Jump to content
playmaker

Επιλογη Εξατμισης Golf Iv 1.6

Recommended Posts

Προσωπικα οσον αφορα το θορυβο δεν εχω μεγαλες απαιτησεις,λιγο πιο μπασο απ οτι ειναι τωρα με τη μαμα εξατμιση!ο απωτερος σκοπος μου ειναι οταν θα ειμαι πιο ανετος οικονομικα να συνεχισω μεχρι μπροστα με 63,5 διαμετρο με το μικροτερο δυνατο κοστος ωστε και με μια εισαγωγη να ξαναπρογραματισω το αμαξι.δυστυχως τωρα δε μπορω να τα κανω ολα μαζι!μονο με το cat back χρειαζεται καποια αλλαγη στις ηδη υπαρχων ρυθμισεις του προγραμματος?overload εχω.σαν γενικη ιδεα ισως ακουγετε παραξενη αλλα για τα δεδομενα των καιρων πιστευω ειναι οτι καλυτερο για μενα!περιμενω γνωμες και εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δοκιμασει miltek kαι εμεινα πολυ ευχαριστιμενος σε golf iv την εχω 4 χρονια και δεν εχει παθει τιποτα,αντιθετος φιλος παλι με golf τσακωθηκε με γνωστο εξατμισα στην περιοχη των Αγιων Αναργυρων οπου του ειχε φτιαχει μια εξατμιση η οποια ειχε τρια χρονια εγγυηση και στα δυο σαπισε και ο τυπος οχι μονο δεν αναγνωριζε τιποτα αλλα του μιλησε και πολυ ασχημα οποτε μακρια miltek και παλι miltek

Link to comment
Share on other sites

Πες ποιος είναι ο εξατμισάς που φέρθηκε αντιεπαγγελματικά, αυτά τα πράγματα πρέπει να λέγονται για να ξέρουμε ποιον να αποφεύγουμε!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην αντιπροσωπεια στην πολη μου και ρωτησα αν γινεται να βαλω μεσαιο και τελικο απο γκολφ 6 gti στο δικο μου(γκολφ 1.4 tsi sportline) και μου απαντησαν κατηγορηματικα οχι και ο μαστορας αλλα και ο τυπος που δουλευει στα ανταλακτικα!!!Το εχει κανει καποιος για να ξερω?ειναι τοσο ασχετοι εκει η βαριουνται να ασχοληθουν γιατι τετοια δουλεια θα γινει εκτος αντιπροσωπειας και δε θα παρουν φραγκο αυτοι?help...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην αντιπροσωπεια στην πολη μου και ρωτησα αν γινεται να βαλω μεσαιο και τελικο απο γκολφ 6 gti στο δικο μου(γκολφ 1.4 tsi sportline) και μου απαντησαν κατηγορηματικα οχι και ο μαστορας αλλα και ο τυπος που δουλευει στα ανταλακτικα!!!Το εχει κανει καποιος για να ξερω?ειναι τοσο ασχετοι εκει η βαριουνται να ασχοληθουν γιατι τετοια δουλεια θα γινει εκτος αντιπροσωπειας και δε θα παρουν φραγκο αυτοι?help...

και τα 2
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, επειδή έχω κάνει κάτι ανάλογο πρέπει να σου πω πως η διάμετρος της μαμάς εξάτμισης του gti vi είναι στα 70 mm, κάτι που στο δικό σου αυτοκίνητο είναι υπερβολικό και ενδεχομένως και να μην έχει τα αποτελέσματα που επιθυμείς. Εγώ έχω tsi 160 που η μαμά εξάτμιση του ήταν στα 55mm και έκανα μία χειροποίητη στα 63,5 mm απο καταλύτη και πίσω μαζί φυσικά και τελικό όμοιο με τελικό απο gti vi(με τις δύο μπούκες). Φαντάζομαι πως ο λόγος που θέλεις να κάνεις αυτήν την αλλαγή είναι καθαρά αισθητικός, δλδ οι δύο απολήξεις? Όλα γίνονται, αλλά επειδή λεφτά θα δώσεις φρόντισε να κάνεις σωστές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Πες ποιος είναι ο εξατμισάς που φέρθηκε αντιεπαγγελματικά, αυτά τα πράγματα πρέπει να λέγονται για να ξέρουμε ποιον να αποφεύγουμε!

exhaust Ce******* λεγετε παιδια καταλαβατε νομιζω ποιος ειναι

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για τον Κούμπα μου κάνει εντύπωση γιατί κι εγώ εκεί έχω βάλει εξάτμιση και εκτός του ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος, έμεινα και πολύ ικανοποιημένος από την εξυπηρέτηση μετά την τοποθέτηση όταν χρειάστηκα κάποιες αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην αντιπροσωπεια στην πολη μου και ρωτησα αν γινεται να βαλω μεσαιο και τελικο απο γκολφ 6 gti στο δικο μου(γκολφ 1.4 tsi sportline) και μου απαντησαν κατηγορηματικα οχι και ο μαστορας αλλα και ο τυπος που δουλευει στα ανταλακτικα!!!Το εχει κανει καποιος για να ξερω?ειναι τοσο ασχετοι εκει η βαριουνται να ασχοληθουν γιατι τετοια δουλεια θα γινει εκτος αντιπροσωπειας και δε θα παρουν φραγκο αυτοι?help...

ποιος σου το ειπε φιλε μου ο θανασης απο τα ανταλακτικα?αντε γεια πες τα παιδια για λαδια κανουν για βελτιωσεις ουτε που εχουν ιδεα!!!

ψαχνονταας θα βρεις ακρη και οχι απο αντιπροσωπεια!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδες εβαλα το μεσαιο-τελικο απο το gti vi στο v tsi μου!εκατσε γαντι να σας πω!απο ηχο οτι ακριβως ζητουσα,ενα διακριτικο μπασο γουργουριτο οτι πρεπει για τη δικη μου ακουστικη!φιλε leou δεν ειναι 70mm,αλλα 63,5mm.δεν καταλαβα να κρεμαει ουτε και να κερδιζω ομως κατι,οταν υπαρχουν τα λεφτα συνεχιζω μεχρι μπροστα...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φιλε, άντε με γειές και καλά τουρμπίσματα!!! Με τον προφυλακτήρα τί έκανες τελικά, δύο κοψίματα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,εκανε πολυ καλη δουλεια ο εξατμισας και φαντασου εχω το κλασσικο μαυρο κομματι που δεν ειχε καθολου κοψιματα.1,5 ωρα ασχοληθηκε ο ανθρωπος και μου στοιχησε 50 ευρω,πιστευω τα αξιζε.Τελικα νομιζω εκανα καλη επιλογη!ευχαριστω για τις μεγεις!Επιτελους βλεπω με αλλο ματι τον κωλο του αυτοκινητου,του ταιριαζει πολυ τετοιου ειδους απολιξεις,τουλαχιστον στα μερη μου αν εχω δει ενα ακομα fsi με τον ιδιο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή αλλά να ξέρεις τα εργοστασιακά καζανάκια είναι αρκετά φιμωμένα.

Αργότερα αν έχεις οικονομική δυνατότητα μπορείς να τη φτιάξεις ελευθερη μέχρι πίσω με ένα τελικό καζάνι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα,ηρθε η ωρα για εξατμιση και τελικα αποφασισα να βαλω χειροποιητη απο τον φιλο και γειτονα Μαυροειδακο,και μου ειπε για καλυτερο να μην βαλουμε μεσαιο.το εχει κανει κανενας να μου πει απο θορυβο πως θα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα,ηρθε η ωρα για εξατμιση και τελικα αποφασισα να βαλω χειροποιητη απο τον φιλο και γειτονα Μαυροειδακο,και μου ειπε για καλυτερο να μην βαλουμε μεσαιο.το εχει κανει κανενας να μου πει απο θορυβο πως θα ειναι?

Θα έχεις αυξημένο θόρυβο σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, ακούγεται κάπως τενεκεδένιος, δεν μου αρέσει καθολου!

Ήχος κατσαρόλας θα έλεγα εγώ!!!! :db:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πάντα από το τελικό καζάνι, την μόνωση που έχει και τη διάμετρο και αν φοράς καταλύτη

Ενα πολύ γεμάτο καζάνι θα κόβει αρκετά το θόρυβο.

Αυτή τη στιγμή δεν φοράω μεσαίο καζάνι, είναι πιο μπάσος. (Στη δική μου εξάτμιση)

Με το μεσαίο δεν άκουγα τίποτα απολύτως, σαν την εργοστασιακή. (76DP - 70catback)

Δοκίμασε στην αρχή χωρίς μεσαίο και μετά αν θες βάζεις δεν είναι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους , μπορει καποιος να με ενημερωσει εαν μπορω να τοποθετησω σε golf 6 1.2 tsi 85 hp αποληξη εξατμισης  οπως του 1.4 , γιατι στο δικό μου δεν βγαζει τη νικελ μπουκα  πισω  στον προφυλακτηρα που εχει και το κοψιμο στο μαυρο προστατευτικό , αλλά τελειώνει σχεδόν πανω στο τελικό καζανακι χωρις να φαινεται απο πισω και το μαυρο προστατευτικο ειναι ισιο. δεν ξερω αν σασ κατατοπισα ακριβως ,

πιστευω ομως οτι θα εχετε παρατηρησει πως ειναι στο μοντελο αυτο. Εαν εχει κανει την αλλαγη κανεις θα ηθελα πληροφοριες και που να απευθυνθω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.