Jump to content
kostas_the

Αλλαγη Αντλια Βενζινης Απο S3 20Vt

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση,μπορω να βαλω αντλια βενζινης απο audi s3 20βαλβιδο σε golf gti mk4 20βαλβιδο?Eπειδη η δικια μου ειναι στα τελευταια της και εχει ενας φιλος απο s3.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,μπορω να βαλω αντλια βενζινης απο audi s3 20βαλβιδο σε golf gti mk4 20βαλβιδο?Eπειδη η δικια μου ειναι στα τελευταια της και εχει ενας φιλος απο s3.

ναι φιλε μου μπορεις να βαλεις.....εγω μςλισ πριν 3 βδομαδες εβαλα απο s3 στο δικο μου....απλως απομονωνεις το ενα σωληνακι το οποιο πεταγετε απο την αντλια και η συνδεση της γινετε κανονικοτατα οπως και η μανισια.....αυτη που φορανε τορα τα δικα μας τα 4αρια gti δλδ ειναι 3bar ενω του s3 ειναι 4bar.....o κωδικος της ειναι 993745117Z και ειναι VDO SIEMENS

Edited by sakasgolf
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αλλαξει καποιος αντλια βενζινης σε 4αρι golf?Να το επιχηρισω η να το παω σε ενα συνεργειο?Θα βαλω απο s3 που για να δουλεψει ταπωνεις το ενα σωληνακι!Το εχει κανει κανεις?Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αλλαξει καποιος αντλια βενζινης σε 4αρι golf?Να το επιχηρισω η να το παω σε ενα συνεργειο?Θα βαλω απο s3 που για να δουλεψει ταπωνεις το ενα σωληνακι!Το εχει κανει κανεις?Ευχαριστω!

Βασικα ειναι πολυ ευκολη διαδικασια για καποιον που γνωριζει, προφανως....Αν δεν εχεις τα καταληλα εργαλεια η την εμπειρια απο κατσαβιδια κ εργαλεια δεν θα το προτεινα να το κανεις μονος σου...

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρη θα την αλλαξω,την ειχε παρει ενας φιλος για το s3 του,την φορεσε 3 μερες και μετα την αφησε στο ραφι!!!Αυτο που μου ειπαν ειναι οτι του s3 εχει 2 σωληνακια που τραβαει βενζινη επειδη εχει 2πλο τεποζιτο.Ταπωνεις το ενα και ειναι οκ!Αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

το κιτ κοστισε 4 ζαντες tsw blitz 18 αρες χαχαχαχχαχα εγω το εδωσα βρε ανταλλαγη καναμε

αντε γιαννη να ανεβεις και να περσεις τα υπολοιπα γτ των 240 αλογων!!!!

την αντλια μου μην ξεχασεις ν αμου γυρισεις!!!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ποσο κοστιζει περιπου?τη πατεντα θελει για να μπει?ισχιει οτι τρογεται με το καιρο γιαννη φιλε ενημερωσε μασ για τα - που εχει μια τετοια κινηση

Link to comment
Share on other sites

400 ευρο κανει το κιτ για την καινουργια εκδοση απο σεπτεμβρη και μετα και κανει για τφσι και τσι αντλιες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.