Jump to content
pipis13

Αγορα New Pc

Recommended Posts

Ανοιγω αυτο το θεμα γιατι θελω να παρω ενα νεο pc πιο πολυ για να παιζω games. κατι οχι πολυ ακριβο.βεβαια θα μου πεις τωρα θες και παιχνιδια θες και φθηνο...

βασικα ψαχνω εναν σταθερο και οχι φορητο.οποιος εχει καμια καλη ιδεα ας την ριξει

Ευχαριστω...

Υ.Γ το laptop που εχω μου εκαψε καρτα γραφικων.Τραγικο??

Link to comment
Share on other sites

στην περίπτωση σου πάς σε ένα έτοιμο στημένο μηχάνημα κατά καιρούς βγάζουν καλές προσφορές στο Multirama / Plaisio. Και βέβαια ανάλογα το χρήμα ανεβαίνει και η απόδοση ;)

Plaisio Computers

Multirama Computers

Link to comment
Share on other sites

Αν το φτιαξεις μονος σου θα ειναι πολυ καλύτερα.

Για παιχνιδια πήγαινε σε ΑΜD3 ΡΗΕΝΟΜ ΙΙ Χ6 Ο επεξεργαστής!!

Link to comment
Share on other sites

παρε αυτο τον επεξεργαστη

cpu

αυτη τη μητρικη

mobo

αυτη τη μνημη

ram

καρτα γραφικων vga

αυτα τα βασικα και καλα τα υπολοιπα βαλε οτι θες........

Edited by El-Xamint
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Παιχνίδια θα μπορείς να παίζεις ίσα ίσα και με το πιο φτηνό μηχάνημα να πάρεις. Δεν σου προτείνω να πάρεις φτηνό pc. Όσο ανεβαίνεις σε τιμή τόσο πιο πολύ θα σου κρατήσει σε βάθος χρόνου από άποψη επιδόσεων και τόσο πιο αναβαθμίσιμος θα είναι.

Εγώ από επεξεργαστή θα έπαιρνα της intel i7 3,40 (γίνεται 3,80 στα ζόρια!)

Μία καλή μητρική που δέχεται μέχρι 16GB ή 32GB ram DDR3 80€ +. Μνήμη 4x2 DDR3 από 1333 MHz και πάνω. Η κάρτα γραφικών σου να είναι DDR5 1GB τουλάχιστον. Και θα τον έχεις χωρίς υπερβολές 6-7 χρόνια χωρίς να κολήσει πουθενά. Αν στα ενδιάμεσα αναβαθμίσεις μνήμες γραφικών και RAM πας για 10. :laugh:

Προσωπική γνώμη μην βιαστείς ψάχ'το, και τι είναι καλύτερο να δώσεις 900-1000 ευρώ και να τον έχεις μία 10ετία ή να δώσεις 500-600 και να σέρνεται σε λίγότερο από 3 χρόνια ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, νομιζω οτι ψαχνεις σε λαθος μερος.Αν θες να παιζεις κυριως παιχνιδια, τοτε φτιαξε τον φορητο σου για ιντερνετ ή γιανα κανεις αλλες δουλειες που απαιτουν υπολογιστη και για παιχνιδια παρε μια παιχνιδομηχανη.Αυτο που ειπε ο φιλος grouper περι δεκαετιας μην ελπιζεις καν.Αν παιζεις απαιτητικα παιχνιδια (που προφανως θα παιζεις) θα μπεις στο χορο των εξοδων για αναβαθμισεις πολυ πολυ νωριτερα.Τα δεκα χρονια ειναι μια αιωνιοτητα στο χωρο των υπολογιστων.Σε δεκα χρονια δε θα μπορεσεις να παιζεις οχι απαιτητικα, ουτε τα μεσης απαιτησης παιχνιδια κι οχι μονο αυτο.Δε θα βρισκεις ουτε μνημη για να του κανεις αναβαθμιση.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις προτασεις τελικα πηρα αυτον

http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/PC/Turbo-X-Cerberus-G3400.htm

αν θελετε σχολιαζετε

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις προτασεις τελικα πηρα αυτον

http://www.plaisio.g...berus-G3400.htm

αν θελετε σχολιαζετε

Για να σχολιάσω πρεπει να ξερω τι ακριβως περιεχέι, η τιμη ειναι κατα πασα πιθανότητα τσιμπημένη και το τροφοδοτικό μικρο.

Παρ' ολα αυτα αφου το πήρες καλα σερφαρισματα, και καλη διασκέδαση!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις προτασεις τελικα πηρα αυτον

http://www.plaisio.g...berus-G3400.htm

αν θελετε σχολιαζετε

καλοριζικος κ καλοπαιχνιδος ;)

γνωμη μου εφοσον εφτασες τα 800 ευρο κ θες καλο παιχνιδομηχανημα σκεψου μηπως βαλεις επιπλεον κ ενα μικροτερο αρα κ πολυ πιο γρηγορο δισκο για να τρεχεις παιχνιδια κ windows απο εκει.

πλαισιο παντως εχουν πολυ καλη εξυπηρετηση/σερβις αλλα να προσεχεις με τις εγγυησεις γιατι χαλανε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.