Jump to content
Sportbilly

Βοήθεια Από Γνώστες Των Κινητήρων Tsi

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ψάχνω για να αγοράσω μεταχειρισμένο Jetta μοντέλο 2007 και μετά,TSI 1400 με140 Hp. Πάνω στην έρευνα μου παρατήρησα ότι η έκδοση highline έχει τον κινητήρα στη φωτο 1 και η έκδοση sportline έχει τον κινητήρα στην φώτο 2.

Αν τα παραπάνω είναι σωστά, και δεν ισχύει κάτι που δεν κατάλαβα, μπορείτε να μου πείτε γιατί διαφέρουν και σε τι ακριβώς? Θεωρητικά δεν είναι οι ίδιοι?

Οι φώτο είναι κατατοπιστικές!!! (ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΛΑΣΤΙΧΕΝΙΟΣ ΣΩΛΗΝΑΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΝΑ!)

ΥΓ: O sportline δεν ειναι του 2011, αλλα κι αυτός του 2008.

Ευχαριστώ.

http://imageshack.us/photo/my-images/840/highlinemotor20082009.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/41/sportlinemotor2011.jpg/

post-20764-0-76559000-1318269265_thumb.j

post-20764-0-95630200-1318269278_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Η αριστερή φωτογραφία είναι 122 hp και η δεξια 140 hp.

Κώστας

Οχι!

Και οι 2 είναι 140 ίππων!!!

τους έχω δει στις αγγελίες και είμαι σίγουρος!

Εκτός κι αν γράφουν "χαζομαρες"...

Link to comment
Share on other sites

Το αριστερά είναι με τουρμπο (122 ιππους) και το άλλο με κομπρεσορα και τουρμπο (140 ιππους)

έχουν γράψει λαθος στις αγγελιες

Link to comment
Share on other sites

Το αριστερά είναι με τουρμπο (122 ιππους) και το άλλο με κομπρεσορα και τουρμπο (140 ιππους)

έχουν γράψει λαθος στις αγγελιες

Αν εχετε δίκιο, τότε η πλακα δεν είναι αυτη...

Η πλάκα είναι ότι είδα από κοντά ένα sportline full extra κλπ που μου έλεγε ότι έχει 140 άλογα και είχε τον αριστερό κινητήρα!!!

Μεγάλος απατεώνας...

Σας Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μηπως ήταν βελτιωμένο με κάποιο προγραμμα ; αν και με πρόγτραμμα το 122 πάει 150 +

μάλλον δεν ήξερε τι σου έλεγε ο πωλητής

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οπως ειπανε τα παιδια ειναι πασιφανες...ο σωληνας απο πισω ειναι που περναει ο αερας και υπαρχει και κλαπετο μεταβασης για τον αερα απο τον κομπρεσορα στο τουρμπο.Το αλλο μοτερ δεν εχει τον σωληνα γιατι πολυ απλα δεν εχει κομπρεσορα..ετσι υπαρχει μονο ο σωληνας του τουρμπο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη κατι εξυπναδηκες εδω περα μου λεγανε χαζα πηρα στην αντιπροσωπεια και το διασταυρωσα οτι το δικο μου ειναι 140hp με τον αριθμο πλαισιου

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα που ειναι 140αρι ειναι με την δεξια φωτογραφια!!!Ο καθε μαντρας

λεει οτι θελει για να πουληση!!! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπανε τα παιδια ειναι πασιφανες...ο σωληνας απο πισω ειναι που περναει ο αερας και υπαρχει και κλαπετο μεταβασης για τον αερα απο τον κομπρεσορα στο τουρμπο.Το αλλο μοτερ δεν εχει τον σωληνα γιατι πολυ απλα δεν εχει κομπρεσορα..ετσι υπαρχει μονο ο σωληνας του τουρμπο.

+1000 8)

οι πωλητές δεν ξερουν τι τους γίνεται...

να του πεις να πανε να γραφουν παραγγελίες σε ταβέρνες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.