Jump to content
skaraviaios

Κίτ Υδρογονοκίνησης

Recommended Posts

Σκεφτόμαστε 3-4 άτομα να αγοράσουμε κιτάκια υδρογονοκίνησης, για τα μωρά μας. Υπάρχει ήδη επικοινωνία για ποσοστό έκπτωσης ανάλογα με το πλήθος που θα παραγγελθεί. Έχει είδη τεθεί ερώτηση σχετικά με τη συμβατότητα με TSI κινητήρες.

Το site που θα παραγγελθεί είναι το www.hhoplusgas.com. Μπορείτε να μπείτε να δείτε το κιτάκι. Πληροφοριακά, τα μοντέλα που θα ζητηθούν αρχικά είναι τα: DC1500 (κυβισμός <1400cm3), DC2000 (κυβισμός <2800cm3), DC3000 (κυβισμός <4200cm3).

Κατόπιν επικοινωνίας, τα 1400c3 (κανονικά είναι 1398c3, παίρνουν το DC1500). Ομοίως πάνε και τα υπόλοιπα.

Αρχική τιμή είναι για το DC2000 410 ευρώ, αφορά αγορά ενός κομματιού και περιλαμβάνει όλους τους απαραίτητους εγκεφάλους, καθώς επίσης το κιτάκι και τις οδηγίες εγκατάστασης.

Δηλώστε συμμετοχή με αριθμό κιτ, μαζί με μοντέλο

Συμμετοχές:

1. skaraviaios_potasas - Πλήθος:1 - Μοντέλο: DC2000

2. PanosVR6 - Πλήθος:1 - Μοντέλο: DC2000

Edited by skaraviaios_potasas
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές των κιτ που γράφει κάτω στη σελίδα τους, είναι καθαρά το κιτάκι, χωρίς τους εγκεφάλους, που επιτυγχάνουν τη μέγιστη πτώση της κατανάλωσης.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, η τιμή που γράφω (410 ευρώ), είναι για αγορά ενός κιτ, χωρίς την έκπτωση.

ΔΕΝ υπάρχει μίνιμουμ αριθμός για την αγορά.

Για σένα θα είναι, περίπου 300 ευρώ (έχω υπολογίσει τα μέγιστα μεταφορικά).

Πληροφοριακά για τα 3 κιτάκια που μας ενδιαφέρουν:

DC1500: 300€

DC2000: 330€

DC3000: 370€

Περιλαμβάνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ, και έχουν υπολογιστεί τα μέγιστα μεταφορικά.

Για να κλείσω τιμή για τα μεταφορικά, πρέπει να έχω το ακριβές πλήθος των κιτ που θα αγοραστούν.

Για την άμεση αγορά παρακαλώ, όπως δηλώσετε συμμετοχή έως τις 29/9.

Ευχαριστώ.

ΥΓ.: Όποιος θέλει μπορεί να έχει την επικοινωνία μου με την εταιρία σε email.

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε και εμένα Σωτήρη! Ένα κιτ για το αμάξι μου: 1380cc (οπότε θέλω το DC1500), άντε για να φύγουν αυτές οι επικαθήσεις... και όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε και εμένα Σωτήρη! Ένα κιτ για το αμάξι μου: 1380cc (οπότε θέλω το DC1500), άντε για να φύγουν αυτές οι επικαθήσεις... και όχι μόνο!

εάν και λίγο off topic πως θα λύση το πρόβλημα με τις επικαθήσεις?

παίζει καλά με τους άμεσου ψεκασμού που είναι οι δικοί μας? (TSI)

και τέλος την εγκατάσταση του "κιτ" πως θα γίνει?

συγνώμη εάν σας κούρασα με τις ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμαστε 3-4 άτομα να αγοράσουμε κιτάκια υδρογονοκίνησης, για τα μωρά μας. Υπάρχει ήδη επικοινωνία για ποσοστό έκπτωσης ανάλογα με το πλήθος που θα παραγγελθεί. Έχει είδη τεθεί ερώτηση σχετικά με τη συμβατότητα με TSI κινητήρες.

Το site που θα παραγγελθεί είναι το www.hhoplusgas.com. Μπορείτε να μπείτε να δείτε το κιτάκι. Πληροφοριακά, τα μοντέλα που θα ζητηθούν αρχικά είναι τα: DC1500 (κυβισμός <1400cm3), DC2000 (κυβισμός <2800cm3), DC3000 (κυβισμός <4200cm3).

Κατόπιν επικοινωνίας, τα 1400c3 (κανονικά είναι 1398c3, παίρνουν το DC1500). Ομοίως πάνε και τα υπόλοιπα.

Αρχική τιμή είναι για το DC2000 410 ευρώ, αφορά αγορά ενός κομματιού και περιλαμβάνει όλους τους απαραίτητους εγκεφάλους, καθώς επίσης το κιτάκι και τις οδηγίες εγκατάστασης.

Δηλώστε συμμετοχή με αριθμό κιτ, μαζί με μοντέλο

Για την εγκατασταση του κιτ ομως ποιος θα την αναλάβει? Σωτήρη δε νομίζω να είναι κάτι απλό.Έστω ότι τοποθετείς το κιτάκι, με τις οποιλές αλλαγες στο σύστημα τροφοδοσίας έχεις σκεφτεί που θα το ανεφοδιάζεις? Υπάρχουν στην Ελλάδα σημεία ανεφοδιασμού?. Στην Γερμανία που το έχουν είναι μετρημένα.

Edited by giannisGOLF_
Link to comment
Share on other sites

εάν και λίγο off topic πως θα λύση το πρόβλημα με τις επικαθήσεις?

παίζει καλά με τους άμεσου ψεκασμού που είναι οι δικοί μας? (TSI)

και τέλος την εγκατάσταση του "κιτ" πως θα γίνει?

συγνώμη εάν σας κούρασα με τις ερωτήσεις

1) επικαθήσεις δεν υπάρχουν αφού το καύσιμο διασπάται σε νερό.

2) Γίνονται αλλάγες στο σύστημα τροφοδοσίας για να είναι διπλού καυσίμου (υδρογόνο και αμόλυβδη)

Link to comment
Share on other sites

Για την εγκατασταση του κιτ ομως ποιος θα την αναλάβει? Σωτήρη δε νομίζω να είναι κάτι απλό.Έστω ότι τοποθετείς το κιτάκι, με τις οποιλές αλλαγες στο σύστημα τροφοδοσίας έχεις σκεφτεί που θα το ανεφοδιάζεις? Υπάρχουν στην Ελλάδα σημεία ανεφοδιασμού?. Στην Γερμανία που το έχουν είναι μετρημένα.

Η τοποθέτηση μπορεί να γίνει απο τον ίδιο τον κάτοχο εάν πιάνουν τα χέρια του και έχει βασικές μηχανολογικές γνώσεις, αλλα μπορείτε να το δώσετε στο μηχανικό της εμπιστοσύνης σας για να το τοποθετήσουν.

Δεν χρειάζεσαι σημεία ανεφοδιασμού αφού βάζουμε απλό απιονισμένο νερό σαν αυτό που βάζαμε οι νοικοκυρές στις συσκευές σιδερώματος!

Υπολόγισε και εμένα Σωτήρη! Ένα κιτ για το αμάξι μου: 1380cc (οπότε θέλω το DC1500), άντε για να φύγουν αυτές οι επικαθήσεις... και όχι μόνο!

Σωτήρη, τελικά εγω θα πάρω το DC2000 και το HEC Chip, έπειτα απο επικοινωνία με την HHO-PLUS μου ανέφεραν ότι στους κινητήρες TSI compressor+turbo δουλεύει-αποδίδει καλύτερα το DC2000 όσον αφορά την οικονομία σε βενζίνη!

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλησπερα ενδιαφερομαι κ εγω το αυτοκηνιτο μου ειναι vw jetta 140hp 1400cc 2008 model και λεω και εγω για το DC2000.Τι λες και εσυ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλησπερα ενδιαφερομαι κ εγω το αυτοκηνιτο μου ειναι vw jetta 140hp 1400cc 2008 model και λεω και εγω για το DC2000.Τι λες και εσυ?

DC1500 (κυβισμός <1400cm3), DC2000 (κυβισμός <2800cm3), DC3000 (κυβισμός <4200cm3).

είναι στανταρ τα κιτάκια, πάνε με βάση τον κυβισμό όπως βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

γεια σας δηλαδη πρεπει να παρω το DC1500 (κυβισμός <1400cm3).

οκ θελω να το παρω ποιος θα μας πει τις λεπτομερειες για την παραγγελια?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας δηλαδη πρεπει να παρω το DC1500 (κυβισμός <1400cm3).

οκ θελω να το παρω ποιος θα μας πει τις λεπτομερειες για την παραγγελια?

Σου έχω στείλει PM.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποσο θα μας παει ολη η ιστορια?

Αν διαβάσεις παραπάνω, γράφω αναλυτικά το κόστος.

Αν είναι εύκολο, επιβεβαίωσε την επιθυμία σου για προμήθεια του κιτ, για να προχωρήσουμε και να κλείσουμε συμφωνία για τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή, κάνει για TSI, δεν θα κάνει για 20VT?

Link to comment
Share on other sites

Βιάσου, τελείωσε η προθεσμία.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω τι γίνετε με το group buy? είμαι σε σκέψεις να βάλω και εγω δεν εχω αποφασίσει ακόμα απλά να ξέρω εάν παίζει ακόμα και εάν ξέρετε στο TSI με τα 140hp ποιο πρέπει να βάλω

Link to comment
Share on other sites

καθαρά πληροφοριακά να αναφέρω επιδη το τελευταίο διάστημα το ψάχνω πολύ οι συσκευές που παράγουν υδρογονοξη απαγορεύτηκαν λόγο ότι προκαλούν έκρηξη επιτρέπονται μόνο αυτές που παράγουν καθαρό υδρογόνο, το τσέκαρα τηλεφωνώντας και σε εδώ εταιρεία και μου το επιβεβαίωσε, οπότε θα πρέπει να προσεχθεί εάν η συγκεκριμένη συσκευή παράγει καθαρό υδρογόνο.

βρήκα και site από ελλάδα

http://www.elektroni...&cPath=561_2131

ELEKTRONIK"]http://www.4shared.c...html]ELEKTRONIK

και το λινκ από το installation manual και από όσο είδα δεν είναι εύκολη δουλειά για να την κάνει κάποιος μόνος του

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Το group-buy έχει ήδη γίνει οπότε όσοι ενδιαφέρεστε να παραγγείλετε ΞΑΝΑ θα πρέπει να περιμένετε μέχρι το επόμενο! Πληροφοριακά: αυτό που έχουμε παραγγείλει εμείς είναι το original HHO PLUS το οποίο χωρίζει το υδρογόνο από το οξυγόνο και το κιτ περιέχει και τους κατάλληλους εγκεφάλους και φλοτέρ! Επίσης για να ξέρετε το σωστό: αυτό που χρησιμοποιούμε είναι το οξυγόνο απο τα δύο στοιχεία!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.