Jump to content
Paros7

Φωτισμος Ταμπλο

Recommended Posts

γεια σας εχω το golf 6 οταν βαζω μπρος τον κινητηρα τα οργανα στο τμπλο ειναι αναμενα δηλ. φεγγουν.οταν μπω σε καποιο τουνελ η κλειστο παρκιν σβηνουν και φενονται μονο οι κοκκινοι δεικτες τιποτα αλλο. μηπως μπορω να το αλλαξω? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

στο τούνελ ή στο παρκιν πρέπει να αναψεις τα φωτα οποτε αυτοματα θα φωτιστουν και τα όργανα :D

από ότι έχω καταλάβει τα συγκεκριμενα φωτίζονται απο το φως της ημερας,προσωπικα δεν ξερω πως μπορει να αλλάξει αυτο,μαλλον δεν γίνεται κατι

Link to comment
Share on other sites

στο τούνελ ή στο παρκιν πρέπει να αναψεις τα φωτα οποτε αυτοματα θα φωτιστουν και τα όργανα :D

από ότι έχω καταλάβει τα συγκεκριμενα φωτίζονται απο το φως της ημερας,προσωπικα δεν ξερω πως μπορει να αλλάξει αυτο,μαλλον δεν γίνεται κατι

Aπο οτι εχω παρατηρησει και εγω που μπαινω συχνα στα τουνελ στην εγνατια φωτιζονται απο το φως της ημερας για αυτο αλλοτε φαινονται τα οργανα και αλλοτε μονο οι κοκκινες βελονες. :acute:

Y.Γ. ΔΕΝ ειναι Προβλημα το συγκεκριμενο θεμα..... :db:

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το golf 6 οταν βαζω μπρος τον κινητηρα τα οργανα στο τμπλο ειναι αναμενα δηλ. φεγγουν.οταν μπω σε καποιο τουνελ η κλειστο παρκιν σβηνουν και φενονται μονο οι κοκκινοι δεικτες τιποτα αλλο. μηπως μπορω να το αλλαξω? ευχαριστω

Κι εμένα το ίδιο κάνει και φαντάζομαι όλα τα Golf 6. Δεν είναι σε καμία περίπτωση πρόβλημα. Απλά όταν έχεις τον διακόπτη για τα φώτα στο 0, τότε γίνεται αυτό. Βάλε τον διακόπτη στο AUTO και θα δεις που στο τούνελ θα ανάβουν και τα φώτα του ταμπλό, μαζί με τα φώτα κανονικής σκάλας, έξω.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε την φωτογραφία και θα καταλάβετε http://imageshack.us/photo/my-images/215/82980127.gif/

Έχει αυτή την λειτουργία ώστε οταν κινήστε σε σκοτεινό περιβάλλον να σε αναγκάζει να ανάβεις τα φώτα.

Την ίδια λειτουργία έχουν τα Rcd-510 και Rns-510 και ο αισθητήρας τους είναι πάνω δεξιά δίπλα από το πλήκτρο του εκουαλάιζερ (ένα μικρό στρόγγυλο πραγματάκι).

Βέβαια ο αισθητήρας στα CD-DVD PLAYER υπάρχει για να μην μας ζαλίζει το βράδυ η οθόνη.

Edited by trimon1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.