολειται...επομενως ηθελα εναν επαγγελματια που να μου πει κανουν τοσο ...τοσο τοποθετηση και μπορω τοτε...για αυτο....επισης να τα παρω μονος μου δεν παιζει στο καραβι...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να πάρω κεραία για ψηφιακή τηλεόραση. η απορία μου είναι πώς στο καλό την περνάνε και φτάνει πάνω πάνω στο παρμπριζ όπου και κολλάει? πρέπει να ξηλώσουν το μισό αμάξι?

και η 2η ερώτηση μου είναι αν έχετε να προτείνετε κανενα αξιόπιστο μαγαζί για τοποθέτηση πηγής gps 2din μαζί με κεραίες για τηλεοράσεις κλπ.

ευχαριστώ

Υπάρχει κάποιος οδηγός ή οδηγίες για το πώς και πού μπορούμε να τοποθετήσουμε την κεραία της τηλεόρασης???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός ή οδηγίες για το πώς και πού μπορούμε να τοποθετήσουμε την κεραία της τηλεόρασης???

Η πιο εύκολη και γρήγορη λύση είναι στο παρμπριζ, στις πάνω γωνίες (αριστερά και δεξιά). Τα πλαϊνά προστατευτικά βγαίνουν εύκολα, καθώε επίσης και τα πλαϊνά τμήματα του ταμπλό αφού είναι κουμπωτά.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο εύκολη και γρήγορη λύση είναι στο παρμπριζ, στις πάνω γωνίες (αριστερά και δεξιά). Τα πλαϊνά προστατευτικά βγαίνουν εύκολα, καθώε επίσης και τα πλαϊνά τμήματα του ταμπλό αφού είναι κουμπωτά.

ή πίσω απο τον εσωτερικό καθρέφτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.