Jump to content
markpap

Golf 6 Gti - Προβλημα Με Ενδειξη Λαδιών

Recommended Posts

Φίλε blackrbeard:

Δεν γνωρίζω να σου πω για το λαμπάκι του λαδιού, αλλά όσον αφορά το πρόβλημα της θερμοκρασίας, 99% οφείλεται σε μία βαλβίδα ευτελούς κόστους η οποία ελέγχει κάτι στον θερμοστάτη. Δεν το ξέρω σίγουρα αλλά μου ήρθε στο μυαλό, διότι το polo της γυναίκας μου παρουσίαζε το ίδιο πρόβλημα, και με την αλλαγή αυτής της βαλβίδας ο δείκτης ξανακαρφώθηκε στη μέση, όταν με το ζόρι για πολύ καιρό με τα βίας έπιανε 70 βαθμούς

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε κι ενας φιλος παραπανω, κατι παιζει με τις μεγαλες αποστασεις οπου υπαρχουν και μεγαλες μεσες οριαιες ταχυτητες.Μηπως παιζει κατι με τα λαδια που βαζετε;Ειναι της επιλογης σας ή οτι βαζουν στην αντιπροσωπεια;

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου παρουσιασε και μενα το ιδιο προβλημα...λαδια στο max λαμπακι αναμμενο....εκανα καμια 50αρια χιλιομετρα αλλα δν λεει να σβησει με τπτ...θα δοκιμασω και με vagcom αυριο μηπως και σβησει :aggressive:

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω το ίδιο πρόβλημα. Μετά από 150 συνεχόμενα χλμ ανάβει το κίτδινο λαμπάκι λαδιού και σβήνει μόνο αν ανοιγοκλείσω το καπώ. Έχω αλλάξει βαλβίδα λαδιού, αντλία λαδιού, αισθητήρα λαδιού, καντράν και αισθητήρα καπώ και δεν διορθώθηκε. Έχει κανείς βρει τη λύση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω το ίδιο πρόβλημα. Μετά από 150 συνεχόμενα χλμ ανάβει το κίτδινο λαμπάκι λαδιού και σβήνει μόνο αν ανοιγοκλείσω το καπώ. Έχω αλλάξει βαλβίδα λαδιού, αντλία λαδιού, αισθητήρα λαδιού, καντράν και αισθητήρα καπώ και δεν διορθώθηκε. Έχει κανείς βρει τη λύση?

 

Φίλε μου αν έχεις το Amarok όπως φαίνεται στο προφιλ σου, από μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα φαίνεται πως το πρόβλημα είναι αναγνωρισμένο και λύνεται νεα και μακρύτερη βέργα μέτρησης της στάθμης των λαδιών καθώς και αφαίρεση ποσότητας αυτού ώστε να φαίνεται σωστά στη βέργα. Το όλο θέμα έχει να κάνει απότι διάβασα με την μεγάλη ευαισθησία του αισθητήρα. Επειδή δεν είναι πολύ έγκυρο αυτό που σου λέω και μου βγήκε στα πρώτα αποτελεσματα μιας αναζήτησης στο google, ψάξτο και εσύ, κάνε μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία μήπως γνωρίζουν κάτι κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε archon_rc σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Δεν έχω Amarok άλλα Golf IV. Το διόρθωσα στο profil μου. Βασικά όλα τα παραπάνω τα έκανα στην αντιπροσωπεία μετά από αδηγίες τους. Έκανα search στο internet όπου και βρήκα τις συνομιλίες άλλα δυστυχώς τίποτα που να λύνει το πρόβλημα. Δεν νομίζω να έχουν ιδέα και στην αντιπροσωπεία....δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.