Jump to content
Σπύρος

Φώτα Ομίχλης σε Golf Ii

Recommended Posts

Χθες και ενω πήγαινα από Σπάρτη Καλαμάτα με 38,6 οC πυρετό με πιάνει ομίχλη σε σημείο να μην μπορώ να δω στα 5 μέτρα. Έτσι αποφάσισα να βάλω φώτα ομίχλης. Γίνεται να μπουν χωρίς πατέντες ιδιαίτερες??? Έβγαινε από την μάνα του με φώτα ομίχλης το GOLF II????

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

scorpio τα προβολάκια που δείχνεις είναι για τους μεγάλους προφυλακτήρες (>1990).

Ναι είχαν προβολείς ομίχλης τα mk2 από το εργοστάσιο (σαν extra φυσικά), και αυτά με τους μεγάλους και αυτά με τους μικρούς προφυλακτήρες. Θα σου έλεγα να βρεις τπτ aftermarket για μικρούς προφυλακτήρες, με κάποιον τρόπο να τους στηρίξεις στην τραβέρσα και να πεις σε έναν ηλεκτρολόγο να σου φτιάξει την καλωδίωση.

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα η υποθεση Σπυρο! Μπορεις και μονος σου να τα βαλεις!

Θα συμφωνησω με τα λεγομενα του bit.

OFF TOPIC: με 38,6 πυρετο και μπορουσες να οδηγεις??? Αμαν...!!!!!

Περαστικα παντως φιλος, κι εγω χτες και σημερα μια απο τα ιδια ειμαι.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Όπως γνωρίζεται είμαι λίγο άχρηστος και τα χέρια μου δεν πιάνουν οποτε θα πάω κάπου να τα βάλω. Θέλω μια αξιόπιστη λύση να μην τρέχω συννέχεια να μου τα φτιάχνουν

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο Καλησπέρα

Ειχα και εγω πρόβλημα με τα Φώτα μου. 88 μοντέλο είναι εμένα το αμάξι μου, πάνω κάτω τα ίδια Φώτα θα έχουν σε απόδοση.

¶λου τι έκανα. Με μια κίνηση έβαλα και ενισχυτή Φώτων και προβολακια.

αποτέλεσμα?

Εκεί που πήγαινα θεσσαλονίκη βράδυ και ήμουνα συνέχεια με 'παρτα όλα τα Φώτα μου για να έχεις' ...και δεν είχα....

Μετά απο αυτή τη κίνηση, πήγα θεσσαλονίκη ίδιο ταξίδι βράδυ, και άντε να χρησιμοποίησα τη μεγάλη σκάλα 3-4 φορές.... (τα προβολακια δε τα χρειάσθηκα πουθενά)

Αν το έκανα πάλι από την αρχή δε θα έβαζα προβολακια.....

μονο ενισχυτη, λαμπες Blue xenon

και

μια ρύθμιση της δέσμης των φώτων.

αυτά.

Λένε πως με τον ενισχυτή μπορεί να έχει πρόβλημα ο καθρέφτης (να καιγεται δηλαδή, δε το ήξερα αυτό όταν τα έβαλα) μετά 1-2 χρόνια δεν μου έχουν χαλάσει πάντως.

Απλά βρες καλο μάστορα. Γιατί εγώ σε μια εβδομάδα αγόρασα και μια μπαταρία επειδή ο Πα#$ρας είχε κάνει λάθος σύνδεση με αποτέλεσμα να τρώει ρεύμα συνέχεια.

Αφού το βρήκα μόνος μου οτι καίει ρεύμα του το πήγα και το έφτιαξε ( οτι θέλετε μου είπε ο τύπος.... οτι φταίει η μπαταρία, οτι φταίει ο δυναμό.....του το έκανα λιανά και μετά το κατάλαβε....)

Αααα ρε ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ!!!!!!

Στην Αγ. Γλυκερίας είναι στο Γαλάτσι.. Γιατί να το κρύψομε άλλωστε!!

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο πάρε ένα κιτάκι Xenon και καθάρισες!

Λες να κάνουν δουλειά??? Κάτι ξερουν στο R32 και δεν εχουν βάλει φώτα ομιχλής

Link to comment
Share on other sites

ΓΟυσταρω απιστευτα οταν βλεπω ΜΚΙΙ με Xenon πανω...

Ειναι αλλη φαση οπως και να το κανουμε :D :D

Go for it Σπυρο...Και απο οπου παρεις Kitακι πες μου κι εμενα μηπως τσιμπησουμε μαζι κανενα...

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο αν βάλεις ξενον στον παππού μετά θα έχει άλλα 20 χρονάκια ζωής :thumbsup:

Αυτά τα έχει έτσι και αλλιώς :):p:D:D 323.000 Χλμ and counting...

Go for it Σπυρο...Και απο οπου παρεις Kitακι πες μου κι εμενα μηπως τσιμπησουμε μαζι κανενα...

Θα μιλήσουμε γα αυτό από κοντά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.