Jump to content
nikkosnet

Πλαίσια Αυτοκινήτων (Αριθμοί Αναγνώρισης Οχημάτων)

Recommended Posts

WVWZZZ1KZCW025123

Για πειτε

Για να δεις απλώς που κατασκευάστηκε και χρονολοΓία

http://igorweb.org/vindec/Default.aspx

Για περισσότερες λεπτομέρειες εξοπλισμού

http://prsearch.planetvag.com/

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζουν και πολλες πληροφοριες.ευχαριστω παντως.αν καποιος ξερει οπως στα πρωτα ποστς ας μου πει

δοκίμασες και το δεύτερο βάζοντας κωδικούς και όχι το vin και δε σου βγάζει ?

Link to comment
Share on other sites

vin εβαλα.τι κωδικο?

Στο δεύτερο link δε θέλει το vin. θέλει τους κωδικούς εξοπλιΣμού που βρίΣκονται Σε ένα αυτοκόλλητο κολλημένο Στο βιβλίο του αυτοκινήτου ή (και) Στο πάτωμα του πόρτ-μπαγκάζ.

Έχει οδηγίες και φωτογραφίες Στην αρχή της Σελίδας.

τουλάχιΣτον πριν πολύ καιρό που το είχα δοκιμάΣει είχε πολλές πληροφορίες. δεν ξέρω αν έχει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site ενεργό που μπορούμε να δούμε λεπτομέρειες του VIN μας; Αυτά που δίνετε τα μισά δεν δουλεύουν και τα άλλα μισά βγάζουν ότι να ναι :)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες βασικές πληροφορίες δίνει το http://www.dubnetworks.net/vw-vin-decoder.htm

Για περισσότερες όπως χρώμα, ακριβής ημερομηνία παραγωγής κλπ, μόνο αντιπροσωπεία. Κάποιο site που είχα βρει ζήταγε πληρωμή, προφανώς κάποιος που είχε πρόσβαση σε υπολογιστή αντιπροσωπείας, έβγαζε χαρτζιλίκι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πού είναι το περίεργο; Είναι σχεδόν ίδιο με το mk5 αλλά η αισθητική του παραπέμπει στο '80. :crazy:

1J = mk4

1K = mk5

προφανώς δεν άλλαξε όνομα πλατφόρμας η VW στο mk6 αν και νομίζω έχει κωδικό 5Κ (σε ανταλλακτικά κλπ.)

9 = 2009

A = 2010

Β = 2011

κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα στο ΕΤΚΑ δεν υπαρχει ατο το VIN ψαξου...

ααααα καλα απαντησα απο 25/1/2012 :air_kiss:

άσχετο αλλά και το δικό μου vin που έβαλα στο ΕΤΚΑ δεν μου το βγάζει .... τι παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Your VIN: WVWZZZ6XZXW059887

 

Region: Europe [ W ] 

Manufacturer: Volkswagen [ V ] 

Car Type: Passenger Car (VW) [ W ] 

Body Style: Filler character: No meaning [ Z ] 

Engine: Filler character: No meaning [ Z ] 

Restraint: Filler character: No meaning [ Z ] 

Model: Lupo [ 6X ] 

Year: 1999 [ X ]

Assembly Plant: Wolfsburg, Germany [ W ]

Serial #: 059887

 

 

:hyper:  :hyper:  :hyper: 
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ενα site να βαλουμε το VIN και να μας πει αναλυτικα πχ τι εξοπλισμο εχει το οχημα , δεν εχω βρει , παρα μονο πολυ παλια επι πληρωμη αλλα δεν το θυμαμαι ποιο ηταν το site. Αν γνωριζεται ακομα και επι πληρωμη, αναρτηστε το σας παρακαλω. Με το ETKA  δεν βγαζω ακρη πως και που να βαλω το VIN και δω αν δω τιποτα παραπανω. Το VIN  μου ειναι WVWZZZ1JZYB008419 αλλα ολο μια σταλα πληροφοριες βρισκω, 5-7 γραμμες... σε καθε site.

 

 

EDIT: Το μονο που σου λεει τα παντα ειναι το http://vinformer.su/en/ident/vin/decode.php.

          Επι πληρωμη αλλα αξιζει.

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Από αυτό το τελευταίο έχει αγοράσει κάποιος πληροφορίες για το αυτοκίνητο του;Αν ναι, τι είδους πληροφορίες σου δίνει για παράδειγμα;Θέλω να αγοράσω πληροφορίες οχι για το ιστορικό συντήρησης - επισκευής του αυτοκινήτου αλλά για τον εξοπλισμό και τα άλλα χαρακτηριστηκα του.Αξίζει τον κόπό;Οι πληροφορίες που δίνει για τον εξοπλισμό είναι αυτές που αναγράφει και στο βιβλίο σέρβις (το αυτοκόλλητο με τους τριψήφιους κωδικούς) ή πολλά περισότερα;Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.