Jump to content
arkiou

Polo 1.2 Tsi

Recommended Posts

Καλημέρα σας παίδες...

Σε 10 μερούλες ερχετε το πολάκι μου:)

Μαυρο highline τριθηρο μαυρο εσωτερικο και αυτοματο!

ελπιζω να εκανα καλη επιλογη! εσεις τι λετε? με το αυτοματο θα ειμαι ευχαριστιμένος και γενικα με το Polo και τα 105 αλογα?

Edited by Arkiou
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παίδες...

Σε 10 μερούλες ερχετε το πολάκι μου:)

Μαυρο highline τριθηρο μαυρο εσωτερικο και αυτοματο!

ελπιζω να εκανα καλη επιλογη! εσεις τι λετε? με το αυτοματο θα ειμαι ευχαριστιμένος και γενικα με το Polo και τα 105 αλογα?

Σαν το DSG ΔΕΝ ΕΧΕΙ! Έκανες καλή αγορά θα το δείς και στην πράξη...

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει για κατι ηχους στις χαμηλες ταχυτητες... ισχυουν ή ολα κομπλε?

Καλορίζικο και καλοτάξιδο! :ermm:

Ισχύουν αλλά είναι στανταρ ήχοι που τους ακούς σε όλα τα dsg, μην ανησυχείς.. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο! :ermm:

Ισχύουν αλλά είναι στανταρ ήχοι που τους ακούς σε όλα τα dsg, μην ανησυχείς.. :laugh:

Να σαι καλα φιλε μου...

Αααα οκ.. κατα τα αλλα καλο το dsg? εχει αμεση αποκρηση?

Link to comment
Share on other sites

dsg rules! :ermm: Καλοτάξιδο το όχημα και απο μένα. Το κιβώτιο είναι πολύ καλό, θα το δεις και μονος σου. Μολις το οδηγήσεις μερικές μέρες θα μάθεις πως συμπεριφέρεται οπότε ανάλογα συμπεριφέρεσαι και συ :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Guest Marco POLO

και για το στροσιμο? τι πρεπει να κανω?

Άντε με το καλό να το παραλάβεις, η πιο γλυκιά προσμονή...

Το dsg φίλε είναι όοοολα τα λεφτά, απλά τέλειο σασμάν.

Στην αρχή καλά είναι να το πηγαίνεις λίγο νορμάλ, μετά οκ.

Αυτό που δεν γνωρίζω εγώ είναι αν πρέπει να το αφήνουμε να δουλεύει για λίγο στο ρελαντί μόλις σταματήσουμε για να κρυώνει η τουρμπίνα, αν ξέρει

κάποιος ας μας πει!

Edited by Marco POLO
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να το παραλάβεις, η πιο γλυκιά προσμονή...

Το dsg φίλε είναι όοοολα τα λεφτά, απλά τέλειο σασμάν.

Στην αρχή καλά είναι να το πηγαίνεις λίγο νορμάλ, μετά οκ.

Αυτό που δεν γνωρίζω εγώ είναι αν πρέπει να το αφήνουμε να δουλεύει για λίγο στο ρελαντί μόλις σταματήσουμε για να κρυώνει η τουρμπίνα, αν ξέρει

κάποιος ας μας πει!

Απο οτι ξερω απο τον αδερφο μου που εχει το scirocco πρεπει να το αφηνουμε και οταν βαζουμε μπρος αλλα ακομα περισσοτερο οταν σταματησουμε για να ηρεμισει η τουρμπινα κ να κρυωσει φυσιολογικα για κανα δυο λεπτα... Ας μας πει και καποιος που να ειναι σιγουρος!

Edited by Arkiou
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω απο τον αδερφο μου που εχει το scirocco πρεπει να το αφηνουμε και οταν βαζουμε μπρος αλλα ακομα περισσοτερο οταν σταματησουμε για να ηρεμισει η τουρμπινα κ να κρυωσει φυσιολογικα για κανα δυο λεπτα... Ας μας πει και καποιος που να ειναι σιγουρος!

καθε φορα που το βαζεις μπρος θα βλεπεις αν κανει cold start(εξαρταται κυριως απο το ποσες φορες εχει κινηθει το αμαξι μεσα στη μερα και απο την εξωτερικη θερμοκρασια,σε μενα κανει συνηθως την πρωτη φορα καθε πρωι)δηλαδη δουλευει το ρελαντι για λιγα δευτερολεπτα στις 1100 στροφες και μολις πεσει στις 800 εφυγες... :whistling: οσο για το κρυωμα της τουρμπινας ειναι απαραιτητη διαδικασια εαν εχεις λιωσει το αμαξι,στις περιπτωσεις χαλαρης οδηγησης μπορεις να το σβηνεις αφοβα :tongue:

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που το βαζεις μπρος θα βλεπεις αν κανει cold start(εξαρταται κυριως απο το ποσες φορες εχει κινηθει το αμαξι μεσα στη μερα και απο την εξωτερικη θερμοκρασια,σε μενα κανει συνηθως την πρωτη φορα καθε πρωι)δηλαδη δουλευει το ρελαντι για λιγα δευτερολεπτα στις 1100 στροφες και μολις πεσει στις 800 εφυγες... :whistling: οσο για το κρυωμα της τουρμπινας ειναι απαραιτητη διαδικασια εαν εχεις λιωσει το αμαξι,στις περιπτωσεις χαλαρης οδηγησης μπορεις να το σβηνεις αφοβα :tongue:

Οοοοοο να σε καλα φιλε μου... θα το προσεχω σαν τ ματια μου :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Guest Marco POLO

Αλέξη σε ευχαριστώ πολύ, μου έλυσες την απορία σχετικά με το αν πρέπει να το αφήνουμε στο ρελαντί.

Προσωπικά, αν και δεν το λιώνω, καλού κακού το αφήνω μισό λεπτό περίπου πριν το σβήσω..

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη σε ευχαριστώ πολύ, μου έλυσες την απορία σχετικά με το αν πρέπει να το αφήνουμε στο ρελαντί.

Προσωπικά, αν και δεν το λιώνω, καλού κακού το αφήνω μισό λεπτό περίπου πριν το σβήσω..

καλα κανεις :startle: και γω το κανω αυτο :startle: ειδικα αν εχω διανυσει μεγαλη αποσταση..

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ Arkiou περιμένω νεα σου σχετικά με την μεχρι τωρα εμπειρία σου. Αξίζει;

Φίλε villager επειδή ψάχνεσαι για το 1.2 TSI και ρωτάς από εδώ και από εκεί για αυτό (ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ) θα σου πρότεινα να περάσεις μια βόλτα σε ενα post μου που θεωρώ οτι είναι ο,τι πρέπει για σένα.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=50763

περιμένω μετά από αυτό εντυπώσεις και απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε villager επειδή ψάχνεσαι για το 1.2 TSI και ρωτάς από εδώ και από εκεί για αυτό (ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ) θα σου πρότεινα να περάσεις μια βόλτα σε ενα post μου που θεωρώ οτι είναι ο,τι πρέπει για σένα.

http://www.vwclub.gr...showtopic=50763

περιμένω μετά από αυτό εντυπώσεις και απορίες.

GREG :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

πραγματικά δεν υπάρχεις!!! Πολυ καλη καταγραφή της συνολικής σου εμπειρίας και των θεμάτων που σε απασχολούσαν/απασχολούν, νομίζω πως πρεπει να μελeτησω... πραγματικά πρέπει να γίνει Pinned!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Arkiou ρωτας σαν να "εκλεισες" αμαξι στα τυφλα! :p καλοριζικο και πες μας την γνωμη σου τελικα!!

Για το θεμα που τεθηκε με το αναμα-σβησημο, στην αρχη θελει να πεσουν οι στροφες απο 1000+ στις 800-850 και ξεκινας . Στο τελος, αν δεν το εχεις "ανοιξει" , το κλεινεις κανονικα και εχει συστημα που κυκλοφορουν τα υγρα του οσο χρειαζεται για να κρυωσει η τουρμπινα φυσιολογικα και να μην "κρυπαρει" . Γενικα ομως το 1.2 TSi δεν ανεβαζει τρελες ροπες αρα και θερμοκρασιες για να φοβασαι να το κλεινεις κατευθειαν.

Οι Γερμανοι σκεφτονται πριν απο εμας, για εμας! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι κοντα στο να το παραγγειλω αλλα εχω μια απορια.

ΓΙα το ηχοσυστημα λοιπον.. Δεν θελω να μου ερθει με το βασικο. Σκεφτομουν λοιπον να βαλω το rns 310. Τι λετε; Ποια ειναι η αποψη σας; Να παω σε κατι λιγοτερο ή σε κατι καλυτερο ή ειναι το ιδανικο; Ακομη, εχει navi;

Και κατι τελευταιο τωρα που το θυμηθηκα. Στην highline το τιμονι ειναι δερματινο και πολυλειτουργικο; Η ειναι εξτρα;

Edited by aris_rom
Link to comment
Share on other sites

δερματινο ειναι αλλα ειναι εξτρα τα κουμπια. εγω προσωπικα θα εβαζα το rcd 510 κ θα επαιρνα ενα φορητο gps καθωσ με βολευει να βρησκω απο το σπιτι μου τισ διαδρομεσ κ να τισ βαζω μεσα παρα να ανχωνομαι στο αμαξι μεσα.....

Link to comment
Share on other sites

σωστος φιλε μου ο katsaleb εγω εχω rcd 510 kai soy συνιστω η να βαλεις αυτο το rcd 310 ¨-0

Κι εγώ σου προτείνω το rcd 310.Είναι αμέσως μετά το βασικό πακέτο άρα και οικονομικό ,έχεις τέσσερα βασικά ηχεία και δύο μικρά,και η πηγή έχει ωραίο τρόπο αναζήτησης - αλλαγής σταθμών,equalizer με τα βασικά,αν το συνδυάσεις και με media -in usb θύρα όπως εγώ είσαι κομπλέ....γενικά αξιοπρεπής ήχος χωρίς να ξοδευτείς..Αν θές παραπάνω σε ήχο και γραφικά οθόνης κτλ, πήγαινε σε aftermarket καλύτερα .Για μένα είναι πολύ ακριβά για αυτά που δίνουν τα εργοστασιακά ηχοσυστήματα της vw..βέβαια σου έρχεται έτοιμο χωρίς προβλήματα εφαρμογής ,συμβατότητας αλλά τα πληρώνεις χρυσά κάτι 510rns κτλπ κτλπ...
Link to comment
Share on other sites

δερματινο ειναι αλλα ειναι εξτρα τα κουμπια. εγω προσωπικα θα εβαζα το rcd 510 κ θα επαιρνα ενα φορητο gps καθωσ με βολευει να βρησκω απο το σπιτι μου τισ διαδρομεσ κ να τισ βαζω μεσα παρα να ανχωνομαι στο αμαξι μεσα.....

Μια διόρθωση:

πλέον στην highline το τιμόνι είναι standard πολυλειτουργικό (δηλ. με κουμπιά).

Δείτε βασικό εξοπλισμό polo:

http://www.volkswagen.gr/gr/el/model/polo/Pricelist/0.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.