Jump to content
vband

Τρίξιμο Συμπλέκτη

Recommended Posts

Τρίζει σε κανέναν άλλο ο συμπλέκτης ?

Στην αρχή δε κάνει θόρυβο αλλά μετά απο μισή ώρα οδήγησης αρχίζει και τρίζει σαν παλιά πόρτα

Edited by xband
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Και μένα μου άλλαξαν ρουλεμάν και δίσκο-πλατό στην εγγύηση αλλά και πάλι μετά από λίγες χιλιάδες χλμ ξεκίνησε να το κάνει. Ειδικά μετά από σκίσιμο, όταν γυρνάω σπίτι και το σβήνω κάνει σαν χάρχαλο αν το πατήσω το πετάλι :thumbsup: . Ε δεν δίνω σημασία πλέον, έτσι κι αλλιώς δεν παθαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατέβει το σαζμάν και να αλλάχθει ένα ανταλακτικό στο βολάν του συμπλέκτη, εγω το έκανα στην εγγύηση.

Κι εμένα τρίζει μετά από λίγη ώρα και μερικές φορές ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΑ πολύ (GOLF V). Επειδή έχει λήξει η εγγυηση, πόσο πάει η ολη δουλεια περιπου;

Σταμάτησε το τρίξιμο μετά την αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει κάνει αυτό το θόρυβο που λέτε κανά δυο φορές και μόλις παταω συμπλεκτη σταματάει και δεν το ξανακάνει!! Έχω μόνο 4000χλμ λέτε να στρώσει η θα γίνει χειρότερο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! τριζει και σε μενα ο συμπλεκτης.. στα 53 χιλ χιλιομετρα.. και ενω απο τα 45 ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΑΣΜΑΝ... μου πανε οτι αυτο το διχαλο δεν το αλλαξαν...

τι να πω.. εγω δεν εμπιστευομαι την εργασια που κανανε....

ειναι τραγικοι τοσο απλα...

αυτο μπορει να χειροτερεψει ? μπορει να δημιουργησει σοβαροτερο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εισαστε εντος εγγυησης μην τους αφησετε ετσι.εμενα μου κατεβασαν 2 φορες σασμαν αλλα το εφτιαξαν αφου αλαξαν τελικα δισκο πλατο ρουρεμαν διχαλο και ειδικο γρασο πανω στο διχαλο (πολυ βασικο) ολα απο απο α3....στον φιλοσιδη πριν 5 χρονια που ειχα το ιδιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Tα ιδια και εγω μιας και ειχα παρει απο τους πρωτους ... αλλαγη δισκοπλατο,σετ συμπλεκτη,ρουλεμαν και διχαλα ,και ενα τονο γρασσο πανω και επαναρυθμιση σασμαν ευλαβικα σε αντιπροσωπεια της VW sta 28.000 ολα αυτα. (απο τα 0 χιλιομετρα ετριζε ο συμπλεκτης ομως και το πηγα να το δουν 3-4 φορες...)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εβαλαν λιγο wd40 στο πενταλ.Εσκυψε απο κατω και αφου ψεκασε, τον "δουλεψε" μερικες φορες και εδω και μηνες δεν εχει κανει κιχ.Θα πρεπει βεβαια πρωτα να διαπιστωθει απο που ερχεται ο θορυβος, μεσα απο την καμπινα απο το πεταλ ή απο τον χωρο του κινητηρα.Σε μενα ηταν το πρωτο φυσικα.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.