Jump to content

Recommended Posts

Καλημερα. Ας παρουσιασω λιγακι κι εγω το αμαξακι μου...

Λοιπον, ειναι ενα γαλαζιο Golf V, 1,4FSI οπως ξερετε μερικοι, και απεδιδε 90αλογακια εργοστασιακα.

Προς το παρον εχει καποιες βελτιωσεις στο ιδιο μοτερ, στο μελλον ουδεις γνωριζει...

Συγκεκριμενα

-Σκουπα στην εισαγωγη με αλλαγμενη χοανη BMC

-Ολοκληρη χειροποιητη εξατμιση ως πισω(4-1 octupus, Americat καταλυτης, 50mm σωληνα)

-Προγραμμα το οποιο θα φυγει και θα μπει αλλο

-EFI Burning

-Sprint Booster

-Φιλτρο αναθυμιασεων

-Κολλαρα Samco / Venair

-DEI Exhaust Wrap

-Superchips ECU reprogramming

Στο στησιμο εχουμε

-Ζαντες 8x18

-Λαστιχα 225/40 Conti Sport Contact II

-Bilstein Sprint χοντρομπουκαλα

-HR Racing Springs -50mm

Εσωτερικες παρεμβάσεις

-Zender Pedals

-MoMo Shift Knob

-Ηχεια μπροστα Hertz 3-way crossover

-Ηχεια πισω Phase Linear cx 6.5

-OEM υποβραχιονιο με πισω αεραγωγους

-ΟΕΜ Cruise Control

-Pivot Shift light

-OEM Central lock

-Καποια οργανα απο Greddy [Full Auto Timer, Oil Press]

Επιπλέον

-3Μ φιμε

-HID Xenon Supervision Kit 8500K

-PIAA ψειρες

-Λεπτομερειες εξωτερικες

Καποιες φωτο

PS : Αν καποιος θελει περισσοτερες, ας μου πει να κανω upload στο my gallery, γιατι εχω ξεπερασει το οριο upload attachments

Edited by Michail
Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox

Αχ αυτό του κουκλάκι.. :D

Ο Mike κατάφερε με μελετημένες, προσεγμένες και περιορισμένες αλλαγές να κάνει το V πρότυπο εμφάνισης... :D

Αν είχε και παραπάνω αλογάκια.. :D

worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest super savvato!!!

well done αυτο το αυτοκινητο με πολλα αλογα θα ηταν προτυπο βελτιωσης πανελλαδικα

keep up man!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτό του κουκλάκι.. :D

Ο Mike κατάφερε με μελετημένες, προσεγμένες και περιορισμένες αλλαγές να κάνει το V πρότυπο εμφάνισης... :D

Αν είχε και παραπάνω αλογάκια.. :thumbsup:

worthy.gif

Η Λουιζα με καλυψε πληρως. Απο τα ωραιοτερα 5αρια του club αλλα και γενικως που κυκλοφορουν στο παγκοσμιο στερεωμα. Τι και αν δεν του περρισυεουν τα αλογα?

Αλλα επειδη εχει πολυ ανυσηχο ιδιοκτητη, την βλεπω την δουλεια! Πισω εχει η αχλαδα την ουρα.....

Michail ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΕ ΤΟΟΟΟ! :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

τις εντυπωσεις μου τις ξερει ο μιχαλης μιας και αρκετες ιδεες εχω δανειστει απο τον ιδιο και εχω υιοθετησει και στο δικο μου το οποιο ειναι και ιδιο χρωμα..

ειμαστε δυο περηφανοι κατοχοι coastal blue :D:D:D:D

μιας και ακομα ουτε στα μισα εισαι μιχαλη βλεπω να κανεις πολλα edit στο υπαρχον τοπικ

καλες πρωτοτυπες ιδεες λοιπον οπως μεχρι τωρα ειχες και καλες βολτες! :D

Link to comment
Share on other sites

για αγριεψε και αγορασε κανενα αλογακι για το εργαλειο σου..... :D:D:thumbsup:

αυτο σου μενει να το εφοδιασεις με αλογακια tongue.giftongue.giftongue.gif

κατα τα αλλα ειναι πολυ γαματο............................... :thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ τα ξέρεις ήδη, δε χρειάζεται να τα ξαναπώ... :thumbsup:

Respect worthy.gifworthy.gifworthy.gif

(αν και τις τελευταίες αλλαγές δεν τις έχω δει από κοντά... ελπίζω σύντομα... :D )

Όσο για αυτά που λένε για παραπάνω άλογα, μη σε νοιάζει, έχεις εσύ άλλο γκάζι να ξεκα.....νεις. :D Με πιάνεις... tongue.gif

(αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα την κάνεις την καλή και με το τροπέτο... :thumbsup: )

Link to comment
Share on other sites

Μην του λες τετοια γιατι ειναι τρελος, ειναι τρελος ο γιατρος. :lol::lol::lol:

Εντελως ομως...ειναι πως θα ξυπνησω Νικολα...Οταν μου ερθει για αγγελοματακια, θα εισαι οπως παντα, απο τους πρωτους που θα ενημερωθουν, χεχε tongue.gif

Πολυ ωραιο το αμαξι σου Μιχαλη.

Και το χρωμα ολα τα λεφτα!!

Συγχαρητηρια!!

Να σαι καλα Κωνσταντινε, σε ευχαριστω man

Γιατρέ τα ξέρεις ήδη, δε χρειάζεται να τα ξαναπώ... :thumbsup:

Respect worthy.gifworthy.gifworthy.gif

(αν και τις τελευταίες αλλαγές δεν τις έχω δει από κοντά... ελπίζω σύντομα... ;) )

Όσο για αυτά που λένε για παραπάνω άλογα, μη σε νοιάζει, έχεις εσύ άλλο γκάζι να ξεκα.....νεις. :D Με πιάνεις... tongue.gif

(αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα την κάνεις την καλή και με το τροπέτο... :whistling: )

Θα τις δεις τις φωτο Νικολα...Σου στελνω για να βρεθουμε, εχε το κιν σου...

Να σαι καλα ρε Πετσα ;)

Link to comment
Share on other sites

ας πω και γω δυο κουβεντες για το τουτουνι του μιχαλη, μια και ειμαι ο επισημος δοκιμαστης του. :D

οταν πρωτοπηρα το golfακι του :baby: (σπανιο φενομενο να δωσει σε καποιον ο Mike το Golf) η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσε και πολυ σαν αυτ-το.το μονο που μου αρεσε ηταν το στησιμο!

οταν με τον καιρο με εμπιστευτηκε αρκετα (αργησε λιγακι η αληθεια ειναι) πηγαμε να στριψουμε!(τριλοφο μιχαλη θυμασαι?)εκει ειναι που εμεινα πραγματικα *μη επιτρεπόμενη λέξη* και ειπα παω να πεταξω το δικο μου.

το αμαξι ειναι τρενο.εχω δοκιμασει και τo gti και τολμω να πω οτι στριβει ΚΑΛΥΤΕΡΑ... (μιχαλη περιμενω δοκιμες με τα 5ποντα)

εχει κανει καποιες αλλαγες στο αυτ-το, που για την ταπεινη μου γνωμη, το βαζουν στα τρια ομορφοτερα golf του Club.το εχω ξαναπει αυτο.καταφερε με λιγες αλλα ΚΑΛΕΣ κινησεις να τραβαει τα βλεμματα πολλων οδηγων με ΠΟΛΥ καλυτερα αυτ-τα απο το golf.εχει τυχει να πλενουμε σε βενζιναδικο και ενα ζευγαρακι με τη νεα SLK να βλεπουν να δειχνουν και να σχολιαζουν το golf...

παμε στον τομεα γκαζι...

μαμα ειναι τραγικο... :rolleyes:

βαζει τη σκουπα... ψηλοξυπναει...

βαζει την εξατμιση(φοβερη δουλεια) ξυπναει ακομα πιο πολυ και στα μεταξυ μας φιλικα ανοιγματα η ψαλιδα αρχιζει και μικραινει επικυνδινα...

τωρα μενει το προγραμμα για να πηγαινουμε ΜΑΖΙ...(ελπιζω γιατρε να περνας)

κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι ενα απο τα ποιο ολοκληρωμενα αυτ-τα της κατηγοριας του που εχω οδηγησει ποτε...

ελπιζω μιχαλη μου ΠΟΛΥ συντομα να περασεις στην κατηγορια GTI κατω απο το καπω σου...

:thumbsup:

1.jpg

Edited by NforN_xronis
Link to comment
Share on other sites

Ο Μιχάλης έχει κάνει πολύ καλή δουλειά στο Golfακι του, εχει εντυπωσιάσει και πολλούς μαθητές μου που ερχονται και μου λενε για ενα μπλε golf με ζανταρες που κυκλοφορεί στο Ρετζικι :D

Μπράβο Μιχάλη και σ'ανωτερα! :baby:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα μια μικρη εμπειρια με το golfακι του Μιχαλη :)

Απο εξωτερικη εμφανιση τα λογια ειναι περριτα.

Απο στησιμο δεν ειναι αμαξι, ειναι τρενο. Οι αναρτησεις σε συνδυασμο με τα φαρδια λαστιχα, σου επιτρεπουν να κανεις ο,τι θες παντα μεσα στα πλαισια των νομων της φυσης.

Ο συνδυασμος booster, χταποδι, εξατμιση κλπ κλπ δινει ενα παραπανω νευρο στο golfaki το οποιο αναμενεται συντομα να αποδιδει τα μεγιστα και στις υψηλες στροφες του FSI. O δε ηχος ειναι πραγματικη μουσικη για τα αυτια μας.

Good work Μιχαλη και με μερακι.

Και εις ανωτερα για το ''wanna be'' θηριακι σου :heart:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια μιχαλάκη μου για το αμαξάκι σου....είναι πάρα πολύ καλό και από τα λίγα πεντάρια τόσο ολοκληρωμένα αν και πάντα υπάρχει περαιτέρω εξέλιξη.....

Πάντως αξίζουν πολλά,όλα όσα έχεις βάλει...Συνέχισε έτσι......

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια μιχαλάκη μου για το αμαξάκι σου....είναι πάρα πολύ καλό και από τα λίγα πεντάρια τόσο ολοκληρωμένα αν και πάντα υπάρχει περαιτέρω εξέλιξη.....

Πάντως αξίζουν πολλά,όλα όσα έχεις βάλει...Συνέχισε έτσι......

Εμεις τα έχουμε πει αρκετές φορές από κοντα!

Keep tunning...!

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Thank you guys...both of you... :blink:

Για δειτε εδω για τα νεοτερα...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...indpost&p=79941

Link to comment
Share on other sites

juuuuuust return....

μωλις τελειωσε λοιπον η πρωτη επισημη δοκιμη μας με τον Mike και το golfακι....

καναμε μωλις :blink: 120 χιλιομετρα new_lol.gif αδειαζοντας μισο ΚΑΙ ρεζερβουαρ.!!!!! new_killother.gif

το ξεπαρθενιασα μπορω να πω!!!! (ανευ σιελου)200αρισε για πρωτη φορα το golf ... worthy.gifworthy.gif

πηγαμε σε στροφουλες που ειναι λιγακι δυυυυσκολες! :D

το αμαξι ΤΡΕΝΟ!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!! η αναρτηση δουλευει ΑΨΟΓΑ!τα 5ποντα απλα ΤΕΛΕΙΑ!!!

δεν κοπανανε καθολου με αποτελεσμα να μην κουραζουν...

:D σλαλομ με 120κμ music.gif

το προγραμμα της superchips κανει εκπληκτικη δουλεια!!! worthy.gif εκει στις 3,5....4....5....

mike I LOVE YOUR CAR !!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ηρθε η ωρα να μιλησω και εγω φιλε!!!Ολο το project οπως ειδα ειναι πολυ καλο και βεβαια διαβασα τα περιφερειακα πραγματα που εχεις βαλει ως μεχρι τωρα φουλ 1ο Σταδιο.

Μπραβο καλες οι αλλαγες μεχρι τωρα και το τελικο τις εξατμισης πολυ ωραιο ταιριαζει...τωρα κατι παραλιψεις που βλεπω και θα στα πω,1ον)θα προτινα να πας τα πισω φαναρια σε ενα βαφεα και να στα περασει 2 χερια σκουρο βερνικι ειδικο ωστε να σκουρινουν αρκετα και να πηγαινουν μαζι με τα φιμε και να ειναι τζετ(προσοχη οχι φιμε σπραυ(ματ) και μαλακιες)πρεπει να φαινονται σαν αγοραστα οπως εχω κανει τα δικα μου.

2ον)Βγαλε καμια φωτο και το μοτερ ρε φιλε να δουμε και εμεις λιγο ενα βελτιωμενο μοτερ απο Golf v 1.6 FSI.

και 3ον)ρε φιλε σιγουρα ειναι 50mm τα HR δεν το βλεπω πολυ καθισμενο το golfaki,emena einai πιτα κατω βεβαια..φοραω ελατηρια της Apex.

Γενικα παντως πολυ ωραια δουλεια και μηχανικα και εξωτερικα αν και σαν εμφανιση και τουμπανιασμενο μου αρεσει το alx λογο bodykit!!!!!

Συγχαρητηρια παντως ευχομαι ακομα καλυτερη συνεχεια....!!!!

Montoya

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που είδα ξανά το αμάξι από κοντά μετά τις τελευταίες μετατροπές, μπορώ να πω ότι είναι ΟΛΑ ΤΑ ΕΥΡΩ!!! :D

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε αν σκάσω κ γω κανενα 5άρι, 7αρι χιλιάρικα ευρω θα το κάνω τέλειο..το σίγουρο ειναι οτι έχεις γουστο κ για γιατρός φιλε μου Μιχάλη σου δίνω συγχαρητηρια..στην πλειοψηφία τους ειναι συντηρητικοι..εσυ ομως..πλησιάζεις το πρωτοποριακο, μοντέρνο, χωρις να ξεφτυλίζεις το αμάξι.

απο τα μηχανικα μέρη μεχρι κ το που έβαλες το αυτοκόλλητο εμένα μου λέει πολλά.

Ξανα μπραβο σου!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.