Jump to content
sodimitris

Ερωτηση Για Ελατηρια Χαμηλωματος

Recommended Posts

στανταρ?τι αλλαζει?αφου ειναι ιδιο αμαξι..

Γιατί πολύ απλά το tsi είναι πιο βαρύ από το απλό 14άρι.

Link to comment
Share on other sites

Στα ελατηρια οχι δεν υπαρχει θεμα μη συμβατοτητας. Ασχετα που οπως ειπωθηκε πιο πανω δεν κανουν λογω διαφορετικου βαρου Εκει που υπαρχει θεμα συμβατοτητας ειναι στα αμορτισερ καθως καποια fsi εβγαιναν με 50αρι καλαμι εναντι 55 των tsi. Μηπως αυτο ηθελε να σου πει;

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω απλως εχω βρει ευκαιρια καπια ελλατηρια και το καταστημα μου λεει ειναι γι φσι,ενω στην αντιπροσοπια και ο μηχανοκος μου λειι και αυτοσ οτι ταιριαζουν,και επησεις στο μαγαζι λεει elatiria golf v (1K) και το πλαισιο μου και εμενα ξεκιναει απο 1Κ..τι κανω τα παιρνω?ταιριαζουν?η θατα φαω στη μουρη!? Μιλαμε για eibach sportline 30 χιλιοστα λεει

Edited by dimitris s.
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα 5αρια 1Κ ειναι ρε συ. Κωδικο ελατηριων δες και συμφωνα με αυτον θα ψαχτεις στον καταλογο της eibach αν αναφερει το μοτερ σου ωστε να τα παρεις. Προσεξε γιατι υπαρχει διαφορα ακομη κι απο χειροκινητο σασμαν με αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω τον κωδικο ομως?

Αριστερά στο site βάζεις το αυτοκίνητο σου και σου βγάζει τον σωστό κωδικό για εσένα : http://performance-suspension.eibach.de/cms/en

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

δεν κανουν γιατι οπως πολυ σωστα ειπε ο καθηγητης ειναι θεμα βαρους..τα ελατηρια για φσι εχουν προφορτωση στην σπιρα αλλες λιβρες βαρους.ενω το tsi που ειναι πιο βαρια η μηχανη εχουν αλλες λιβρες.πολυ απλα το αμαξι θα γινει επικυνδυνο αν βαλεις απο φσι σε τσι αφου η ελαστικοτητα και το κρατημα των ελατηριων πανε περιπατο.μπορω να το εμβαθυνω και να σου εξηγησω και πιο περα και με παραδειγματα αλλα πιστευω να το καταλαβες.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα εχω μπερδευτει..τελικακανουν αυτα η οχι? http://www.saveltrad...uemart&Itemid=1

HELP ME

Κανουν αλλα δεν ειναι τριποντα οπως αναφερθηκες πιο πανω αλλα 4,5 ποντους μπροστα και 3 πισω... Μηπως πρεπει να κοιταξεις τα pro kit;

υ.γ. Επισης δεν μας ειπες τι αυτοκινητο εχεις (μοτερ,σασμαν, κλπ); Ετσι στα τυφλα δε μπορουμε να σε βοηθησουμε....

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχε το σασμαν ρε παιδια?τσι μαμισιο τι αλο

Σου εξηγηθηκε πολλες φορες. Το βαρος καθοριζει τι ελατηρια φορανε τα αυτοκινητα.. Το dsg για παραδειγμα προσθετει extra βαρος αρα δεν ειναι τα ιδια ελατηρια με ενα απλο χειροκινητο. Παμε παρακατω, ειπες εχεις tsi, δν υπαρχει μονο ενα μοντελο. 122αρι ειναι ή 140αρι; Επισης, σε ρωτησα κατι, αρχικα ειπες οτι θελεις 3ποντα και στο πιο πανω post παραθετεις τα sportline που ειναι κιτακι για 4,5 ποντους μπροστα κ 3 πισω. Αρα, μηπως ψαχνεσαι για τα pro kit;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα πιστευω πως οχι... Εστω και για λιγο το GTI ειναι βαρυτερο νομιζω, αρα το δικο σου θα σηκωσει ελαχιστα τη μουρη βαζοντας αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.